DAJ CYNK
  • Tu znajdują się testy telefonów i innych urządzeń napisane przez naszych czytelników. Proszę koniecznie przeczytać regulamin tego działu.
Tu znajdują się testy telefonów i innych urządzeń napisane przez naszych czytelników. Proszę koniecznie przeczytać regulamin tego działu.
 #67615  autor: kamil1221
 14 kwie 2006, 21:54
Siemens CX75, Sagem myX6-2 – telefony podobne, a jednak...
Dal większości „Siemens to Siemens”, ale ja dodam swoje trzy grosze:
po pierwsze wygląd – telefon jest ładny (przemyślana konstrukcja z dobrych materiałów),
funkcje – aparat, wyświetlacz, mp3, slot na karty pamięci RS-MMC – to jego wielkie zalety!!.
Ale przejdźmy do funkcji czyli pojedynku sagem kontra siemens.

Wyświetlacz – tutaj wygrywa bezkonkurencyjnie sagem.
Siemensa bije na głowę wielkością i odwzorowaniem kolorów.
Obydwa telefony maja z zanadrzu paletę 262tys. kolorów, ale kolory na sagemie są soczyściejsze, wyraźniejsze i pełniejsze.
Siemens ma kolory przytłumione – szarawe.

Dziwięki - tu również sagem wygrywa.
Z głośniczka dźwięk jest czysty i nie skrzeczy, przy czym jest głośny i wyraźny, czego nie da sie powiedzieć o CX75 – tutaj im głośniej tym bardziej zniekształcony dźwięk i bardziej trzeszczący.

Moduł Bluetooth – kolejny punkt dla myX6-2 !!
W siemensie ta transmisja danych się strasznie „ślimaczy” - przesyłanie plików większych niż 200-300 kb trwa o wiele za długo (ok.1,5-2,5 minut).
Sagem robi to znacznie szybciej maksymalnie do 30 sekund. (połączenie Bluetooth komputerowy – telefon).
Nie pisze już tutaj jak się ma sprawa przesyłania pomiędzy telefonami bo tutaj wina leży po stronie siemensa.

Podczerwien w obu telefonach laczy sie z komputerem i innymi telefonami - szybkosc standardowa jak to przy podczerwieni.

Kamera video – jakość w stylu k300i – siemens.
Sagem o wiele lepiej wypada tutaj – kolejny punkt.

Aparaty dysponują matryca 1,3 mega pixela – tutaj niech każdy zdecyduje który aparat jest lepszy.

Do plusów CX75 należy komunikacja PTT (naciśnij i mów), lecz ta usługa działa jak dotychczas tylko w Plusie.Pierwsze zdjęcie sagem - drugie siemens

Nie było mi dane słuchać mp3 z siemensa na słuchawkach, gdyż producent nie dostarczył ich w zestawie i nie mogłem przetestować jak sie sprawuje dźwięk z nich.

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Filmy 3gp
Siemens Sagem

Dodano fotki 15-04-2006

Obrazek Obrazek :arrow:


Kolejnym słabym ogniwem siemensa jest marna bateria - 750mAh to zdecydowanie za mało jak na taki telefon.
Sagem dysponuje przewago o 170mAh - czyli 920mAh.
Trzeba przyznac ze to mała przewaga, ale zawsze jakas - zawsze jakies 10-15 minut rozmowy wiecej.

Po weryfikacji zdjeć moge powiedziec ze anie sagem nie robi lepszych zdjeć, ani siemens.
Kazdy z nich ma jakies plusy w tej dziedzinie w ktorej nie ma naprzyklad konkurent.
CX75 - nie "łapie" az tak swiatla, dzieki czemu jest nim jest nim dobrze robic fotki pod swietlo (czyli warunki dnia).
Gorzej tutaj jak przychodzi noc - tutaj sagem zaczyna blyszczc - gdyz on wychwytuje jak najwiecej swiatla przez co fotka staje sie bardziej czytelna.

Kolorystyka zdjec - siemens robi bardziej naturalne, ale to tego takiej w moim odczuci matowe - sagem wlasnie robi bardziej "plynne".

Sagem radzi sobie lepiej z pixelami - sa mniej widoczne niz w CX75, za to siemens robi bardzie kontrastowe zdjecia.

Jeszcze jedno - w sagemie dluzej zapisuja sie zdjecia o maksymalnej roz. ok 5-7 s., za to wiecej zajmuja nawet do 500kb!!
W siemensie zajmuja maksymalnie do ok.250 kb - ale za to szybciej sie zapisuja.

Plusy które wystepuja w odu telefonach to czytniki kart pamieci:
:arrow: Siemens jak juz wyzej napisalem RS-MMC,
:arrow: Sagem microSD.

Wykonanie telefonow:

:arrow: Siemens - standardowy wyglad z lekka nuta orginalnosci, chodzi tutaj o gorne zakonczenie telefonu - taki sobie daszek.
Jakosc materiałow - b.dobra - chociaz moze w praniu wyjda niedocagniecia ??
Widac jeden fortel jednak - siemesn skompil wyswietlacza - na 100% zmiesciliby wiekszy :wink:
:arrow: Sagem - ani nie powal wygladem, ale tez nie jest brzydki - jest klasyczny i tak mu dobrze!!
Jakosc / wykonanie dobre - obudoa sie szybko palcuje.

Soft:
:arrow: Siemens - moze to jakis stary soft u mojego znajomego ??
Strasznie sie tnie !! - muli telefon.
Dzis naprzyklad ktos do niego dzwonil i sie zawiesil - nie dalo sie odebrac polaczenia - dzwonil przez ok. 3 minuty bez przerwy!!
Ale to chyba znak rozznawczy siemensow - slaby i demny soft - dopiero jak wgra sie nowego telefon zaczyna normalnie funkcjonowac.
:arrow: Sagem (tutaj mamy doczynienie z softem do sagema TIMowskiego)
Telefon nie ma zawiechow - smiga rowno, az milo!!
Obecnie kozystam z karty pamieci i nadal chodzi doskonale (microSD 256MB) - miodzio.

Podsumowanie - jezeli nie lubicie sagemow, ewentualnie nie macie do nich zaufania to biercie CX75 - telefon dobry, ale ma swoje wady.
Jezeli nie odstrasza was sama nazwa sagem to lepszym rozwiazaniem nie tylko funkcjonalnym jest myX6-2.

Ostatnio zmieniony 16 kwie 2006, 12:26 przez kamil1221, łącznie zmieniany 11 razy.

 #67616  autor: pumba
 14 kwie 2006, 22:00
A które zdjęcie jest z którego telefonu?
Założę się że te lepsze z Sagema :mrgreen:

 #67619  autor: kamil1221
 14 kwie 2006, 22:05
Pierwszy pion to zdjęcia sagema, a drugi to siemens - ten test bedzie jeszcze edytowany, gdyż nie mam zdjęc robionych za dnia.
Jeszcze dojda fotki telefonow.

 #67621  autor: stodola
 14 kwie 2006, 22:19
I co tu dużo mówic - wiadomo, że Sagem jest lepszy od Siemensa. Nikt nie chce mi uwieżyć w to no ale cóż, ich sprawa. Jeśli chodzi o zdjęcia to te z Sagema są o wieeele leeepsze, chociaż to w środku (to z misiem :P) jest lepsze od sagemowskiego :? . Z bluetooth jest według mnie to samo jak w przypadku z irdami. Jak przesyłałem obrazek przez irde z Sagema do Sagema to trwalo to z... 2 sek. Z Sagema do SE już 4-5 sek. Filmy siemensa wychodzą jak z mojego my400x - czyli troche zamulają. pozdrawiam :smt006 I oby więcej takich testów :-D

[ Dodano: 2006-04-14, 22:22 ]
łee.. głupi ja nie sprawdziłem dokładnie w powiększeniu tych fot. Jednak ta fotka z misiem zrobiona przez Sagema jest lepsza :P

EDIT:
Jak ocenicie fote trzaśnięta przez mój tel??
Obrazek
*mondeo mojej mamy :smt005 cały poobijany :smt005 wiadomo - kobiety :-D

Druga fota: :arrow:
Obrazek
Lipnie zrobiłem fote bo pionowo :?

Obrazek
Obrazek
Sprzedam Sagema my400x. Chętnych proszę o kontakt na PW / GG ;)

 #67816  autor: Marek
 15 kwie 2006, 21:55
zdecydowanie lepszy jest sagem ,ale nie rozumiem dlaczego sagem myx7 nie potrafi odczytać gifa z t68i tylko pisze błąd pliku.
a co tych zdjęć z sagema 400 to z fordem wyszło nieźle, podobne zdjecia robi t68i
http://www.tinypic.com/view/?pic=vfed12 a te z oplem nie zabardzo

 #67818  autor: Irek
 15 kwie 2006, 21:59
Jako Junior staram się być obiektywny! Kamila po Twoim wkładzie w podforum Sagem stwierdzam, że ten test jest marny. Uzupełnij go!!! Wiem, że potrafisz!

"And one more thing..."

 #67840  autor: kamil1221
 15 kwie 2006, 22:46
Sory za spam - ale ukonczylem post i dodalem nowe aspekty do tematu - zapraszam do lektury i do oceny samego tematu. :smt006

 #67843  autor: Irek
 15 kwie 2006, 22:48
kamil1221 pisze:Sory za spam - ale ukonczylem post i dodalem nowe aspekty do tematu - zapraszam do lektury i do oceny samego tematu. :smt006
:wink: to jest dopiero spam :)

"And one more thing..."

 #67861  autor: Osk92
 15 kwie 2006, 23:27
Postaram się o lepszy :|
W sumie to mogę już zacząć pisać... ale hmmm.

??

 #67936  autor: kamil1221
 16 kwie 2006, 12:11
Osk92 pisze:Postaram się o lepszy :|
W sumie to mogę już zacząć pisać... ale hmmm.
Nie rozumie - chcesz juz pozbyc sie tego telefonu ??
Przeciez on nie jest taki zly !!
Jest ladny i ma duzo funkcji - telefon fajny podoba mi sie.
Fakt ten soft jest beznadziejny ale zawsze mozna wgrac nowy.
 #67937  autor: wilku92
 16 kwie 2006, 12:20
kamil1221 pisze:
Osk92 pisze:Postaram się o lepszy :|
W sumie to mogę już zacząć pisać... ale hmmm.
Nie rozumie - chcesz juz pozbyc sie tego telefonu ??
Przeciez on nie jest taki zly !!
Jest ladny i ma duzo funkcji - telefon fajny podoba mi sie.
Fakt ten soft jest beznadziejny ale zawsze mozna wgrac nowy.
Jemu chyba chodziło o lepszy test :smt005

 #67938  autor: kamil1221
 16 kwie 2006, 12:25
Mozliwe - ale ja tutaj bardziej zrobilem porownanie obu telefonow.
Teoretycznie sa bardzo podobne, ale jednak zupelnie inne.
Chodzilo mi tutaj o pokazanie wlasnie tych roznic.
Takie porownanie jest przydatne dla osob ktore moga sie zastanawiac nad kupnem jednego z tych telefonow.

Ale chyba az tak zle nie napisalem - wiem ze jest tam troszke bledow, powturzen. :cry: :wink:

 #67979  autor: pumba
 16 kwie 2006, 13:57
Fajnie by było jakby w tym porównaniu była jeszcze Nokia 6230i :wink:

 #68026  autor: Osk92
 16 kwie 2006, 16:25
Tak, tak chodziło mi o lepszy test :wink: Ten myślę, że jest nieobiektywny... ale to moje zdanie. Telefonu nie zmieniam, bo dopiero zaczynam zabawę z nim tak na serio (choć jeszcze nie na 100%) no i dlatego, bo się lekko zobowiązałem, że go nie sprzedam przez dłuższy okres czasu. Robię OT :oops:
Tak więc test nie jest zły gdyby nie to, że mam (pozytywne) uprzedzenia do Siemensa, a Ty do Sagema i wychodzi to dośc nieobiektywnie jak wcześniej wspomniałem.
Pumba- Trochę nabomknę o 6230i ale nie dużo, bo nie mam z nia codziennej styczności, małe porównania jednak zrobię (zresztą do My-X-6-2 też, ponieważ nim też mam okazje się bawić :) )
Pozdrawiam :!: :smt006

 #68094  autor: stodola
 16 kwie 2006, 21:12
Do marek: to z oplem wyszlo lipnie bo sie wystraszsyłem tego kolesia co jest za nim bo się na mnie patrzałi szedł w moją stronę i myślałem, że mi telefon skonfiskuje :smt005 :smt005 i szybko trzasłem fote i poszedłem do domu :smt005 :smt005 pozdr :smt006

Obrazek
Obrazek
Sprzedam Sagema my400x. Chętnych proszę o kontakt na PW / GG ;)

 #68133  autor: kamil1221
 16 kwie 2006, 23:20
Osk92 pisze:
Tak więc test nie jest zły gdyby nie to, że mam (pozytywne) uprzedzenia do Siemensa, a Ty do Sagema i wychodzi to dośc nieobiektywnie jak wcześniej wspomniałem.
Wydaje mi sie ze napisalem calkiem obiektywnie- nawet moj znajomy dzieki ktoremu mam okazje sie mnim bawic jest zawiedziony tym telefonem.
Nie napisalem bezpodstawnych negatywow - sa one poparte faktami...
Moze jak sam sie pobawisz myX6-2 przekonasz ise ze jest troszke lepszy...

 #68149  autor: Osk92
 17 kwie 2006, 00:27
Ehh... czy ja powiedziałem, że Sagem jest gorszy ? Stwierdziłem tylko, że teścik jest DOŚĆ nieobiektywny, bo taki być nie może w tej sytuacji (wg mnie oczywiście). No ale miło że w ogóle napisałeś :wink:
Nie mam zamiaru się też kłócić jak co to sorki 8)

Kurczę długo tego CX-a nie mam i już mnie kusi na teścik... heheh :P

 #68155  autor: kamil1221
 17 kwie 2006, 01:08
Ale ja tez nie napisalem ze Ty napisales ze moj sagem jest gorszy... :wink:
Dobrze by bylo jak bys napisal osobny test o tym siemensie, gdyz posiadasz go na wlasnosc, a ja mam z nim kontakt tylko czasami.
Do roboty !! :smt005 :wink:

 #72593  autor: szczeka
 08 maja 2006, 21:03
.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2008, 14:53 przez szczeka, łącznie zmieniany 1 raz.

 #72597  autor: kamil1221
 08 maja 2006, 21:18
Ale naprawde bylem obiektywny.
Miales stycznosc z tymi modelami ??
Jezeli nie to najpierw postaraj sie o to i zobacz co i jak.
I jeszcze jedno nikt nie jest idealny. :smt009 :wink: