DAJ CYNK
  • Tu znajdują się testy telefonów i innych urządzeń napisane przez naszych czytelników. Proszę koniecznie przeczytać regulamin tego działu.
Tu znajdują się testy telefonów i innych urządzeń napisane przez naszych czytelników. Proszę koniecznie przeczytać regulamin tego działu.
 #68538  autor: Osk92
 18 kwie 2006, 16:13
Zacznijmy od początku :wink: W pudełku (a także poza nim) znalazłem: 2x instrukcja po polsku z czego jedna grubsza od drugiej, a ma te same informacje..., 1x instrukcja angielsko-niemiecka, ładowarka, CD z MobilePhoneManager i wszystkim tym co mogę znaleźć na www.benq-siemens.pl czy w opakowaniu. Jest też sprostowanie, jakieś certyfikaty, książeczka gwarancyjna, z akcesoriami oraz o Bike’O’Meter. Co ciekawe w zestawie nie doszukałem się kluczyka do obudowy co może oznaczać jedno- brak możliwości ściągnięcia ich :lol: Obrazek

Przy pierwszym kontakcie z tym telefonem najpierw rzuca się w oczy duży wyświetlacz oraz chromowane wstawki. Gdy już go weźmiemy w rękę to 2 faktem stanie się jego wielkość... trzeba przyznać, że jest słusznych rozmiarów- wygodnie się go trzyma i przynajmniej czuć, że jest :wink: Klawisze są duże, łatwo się ich używa czcionka na nich bardzo wyraźna, zresztą tak samo jak ładne białe (a na słuchawkach zielone i czerwone) podświetlenie. Pod dość małym joystickiem z, którego korzysta się wygodnie umieszczony jest przycisk łączący nas z przeglądarką internetową. Na szczęście trudno go wcisnąć podczas pisania np. SMS-a (inaczej się to ma jeśli używamy silikonu jako pokrowca, choć mi się to nie udaje :wink: ).

Obrazek

Obrazek

Waga CX-a wynosi 98g (według danych z Internetu). Dla jednych dużo dla innych nie... mi ona odpowiada ale jako ciekawostka dodam, że jest ona nieproporcjonalnie mała do rozmiarów Siemensa. Telefon jest po prostu duży jednak składa się na to klika czynników: duży kolorowy wyświetlacz o rozdzielczość 132x176 pikseli (jednak tapeta na calutki ekran może wynosić różne wartości) pokazujący 262 114 kolorów- jest czysto, czytelnie i przyjemnie :!: Kolejną rzeczą powiększającą rozmiary tego modelu jest slot na karty pamięci RS-MMC umieszczony nad wejściem dla np. ładowarki. Producent preferuje właśnie ten rodzaj kart, bo nie sprawia problemów z użytkowaniem tak jak MMC-Mobile absolutnie nie polecam ich do tego telefonu- często pojawiają się mocno denerwujące błędy jak chociażby brak możliwości zrobienia zdjęcia czy nie odtworzenie pliku muzycznego lub obrazkowego.
Potrafi to napsuć sporo krwi :!: :evil: Największe karty z jakimi CX75 sobie poradzi to 512MB(chodzą głosy, że i 2GB obsługuje :| ). Bateria podczas normalnego użytkowania (2 zdjęcia, 5 minut rozmowy,2-3 eski) powinna starczyć na 3-4 dni :) Podczas zabawy może z trudem dożyć jednego dnia... (godzina słuchania muzyki dziennie + plik wys łany BT + krótkie połączenia + parę SMS-ów i bateria kończy się w drugim dniu)

Grafitowo-srebrny egzemplarz jest średnio urodziwy niestety nie było wyboru między chociażby beżowym. Plastiki z, których zrobiona jest obudowa wyglądają na tandetne i tanie, wrażenie to potęguje dość częste poskrzypywanie. Wygląd ma całkiem elegancki, jednak jakość- niezbyt. Wejście na karty pamięci, a raczej zaślepka do niego również nie przypomina solidnego produktu.
Obrazek
Z tyłu znajdziemy 1.3 megapixelowy aparat, który jak na swoje parametry zdjęcia robi średnie szczególnie gdy chcemy uwiecznić np. jakiś tekst z gazety- wtedy są one wyjątkowo zamazane i nieczytelne.

Obrazek (ciemno na dworze ok. 20-30m od budynku, przy bloku tylko jedna lampa, PREMIUM, bez zoomu, pomniejszona na 800 pix na prosbę fotosik.pl :P)

Obrazek (za dnia, słońce świeciło, PREMIUM, 1xZOOM, też pomniejszone dla fotosik.pl)

Obrazek (i tak samo jak wyżej :D btw. Nie mogłem się tej reklamie oprzeć :P, też pomniejszona dla fotosik.pl a przede wszystkim dla waszej wygody )

Obrazek (ponuro na dworze, WYSOKA, bez zoomu [czyli 640x480]

Obrazek (dom, oświetlenie zewnętrzne, WYSOKA 2 lub 3x ZOOM)

Więcej fotosów tutaj: http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 7428#67428

Funkcja kamery heh... dla mnie po prostu jest. Można kręcić maxymalnie do 1:30 na ustawieniu MAXIMUM (standardowo DOPASUJ DO MMS). Na wyświetlaczu jakoś to się jeszcze prezentuje ale na kompie... to tylko telefon :P
Obrazek
Na „tyłach” doszukamy się także słynnej Siemensowskiej dziury na antenę :P Na samej górze jest „wyryte” logo producenta, a na dole z kolei ładne przetłoczenie :wink:

Menu jest... oficjalne  Zero polotu oprócz 9 kolorowych ikonek, które się powiększają po wybraniu ich... czaaad. Na szczęście można je zmienić :D Trochę pracy i da się na nich w końcu zawiesić oko :wink: (instrukcja co i jak np. na www.x75.bo.pl)
Obrazek
Poza tym to samo co w poprzednich oraz równoległych modelach. Siatkę można zmienić na styl a’la Nokia jednak jest ona dość brzydka i nie poręczna (co innego jak się ma problemy ze wzrokiem). Tak jak w innych produktach Siemensa można wybrać sobie Motyw/ wzór wyglądu tak aby nam się podobał. Jeśli takiego nie znajdziemy w telefonie to wiele jest dostępnych w Internecie ja mam np. styl Win XP :wink:

Dzwonki to mały kroczek do przodu... Oprócz MID, WAV, IMY, SRT jest w stanie odtworzyć MP3, AAC, AAC+ oraz M3U czyli skompresowane listy utworów zajmują one bardzo mało miejsca a korzystanie z nich jest wygodne. Cieszycie się, że można posłuchać swojej ulubionej piosenki w telefonie :?: Jeśli tak to długo to może nie trwać. Czemu :?: Między innymi dlatego, że: pamięci jest bardzo mało i bez karty zapomnij o relaksie przy muzyce, jakość jest... mierna. Dźwięk jest „łysy” stanowczo brakuje basów... ale można się przyzwyczaić. Jeśli już masz np. RS-MMC i ustawisz sobie długą piosenkę jako dzwonek możesz trochę poczekać zanim usłyszysz melodię jednak po jakimś czasie wraca to do normy i jest wszystko w porządku ;-) Gorzej znów jak nasz fonik nie wykryje przenośnej pamięci... wtedy rozlegnie się straszny dzwonek- jak w starym telefonie na korbkę ;-) Naturalnie jako dźwięk SMS-a również może być MP3 lub inny odtwarzany format :-D
Odtwarzacz po prostu jest. Brak przewijania i equalizera doskwiera. Słuchawki Stereo HHS-700 brzmią czysto, mogłyby być deczko głośniejsze. Bas jest bardzo delikatny- nikt by się nie obraził gdyby był mocniejszy. Muzyka może lecieć w trybie Powtórz oraz Losowo. Jest też możliwość oszukania playera i w czasie gdy słuchamy piosenek możemy pograć w grę- niestety nie może ona mieć włączonego głosu.
Odpowiedni patch pozwala jednak na zminimalizowanie odtwarzacza i pisania w tym momencie np. SMS-a :wink: Dodam, że kiedy ktoś do nas dzwoni podczas odtwarzania muzyki aplikacja zamyka się i musimy na nowo szukać danej piosenki i słuchac jej od początku :smt011 Wyjątkiem od reguły jest moment gdy ktoś nam puszcza tzw. głuchacza. Wtedy utwór się pauzuje i potem możemy słuchać jej dalej :D

Funkcjonalność stoi na bardzo wysokim poziomie- zresztą jak w większości nowszych Siemensów. Do klawiatury numerycznej można przypisać numery osób bądź szybki dostęp do najczęściej używanych funkcji- to samo można zrobić z klawiszami funkcyjnymi obok joysticka. Jak już wspominałem wcześniej pisanie nie sprawia problemów. Menu po paru dniach powinno być opanowane- chyba, że kogoś to nie interesuje i nie musi korzystać ze wszystkich funkcji, bądź jeśli ktoś jest absolutną nogą w tej dziedzinie.
Funkcje jakie oferuje CX75 są rozległe, a do tego przydatne. Począwszy od opisanego wyżej aparatu, poprzez rewelacyjny organizer z kalendarzem, budzik czy kalkulator skończywszy na Bluetooth’ie czy IrDzie. No właśnie. O ile ta ostania działa bez zarzutu, szybko i ogółem tak jak powinna to poprzedzająca pozycja wymaga „specjalnej troski”... Na stronie producenta rozpisują się jakim to świetnym i szybkim bezprzewodowym łączem okazuje się Bluetooth... I mają rację :!: SE K700i, Sagem My-X-6-2 czy inni konkurenci nie odstają w tej dziedzinie za to Siemens się nie popisał... na własnej skórze przekonałem się, że podczerwień czyli starsze i „wolniejsze” rozwiązanie w CX-ie działa lepiej... ot taka ‘ciekawostka’. Może w nowszym oprogramowaniu to poprawiono... (podobno z różnych odległości BT działa szybciej/wolniej... taaa jasne)
Innowacją może być Push To Talk- niestety ta funkcja w Polsce działa tylko w Plus GSM. A o co chodzi :?: Mianowicie można zrobić z telefonu krótkofalówkę w ten sposób- zmyślne :wink:
Po boku są umieszczone dwa klawisze. Do aparatu z którego można się dostać na cztery sposoby- z menu, ze stanu czuwania przesuwając joystick w lewo, wciskając jeden z owych przycisków, bądź z klawisza szybkiego dostępu co możemy ustawić samemu.
Drugi służy do włączania wyżej opisanego PTT. Łatwo je przez wypadek wcisnąć, wielu mówi że szybko odpadają... :|
Obrazek
Sporą grupę osób pewnie interesuje czy telefon się „wiesza”. Otóż nie ! Przy normalnym użytkowaniu nigdy mi się to nie zdarzyło :D Fakt, przy włączaniu MP3 możemy trochę poczekać bądź jeśli są problemy z kartą. Ale to na szczęście rzadko :!:

Tak więc podsumowując jest to telefon dla osób, które wymagają wiele za nie wiele :wink:
Oszczędność prowizoryczna, bo w zestawie nie ma wielu potrzebnych elementów takich jak choćby kabel USB lub karty pamięci. Ma wiele dobrych funkcji i kilka potrzebniejszych, które niestety wymagają dopracowania. Mimo to powinniśmy się cieszyć, że są na wyposażeniu :wink: Telefon jak większość Siemensów jest wiernym obiektem do różnych modyfikacji jak wgrywanie patchy na różne udoskonalenia czy możliwości uruchomienia go po ciężkim przeżyciu z kablem serwisowym za "dychę" z Allegro w domowym zaciszu :)

Obrazek

I tak na koniec jako bonus mini porównanie z konkurentami: Sagemem My-X-6-2, Nokią 6230i oraz SE K700i.
Fotki- tu zdecydowanie wymiata Francuz. Ma najlepsze nasycenie kolorów 8x zoom i fizycznie duży wyświetlacz. K700 z kolei robi najlepsze w domu (czytaj: domowe oświetlenie) to się udało i mimo, iż to VGA w tej konkurencji nie ma sobie równych wśród tego towarzystwa. Siemens na dworze robi również niezłe, ale trochę mu brakuje do „żabojada”. Nokia pozostaje daleko w tyle... (aż dziw bierze).
Wygląd to kwestia gustu... mi najbardziej odpowiada Nokia.
Wyświetlacz: sądzę, że Niemiec i Soniak wymiatają. Są duże fizycznie choć technicznie trochę pikseli im brakuje do Sagema i 6230i. (z My-X-6-2 mam stycznośc z softem od Orange i mnie on nie zachwyca... Nokia jest „blada”)
Dźwięk- tu pałeczkę przejmuje produkt z Finlandii. Następny jest K700i, za nim uplasował się Francuz, a na szarym końcu Siemens (pisałem o tym wyżej).
Jeśli chodzi o funkcje to na papierku prym wiedzie 6230i. Większość z nich jest dobrej jakości jednak aparat robi serio gorsze zdjęcia (oświetlenie naturalne) niż CX, który ma dość słabe fotki. Przy sztucznym naświetleniu nie miałem tych dwóch modeli okazji porównać. Typowymi średniakami są tu Sagem i SE. Ten pierwszy nie ma radia, a to co oferuje jest przyzwoite 8) K700i ma gorszy aparat i brak kart pamięci- porażka na całej linii choć kiedy on wchodził na rynek nie było to popularne rozwiązanie. Nokia i Siemens jak już pisałem mocne na papierze ale w konfrontacji z ww. modelami są gorsze.

Pozdrawiam i czekam na ewentualne propozycje zmian :!:
PS. Będzie mi miło jak ktoś to przeczyta :P
Ostatnio zmieniony 03 wrz 2006, 20:53 przez Osk92, łącznie zmieniany 8 razy.

 #68545  autor: kamil1221
 18 kwie 2006, 16:58
Test jest b.dobry - wydaje mi sie ze napisales wszystko poprawnie.
A co do softa - moze moj kumpel ma jeszcze starszego softa niz Ty i dlatego sie tak czesto zawiesza??
Szkoda ze nie bawiles sie sagemem bez orangeMenu :smt009 naprawde zupelnie ineczej sie zachowuje ten telefon - wiem co mowie. :wink:

 #68589  autor: Osk92
 18 kwie 2006, 20:53
Ile widzicie miniaturek zdjęć ? Bo ja tylko jedną a powinny być 2... Mam problemy z Mozillą i nie mogę się połapać w niczym :roll: :evil: Więc jesli widzicie obie to zaraz linki podmienię na te małe fotki ;)
Kamil1221- A kto mówił, że się nie bawiłem :P Poprostu z tym Orange'owskim mam większą styczność- tak jak większość Polaków. Ale czy jest taka wielka różnica... no nie wiem Mod wie najlepiej :wink: :-D (swoją drogą gratuluję :lol: )

 #68592  autor: kamil1221
 18 kwie 2006, 20:59
Naprawde - uwierz jest zupelnie inna zywa kolorystyka, a do tego ikonki sa ladne i dopracowane - mozesz to zobaczyc na zdjeciach mojego testu sagema.
Moze rowniez nie miales stycznosci z nasycona kolorami tapeta??
I to ze jestem modem nie oznacza ze musze wiedziec lepiej :smt005

 #68594  autor: Osk92
 18 kwie 2006, 21:04
Fakt tapety on nie miał :D Jeśli jednak idzie o jakość zdjęcia na wyświetlaczu- sądzę, że jest taka sama wiem jedno- na Siemensie wygląda lepiej (przesłałem sobie i porównałem).
Franuski wyświetlacz ma jakby szumy na wizji- ale może ja jestem spaczony :P :wink:

Hehe gdzieś był regulamin- Mod ma zawsze rację :wink: :smt005

[ Dodano: 2006-04-18, 23:21 ]
Zrobiłem mały aczkolwiek dość ważny update (jak ktoś chce to się skapnie :P)
I jak jest z tymi miniaturkami ?

 #68659  autor: daniel
 19 kwie 2006, 09:17
Test bardzo fajny :)
Milo sie go czyta :)

A co do miniaturek to widze tylko 1, a reszta to linki

PS: Daj zdjecia na fotosik.pl

Lights are blinding my eyes...

 #68732  autor: Nochal1
 19 kwie 2006, 15:20
Mam małe pytanko dotyczące tego Siemensa.
Kilka dni temu kupiłem sobie CX'a i strasznie mnie deneruje jego soft. Wiesza sie jak opętany. Co jest powodem jeszcze niewiem : czy jakaś stara wersja oprogramowania czy po prostu to już taka wrodzona wada Siemensowskich softów..

Ty użytkuje zapewne dłużej ten telefon : Czy Tobie (osk) tez sie soft wiesza ? :evil:

 #68741  autor: Osk92
 19 kwie 2006, 15:41
Jak wyczytyłaś (albo i nie :P) nie mam problemów z wieszaniem się telefonu. No chyba, że każę u zrobić coś wyiłkowego- ale to bardziej pod namysły się zalicza niż na zawiechę :wink:
Może masz zbyt dużo rzeczy na pamięci telefonu ? Albo inaczej- ile masz wolnej pamięci (Menu/Moje/Opcje/Dane napędu).
Może to być wina softu i to jest najbardziej prawdopodbne-wystukaj na klawiaturze w telefonie *#06# i daj na Więcej. Interesuje nas SW-Wersion i Variant (nieco niżej)
Pozdro

PS. To już a może dopiero 4 up'date testu- zapowiada się jeszcze 5 z fotkami samego eleganta :wink:

[ Dodano: 2006-04-19, 19:35 ]
No i jak zapewniałem jest i 5 up'date :wink: Są zdjęcia ale... PRZEPRASZAM ZA ICH JAKOŚĆ ! :cry: Nie mam w domu cyfrówki- fotki CX-a robiłem Motką E398 (może też jakiś teścik :D)
Trochę jak to przy aktualizacji dopisałem ;-)
Pozdro :mrgreen:

 #71139  autor: szczeka
 01 maja 2006, 18:19
Fotki- tu zdecydowanie wymiata Francuz. Ma najlepsze nasycenie kolorów 8x zoom i fizycznie duży wyświetlacz
6230i z najnowszym softem robi najlepsze zdjecia, lepsze niz myx6-2.
K700 z kolei robi najlepsze w domu (czytaj: domowe oświetlenie) to się udało i mimo, iż to VGA w tej konkurencji nie ma sobie równych wśród tego towarzystwa.
bzdura, jakich malo!!!!!!!! moj brat mial k700i i w domu foty slabiutkie, gorsze niz z mojego cx65. nie wiem jak myx6-2 robi w domu, ale 6230i robi bardzo dobre.
Siemens na dworze robi również niezłe, ale trochę mu brakuje do „żabojada”. Nokia pozostaje daleko w tyle... (aż dziw bierze).
az dziw bierze, ze takie bzdury piszesz. na dworze wszystkie trzy telefony robia bardzo dobre zdjecia.
Dźwięk- tu pałeczkę przejmuje produkt z Finlandii. Następny jest K700i, za nim uplasował się Francuz, a na szarym końcu Siemens (pisałem o tym wyżej).
kolejna bzdura. choc wole nokie, to k700i ma na pewno lepszy dzwiek (dyktafon, podczas nagrywania filmow, mp3, radio lepszej jakosci..)

echh..teraz spytam- czy masz kontakt na codzien z 6230i, ze takie 'rzeczy' wypisuejsz?? bo ja tak i moge z czystym sumieniem powiedziec, ze to co napisales o niej to po prostu nieprawda.

 #71923  autor: Dragon
 05 maja 2006, 18:14
ja z Siemensem nie mialem doczynienia, ale co do koncowego porownania i ekranu to najlepszy jest 6230i, za nim K700i, potem Sagem (nie wiem gdzie by sie tu uplasowal Siemens ale jestem praie pewien ze od razu przed albo za Sagemem)

 #72590  autor: szczeka
 08 maja 2006, 20:56
no to chyba Dragon nie porownywales wyswietlaczy z k700i i 6230i, bo ten z SE miazdy nokie.. :-)

 #75035  autor: Dragon
 21 maja 2006, 17:22
jakosciowo na pewno nie, ten z K700i jest wiekszy i to jego zaleta, ale Nokia lepsza jakosciowo

 #75044  autor: szczeka
 21 maja 2006, 17:45
nie moge sie z Toba zgodzic.

wyswietlacz w 6230i jakosciowo jest dobry, ale nie jest powalajacy na kolana, za to w k700i wyswietlacz robi super wrazenie, nie tylko dlatego, ze jest duzy, ale kolory sa nasycone, zywe etc. nie mowie, ze w 6230i tak nie jest, ale jednak w k700i bardziej;)

 #102022  autor: Osk92
 03 wrz 2006, 20:40
Mały Up'Date :lol:

 #163404  autor: jj
 18 mar 2007, 20:27
test jest dobry a telefon jest też dobry jakiś rk temu zastanawiałem się nad kupnem ale wybrałem S65 którego chce teraz sprzedać http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic.php?t=14108

 #163409  autor: Osk92
 18 mar 2007, 20:38
ktoś to jeszcze czyta :?: :lol:

 #167298  autor: MarCjaho
 27 mar 2007, 20:05
:lol: Na pewno ktos czyta, tylko sie nie wypowiada :lol:

 #167914  autor: JacekS
 29 mar 2007, 16:40
Mareczek pisze: Na pewno ktos czyta, tylko sie nie wypowiada
Wedlug mnie bardzo dobry tescik i nieczego w nie brakuje