DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 31 z 179
  • 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 179
 #1001253  autor: iphoneski
 29 cze 2018, 12:04
Gdyby rzeczywiście była taka różnica pomiędzy t-m a plusem i play to ta przewaga t-m w tych wszystkich testach to raczej powód do wstydu a nie dumy dla t-m.
 #1001261  autor: harys
 29 cze 2018, 12:44
iphoneski pisze:Gdyby rzeczywiście była taka różnica pomiędzy t-m a plusem i play to ta przewaga t-m w tych wszystkich testach to raczej powód do wstydu a nie dumy dla t-m.
Takie zużycie( lub podobnie) jest. Ja to widziałem kiedys w sprawozdaniu DT , niestety szukałem tego i nie mogę znaleźć na potwierdzenie. Na stronie z wynikami nie ma już żadnych załączników a były prezentacje.
Nie wiem czy to powód do wstydu, takie mieli oferty i statystycznego klienta więc tak to wyglądało. Nie wiem ile tam nalapali już klientów na ten domowy bezlimitowy ale na pewno będzie miało to wpływ na zużycie.


Wysłane z Honor 9
 #1001265  autor: MobileMaster
 29 cze 2018, 13:01
Bedzie mialo jasne ale w tym roku nie przewiduje wiecej niz 350-400 PB dla T-mobile, liczba klientów nie rosnie jakoś szybko, no i z raportu UKE wynika ze maja najmniej klientów w ofercie internetowej. Za malo tez czasu by byl jakiś gwaltownt wzrost no i sama liczba klientów tez najmniejsza.



Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka
 #1001395  autor: iphoneski
 30 cze 2018, 08:18
harys pisze:Nie wiem czy to powód do wstydu, takie mieli oferty i statystycznego klienta więc tak to wyglądało. Nie wiem ile tam nalapali już klientów na ten domowy bezlimitowy ale na pewno będzie miało to wpływ na zużycie.


Wysłane z Honor 9
Z tym wstydem chodziło mi bardziej o to, że skoro zużycie jest sporo mniejsze to i prędkości powinny być większe proporcjonalnie do tego zużycia a tu tego nie widać. Jak będzie takie jak u konkurencji to strach się bać.
 #1001397  autor: piotrzet
 30 cze 2018, 08:25
Dokładnie z tego co pokazywał Orange dzięki temu w tym roku pojemność sieci wzrośnie o 18%, a do końca 2019 o 47%. A tak po za tym podobno T-Mobile nie może się dogadać z Orange w sprawie światłowodów i gadają też z innymi. Ciekawe dlaczego? :lol:

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1001404  autor: Mixiorek
 30 cze 2018, 09:06
Bo w tle może jeszcze dojść do kupna przez T-Mobile UPC Polska od Liberty. Na stole jest jeszcze Multimedia. Orange może się obudzić z ręka w nocniku jeżeli nastąpi taka koncentracja konkurencji na rynku. Już ma i będzie mieć ciepło przez przejęcie Netii przez CP. Wydają kupę kasy na FTTH a efekty są moim skromnym zdaniem zajebiscie daleko od ambitnych celów. Chociaż ja osobiście patrzę na to inaczej gdyż uważam, że te inwestycje to ucieczka do przodu i ona była konieczna. Tylko, że ja nie jestem udziałowcem Orange i mogę mieć inne spojrzenie ;)

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #1001411  autor: Marcin_
 30 cze 2018, 09:52
@Mixiorek z tym przejęciem Netii przez CP bym się tak nie martwił. Naprawdę w tej chwili Netia - jej infrastruktura i inwestycje to jest dno dna. Znam to bardzo dobrze z autopsji. Niby coś próbują, niby coś robią, szumnie się chwalą a nic z tego nie wynika. Wszyscy posiadający ofertę Netii plują sobie w brodę. FTTH kuleje na całego głównie za sprawą marnego zarządzania i wpompowania odpowiedniej ilości gotówki. Są miasta gdzie Netia zaczęła inwestycję i od ponad roku budują po 40/50 KLATEK miesięcznie. To jest jakaś kpina. I to są miasta gdzie Orange nie rozpoczął jeszcze swoich inwestycji co stwarza Netii ogromną szansę na zgarnięcie większej puli klientów. Niestety Panom z Netii to pasuje. Kierownicy projektów mają to w dupie - będzie robota na dłużej i tak sobie będą dłubać do końca świata. Już nie będę wspominał o tym że do inwestycji FTTH kompletnie nie są przygotowani - brak umów z zarządcami i do tego firmy z drugiego końca Polski które takie umowy załatwiają na TELEFON. Ręce opadają.
Taka sama jest padaka jeśli chodzi o modernizację infrastruktury liniowej. Jeżeli CP czegoś nie zmieni w tej firmie to nic im to nie da.

Orange inaczej do tego podchodzi. Wchodzi do miasta z całą pulą umów i pompuje taką kasę, że robią to 5 czy 6 razy szybciej niż Netia. DO tego za te same projekty (a nawet prostsze jeśli chodzi o dokumentację w stosunku do tego samego z Netii) płacą sporo więcej.
iphoneski pisze:
harys pisze:Nie wiem czy to powód do wstydu, takie mieli oferty i statystycznego klienta więc tak to wyglądało. Nie wiem ile tam nalapali już klientów na ten domowy bezlimitowy ale na pewno będzie miało to wpływ na zużycie.
Wysłane z Honor 9
Z tym wstydem chodziło mi bardziej o to, że skoro zużycie jest sporo mniejsze to i prędkości powinny być większe proporcjonalnie do tego zużycia a tu tego nie widać. Jak będzie takie jak u konkurencji to strach się bać.
Według Twojej słynnej teorii z innego portalu TM podniosło ceny internetu domowego specjalnie żeby już nie podnosić liczby klientów bo sieć im klęka :lol: więc chyba nie ma co się bać :D
 #1001414  autor: piotrzet
 30 cze 2018, 10:04
Ceny podnieśli bo za mniejszą cenę oferowali sporo więcej niż konkurencja. Proste porównanie Play 59,99 za 100 GB, Orange 69,99 bez urządzenia 250GB i to jeszcze część z ograniczeniem do jednej strefy, Plus 70zł bez urządzenia pewne 200 GB reszta loteria. Nie ma się co dziwić że T-Mobile podniósł ceny i tak dalej wypada najlepiej. Dziwne, że oferty Max jeszcze nie podnieśli na 100zł

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1001415  autor: harys
 30 cze 2018, 10:04
Co do Netii to nie mam wątpliwości że będzie gleboka restrukturyzacja operacyjna, czy coś w sieci się zmieni dla klienta indywidualnego nie wiadomo, na 100% jednak stacje bazowe chętniej będą podpinane pod FO

Wysłane z Honor 9
 #1001421  autor: iphoneski
 30 cze 2018, 10:28
Teraz sytuacja jest w ogóle kuriozalna, bo oferta Netii weszła do salonów plusa i pracownicy nie wiedzą co mają sprzedawać. Bo kto kupi lte i CP skoro może wziąć światełko. Najpierw powinni ujednolicić to jakoś i dopiero wtedy wprowadzać.
 #1001427  autor: harys
 30 cze 2018, 10:46
Ile tego światełka jest?
Domowy LTE i ftth to są dwa produkty skierowane do dwóch różnych grup ludzi. Światłowody biorą ludzie z miast gdzie jest infrastruktura, LTE dobrze to uzupełnienia.
W Orange Love jest tak, że gdyby mi dzisiaj mogli podłączyć kabel to bez problemu przechodzę z LTE na ofertę kablowa bez przedłużenia Umowy, myślę że i tutaj docelowo się to pojawi. I tak bardzo szybko podpieli neta Netii do smartdomu i salonów gr CP, w branży mówiło się że pierwsze wspólne oferty powinny się pojawiać po wakacjach. Widać jest parcie na poprawę wyników Netii.

Wysłane z Honor 9
  • Strona 31 z 179
  • 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 179
  • 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 179