DAJ CYNK
  • Tu znajdują się testy telefonów i innych urządzeń napisane przez naszych czytelników. Proszę koniecznie przeczytać regulamin tego działu.
Tu znajdują się testy telefonów i innych urządzeń napisane przez naszych czytelników. Proszę koniecznie przeczytać regulamin tego działu.
 #89598  autor: przemek910
 29 lip 2006, 00:29
Test telefonu Sony Ericsson D750i

W zestawie z telefonem otrzymamy:

:arrow: ładowarkę
:arrow: Gwarancję
:arrow: Instrukcję obsługi
:arrow: Kabel USB
:arrow: Płyta z oprogramowaniem i sterownikami
:arrow: Baterię Li-Pol 900mAh
:arrow: Zestaw słuchawkowy
:arrow: Kartę pamięci Memory Stick PRO Duo 64MB
:arrow: Oraz Adapter do Karty pamięci

Jak widać zestaw wcale nie jest ubogi.

Pierwsze wrażenie – jest to telefon zrobiony specjalnie dla sieci T-Mobile (Era). Wersja kolorystyczna - Lustrous Blue, błękitno srebrny ;) . Obudowa jest dobrze wykonana – aczkolwiek u mnie skrzypi w tylnej górnej części aparatu... Cóż nic doskonałe nie jest, no ale za to jest miły w dotyku, (choć różne są opinie) i świetnie leży w dłoni.


Wymiary – Wyskość - 100mm; szerokość - 46mm; grubość - 21mm. Waga - 99gramów.

Wygląd - Z przodu jest podobny do białej wersji SE T630, jednakże jest dodatkowy klawisz Menu Czynności, ale o tym później. Z tyłu natomiast do złudzenia przypomina „cyfrówkę” - Obiektyw, zaślepka i „lampa błyskowa” oraz klapka na baterię.
U góry znajduje się:
- klawisz On/Off – szkoda, że nie możemy zmieniać nim profili jak np. w SE K510i czy Nokiach,
- port podczerwieni i czerwona diodę, która informuję nas, że bateria jest prawie wyczerpana (pozostało <5%).
Na dolę znajduje się uniwersalne wejście na ładowarkę, zestaw słuchawkowy i kabel USB.


Klawiatura –Klawisze posiadają wyczuwalny skok, są równo oddzielone od siebie. W dotychczasowych SE (seria K, i T68i) nie było „klawisza menu czynności”. Szkoda, że w moim telefonie on nie działa (dłuższe przytrzymanie powoduje uruchomienie przeglądarki WAP). Dostęp do Menu Czynności zapewnia joy „w górę”. Poza tym mamy joystick, klawisz kasowania (C), klawisz „cofania”, lewy i prawy funkcyjny oraz podstawowe 1-9, *, #.
Lewy bok – tu już całkiem, co innego – nie mamy ‘+’, ‘-‘, klawisz aparatu, w tym miejscu jest Przycisk Muzyka. Niżej, znajduje się slot na karty pamięci Memory Stick Pro Duo. Natomiast po prawej stronie telefonu są klawisze ‘+’ i ‘-‘, i Przycisk Aparatu.
Celem tych zmian było upodobnienie do aparatów cyfrowych, ‘+’ jako zbliżenie, ‘-‘ jako oddalenie a Przycisk Aparatu jako Spust Migawki.
U góry znajdziemy włącznik.




Wyświetlacz
–Wykonany w technologii TFT. Potrafi rozróżnić 262 tysiące barw. Jest przejrzysty, dodatkowo możemy ustawiać ręcznie – z poziomu Menu - jasność. Rozdzielczość wyświetlacza to 176 na 220 pixeli, jak na dzisiejsze +’ czasy – w sam raz J.



Menu
– typowe dla Sony Ericsson’a. 4*3 ikony. Jednak tu znajdziemy jeszcze - znane z K700i, K300i i K500i – zakładki w podmenu Ustawienia. Wszystko jest na swoim miejscu, choć podmenu „Łączność” zmieniło swoje miejsce – teraz jest w Ustawieniach. Menu jest proste i intuicyjne.



Aparat – tu już całkiem coś nowego. 2 megapixela, (1600*1200), oraz niższe rozdzielczości (VGA, QQVGA). Mówi się, że menu aparatu do złudzenia przypomina to z „cyfrówek”. Może i tak jest... W końcu nie w każdym telefonie znajduje się AF (AutoFocus – automatyczne regulowanie ostrości), tryb makro, efekty, balans bieli i wiele, wiele innych.
Zdjęcia wychodzą jak na telefon doskonałe – nie zapominajmy, że to telefon ;-) .
W telefonie jest również zamontowana dioda, która daje efekt „lampy błyskowej”.

Wyswietlacz podczas robienia zdjęcia -

Zdjęcia robione przez D750i - niestety nie ma (że też się rodzą tacy ludzie :x )


Ciekawostką jest to, że możemy jej użyć jako latarka – w menu jest odpowiednia funkcja.
Świecić może minutę, na stale lub ‘nadawać’ sygnał S.O.S.

Mp3, radio, video <-> Multimedia
– Odtwarzacz mp3 w tym telefonie dla mnie jest Ok. Nie słucham muzyki, więc nie wiem czy trzeba było by coś dodać czy raczej nie. Dla mnie bardzo dobrą funkcją jest MegaBass – co daje wzmocnione basy.
Radio – gra wspaniale! Funkcja RDS i AF spisują się na 6tkę!
Video – no tu mogliby cos poprawić jednak, nie jest najlepsze.
Radio, jak i odtw. Mp3 oraz aplikacje możemy zminimalizować i korzystać z telefonu, np. pisać SMSy.


Pamięć – 34 MB to wbudowana pamięć w telefonie, w zestawie karta pamięci 64 MB, więc razem prawie 100 MB, dodatkowo możemy ją rozbudować :roll: .

Komunikacja
– Przesył danych – tylko GPRS... Może w tej klasie telefonu chociażby EDGE?
BT – chodzi bardzo dobrze i wcale się nie zawiesza, i nie chce się włączyć jak to powiadają inni...
IrDA działa bez zarzutu.

SMSy pisze się w miarę dobrze, dodatkowym ułatwieniem są przyciski '+' i '-'. Gdy piszemy SMSa i naciśniemy '+' oraz 2jkę pojawi nam się druga litera czyli 'B' gdy 3jkę pojawi się "E" itd. Z "minusem' jest podobnie, tyle że powoduje on przeskok do 3 litery czyli - '-' + 2 daje C; '-' + 3 daje F itd.
MMSy - tworzy się je bardzo prosto, nie tzreba się wiele natrudzić by je wysłać ;)
Gdy wysyłamy SMS lub MMS mamy do dyspozycji listę 'ostatnich odbiorców' co bardzo ułatwia życie - ponieważ nie musimy wyszukiwać ciągle nr z ksiązki telefonicznej.

Aplikacje – w telefonie mamy kilka aplikacji na start:

VIDEODJ – do edycji filmików Video...
MUSICDJ – kompozytor dzwonków
PHOTODJ – do edycji zdjęć.

W telefonie mamy wgraną jedną grę, dwie aplikacje – jedna to słownik polsko angielski a druga to HP Print.

Inne:

Jako sygnału SMS możemy ustawić dzwonek MP3 – tylko będzie on grał max 9 sekund :?

Bateria
trzyma zaskakująco długo! Mimo wielu dodatków, aparatu i prądożernego wyświetlacza potrafi wytrzymać przy średnim użytkowaniu 3-4 dni.

Podsumowanie – jest to z pewnością udany model SE. Można go polecić wymagającym osobom, którzy nie potrzebują Symbiana do szczęścia – wszystko inne znajdą tu ;)

Się rozpisałem :lol:

Przepraszam Was za ewentualne błędy językowe i stylistyczne, ale nigdy nie byłem dobry w pisaniu długich textów :oops:
Ostatnio zmieniony 31 lip 2006, 10:57 przez przemek910, łącznie zmieniany 1 raz.

Im więcej wykrzykników na końcu posta, tym głupsza osoba pisząca...

 #89845  autor: Przemek
 30 lip 2006, 01:29
Trochę długi ten test,ale może być.Błędy językowe jednak rzucają się w oczy :wink:

 #89869  autor: przemek910
 30 lip 2006, 10:37
Starałem się nie używać kolokwializmu, nie robić błędów językowych i ortograficznych. Byłbym wdzięczny jakbyś podał gdzie one się znajdują, ale to na PW.

Im więcej wykrzykników na końcu posta, tym głupsza osoba pisząca...

 #89904  autor: uśmiechnięty
 30 lip 2006, 13:42
Test konkretny. Bardzo mi się podoba. Tylko wolałbym, żeby zamiast linków były miniaturki z
imageshack.us ... wtedy moim zdaniem byłoby jeszcze przejrzyściej :)[/center]

 #89907  autor: kallafior
 30 lip 2006, 13:47
Również mi się podoba Twój test :) I uważam tak samo jak uśmiechnięty;*, że mogłeś wstawić miniaturki zamiast linków. Test nie zawiera zbędnego lania wody :wink:

Obrazek
Obrazek

 #89932  autor: :Diego:
 30 lip 2006, 14:49
bardzo dobry test bardzo dobrego telefonu :wink:

Obrazek
Obrazek

Siemens c35i - Alcatel ot311 - SE j210i - Siemens cx65 - Motorola e365 - SE k510i :D

 #90104  autor: JAGODA
 31 lip 2006, 10:01
Witam

Proszę o usunięcie linków do zdjęć z tego "niby" testu, gdyż są one tutaj zamieszczone bez wiedzy i zgody autora.

Pozdrawiam i oczekuję na szybką reakcję.

Michał Jagodziński - CentrumSE.pl

 #90106  autor: tomico
 31 lip 2006, 10:27
No no właśnie kindzior, prawa autorskie :D

 #90160  autor: Przemek
 31 lip 2006, 14:08
Mówiłem żebyś nie rzucał tymi linkami na prawo i lewo :smt011

 #90222  autor: przemek910
 31 lip 2006, 20:14
Gdy podaję link do zdjęcia oraz jego zrodlo to jest wszytsko wporządku, nie naruszam żadnych praw ani cokolwiek innego. I nie użyłem ich (zdjęc) - podałem link do postu po to żeby sobie ludzie mogli zobaczyć - ci którzy nie znają twojej strony jagoda.

Im więcej wykrzykników na końcu posta, tym głupsza osoba pisząca...

 #90228  autor: Kaczy
 31 lip 2006, 20:40
No właśnie- mi też się wydaje, że podanie linków to nie jest naruszenie jakiś praw. W końcu wskazują one dokładnie, skąd są zdjęcia i kto je zrobił.

Co innego jakby były umieszczone bezpośrednio zdjęcia. Mogłoby to powodować, że należą one do autora, a de facto nie są jego własnością.

Ps. Prosimy o radę jakiegoś prawnika :)

...::: Made for loneliness :::...

 #90280  autor: Rydels
 01 sie 2006, 08:21
JAGODA pisze:Witam

Proszę o usunięcie linków do zdjęć z tego "niby" testu, gdyż są one tutaj zamieszczone bez wiedzy i zgody autora.

Pozdrawiam i oczekuję na szybką reakcję.

Michał Jagodziński - CentrumSE.pl
Panie Michale,
po pierwsze skoro umieszczenie linkow narusza prawa autorskie prosze o zamieszczenie stotsowengo paragrafu odpowieniego prawa
po drugie, prosze nie obrazac Forumowicza stwierdzeniem "niby" mimo iz jest ono w cudzyslowiu. Osobiscie uwazam,iz test jest rzetelny i jak najbardziej z prawdziwego zdazenia :!:
Pozdrawiam i czekam na feedback.

http://www.mobile-review.com/index-en.shtml
http://www.gsmarena.com/

 #90820  autor: wendzior
 02 sie 2006, 15:01
jak chcesz to moge podeslac Ci pare zdjec z k750i do testu. jak cos to pisz na pw

test bardzo fajny :-) , tylko wlasnie zdjec troche brakuje :?

 #90875  autor: przemek910
 02 sie 2006, 16:15
Juz nie długo wrzucę :-) dzięki za chęci :P

Im więcej wykrzykników na końcu posta, tym głupsza osoba pisząca...

 #91086  autor: M1S1EK
 02 sie 2006, 23:32
bardzo fajny teścik tylo tych fotek brakuje i jakie robi telefon.

 #91098  autor: tomico
 03 sie 2006, 00:05
Teścik super, a fotki kin za niedługo chyba umieści to będzie 150% normy.

 #91179  autor: przemek910
 03 sie 2006, 11:07
Umieszce umieszcze! Tylko czasu teraz nie mam :?

Im więcej wykrzykników na końcu posta, tym głupsza osoba pisząca...

 #91184  autor: Gela
 03 sie 2006, 11:18
Pownieneś odrazu dać swoje fotki do swojego testu... no ale czekamy.. :)

 #91186  autor: Rydels
 03 sie 2006, 11:24
Gela pisze:Pownieneś odrazu dać swoje fotki do swojego testu... no ale czekamy.. :)

Fotki byly ale w fromie linkow z centrum.se i sie facio przypierniczył :arrow: patrz wcześniejsze posty.

http://www.mobile-review.com/index-en.shtml
http://www.gsmarena.com/

 #91217  autor: kallafior
 03 sie 2006, 12:40
Rydels pisze:Fotki byly ale w fromie linkow z centrum.se i sie facio przypierniczył
Jagoda myślał, że zabłyśnie :smt005 Poza tym kin nie naruszył żadnych praw autorskich. Podał cały adres linku, z którego pochodzą te zdjęcia czyli niby jako się posiłkował wcześniej zrobionym zdjęciem...

Obrazek
Obrazek