DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 27 z 179
  • 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 179
 #998620  autor: piotrzet
 12 cze 2018, 14:26
Chyba nie rozróżniasz o czym piszemy. O/T informuje, że postawiło stacje mobilne na wakacje czy na koncerty. Gdzie potrzebna jest większa pojemność sieci. Czy play coś takiego robił? Patrząc na mapę bts mają jeszcze mniej nadajników niż N! w lokalizacjach sezonowych. I co uważasz że stacja nawet z każdą częstotliwością da radę z takim ruchem jaki jest w wakacje? Play informuje o stacjach, które stawia nowe i to po kilka. Serio nie widzisz w tym różnicy? Nie rozumiem jaki jest sens pisania o kilku nowych lokalizacjach gdy ich było sporo więcej. Po za tym co są lepsze i gorsze miejscowości bo nie rozumiem? Gdyby podali ilość np raz na miesiąc ok ale nie takie coś. Takimi rzeczami tak jak wspominałem to można było się chwalić 4-5 lat temu a nie teraz jak cała sieć powinna być gotowa i ewentualnie modernizowana. Takiego marketingu to chyba jak play nikt nie ma. Wychwalanie co najmniej jakby to mieli czym się chwalić tak samo jak i śmieszne LTE Ultra takie rzeczy tylko w play. Czemu inni nazywają to LTE-A albo LTE+ tak jak powinno być a play tylko zmienia nazwy? Chyba po to żeby naciągnąć nieświadomych użytkowników, bo po nic innego.
Ostatnio zmieniony 12 cze 2018, 14:41 przez piotrzet, łącznie zmieniany 1 raz.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #998623  autor: umcusumc
 12 cze 2018, 14:41
Przeczytaj całość informacji Orange. I do tego obejrzyj mapkę.

A jakbyś przeczytał całość komunikatu Play, być może pomogłoby to w zrozumieniu idei. Poza tym, pytanie pozakonkursowe z mojej strony: nie pracujesz w korporacji, prawda? :) Pytam, bo z doświadczenia wiem, że często pewnych posunięć/komunikatów korporacji nie rozumieją ludzie, którzy nie zetknęli się z tzw. kulturą korporacyjną.

Uważam że się czepiasz i negujesz Play, a TM chwalisz na każdym kroku. Śmieszne to było przez chwilę. Teraz już zrobiło się co najmniej dziwnie.
 #998627  autor: Morvius
 12 cze 2018, 14:53
A ja uważam, że Play ma najlepszy zasięg w Polsce. I co mi zrobicie? Obrazek :)

Wysłane z mojego S7 EDGE przy użyciu Tapatalka

Klasyczny obserwator wątku.
 #998629  autor: piotrzet
 12 cze 2018, 14:57
W pełni się zgadzam z tym, bo ma zasięg 4 sieci tylko cóż z tego jak działa to różnie? Lepiej mieć jednej trochę gorszy, dobrać do moich lokalizacji, a normalnie móc korzystać ze wszystkich usług.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #998635  autor: umcusumc
 12 cze 2018, 15:13
Morvius, uważam, że w w zależności od odpowiedniego zdefiniowania "zasięgu" możesz mieć rację ;)

Piotrzet, jak dotąd nie zdarzyło mi się w Play "nie normalnie korzystać" ze wszystkich usług. Netflix czy HBO GO działa.

Czy Play teraz jest najlepszą siecią? Moim zdaniem nie. TM mogło by być, tylko ten ich beznadziejny system i kantowanie... Ciekaw jestem, jak w perspektywie czasu wpłynie na ich sieć ich oferta internetu domowego. Może nie być za różowo ;)
 #998636  autor: piotrzet
 12 cze 2018, 15:17
Wszyscy tak piszą jaka ta oferta miała być "zabójcza" dla sieci i co się okazało od wprowadzenia jej minęło ponad pół roku? A to że tmobile jak był na pierwszym miejscu w rankingach prędkości tak jest dalej i to z przewagą około 2 Mb/s. Dziwne nie? Wracając do play to że u ciebie działa dobrze nie znaczy że tak jest u każdego. Czytając temat wątku raczej chodzi o cały kraj, a nie konkretne lokalizacje. U mnie play również ma najlepsze prędkości tylko co z tego jak oferuje śmieszne 100 GB w internecie domowym? Miałbym to na 3-4 dni jak coś oglądam a nawet na jeden jak ściągam grę na steama czy PS4.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #998643  autor: umcusumc
 12 cze 2018, 15:56
Piotrzet, odnieś się wpierw do mojego wcześniejszego postu. Bo póki co, wygląda na to, że nadal nie ogarniasz o co chodzi.

Naprawdę trzeba patrzeć przez różowe okulary, żeby nie widzieć, że TM powoli odbija się czkawką ta oferta. A to nie trwa nawet roku. To jest nic przy długofalowych planach, stąd moja ciekawość, jak TM sobie z tym poradzi. Jak to wygląda u Play czy Plusa każdy wie.

Co do speedtestów, to różnice pomiędzy operatorami nie powalają. A zwłaszcza przewaga TM jest niższa niż by się mogło wydawać. A jak weźmiemy pod uwagę testy bez roamingu, to wynik TM wcale nie imponuje. Tak to już jest ze statystykami. Prawda, gówno prawda i statystyki ;)
 #998646  autor: marcin19883
 12 cze 2018, 16:06
T-mobile będzie nadal prepaidowcom hamował prędkość, bo chce mieć zasoby na Internet bez limitu w abonamencie. To się nigdy nie skończy. Dowodem jest niedawno przedstawiona oferta Supernet Video. Lejek na serwisy streamingowe.
 #998648  autor: iphoneski
 12 cze 2018, 16:13
piotrzet pisze:W pełni się zgadzam z tym, bo ma zasięg 4 sieci tylko cóż z tego jak działa to różnie? Lepiej mieć jednej trochę gorszy, dobrać do moich lokalizacji, a normalnie móc korzystać ze wszystkich usług.
Gdy podałem ci taki argument kilka miesięcy temu to twierdziłeś, wtedy, że sieć mobilna to nie stacjonarna i ma działać wszędzie, a teraz musi działać w lokalizacjach, które potrzebujesz czyli dokładnie to, co kiedyś negowałeś. A przewaga t-m w testach to kilka mega, a biorąc pod uwagę że mają mniej klientów to raczej nie jest to powód do dumy.
 #998650  autor: piotrzet
 12 cze 2018, 16:27
umcusumc
Skoro twierdzisz że nowa oferta tak zatkała sieć to skąd masz tanie dane? Pracujesz w tmobile? Czy jak? Tylko nie mów mi o niektórych lokalizacjach że są zapchane bo tak jest w każdej sieci a one nawet takich ofert nie mają.
marcin19883
Nikt nie mówi Ci że musisz kupować po za tym jest opcja wyboru i można kupić inna oferte
iphoneski
Bo ma działać wszędzie i to się nie zmienia tylko znajdź mi taka sieć na świecie ze 100% pokryciem jakiegoś kraju. Przewaga kilku MB tylko dalej jej nikt nie potrafi pobić. Więc jednak przewaga

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #998659  autor: spotify
 12 cze 2018, 17:22
umcusumc pisze:Ciekaw jestem, jak w perspektywie czasu wpłynie na ich sieć ich oferta internetu domowego. Może nie być za różowo ;)
umcusumc pisze: A zwłaszcza przewaga TM jest niższa niż by się mogło wydawać. A jak weźmiemy pod uwagę testy bez roamingu, to wynik TM wcale nie imponuje.
iphoneski pisze: A przewaga t-m w testach to kilka mega, a biorąc pod uwagę że mają mniej klientów to raczej nie jest to powód do dumy.
Napiszę teraz dość dobitnie ale nie mam zamiaru się szczypać.
Ile Wy macie lat? Zachowujecie się jak dzieci. "Bo ja jestem w sieci X i uważam, że jest najlepsza"

Przez dwa dni testowałem cztery sieci w moim mieście (napisałem to kilka postów wcześniej).
idealnej sieci nie ma !!! I nie będzie!
Każda ma jaką politykę, którą prowadzi.
Plus ma duże zasoby. 20Mhz w LTE1800 robi swoje. Może się rozpychać łokciami po tym paśmie. Nie trzeba w tej sieci mieć nawet telefonu z agregacją. Do tego dokłada LTE900 (5Mhz czyli dokładnie tyle ile Play w paśmie zasięgowym) i ma w zapasie 20Mhz LTE2600. Obecnie przy LTE1800 charakteryzuje się najlepszą stabilnością. Jeszcze jak dodadzą VoLTE i WoWifi czyli poprawią jakość połączeń, będzie bardzo dobrze. Oczywiście ma wady - ilość stawianych nowych stacji w porównaniu do N! czy Play jest prawie że znikoma.

Play. Zapchany na amen. Na B1, B3 i B20 nie idzie z tej sieci korzystać. Internet ma skoki pingów, prędkości bardzo niskie. Nawet agregacja B1 B3 oraz B20 (łącznie 25Mhz) daje wyniki często gorsze niż wspólne LTE1800 N!, nie wspominając o 20Mhz Plusa w L1800. (nawet się żartobliwie nie dziwię, że większość ludzi nie widzi różnicy między siecią macierzystą a przyciętym w roamingu 3Mb/s). W Play dopiero B7 daje powód do zadowolenia ale i tak prędkości są niższe niż w N! (gdy w N! włączy się agregacja LTE2600). Play obecnie ma 10Mhz w LTE1800, 10Mhz w LTE2100, 5MHz w LTE800 i 20Mhz w LTE2600. Łącznie - 45Mhz!!! a ich net najbardziej zamulony, najwolniejszy oraz najmniej stabilny. Ratuje ich B7 ale na jak długo? Oczywiście konfiguracja w LTE jest najlepsza ze wszystkich sieci ale tylko tyle. W sumie gdyby nie tak dobra konfiguracja byłoby jeszcze gorzej jak jest. Byłaby bieda. Jakość połączeń nie powala, dobra ale nie najlepsza. I jeszcze wiele dziur zasięgowych.

N!. Tutaj problem najważniejszy - wspólne B3. W strefie Nokii to podstawowe pasmo, i jak w nim siedzisz to nie ma agregacji. 15Mhz w LTE1800 jest najbardziej zamulone z ich pasm bo dzielą na dwóch. Stąd też niewielkie różnice między tymi sieciami w prędkościach. Jak złapiesz LTE2600 pokazują pazur, gdzie nawet Play z 45Mhz nie daje rady. I tak jest w zdecydowanie większej ilości lokalizacji w całej Polsce. W Huawei strefie jest agregacja w górę i w dól. Obecnie mają 15Mhz w LTE1800 i 15Mhz 2600 oraz 10Mhz w LTE800. Tylko, że względu na wspólne B3 zazwyczaj siedzą w tym paśmie. Mają 40Mhz, z czego 15Mhz jest wspólne. I tak są najczęściej najszybszymi sieciami.
Obecnie dochodzi do podziału i będzie dla każdej z sieci. LTE1800 10Mhz, LTE2100 10Mhz, LTE2600 15Mhz oraz LTE800 10Mhz. Łacznie 45Mhz czyli tyle co teraz Play. Każda z sieci N! zyska dodatkowe 10Mhz w LTE2100 i 15Mhz wspólnego, będą mieli po 10Mhz. Czyli uogólniając zyskają osobno po 12.5Mhz pojemności.
W N! nie ma takiej konfiguracji jak Play w LTEale to się teraz zmieni po podziale pasm. Może nie osiągnie takiego poziomu jak Play (kto dział techniczny śledzi, wie z jakich względów) ale jest duże prawdopodobieństwo na poprawę i zbliżenie się do Play.
Różnica między Orange a TMobile nie lezy tylko w ilości użytkowników ale również w konfiguracji tych sieci (tutaj też są róznice). Sama konfiguracja przynajmniej w moim miescie jest zdecydowanie lepsza w TMobile. Jakość połączeń też. Net podobnie ale "zakała" to wspólne B3 jako pasmo podstawowe, gdzie nie ma agregacji z niczym i gdzie Orange wpływa na Tmobile a TMobile na Orange jeśli chodzi o LTE.

Więc bez obaw. TMobile nie padnie. Orange również. Plus także. Pierwszą siecią która może spuchnąć jest Play i nikt tego nie zaprzeczy. Takie są fakty. Oczywiście są lokalizacje, gdzie Play daje radę i ale ile na skalę kraju? Przysłowiowe "na palcach jednej ręki, no może dwóch"

Wracając do pierwszego zdania. Mam telefon w Orange. I czy uważam, że jest najlepsza? NIE. Gdybym zmieniał, zmieniłby na Play? Na pewno nie. Zostaje Plus i TMobile. Ale po zliczeniu faktów najlepiej wychodzi Tmobile. Ale czy warto w tej sieci mieć umowę? Tego nikt nie odpowie. Mają swoje wady, grzeszki, swoje ceny. Więc na to pytanie każdy musi sobie sam odpowiedzieć.
Ale proszę, nie zachowujcie się jak dzieci, którzy bronią swojej sieci. I tak w większości kieruje się ceną i pakietami neta niż rozsądkiem technicznym. A dlaczego? Oto przykład.
Gdybym chciał porządny pakiet neta w TMobile (ok 10GB) i wszystkie usługi łącznie z VOLTE muszę podpisać umowę za 50zł na 2 lata. (nie mówię o pakietach duety, rodzina czy przedłużanie umowy). Alternatywa - Play RBM (wszystkie usługi) zdecydowanie taniej. Plus - plush abo 25zł 10GB neta, Orange - nju 29zł 10GB (pól roku później 20GB). Jakość sieci stawia na TMobile ale tutaj wchodza również finanse. To dwa razy więcej niż w Plusie. To 20zł więcej niż w nju. Do tego w Plusie i nju umowa bezterminowa. Opłaca się dopłacić? Ja się właśnie grubo zastanawiam bo poruszam się po Polsce ale czy warto? Może jednak wybiorę Plusa. Ale jeśli go wybiorę to nie względu na najlepszą sieć ale ze względu na dobrą średnią za rozsądną cenę.
A Wy - jestem w Play, TMobile, Orange, Plus i ta sieć jest najlepsza. Zaraz ktoś wyskoczy jakąś promocją i już inna sieć jest lepsza, bo w niej jestem. A to zwłaszcza dotyczy użytkowników sieci Play, którzy na siłę chcą udowodnić, że mają najlepszą sieć. Oczywiście jaskółki z innych sieci też się pojawiają.
Ludzie ogarnijcie się. Fakty są niezaprzeczalne. Play ma kilkadziesiąt lokalizacji w Polsce gdzie jest najlepsze ale w skali kraju w stosunku do innych sieci tak czy siak to obecnie najsłabsza sieć. Już nie mówiąc najgorsza. To nie jest dno ale inne sieci są niestety lepsze. A idealnej sieci nie ma i nie będzie.

PS Czytam różne tematy. Najwięksi zwolennicy Play, nawet sprzedawcy tej sieci, którzy tutaj się udzielają, uważali że tylko Play Play Play. Pojawił się w TMobile niemilitowany internet (w końcu bardzo rozsądna oferta za rozsądne pieniądze) i.....już Play nie najlepszy. Po prostu wzięli i podpisali umowę w znienawidzonej niemieckiej helmutowej różowej sieci, bo dostali nielimitowane GB w dobrej cenie, gdzie alternatywy Play nie ma. I już wszystkie wady Tmobile w kilka sekund poszły w zapomnienie! :) Rozsądne z waszej strony? Finansowo zdecydowanie. Ale jak się ktoś z tym czuje teraz tłumacząc znajomym to nie wnikam. Pewnie nie jedna ściema poszła ;)
Ostatnio zmieniony 12 cze 2018, 17:33 przez spotify, łącznie zmieniany 7 razy.
 #998660  autor: umcusumc
 12 cze 2018, 17:23
Piotrzet, nadal nie odniosłeś się do mojego posta. Ciężko cię traktować inaczej niż fana TM.

Inne sieci nie mają takich ofert. Za to Play ma RBM z DILem, a Plus zbudował w ciągu ostatnich kilku lat całkiem przyzwoitą bazę klientów Internetu LTE. I taki TM ma jeszcze duuuzo aktywacji do sprzedania, nim dogoni Plusa i Play.

W tym kontekście TM nie ma się czym chwalić, bo w niektórych miejscach sieć wyraźnie już zwolniła, a przecież tak naprawdę jeszcze się nie rozkrecili. Najlepsze dopiero przed nimi, za 1.5 roku zobaczymy jak sobie radzą. U mnie już wyraźnie prędkości spadły - z 40 Mbps do 25 (B20). Liczę na to, że choć tereny wiejskie, to dołożą kiedyś L1800 czy L2100. W przeciwieństwie do Plusa jest jakaś szansa - z drugiej strony zaś Plus u mnie od 4 lat cały czas w szczycie ma ok 30 Mbps, a w nocy ok 70 Mbps. Na samym początku było odpowiednio 40 i 80 Mbps. Całkiem dobrze się trzyma ich B3.

Tak jak iphoneski zwrócił uwagę - przy takiej liczbie klientów taka mała przewaga w prędkości (choć niewątpliwie jest) wcale nie powala. Inna sprawa, że do korzystania przez telefon nie ma znaczenia, czy masz 3 Mbps czy 20 Mbps. Co zresztą udowodnił sam TM.
 #998663  autor: Remington
 12 cze 2018, 17:28
iphoneski, piotrzet,
moje doświadczenia m.in. z Play opisałem na pierwszej stronie tego wątku http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 16#p987478 więc mogę potwierdzić zasięg 4 sieci kosztem niskiej jakości i drenowania baterii. Komu innemu, na innym modelu, może to działać zupełnie inaczej.

Dlatego panowie, nie ma się co licytować - jeśli nie macie identycznego telefonu i nie przebywacie w tych samych miejscach.
 #998665  autor: marcin19883
 12 cze 2018, 17:34
piotrzet pisze: marcin19883
Nikt nie mówi Ci że musisz kupować po za tym jest opcja wyboru i można kupić inna oferte
Nie mówie, że jest źle, bo oferta Internet Domowy jest spoko. Można powiedzieć, że lepsza niż Plusa z FUPem, który jest agresywniejszy od T-mobile. Sądząc po opiniach, to nikomu jeszcze kagańca nie założyli.
 #998679  autor: piotrzet
 12 cze 2018, 19:28
umcusumc
Ale do czego się nie odniosłem? Bo bardzo nie wiem. Co do ofert plusa to niczym się nie różni od tego co ma play jest FUP bardzo szybko. Najwięcej danych oferują obecnie T-Mobile i Orange. Skoro piszesz, że nie mają tylu aktywacji itd to skąd wiesz jaka jest konsumpcja danych? Bo T-Mobile akurat tych danych nie podał. Piszesz, że prędkość ci zwolniła z 40 do 25 ok i powiem ci tak u mnie kabel to 10 Mb/s a 4K wymaga właśnie 25 Mb/s więc w czym to przeszkadza? Rozumiem gdybyś miał prędkości typu 1-2 czy nawet 5 Mb/s ale 25 no bez przesady czego ty chcesz jeszcze na wsi 300 Mb/s? Bo trochę nie rozumiem. iphoneski zwrócił uwagę owszem tylko dalej nie wiemy jaka jest konsumpcja danych, a bez tego trudno coś powiedzieć. Ja wiem, że fanom play się nie podoba taka oferta bo play takiej nie daje a w końcu to oni powinni być pierwsi ale to nie powód żeby hejtować tmobile za to że wprowadził taką ofertę i wypisywać takie farmazony.
marcin19883
Ale ty pisałeś o Supernecie Video ;)

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #998686  autor: iphoneski
 12 cze 2018, 19:46
@spotify Nie wiem dlaczego odnosisz się do mnie, bo ja tylko opisuję tu swoje doświadczenia i przedstawiam to, co udaje mi się zaobserwować. I zwróciłem tylko uwagę, że przewaga t-m nie jest znacząca, bo tego przy korzystaniu nawet nie widać, jak masz 20 albo 24 mega w telefonie to żadna różnica. I znajdź jakiś post napisany przeze mnie, w którym napisałem, że play to najlepsza sieć. Napisałem tylko, że sprawdza się najlepiej dla mnie, bo w moich lokalizacjach zasięg i prędkości są najlepsze, RK często jest przydatny, bo czasem nad jakimś jeziorem plus zamyka wszystkich zasięgiem i stabilnością, a czasem jest to sieć N.
@Remington Pisałem o tym wielokrotnie, w play nie używa się trybu automatycznego, bo wtedy będzie ci skakało po sieciach i może być problem z powrotem do własnej sieci. Dla przykładu teraz w weekend nie miałem zasięgu play (swoją drogą nie posiadać własnej sieci w miejscowości 2000 mieszkańców to trochę wstyd) i musiałem korzystać z RK. Na automacie telefon raz był w plusie, za kilka minut w Orange, nawet raz wpadł w t-m. Wybrałem sieć ręcznie i działało normalnie.
 #998688  autor: piotrzet
 12 cze 2018, 20:04
Rk to już w ogóle temat rzeka. Wystarczy poczytać trochę fora jak to działa i widać. Co do tej różnicy którą napisałeś o to właśnie chodzi. Że różnica 4 Mb/s to jest nic ale jak któraś sieć ma tyle przewagi i jest pierwsza tzn że to jest ta najlepsza. Nie mówię o speedtestach bo wiadomo jaką one mają wartość dla każdego. Jest to tylko ogólny podgląd na sieć w kraju a nie w danej lokalizacji. Mało tego nawet gdyby to pierwsze miejsce było z różnicą 1 Mb/s to też wtedy jest najlepsza tak samo jak i z pokryciem zasięgiem jedna sieć ma 4% a druga 5% (specjalnie takie różnice, żebyś w końcu zobaczył co oznacza słowo najlepszy) i pomimo że żadna nie ma pokrycia 100% a najwięcej to 5% to ona i tak będzie najlepszą siecią.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #998690  autor: iphoneski
 12 cze 2018, 20:17
Wiem co to znaczy najlepsza. Ale ty t-m bronisz tak, jakby oni pokrywali kraj w 100% a inne sieci to w ogóle nadajników nie posiadają a prędkości w t-m z 10 razy lepsze itd. A te różnice są marginalne. I to jest po prostu denerwujące.
 #998691  autor: piotrzet
 12 cze 2018, 20:23
Gdzie tak napisałem, że mają pokrycia 100% i 10 razy lepsze prędkości? Mało tego napisałem że play u mnie wypada lepiej bo ma wyższe prędkości ale niestety 100 GB to dla mnie śmiech. Kolejny raz próbujesz mi wmówić coś czego nie napisałem.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #998695  autor: iphoneski
 12 cze 2018, 20:32
Ja po prostu czytam dokładnie. Nie napisałeś tego tymi słowami, ale czytając twoje wpisy widać to wyraźnie. No i np jak teraz Orange chwali się jakimiś stacjami, które po sezonie usuną to fajnie, a jak play postawi stacje, które bedą też po sezonie to piszesz czym oni się chwalą. Kilka razy zdarzyło mi się czytać twój post identyczny w kilku różnych miejscach. Także jak dla ciebie nie jest to ewidentne promowanie jedynej słusznej marki to nie wiem co nim jest.
  • Strona 27 z 179
  • 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 179
  • 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 179