DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #1171015  autor: MarkusP
 08 maja 2024, 10:45
mariusz9a i to jest prawda. Nie ogarniają bezpieczeństwa, które należy zachować poruszając się po sieci. Widzę, to po moich córkach, aczkolwiek uświadamiam im non stop na co mają uważać. Wczoraj moja 12 letnia córka przychodzi do mnie i mówi, że jej niektóre koleżanki mają Facebooka..... Ja jej na to.. jak jej rodzice pozwolili to mają.... Z tym, ze bogactwo produkuje słabych.... prawda, była nawet taka ilustracja, ciężkie czasy = silni ludzie, silni ludzie= bogaty kraj itd itd. Co do zastrzegania pesel, zastanawiałem się nad tym, ale jakoś temat odszedl podobnie jak zastrzeżenie numeru https://kedzierzynkozle24.pl/zastrzezen ... -dlaczego/ Póki co nie było mi to jeszcze potrzebne i mam nadzieję, że nie będzie.
 #1171017  autor: IC_Current
 08 maja 2024, 11:10
@MarkusP
Ten artykuł to stek bzdur i życzeniowego myślenia. Autor bladego pojęcia nie ma o czym pisze. Numery pozyskuje się czasem legalnie po zgodzie marketingowej, ale realnie to nielegalnie z różnych wycieków, czy przez aplikacje typu "jestem dziunia co nie wie kiedy wody się napić", a która to bieda aplikacja ma dostęp do wszystkich funkcji telefonu, łącznie z książką adresową i lokalizacją. Oczywiście Ty dbasz o swoje dane, ale ... Twoja koleżanka Dziunia miała Twój numer wpisany w książce.
Reszta artykułu to jeszcze większe bzdury. Szkoda komentować. Zastrzeżenie numeru realnie nic nie wnosi do Twojego bezpieczeństwa, a część osób nawet takich numerów nie odbiera albo blokuje w dialerze.
Natomiast zastrzeganie PESEL dział kompletnie inaczej. Tam chodzi o to, że jeśli ktoś już WCZEŚNIEJ ZNAŁ Twoje dane osobowe, to nie weźmie na nie kredytu, a jak lichwiarz takiego kredytu udzieli (bo wątpię żeby banki były takie głupie) to TY go nie będziesz spłacał.
 #1171019  autor: Remington
 08 maja 2024, 11:15
...ani nie założy konta, aby zrobić z nas słupa.

Oraz:
Remington pisze:
11 mar 2024, 19:45
Zastrzeżenie PESEL w telekomunikacji dotyczy tylko wydania „kopii lub wtórnika karty lub innego urządzenia, służących do identyfikacji abonenta w publicznej sieci telekomunikacyjnej lub ich cyfrowego odwzorowania”.
 #1171021  autor: babciagienia1p
 08 maja 2024, 11:40
IC_Current pisze:
08 maja 2024, 11:10
"jestem dziunia co nie wie kiedy wody się napić"
Dokładnie na tym polega przejmowanie numerów. Wystarczy taki chwyt.
mariusz9a pisze:
03 kwie 2024, 08:19
...Stoi taki delikwent z takim sprzętem i pyta gdzie jest jakiś dom/blok bo nawet nie potrafi odpalić map Google i zobaczyć gdzie jest...
Za moich czasów korzystało się z mapy topograficznej, w odpowiedniej skali, lub analizowało się zasadę nadawania kolejnych numerów bloków (uwaga! - nie działało na Ursynowie).
 #1171026  autor: asdaf
 08 maja 2024, 13:31
babciagienia1p pisze:
08 maja 2024, 11:40
Za moich czasów korzystało się z mapy topograficznej, w odpowiedniej skali, lub analizowało się zasadę nadawania kolejnych numerów bloków (uwaga! - nie działało na Ursynowie).
Ha, ha. Brawo. Dzięki za poprawę humoru. Ja w związku z ostatnimi zakłóceniami GPS zastanawiam się nad nauką astronawigacji. :)