DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #30545  autor: bysio
 15 lis 2005, 20:13
Witam Was Forumowiczów! Jestem nowy, i przepełnia mnie złość na "cudowną" sieć ORANGE! Miałem w śp IDEI plan MEGA 150 z dodatkowymi usługami 250 sms i naliczaniem sekundowym gratis. Ta umowa była na 12 m-cy. Teraz Orange nie informując mnie naliczyła za w/w usługi 65 zeta. Pani z BOK-u powiedziała, że oferta była na 12 m-cy więc wyłączyli gratisy, ale dlaczego nie wyłączyli usług skoro na nie też była umowa na 12 m-cy? To najprostszy sposób na okradanie klientów, nikt mnie nie zapytał czy chcę dalej korzystać z w/w usług, ale już na nowych warunkach. Ta poprzednia umowa tyczyła się poprzednich warunków i dlatego została zawarta. To jest ZŁODZIEJSKA sieć i uważajcie na ich nieuczciwe chwyty! Ciekaw jestem Waszych opinii, co o tym sądzicie? Pozdrawiam!

 #30555  autor: Irek
 15 lis 2005, 20:38
Promocyjne uslugi byly dane na czas obowiazywania umowy, czyli na okres 12 miesiecy. Po tym okresie zostaly one automatycznie wylaczone. Automatycznie po 12 miesiacach umowa ulegla przedluzeniu na czas nieokreslony. To jest normalne! Nic tu dziwnego!
 #30562  autor: bysio
 15 lis 2005, 20:57
Promocyjne usługi nie zostały wyłączone. Wyłączenie dotyczy jedynie zwolnienia z ich opłat - na tym polega nieuczciwość operatora. Automatycznemu przedłużeniu powinna podlegać tylko taryfa MEGA 150 a nie usługi dodatkowe, które zostały zawarte na określonych warunkach i na okreslony czas - wydaje mi się, że to w cywilizowanym kraju powinno być oczywiste. Obecnie jest to zupełnie inna usługa na którą nie wyraziłem zgody.

 #30620  autor: m_franczak
 16 lis 2005, 06:59
oj bysio - trzeba czytać umowy które się podpisuje, a nie potem narzekać na kogoś, obrzucać błotem i nazywać złodziejami.[/code]

Mario

 #30628  autor: Th0mas
 16 lis 2005, 10:11
Najprostsze rozwiązanie - zerwać umowę ;)

 #30630  autor: koralowiec1
 16 lis 2005, 10:12
No własnie, czytać trzeba dokładnie to co się podpisuje. Mam niemal identyczną umowę i mam dokładnie napisane co się dzieje jak się kończy okres promocyjnego darmowego oferowania usług przez operatora.

Ale jeśli to Cię nie przekonuje, złóż reklamację.

 #30655  autor: Irek
 16 lis 2005, 15:07
Th0mas pisze:Najprostsze rozwiązanie - zerwać umowę ;)
On myslal pewnie, ze wylacza mu numer po uplywie okresu umowy! :wink:

 #30776  autor: radeczko
 17 lis 2005, 12:34
Dlamnie w tym nic dziwnego, normalna procerura. Nie ma przed czym przestrzegać.

Pozdrawiam Radeczko

 #31042  autor: art
 19 lis 2005, 06:31
No coz, z takich czy innych powodów nie przrepadam za orange/idea jednak tu tak jak moi przedmówcy musze stanac po ich stronie... mialem dokladnie taka sama sytuacje jak ty, ale od dnia w ktorym podpisalem aneks wiedzialem ze po 12 mieisacach za te uslugi ktore mam gratis bede musial placic... w zwiazku z powyzszym dopilnowalem aby w osttanim miesiacu zlozyc dyspozycje w BOK obligujaca ich do wylaczenia mi tych uslug...

Przestrzegam raczej wszystkich aby czytali umowy ktore podpisuja, a jesli ich nie rozumieją (bo te umowy sa tak pisane zeby jak najmniej z nich zrozumieć) to niech pytają o kazde glupstwo i kazdy detal przed podpisaniem czegokolwiek... wtedy istnieje duza szansa ze nie damy sie wkrecic w marketingowe zabiegi naszych operatorów :D...

Ale zgodze sie z tobą że takie postepowanie to marna zachęta na przedluzenie umowy o kolejne lata... jak jeszcze zlozyli mi "Propozycje" która polegala na tym ze łaskawie moglbym zachować taryfe MEGA i dostac znow te 2 uslugi gratis na 12 miesiecy (sekundowe naliczanie ktore jest juz w standardzie ... pffff) to parsknąlem smiechem i poszedlem kupić bez łaski telefon w erze :D... Propozycja dla mnie wygladala jednym slowem tak: "Zostań z nami a będziesz mieć to samo co miałeś i nic wiecej ci nie damy... juhuuuu... fajnie:D"...

Nokia N95 8GB + Abonament w sieci Era (Nowy Komfort)