DAJ CYNK
  • Tu znajdują się testy telefonów i innych urządzeń napisane przez naszych czytelników. Proszę koniecznie przeczytać regulamin tego działu.
Tu znajdują się testy telefonów i innych urządzeń napisane przez naszych czytelników. Proszę koniecznie przeczytać regulamin tego działu.

 #248618  autor: wtd
 31 sty 2008, 12:24
Teścik bardzo fajny, porządnie napisany, dobrze się czyta, ale mam jeszcze kilka pytań:
1.Dotykowy ekran nie przeszkadza w trakcie rozmowy? Nie zdarza się np. rozłączyć połączenia uchem?
2.Jaki tam jest typ tego ekranu? Coś w stylu takich starszych touchscreenów, że po naciśnięciu się lekko wgina czy taki płaski błyszczący (jak np. w nowych HTC Touch cruise albo iPhone)
3.Ktoś próbował programy w javie wgrywać? Chodzi mi mniej głównie o ebooki w javie (w których liczy się przewijanie gora-dół, więc jog powinien dać radę) i gry w których używa się 4rech kierunków + zatwierdzenia (czy działa kombinacja 2-8-4-6-5?)
4.Obejdzie się bez folii na ekranie czy raczej jest ona koniecznością?

 #248623  autor: butterfly
 31 sty 2008, 12:52
wtd pisze:1.Dotykowy ekran nie przeszkadza w trakcie rozmowy? Nie zdarza się np. rozłączyć połączenia uchem?
Mi siejeszcze nie zdażyło, a sporo romzawiam. Musałbyś mieć uch tak fatalnie ustawione, ze by dotykało rogu wyświetlacza, który jest przeciez trochę w głębi schowany.
wtd pisze:2.Jaki tam jest typ tego ekranu? Coś w stylu takich starszych touchscreenów, że po naciśnięciu się lekko wgina czy taki płaski błyszczący (jak np. w nowych HTC Touch cruise albo iPhone)
Dla mnie to się wgina lekko.
wtd pisze:3.Ktoś próbował programy w javie wgrywać? Chodzi mi mniej głównie o ebooki w javie (w których liczy się przewijanie gora-dół, więc jog powinien dać radę) i gry w których używa się 4rech kierunków + zatwierdzenia (czy działa kombinacja 2-8-4-6-5?)
Non stop czytam książki w javie na p1. jog nie działa, nie ustawisz go. Poza tym to żeby przewijac z boku jakimś klawiszem dawno już w SE nie było dostępne. Działają klawisze numeryczne do przesuwania o stronę.
4.Obejdzie się bez folii na ekranie czy raczej jest ona koniecznością?
Obejdzie sie wg mnie.

 #248650  autor: dechomenon
 31 sty 2008, 16:00
do tego co napisała butterfly, zgadzam się po części...moim zdaniem ekran się nie wgina, nigdy mi się nie rozłączyło połączenie przez przypadkowe dotknięcie ekany, a java nie używam, a tym bardziej eboków, ciężko m się wypowiedzieć, przytaknę butterfly, folia nie jest potrzebna

 #248690  autor: butterfly
 31 sty 2008, 18:28
Podotykaj sobie wyswietlacz pod kątem rysikiem. Zobaczysz jak lekko się ugina.

 #248710  autor: dechomenon
 31 sty 2008, 19:59
no rzeczywiście, lekko sie ugina..jak by była taka gruba folia na niego nałożona a dopiero pod nią właściwy wyświetlacz.

 #248717  autor: wtd
 31 sty 2008, 20:16
dechomenon pisze:jak by była taka gruba folia na niego nałożona a dopiero pod nią właściwy wyświetlacz.
Tak właśnie działają te starsze touchscreeny :( W tych nowszych cała powłoka jest z twardego plastiku/szkła (jak w zwykłych ekranach) która w żaden sposób nie ugina się dotykiem. Nie wiem jak to wygląda w praniu, ale jak się bierze jakieś urządzenia z tymi dwoma typami ekranów to te drugie budzą o wiele większe zaufanie, w tych pierwszych mam takie wrażenie (domniemywam że fałszywe) że wystarczy chwila nieuwagi i ekran się rozwali. :)

 #248727  autor: butterfly
 31 sty 2008, 21:07
Ee, pod spodem jest normalna szybko i trzebaby się postarać by rozwalić ;)

 #248790  autor: dechomenon
 01 lut 2008, 10:30
wtd pisze:
dechomenon pisze:jak by była taka gruba folia na niego nałożona a dopiero pod nią właściwy wyświetlacz.
Tak właśnie działają te starsze touchscreeny :( W tych nowszych cała powłoka jest z twardego plastiku/szkła (jak w zwykłych ekranach) która w żaden sposób nie ugina się dotykiem. Nie wiem jak to wygląda w praniu, ale jak się bierze jakieś urządzenia z tymi dwoma typami ekranów to te drugie budzą o wiele większe zaufanie, w tych pierwszych mam takie wrażenie (domniemywam że fałszywe) że wystarczy chwila nieuwagi i ekran się rozwali. :)
tego uczucia nie ma wcale, wszystko wygląda solidnie, nie ma mowy o jakimś uszkodzeniu wyświetlacza..