DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 25 z 179
  • 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 179
 #997937  autor: marcin19883
 08 cze 2018, 00:44
Jestem 2 tyg bez neta stacjonarnego. Play mnie uratował. Jako jedyny śmiga ok 30Mbps na balkonie i to na lte1800. A Wielka trójca pomimo tej samej odległości, to tylko lte800/900 odbiera i jest słabsze niz lte1800 Playa. Nie wiem jak oni to robią, ale ciesze się z tego faktu.
 #997943  autor: iphoneski
 08 cze 2018, 06:39
@spotify A dlaczego nie? Kiedyś twierdziłem, że plus najlepszy a teraz nie mam już numeru u nich. Także jak play przestanie mi wystarczać to nie będę sie męczył.
W t-m nie o ten pakiet mi chodziło tylko okolicznościowy 20 gb na 20 lat.
 #997947  autor: spotify
 08 cze 2018, 07:45
@iphoneski
Myślisz, że specjalnie dla pakietu zrobią wyjątek? Na pewno nie.

Jestem bardzo ciekaw, jak będzie działać Orange i TMobile po "rozwodzie". Czy Tmobile zyska nad Orange jeszcze bardziej, czy raczej sie do siebie zbliżą?
 #997950  autor: piotrzet
 08 cze 2018, 08:30
harys
W co najmniej jednej sieci jest TIDAL bez limitu danych nie wspominając innych aplikacji. Właściwie te 20 GB obcenie można mieć na chmury itd bo większość aplikacji do Video czy muzyki jest bez limitu danych.
marcin19883
Jak korzystasz z netu do przeglądania storn to mógł. W innym wypadku 100 GB na miesiąc jest zupełnie za mało. Gdyby chociaż dawali te 500 GB to byłoby coś.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #997954  autor: iphoneski
 08 cze 2018, 09:27
spotify pisze:@iphoneski
Myślisz, że specjalnie dla pakietu zrobią wyjątek? Na pewno nie.

Jestem bardzo ciekaw, jak będzie działać Orange i TMobile po "rozwodzie". Czy Tmobile zyska nad Orange jeszcze bardziej, czy raczej sie do siebie zbliżą?
Przecież są w karcie t-m pakiety bez przycięcia.
Moim zdaniem wiele się nie zmieni, Orange może o 2:3 mega spadnie, a t-m o te kilka mega podejdzie w średnich wynikach i tyle. I też ciekawe jak będzie działać dynamiczne zarządzanie pasmami, bo z tego co wiem w N średnio to działa.
 #997958  autor: spotify
 08 cze 2018, 10:20
iphoneski pisze: Moim zdaniem wiele się nie zmieni, Orange może o 2:3 mega spadnie, a t-m o te kilka mega podejdzie w średnich wynikach i tyle. I też ciekawe jak będzie działać dynamiczne zarządzanie pasmami, bo z tego co wiem w N średnio to działa.
NIe jestem właśnie tego aż pewny, ponieważ zależy od regionu. W jednych regionach zamulających sieć Orange jest więcej a w innych TMobile. Więc nie ma co gdybać, tylko poczekać na efekty.
Dynamiczne zarządzenia również będzie działać dobrze. Obecnie problem z konfiguracją był przez wspólne LTE1800. Po rozwodzie nie powinno z tym być problemów, choć nie przyjdzie to od razu.

PS Upewniłem się telefonicznie i faktycznie okazało się, że nie ma już oferty abonamentowej w Heyah na czas nieokreślony. TMobile chyba robi wszystko, żebym do tej sieci nie przeniósł numeru.....
 #997990  autor: spotify
 08 cze 2018, 14:06
Nie zrozumiałeś mnie.
Brałem pod uwagę tylko SIM w sieci TMobile ale bez wiążącej umowy. Ale jak Heyah nie ma takiej, więc wszystko robią, żebym do nich nie przeniósł numeru. Jak mam za Heyah płacić 30zł na dwa lata z 5GB neta albo w TMobile 50zł z no limit też przez dwa lata, to już wolę wziąć nju mobile za 29zł z 10GB (po pół roku kolejne 10GB) albo Plusha za 25zł (10GB neta + FB Messenger bez pobierania danych) bo w nich mam umowy na czas nieokreślony.
 #997992  autor: Mixiorek
 08 cze 2018, 14:11
Ehh. Pisałem to już kilka razy. Są dwie oferty abo, no-limit, bez umowy terminowej, które są godne uwagi, dają możliwość obniżenia kosztów mając dwa numery i dają dodatki za lojalność:
- Nju (+ VoLTE, na którym mi zależy)
- Plush (- za brak VoLTE)

T-Mobile (brak VoLTE, brak właściwie oferty) i Play (niby jest RBM ale przegrywa w szczegółach) nie zbliżają się do tych ofert ale bądźmy szczerzy. Mówimy o 5-10zł miesięcznie... natomiast już GB i inne szczegóły są istotne.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #998000  autor: spotify
 08 cze 2018, 15:13
Plush nie ma WoWifi i to też wielki minus obok braku VoLTE.
Obecnie jestem na etapie zamówienia karty SIM z Tmobile. Muszę sprawdzić konfigurację tej sieci w moim mieszkaniu (ostatni raz sprawdzałem dwa lata temu i było dobrze). Orange jest tak kiepsko skonfigurowane w moim miejscu zamieszkania, że woła o pomstę do nieba. Gdyby nie WoWifi nie mogłbym w domu rozmawiać w centrum miasta we własnym mieszkaniu. Nadajniki pod nosem a mnie loguje do stacji bazowych odległych o 4-5km. Przecież to jakaś paranoja. Siedzę w LTE1800 na poziomie -112-116 dBm, gdzie mam prędkości rzędu 3-4Mb/s po godzinie 20-tej. W ciągu dnia nie jestem w stanie mieć więcej niż 7Mb/s,Do 2600 w ogóle się nie loguje.
We własnym kiblu wskakuje do LTE800 i mam poziom zasięgu na poziomie -102dBm. I wtedy prędkości wskakują do około 17-19 Mb/s. Ale wtedy się loguje do nadajnika oddalonego ode mnie o ponad 6km. Poza tym nie mam zamiaru korzystać z neta z kiblu.
Testowałem Plusa - niewiele lepiej - 2-3Mb/s więcej ale przynajmniej loguje się do ich najbliższego nadajnika a nie oddalonego 4-5km jak w Orange (stacji N! mam pod nosem w promieniu 1km co najmniej 5 i do żadnej się nie loguje).
Oczywiście nju fajna oferta i jak najbardziej pod względem atrakcyjności biorę ich pod uwagę. Ale działanie sieci Orange jest nie do zaakceptowania.
Reklamacje składane do Orange nic nie dają. Przez cały rok 2017 nie miałem problemów z tą siecią. A teraz zwalają winę, że wybudowali koło mnie jakieś budynki co spowodowało pogorszenie jakości. Co jest nieprawdą. Po prostu mnie spuszczają na szczaw.
Stąd muszę potestować TMobile, żeby zobaczyć czy obecnie też takie kiepskie skonfigurowanie sieci, ponieważ w tej sieci jest również VolTE i WoWifi. Gdyby konfiguracja była zdecydowanie lepsza od Orange, to będę musiał te 50zł płacić -no cóż. Taki lajf.
Ewentualnie wezmę pod uwagę Plusa jako Plush. Tylko tutaj znowu schody - brak WoWifi, brak Volte oraz ta sieć nie bardzo się lubi z Iphone.

Play odpada bo nie nadaje się do poruszania po Polsce. A poza tym u mnie w domu też jeśli chodzi o prędkości jest kiepsko. Między Plusem a Orange. A sąsiedzi,co mają to narzekają na zrywania połączeń.
 #998072  autor: spotify
 08 cze 2018, 22:55
Kupiłem dzisiaj karty Tmobile oraz Plusha.
Porównałem działanie sieci na telefonie Xperia X dual sim oraz w aplikacji Networsk Cell info.

Orange ma skopaną konfigurację albo jest tak obciążone. Skacze po nadajnikach, nieraz się loguje nawet do stacji oddalonych po 8km. I wszystkie stacje tylko na południe od mojego mieszkania.
TMobile mniej skacze i wykorzystuje stacje na południu, wschodzie i zachodzie - ogólnie blisko mnie.
Plus tylko się loguje do stacji w kierunku południowym ode mnie i też najbliższe. Ale częściej skacze podczas korzystania niż Tmobile. TMobile odwrotnie - podczas spoczynku lubi się przełączać.

Co do jakości połączeń. Orange jeśli trzyma się 3G to jakość jest bardzo dobra. Po H/O do 2G zaczyna się problem i teraz wiem dlaczego mi zrywa. Połączenia najpierw wchodzą w GSM900 a gdy spadną do GSM1800 jest po ptakach.
Tmobile ładnie trzyma 3G i jak zrzuci do 2G to tylko do GSM900. I nie ma zrywania połączeń.
Plus - trzyma idealnie 3G i nie zrzuca do 2G.
Jakość połączeń za to w Plusie to jakaś pomyłka. W porównaniu do Volte czy 3G N! to jakbym rozmawiał z sąsiadem przez ścianę. Sama jakość połączeń mnie w tej sieci odrzuca

LTE. Plus ładnie ciągnie na Xperii z LTE Cat 6 między 16 a 22Mb/s. Upload też przyzwoity bo 12-16 Mb/s, Pingi niestety dość wysokie - 38-48ms. Ale agregacja jest zawsze.
Orange - najgorsze wyniki. Pojawił sie już u mnie LTE2100. Agregacja raz działa, raz nie. Prędkości 3-7Mb/s. Większe bez agregacji niż z agregacją. Upload od 0.11Mb/s do 2,76Mb/s Niższe wartości UL podczas agregacji. Pingi najniższe 14-19ms
Tmobile na kartę od 7- 9 z agregacją do 11-15 (gdybym nie przycięcie poszło by dalej) Mb/s
Upload 0,5Mbs - 7Mb/s Niższe wartości przy agregacji.

W każdym razie nie wiem dlaczego przy agregacji w N! są gorsze wyniki, niż bez......
Orange najgorsza konfiguracja, najgorsze prędkości, najwięcej problemów z połączeniami.
Tmobile i Plus konfiguracja zdecydowanie lepsza, Plus szybszy na LTE ale jakośc połączeń gorzej niz w Tmobile.
Więc biorąc obecnie plusy i minusy będę musiał wybrać coś między magenta a zielonymi. Niestety przy świetnej ofercie nju Orange idzie do śmietnika.
 #998078  autor: spotify
 08 cze 2018, 23:24
Tu właśnie potrzebuje pomocy od Was co zainstalować i jak sprawdzic
Wiem ze jest agregacja bo przy sieci Plus mam plusika przy lte
W Orange i TMobile raz mam tego plusa, raz nie mam
Z tego co tylko zauważyłem to plus w N! mi się pojawia jak w Networks cell info wyskoczy mi zalogowanie się do b20
W sumie w N! Tylko lapie b20 oraz b3. Od czasu do czasu się pojawia l2100 czyli B1
W Plusie głównie b3 oraz LTE900 (chyba dwa razy mi się tylko pokazało)
Niestety 2600 nie lapie w zadnej sieci albo przynajmniej mi tego ta aplikacja nie pokazuje.
LTE1800 w Plusie mam na poziomie -107dBm, w N! -112 (113) dBm

Co jeszcze:
1) Zarówno N! jak i Plus nie zawsze płynnie przechodzi między kanałami LTE i często pomostem jest 3G
2) Plus ma na każdej technologii (nadajniki do których się loguje są blisko N!) sygnał silniejszy o ok. 5dBm. Gdzie już dawno jestem w N! w b20, Plus jeszcze na B3 ma ok -118(119) dBm
3) Plus mi przeskakuje po 3 stacjach (wszystkie technologie), Tmobile po 3 stacjach (2 stacje po LTE i 2 stacje po LTE, z czego jedna z nich to LTE albo 2G ponieważ Xperia X dual sim nie ma dwóch aktywnych modułów LTE) a Orange aż po 9 stacjach (LTE po 5 stacjach a 2G po 4 kolejnych stacjach)
 #998081  autor: marcin19883
 09 cze 2018, 00:54
piotrzet pisze:harys
Jak korzystasz z netu do przeglądania storn to mógł. W innym wypadku 100 GB na miesiąc jest zupełnie za mało. Gdyby chociaż dawali te 500 GB to byłoby coś.
Do samych stron, to i 50GB wystarczy. Jeśli dochodzi do jego YouTube, pobieranie plików, to masz rację, minimum 500GB.
Czym szybszy net, tym szybciej limit GB się kończy.
 #998086  autor: piotrzet
 09 cze 2018, 08:45
Owszem zgadzam się z tym w 99%. Jak jeszcze masz tv, konsole podłaczone do netu to niestety ale te 500 GB to minimum. A reklamowanie 100 GB jako internet domowy to kpina. No ale niestety niektórzy tak robią.
Ostatnio zmieniony 09 cze 2018, 09:33 przez piotrzet, łącznie zmieniany 1 raz.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #998093  autor: cedrus
 09 cze 2018, 09:29
marcin19883 pisze: Czym szybszy net, tym szybciej limit GB się kończy.
Mógłbyś rozwinąć myśl? Czy jednogigowy plik pobrany z prędkością 15 mb/s zużyje inną ilość transferu niż ten sam plik pobrany z prędkością 75 mb/s? :roll:

@piotrzet - poprawione, sorki
Ostatnio zmieniony 09 cze 2018, 09:42 przez cedrus, łącznie zmieniany 3 razy.
 #998094  autor: piotrzet
 09 cze 2018, 09:32
Tylko, że nie ja to napisałem. Inną osobę zapytaj ;)
A to że napisałem, że w 100% to odnosiło się do tego ile danych się pobiera co faktycznie mogło wprowadzać w błąd więc edytowałem

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
  • Strona 25 z 179
  • 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 179
  • 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 179