DAJ CYNK
  • Tu znajdują się testy telefonów i innych urządzeń napisane przez naszych czytelników. Proszę koniecznie przeczytać regulamin tego działu.
Tu znajdują się testy telefonów i innych urządzeń napisane przez naszych czytelników. Proszę koniecznie przeczytać regulamin tego działu.
 #91689  autor: Pb
 04 sie 2006, 14:31
Witam wszystkich.Postanowilem zamiescic tu krotki test mojego telefonu Motorola c550.Od razu przepraszam za brak fotek ale niemam neta w domu tzn.pisze z kafei i nie bardzo mam jak skombinowac foto.Przepraszam rowniez za br.pol.znakow bo tu nie moge ich wstukac!.Bede oceniac posczegolne elementy tego telefonu (ekran,obsluga,dzwieki,wykonanie,aparat,itp.) jednak ocena ogolna nie bedzie obliczona srednia tych elementow tylko moim ogolnym zdaniem na temat tego phona.Oceniam w skali 1-10.

1.Pierwsze wrazenie:
Pierwsze wrazenie jest dosc mile.Telefon jest niewielki,wyglada przyjemniem,dobrze lezy w dloni.Niestety w oczy rzuca sie maly ekran i kiepska klawiatura :/.Pudelko jest niewielkie jednak ladowarka jest dziwnie duza (pamietam mialem kiedys moto V2288-ladowarka byla identyczna).Po prostu to stary typ ladowarki.
Za pierwsze wrazenie nie stawiam oceny
2.Ekran:
Najwieksza slabosc telefonu.Ekran ma 5 linii tak wiec jest b.maly na dodatek ma rozdzielczosc 96x65.Tlefon wyszedl na rynek w 2003 roku a wtedy obowiazywaly juz wyswietlacze przynajmniej 6 linii z rozdzielczoscia przynajmniej 101x80 (np.SE T230,Siemens c60,Sagem myx3-2,Siemens MC60).Ekran w motorolce wyswietla 4096 kolorow-jedynie to ratuje sytuacje,jednak nie wyobrazam sobie telefonu z aparatem i ekranem 256 kolorow!!!!Jedynym plusem tego wyswietlacza jest chyba to,ze nie zuzywa zbyt duzo energii no i przy tej rozdz.nie rozmazuje sie zbytnio.
Ocena wyswietlacza:2,5/10
3.Dzwieki:
Tu telefonik wypada duzo lepiej niz w punkcie 2.Telefon obsluguje formaty MIDI,I-Melody i AMR.Co do MID-ow polifonia jest po prostu piekna!32-kanalowe dzwonki polifoniczne brzmia glosno i sa mile dla ucha.Dotyczy to dzwonkow fabrycznych i dogrywanych.Dogrywane dzwonki dobrze odwzorowuja utwor.Wysylalem juz dzwonki na k300 mojego taty i musze przyznac ze u mnie wieksdzosc wypadala lepiej:).Co do dzwiekow AMR telefon odtwarza real tony i to w dobrej jakosci jednak w moim egzemplarzu pojawil sie maly problem prawdopodobnie to wina softu-moge je odgrywac z folderu jednak nie dzialaja po ustawieniu jako dzwonek.Szkoda jedynie ze nie mozna ustawic dzwieku dzwonka narastajacego ale moge to przecierpiec :) .Telefon posiada dyktafon jednak tylko do MMS-ow i moze nagrywac do 20s.-za to jakosc nagran jest bardzo dobra.Nie jest jednak zbyt wygodne to,ze jesli chce zapisac dzwiek w folderze musze sam do siebie wyslac mmsa.
Ocena dzwiekow:8/10
4.Wykonanie:
Wykonanie jest przyzwoite telefon wyglada przyjemnie i dobrze lezy w dloni (patrz punkt1).Jest niewielki i wazy TYLKO 80g. tak wiec prawie nie czuc go w kieszeni i spodnie nie spadaja:).Zielone wstawki kolo ekranu i po bokach mi osobiscie bardzo sie podobaja jednak telefon przez to sprawia wrazenie zabawkowego (ja osobiscie lubie taki design ale nie wszystkim moze sie on podobac jednak to telefon glownie dla mlodziezy tj.np. dla mnie :D tak wiec nie powinien wygladac sztywniacko).Niestety klawiatura jest kiepska.Klawisze sa za male i za wasko rozstawione,na dodatek nie zawsze sie dociskaja tak wiec zeby wygodnie napisac smsa trzeba sie nauczyc pisac na iTap-ie co ja opanowalem:).Klawisze funkcyjne sa wygodne.Co do obudowy jest raczej kiepskiej jakosci szybko sie zarysowuje.Jezeli chodzi o wytrzymalosc to telefon jest solidny (nie tyczy sie to obudowy tylko podzespolow)-*wykopyrtnal* sie na beton z duza predkoscia i oprocz paru rys nic mu nie jest.
Ocena wykonania:6,5/10
5.Obsluga:
Obsluga na poczatku moze wydawac sie troche *nie-logiczna* (jak to w motorolkach :)).Jednak po dluzszej zabawie z tym telefonem zauwaza sie ze obsluga jest naprawde wygodna.Menu jest przewijane-niejest to dla mnie najlepsze rozwiazanie jednak mozna sie przyzwyczaic.Kolejnosc menu:
1.Wiadomosci
2.Ost.polaczenia
3.Internet
4.Dzwonki
5.Gry&aplikacje
6.Media Centrum (cos jak galeria tylko troche rozszerzone)
7.MyMenu (super przydatna funkcja o niej pozniej)
8.Budzik
9.Ustawienia
10.Wiecej (kalendarz,kalkulator itp.)

Dostep do funkcji telefonu jest latwy do *obczajenia*.Pomocne sa 2 programowalne klawisze funkcyjne jednak mimo ze mozna je zaprogramowac po swojemu najlepsze moim zdaniem jest ustawienie domyslne:
lewy-kamera (aparat),prawy-spis telefonow.
Uwazam tak dlatego ze do aparatu ciezko sie *dokopac* (pozycja 5 w media centrum) spis telefonow otwiera sie rowniez po nacisnieciu dolnej strzalki przycisku nawigacyjnego ale w menu ta funkcja jest rowniez dosc trudno dostepna.Co do funkcji MyMenu-bardzo przydatny wynalazek.Pozwala na tworzenie wlasnych skrotow klawiszowych bardzo ulatwiajacych dostep.Tak wiec zamiast *dokopywac* sie do bardziej ukrytych funkcji telefonu wystarczy nacisnac szybko 2 klawisze tak wiec np.
Utworz wiadomosc-skrot 11 (2 razy 1)
Proste :) .
Ocena obslugi-7,5/10

Aparat:
Telefon posiada aparat VGA 0,31 mpx 640x480.Dzis jest to nic specjalnego jednak w 2003-2004 roku wiekszosc telefonow z aparatami posiadalo slabszy aparat CIF.Niestety niewiele to daje gdyz ekran telefonu jest bardzo slaby :(.Jednak po przeslaniu na telefon z lepszym wyswietlaczem (np.k300) fotki sa dobre.Mozna je rowniez zrzucac na komputer kablem USB jednak nigdy tego nie probowalem.Podczas robienia zdjec dostepne sa 3 rozdzielczosci zdjecia:maksymalna VGA 640x480,srednia 320x240 i MMS 160x112.Oczywiscie wzglednie przyzwoite fotki wychodza tylko w 2 pierwszych rozdzielczosciach-ostatnia jest beznadziejna.Dostepny jest takze 2-krotny zoom jednak jakosc zdjec na maksymalnym zoomie jest beznadziejna.Ogolnie aparat bardziej do zabawy niz do robienia zdjec,chyba ze mamy zamiar je gdzies przezucic tj.np. na komputer.Nie nagrywa sekwencji wideo.
Ocena aparatu:4/10

Inne:
Co do przesylu danych telefon posiada wszystkie konieczne do tego funkcje-WAP,GPRS,MMS.Boli jedynie brak podczerwieni ale czego wymagac od telefonu za 100 zlotych (uzywany).Posiada takze zlacze do kabla.Mozna sciagac na niego gry/aplikacje w technologii JAVA-jest to zaleta jednak nie udalo mi sie jeszcze wyszukac porzadniejszych gier we w miare przystepnej cenie.
/Brak oceny/

Ogolem:
Telefon polecam mniej zasobnym lub poczatkujacym osobom ktorzy potrzebuja telefonu do LACZENIA ew.zrobienia raz kiedys paru fotek.Cena uzywanego telefonu waha sie od 80 do ok.120 zlotych w komisach troche drozej.Jest to cena bardzo dobra tak wiec nawet mimo slabego wyswietlacza polecam.

Ocena ogolna biorac pod uwage wiek i cene tel.:8/10[/list]
Ostatnio zmieniony 04 lut 2008, 21:13 przez Pb, łącznie zmieniany 2 razy.
 #91701  autor: kamil1221
 04 sie 2006, 14:39
Test dobry - oceniam 8,5 na 10!
Mam czasem styczność z tym modelem i muszę przyznać, że polifonia jest genialna - jak na te lata.
Wyświetlacz fakt - za mały.
Telefon idealny dla kobiet - mały, poręczny.
Temat przenoszę do testów.

 #91705  autor: Kaczy
 04 sie 2006, 14:43
To jeszcze prosimy o wstawienie zdjęć, jeśli będzie taka okazja.

...::: Made for loneliness :::...
 #91709  autor: Pb
 04 sie 2006, 14:46
kamil1221 pisze:Test dobry - oceniam 8,5 na 10!
Mam czasem styczność z tym modelem i muszę przyznać, że polifonia jest genialna - jak na te lata.
Wyświetlacz fakt - za mały.
Telefon idealny dla kobiet - mały, poręczny.
Temat przenoszę do testów.
Dzieki :D .Co do fotek to chyba sie nieda ale jakby co jest link :
http://www.telepolis.pl/telefony.php?id=110

dokladne dane tego phonika i jego fotki