DAJ CYNK
  • Tu znajdują się testy telefonów i innych urządzeń napisane przez naszych czytelników. Proszę koniecznie przeczytać regulamin tego działu.
Tu znajdują się testy telefonów i innych urządzeń napisane przez naszych czytelników. Proszę koniecznie przeczytać regulamin tego działu.
 #86316  autor: Sroq
 17 lip 2006, 17:11
Test Nokia 2600

Wygląd
Telefon wyszedł na rynek w 2004 roku i w moim subiektywnym odczuciu nawet dziś wygląda świeżo. Całość wykonana jest z dobrej jakości plastiku, który sprawia wrażenie solidnego. Zastosowano tutaj bliźniaczy w stosunku do wielu modeli Nokii wyświetlacz o rozdzielczości 128x128pix (4096kolorów). Bardzo dobre wrażenie sprawia klawiatura. Pomimo, że przyciski mają „luz” klawisze numeryczne wygląją jak jeden lit. Mam zastrzeżenie tylko do przycisku kierunkowego, który umieszczono zbyt blisko „NavyKeya” i nawet przy moich „średnio mrzonkowatych” palcach ;) zdarza mi się o niego zawadzić. Poza tym …całkiem całkiem.

Obrazek Obrazek

Menu

Obrazek

W tym modelu, rozwiązano je bardzo praktycznie, bowiem po wciśnięciu „NavyKey” – znanego z niegdysiejszych modeli, ujrzymy menu przewijane, bądź w formie tabeli 9 ikon, co wydaje się być bardziej wygodne. I tak mamy:
Wiadomości – do dyspozycji tradycyjnie T9, ale tutaj ogromny minus za brak MMSów, choć nie jestem ich zwolennikiem. Poza tym zgrzytem – poprawnie, jak w większości Nokii.
Kontakty – zupełnie standardowa książka telefoniczna. Niestety nie mamy możliwości przypisania fotografii do osoby dzwoniącej. Możemy ew. zmienić melodię dzwonka.
Połączenia – standardowy spis połączeń
Ustawienia – znajdziemy tutaj ustawienia dźwięków, wyświetlacza (motywy), profile, ustawienia czasu, połączeń i telefonu.
Budzik – tutaj wyjaśnień nie trzeba, choć należy dodać, że 2600 jest wyposażona w budzik wielokrotny. Oznacza to, że możemy wybrać w które dni tygodnia budzik ma się odzywać. Praktycznie.
Przypomnienia – dokładnie jak te znane z innych modeli Nokii. Stąd mamy również dostęp do kalendarza.
Gry - 3 gry do wyboru
Dodatki – Kalkulator, Konwerter, Arkusz kalkulacyjny, Kalendarz, Minutnik, Stoper, Kompozytor. W telefonie z przedziału low-endowego pozytywnie zaskakują aplikacje konwertera czy arkusza kalkulacyjnego – pomysłowo pomyślane. Czasami się przydają.
SIMextra – w zależności od operatora

Dźwięki
Tutaj ciekawostka. Telefon obsługuje dzwonki monofoniczne (możliwość skomponowania) oraz polifoniczne (MIDI), które jednak brzmią znacznie lepiej niż choćby w modelach N6100, 3100. Tutaj po raz kolejny dostrzegamy brak WAPu i tym samym możliwości ściągnięcia czegoś nowego na telefon. Ratunkiem może okazać się kabel PC.

Pod tym adresem umieściłem przykładowe dźwięki z telefonu - jakość trochę kiepska, ale pogląd daje : www.rafalski.cba.pl/2600sounds.mp3

Bateria
W tym miejscu tylko pochwały. Bateria BL-5C (identyczna wizualnie z BR-5C) o pojemności 820mAh (źródło telix.pl) jest bardzo dobrym ogniwem. Telefon używany zupełnie normalnie (30SMSów + 1h rozmowy/dzien) działa bez konieczności ładowania do 5dni przy umiarkowanym zasięgu sieci. Gdy staramy się oszczędzać energię, możemy przedłużyć ten czas nawet do 7dni!!!! To nie przypadek, mam styczność z 2 egzemplarzami – potwierdzającymi spostrzeżenia. SUPER! Być może to wynik uszczuplenia telefonu o wszystkie gadżety spotykane w innych modelach.

Wrażenia
Muszę ponownie podkreślić błąd konstrukcyjny – bliskość klawisza kierunkowego i NavyKey’a. Skoro zacząłem od wad… Brak WAPu!! Tragedia. Sam tego nie używam, ale właśnie przez to nie mamy możliwości personalizacji telefonu w sferze dźwiękowej. Nie próbowałem podłączyć kabla, który prawdopodobnie jest ratunkiem w tej sytuacji. Na tym kończą się wady telefonu. Bardzo pozytywnie zaskakuje mnogość motywów ekranowych. Możemy zmieniać zarówno tapetę, kolor czcionki, słupki zasięgu i baterii. Również za pomocą kabla powinno pójść ściągnąć nowe tapety do pamięci telefonu. Reasumując, obsługa jest zupełnie intuicyjna i nawet „wapniaki” rozgryzą go na doczekaniu.

Obrazek

Telefon sprawnie dzwoni, SMSuje. Należy dodać, że jakość połączeń jest wysoka (dużo lepsza niż w Siemensach). Telefon sprawnie wyszukuje sieć i umożliwia wykonanie połączenia nawet przy minimalnym zasięgu. Jeśli spełnia Wasze oczekiwania , naprawdę polecam, bo ceny są atrakcyjne. Pozdrawiam

Motorola M3688, Nokia 3310 x2, Samsung C100, Siemens SL45i x2, Motorola T722i, Siemens C60, Nokia 3100, Siemens CX65, Moto E770v, Nokia 6630

 #86488  autor: szczeka
 18 lip 2006, 17:40
krociutki tescik, ale napisany w sumie poprawnie.

co do samego telefonu.. brak wapu, gprs'u, mms'ow i javy dykswalifikuje go w moich oczach. wolalbym zdecydowanie n3100, ktora jest w podobnej cenie, a jest duzo lepsza.

 #86538  autor: wendzior
 18 lip 2006, 21:24
niezly tescik, ale telefon nie zabardzo lubie.
mam wrazenie ze 3510i lepiej wyswietlała kolory :)
z wad jeszcze powinienies dodac stara klawiature (taka jak w 3210/3310 i innych)
ogolnie tez wybrałbym 3100 a nawet 3510i :D
spodobalo mi sie w nim ze nawet fajną ma polifonie :-D

 #87048  autor: szczeka
 21 lip 2006, 17:31
ciekawe tylko, czemu nie w dziale 'testy czytelnikow' ? :)