DAJ CYNK
  • Tu znajdują się testy telefonów i innych urządzeń napisane przez naszych czytelników. Proszę koniecznie przeczytać regulamin tego działu.
Tu znajdują się testy telefonów i innych urządzeń napisane przez naszych czytelników. Proszę koniecznie przeczytać regulamin tego działu.
 #196659  autor: b_smietana
 27 cze 2007, 11:08
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Postanowiłem coś zrobić dla społeczności tego forum, więc zamieszczam wam recenzję Nokii 6288, z sieci PLAY, którą użytkuję ponad 2 miesiące. Jest to następca 6280, chociaż ciężko zgodzić się z tym stwierdzeniem, gdyż oba telefony prawie niczym się nie różnią,chociaż różnice w wyglądzie od razu rzucają się w oczy.

Zestaw PLAY:
Bateria Li-Ion BP-6M 1100mAh
Ładowarka AC-4
Zestaw słuchawkowy HS-23
Karta miniSD 512 MB
Kabel USB CA-53
Płyta z oprogramowaniem
I oczywiście instrukcja obsługi.

Obudowa i wyświetlacz:
Telefon podbnie jak jego starzszy kolega waży 115 gram chociaż jak trzymałem oba telefony w rękach to wydawało mi się, że jednak 6288 jest trochę cięższy. Wymiary 99,9x46x22mm, troszkę za gruby w moim odczuciu ale za to idealnie leży w dłoni. Wyświetlacz to klasyczny TFT wyświetlający 262 tysiące kolorów w rozdzielczości 320x240px o przekątnej bliskiej 2,2 cala. W słońcu wyświetlacz radzi sobie umiarkowanie, gdy wejdziemy do cienia jest nieco gorzej. Wadą tego wyświetlacza (a w zasadzie wadą jest brak funkcji) jest to, że nie możemy ustawić odpowiadającej nam jasności ani kontrastu, jednak jak dla mnie wyśiwtlacz ma bardzo żywe i ostre barwy, więc taka funkcja nie jest koniecznie potrzebna, no chyba, że ktoś chciałby troszkę zaoszczędzić na baterii. Pod wyśwetlaczem znajdziemy dwa softkeye do wybierania odpowiednich funkcji, poniżej zieloną i czerwoną “słuchawkę” a w środku czterokierunkowy klawisz nawigacyjny i środkowy do potwierdzania. Chciałbym zauważyć, że nie mamy już do czynienia z wystającym, srebrnym i cieńkim kwadracikiem nawigacyjnym i dużym środkowym jak ma to miejsce w modelu 6280. Klawisz nawigacyjny jest szerszy lecz płaski, środkowy za to mniejszy. Nie utrudnia to wogóle obsługi telefonu, wręcz przeciwnie. Ogólnie wszystko ładnie się razem komponuje. Oczywiście obsługa telefonu przy zamkniętym sliderze jest możliwa, rozsuwamy tylko kiedy musimy wprowadzić tekst.

Telefon możemy dostać w dwóch kolorach: czarnym i białym. O ile czarny bardzo ładnie się prezentuje, to do białego miałbym trochę zastrzeżeń: z zewnątrz jest biały ale klawiatura czarna i niezbyt ładnie się to komponuje. Cały telefon poza bokami jest pokryty refleksyjnym plastikiem, który łatwo się palcuje i rysuje a to może bardzo denerwować. Boki zaś są jak 6280 pokryte gumowatym plastikiem, który powoduje, że słuchawka pewnie leży w dłoni. Powyżej wyświetlacza znajdziemy głośnik do rozmów oraz kamerę VGA do wideorozmów. Niestety poza wideorozmową nie mamy możliwości jej aktywacji. U góry znajduje się guzik ON/OFF, na prawym boku przycisk regulacji głośności oraz włączania aparatu i jednocześnie wykonywania zdjęć. Na spodzie mamy Pop-Port do, którego podłączamy kabel USB (telefon obsługuje standard 2.0), zestaw słuchawkowy lub inne akcesoria. Znajdziemy tam także bardzo małe gniazdo do ładowarki. Z lewej strony znajdziemy gniazdo kart miniSD z maksymalną pojemnością 2GB (według producenta). Samo gniazdo jest zasłonięte niezbyt solidną zaślepką, trzeba uważać, zeby jej nie wyłamać. Wejście jest HOT czyli możemy wyciągać kartę i wkładać bez konieczności wyłączania telefonu. Powyżej znajdziemy starą, dobrą podczerwień, pod nią głośniczek a powyżej jeszcze guzik NIM (Naciśnij i Mów) lub jak ktoś lubi PTT (Push To Talk). Z tyłu telefony mamy oczko aparatu 2mpx, który nie jest w żaden sposób chroniony, lampę błyskową (a raczej diodę) oraz mini lusterko, które jest mało praktyczne. Niestety dioda oświetleniowa nie może świecić światłem ciągłym, więc latarki z fona nie zrobimy. Na dodatek jest ona bardzo blisko obiektywu i przy słabym oświetleniu mamy zdjęcia z lekką mgłą w prawym dolnym rogu... oczywiście jeśli wykorzystujemy diodę.

Sam mechanizm rozsuwania chodi wyjątkowo precyzyjnie i lekko. Z czasem może działać coraz lżej a to w wyniku tzw. Wyjechania. Nokia ze względu, że ma małe doświadczenie w produkcji sliderów robi te mechanizmy nie tak idealnie jak Samsung. Przedni panel troszę ale to minimalnie rusza się na boki ale to kompletnie nie przeszkadza w użytkowaniu telefonu. Po rozsunięciu ukazuje nam się duża i wygodna klawiatura. Fantastycznie wyczuwalny skok i chropowaty plastik – nic dodać, nic ująć. Klawisze są większe niż w 6280 a to za sprawą usunięcia tych srebrnych obwódek, które separowały poszczególne kolumny. Podświetlenie jest koloru białego, najmocniejsze u góry a najsłabsze u dołu. Klawisze nawigacyjne są podświetlone równomiernie i jasno. Wielu się zastanawia jak zablokować klawiaturę bez rozsuwania telefonu. Jest kilka sposobów a ja wam pokażę dwa najpopularniejsze. 1: naciskamy raz guzik ON/OFF, pojawia nam się lista opcji i wybieramy "Zablokuj", 2: ustawiamy funkcję blokowania na softkeyu, w moim przypadku jest to prawy. Proste, prawda?

Producent oczywiście zawyża parametry dotyczące czasu czuwaniu i czasu rozmowy. U nie telefon wytrzymał 5 dni bez ładowania, bez rozmów i odczytałem i napisałem tylko parę SMS-ów. 3 dni to jest jego średnia, przy przeciętnym użykowaniu, z kilkoma fotkami dziennie, paroma rozmowami po 10 min, kilkoma sms-ami i bez włączonego Bluetooth. Telefon posiada ok 6MB wbudowanej pamięci dzielonej na aplikację, wiadomości, galerię, oraz zakładki.

Panel główny i menu:

Telefon działa na OS Nokii, series 40, 3rd edition. W wielu telefonach włączamy słuchawkę i od razu zostajemy przeniesienido ekranu z kilkoma napisami na dole, zegarkiem, wskaźnikami baterii, zasięgu, logiem operatora, naszą ulubioną tapetą itp. W 6288 oczywiście mamy to samo ale za to możemy nasz główny panel bardzo rozbudować i przyśpieszyć dostęp do wielu funkcji. A mianowicie mam na myśli aktywny tryb czuwania, który możemy dowolnie spersonalizować w opcjach. Jest to żywcem wzięta funkcja z symbianowych Nokii bądź z urządzeń PDA. A więc możemy ustawić kilkanaście skrótów do wielu funkcji np. Bluetooth, Notatki itp. Możemy także ustawić wyświetlania statusu playera muzycznego i radia – możemy bez konieczności wchodzenia do odtwarzacza zmieniać utwory, wszystko robimy na głównym panelu. Aktywny tryb czuwania może nam także pokazywać zdarzenia z kalendarza bądź krótką notatkę. Jest to bardzo przyjemna i użyteczna funkcja, której brakowało użytkownikom telefonów bez symbiana na dodatku mamy wiele możliwości jego konfigurowania np. Możemy cały panel wykorzystać na skróty albo jeszcze coś innego. Dodtakowo mamy możliwość ustawienia wygaszacza w postaci zegara cyfrowego, analogowego, filmu, tapety lub może się włączyć aparat (trochę to bez sensu ze względu na pobór mocy i małą praktyczność). Tryb oszczędzania energii także jest wspierany przez telefon: po pewnym czasie wyłączy nam się wygaszacz i nie pobiera energii.

Samo menu telefonu może być wyświetlane na cztery sposoby: lista jak w starych Nokiach i Siemensach, Tabela czyli siatka animowanych ikonek 3D, Tabela i etykiety czyli to samo tyle, że z podpisem ikonek oraz Zakładki, według mnie najgorsza opcja. Wszystkie pozycje możemy przesuwać tzn, wiadomości możemy dać na dół a do góry funkcję NiM, konfiguracja jest dowolna. Wybierając opcję Galeria jestemy przenoszeni do zbioru plików multimedialnych oraz możemy wejść do karty pamięci. Ze względu na pojemność najlepiej magazynować wszystko na karcie. Pliki możemy przeglądać także w formie listy bądź tabeli. Reszta menu jest bardzo przejżysta i funkcjonalna, tylko czasami grzebając w opcjach możemy się nieco zamotać.

Książka telefoniczna:
Mamy do dyspozycji trzy lokazcje odczytywanych kontaktów: z pamięci telefonu, z karty SIM bądź pamięć telefonu i karta SIM. Pojemność książki telefonicznej to ok 1000 wpisów z 3 numerami. Do każdego kontaktu możemy dodać multum informacji: imię, nazwisko, nick, wiele numerów np, komórka, domowy, firma, wiele adresów np. Firma, dom, urodziny, notatka, e-mail itp. Każdy kontakt może mieć przydzieloną własną grupę, zdjęcie oraz własny dzwonek. Telefon obsługuje także wybieranie głosowe, w którym nie musimy nagrywać dźwięków, wystarczy przytrzymać prawy softkey i mówić po sygnale. Syntezator przetwarzający naszą mowę jest w języku angielskim, więc czasami mogą zdarzyć się pomyłki, szczególnie jeśli nazwakontaktu zawiera "sz", "cz", "ź" itd. Kontakty mogą być wyświetlane na trzy sposoby: same opisy, numer i opis, opis i zdjęcie. Oczywiście wszystko można zsynchronizować z Outlookiem w komputerze. Nokia także obsługuje szybkie wybieranie, czyli przyporządkowujemy z klawiatury numer dla danego kontaktu, przytrzymujemy i numer jest wybierany. Jakość połączenia jest na wysokim poziomie: rozmówcę słychać głośno i wyraźnie, jedynie w trybie głośnomówiącym mogą być szumy. Niestety nie miałem możliwości przetestować wideorozmowy – nie miałem drugiego aparatu 3G pod ręką i nie miałem do kogo zadzwonić kto by takowy miał i był w zasęgu 3G.

SMS, MMS, E-mail:
SMS to żadna rewelacja. Możemy dodać wielu dbiorców oraz wpisać maksymalnie 1000 znaków, oczywiście sms zostanie podzielony na części. Także emotki mogą ozdobić naszą wiadomość i nie są to tylko kropeczki i kreski tylko prawdziwe buźki. Oczywiście odbiorca wiadomości także musi je obsługiwać aby mogły być wyświetlone na jego telefonie.MMS maksymalnie może zajmować 300kB, chyba, że operator ograniczył nas bardziej. Dodać możemy tekst, film, dźwięk itp. Oczywiście możemy dodać kilkanaście slajdów do każdej wiadomości. E-mail to aplikacja java lecz wybierana z menu wiadomości. Obsługuje ona protokoły POP3/IMAP4/SMTP, język xhtml i jest możliwość zapisania załączników każdego typu w pamięci telefonu. Konfiguracja skrzynki jest podobna jak na komputerze.

Rejestry:
Kolejna opcja w menu oznaczona dwoma strzałkami. Wbrew pozorom to nie tylko rejestr połączeń. Rejestr połączeń wyświetla 20 połączeń wychodzących, 20 przychodzących i 20 nieodebranych.
Dodatkowo mamy: rejestr odbiorców wiadomości, czasy połączeń, licznik danych pakietowych, czas danych pakietowych i rejestr wiadomości. W menu wiadomości mamy także rejestr raportów doręczeń wraz ze statusem doręczenia, możemy sprawdzić czy wiadomość doszła do obiorcy czy jest w trakcie dostarczania – bardzo przydatna rzecz. Aby zerować wszystkie licznik należy wpisać kod, standardowo 12345.

Ustawienia i Profile:
Ustawić w zasadzie możemy wszystko: głośność, motyw, tapeta, urządzenia bluetooth, ustawienia połączeń, funkcje zaawansowane i wiele, wiele innych , szkoda czasu aby się o tym rozpisywać. Nasza słuchawka obsługuje także profile, z których to intensywnie korzystam. A mamy do wyboru: Ogólny, Cichy (sama wibra), Na zewnątrz (głos na maksa i wibra), Samolot (tryb bez sieci z zachowaniem funkcji telefonu), Spotkanie i dwa wolne miejsca na nasze własne. Oczywiście nie znaczy to, że jeśli wybierzemy profil Cichy to jesteśmy skazani tylko na wibre, wszystkie profile możemy dowolnie konfigurować.

Komunikacja i internet:
Najpierw moduł Bluetooth. Jak już wspomniałem jest on w wersji 2.0. Za jego pomocą możemy przesyłać pliki oraz wizytówki vCard pomiędzy kompatybilnymi urządzeniami, łączyć się z komputerem, parować się np. Ze słuchawkami a także odtwarzać dźwięk stereo... tak, tak, Nokia 6288 obsługuje profil A2DP. Moduł wyszukuje urządzenia szybko i bezproblemowo, transfer także idzie bardzo syzbko. Wyszukane urządzenia możemy dodać do listy zaufanych urządzeń. Teraz IrDA. Żadnych rewelacji: opcja włącz/wyłącz i przesyłamy pliki a transfer wiadomo... żałosny.

6288 obsługuje trzy standardy transmisji danych: GPRS class 10, EDGE class 10 oraz UMTS. Telefon może działą w trybie dual mode, czyli może się samoistnie przestrajać na GSM bądź UMTS, zależy to czy będziemy w zasięgu sieci 3G czy też nie. Najnowsze Nokie potrafią także działać na transmisji EGDE class 32 na paśmie 850MHz, naprawdę świetna sprawa, szkoda, że mój fon tego nie obsługuje :P. Standardowo zainstalowaną mamy przeglądarkę Nokii, więc skupię się tylko na niej. Nie znaczy to, że nie możemy sobie wgrać Opery mini.Strony oczywiście ładują się z szybkością zależną od nadajnika w którego zasięgu jesteśmy. Zależy to także od rodzaju wczytywanej strony. Parę chwil zajęło mi wczytywanie onetu jak byłem w zasięgu UMTS, lecz strona wgrała się z paroma błędami. Trudno oczekiwać aby tak ogromny i rozbudowany portal był wyświetlany bez problemu na małym wyświetlaczu telefonu, szczególnie jeśli zawiera bannery we flash, Nokia poprostu tego nie obdsługuje. Strony można przewijać horyzontalnie i wertykalnie, sama treść nie jest ściśnięta. Możemy także zmniejszyć czcionkę jeśli chcemy mieć więcej widocznego tekstu na ekranie. Na szybkość wczytywania stron ma także pamięć RAM, która musi przechodzić dość wiele danych przy wczytywaniu się dużego portalu. Ze stron możemy zapisać na kartę obrazki oraz pobrać inne pliki, np. Mp3, Zip itp. Stronki łatwo można dodać do zakładek i łatwo je można posegregować do katalogów co pozwoli nam na szybszy dostęp do często odwiedzanych stron. Osobiście wchodzę tylko na komórkową wersję portalu Interia i Telepolis. Jeśli mamy do dyspozycji tylko GPRS, to na załadowanie się Telepolis trzeba trochę poczekać, natomiast w EDGE trwa to parę chwil a w UMTS w oka mgnieniu. A jak sprawdzić w zasięgu jakiego nadajnika jesteśmy? Jeśli będziemy w zasięgu nadajnika 3G to pojawi się ikonka właśnie z takim napisem obok wskaźnika zasięgu, jeśli jesteśmy w EDGE to pojawi się literka E obok wskaźnika baterii a GPRS to G. Aby informacje o EDGE i GPRS były wyświetlane należy włączyć odpowiednią opcję w ustawieniach. Dodtakowo w przeglądarce możemy ustawić szczegółowe opcje wyświetlania poszczególnych zawartości stron np. Możemy wybrać, że nie chcemy wczytywać obrazków, możemy także ustawić opcje pobierania czyli gdzie będą zapisywane pliki. Taką opcję znajdziemy w większości funkcjach telefonu jeśli chodzi i przesył danych, w opcjach bluetooth także.

Aparat i kamera:
Telefon został wyposażony w aparat z matrycą 2mpx bez autofocusa, ale za to z diodą oświetleniową. Zdjęcia wykonujemy w trybie poziomym a za spust służy nam odpowiedni przycisk, który już był omawiany. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie gdyż trzymamy telefon jak prawdziwy aparat a podgląd mamy w trybie pełnoekranowym. Na wyświetlaczu umieszczane są ikonki symbolizujące wybrane parametry do zrobienia zdjęcia. Te z kolei możemy wykonywać w pięciu rozdzielczościach: 1600x1200, 1280x960, 640x480, 320x240 i 160x120. Do tego możemy wybrać odpowiednie efekty: zdjęcie normalne, czarno-białe, sepia i negatyw. Zdjęcia możemy robić także w trybie nocnym i także seriami po 3 zdjęcia. Na trybie nocnym bym za bardzo nie polegał, pozatym wybierając ten tryb nie mamy możliwości włączenia flesha. Także do dyspozycji mamy samowyzwalacz i balans bieli. Taka mała rada z mojej strony: zawsze nalezy ustawić balans bieli na "światło dzienne", dzięki temu nasze zdjęcie nie wyjdzie zamglone. Na ekranie mamy wyświetlone informacje na temat obecnie stosowanej rozdzielczości i ile nam jeszcze wystarczy miejsca na zdjęcia. Obecnie mam 285MB wolnego a mogę wykonać jeszcze 600 zdjęć najlepszej jakości. Oczywiście możemy fotki zrobić z ośmiokrotnym zoomem cyfrowym. Ogólnie rzecz biorąc jakość wykonanych nie jest zła jak na telefon komórkowy ale Sony Ericsson radzi sobie z tym o wiele lepiej. W Nokii często widać szumy i to już w umiarkowanym oświetleniu.

Po włączeniu tryb kamery mamy możliwość kręcenia filmów i to nie byle jakich! Zaczynamy od rozdzielczości 128x96 i pniemy się w górę; 176x144, 352x258 aż do 640x480. Filmy zapisywane są z prędkością 12-15fps i najwięcej zajmują przy najwyższej rozdzielczości i muszę powiedzieć, że w pół godziny możemyzapełnić całą kartę 512 MB. W trybie wideo nie mamy dostępu do flesha ale za to mamy dostęp do reszty funkcji co w trybie aparatu. Filmy zapisywane są w formacie .3gp.

Odtwarzacz muzyki, radio i dyktafon:
Duży nacisk na muzykę kładzie Nokia w serii telefonów Xpress Music lecz i ten model nie ustępuje bardzo "specjalistom". Playerem możemy zarządzać z panelu głównego gdy mamy włączony aktywny tryb czuwania lub poprostu wchodząc do odpowiedniej opcji (także bezpośrednio z panelu). Najpierw musimy wybrać folder, z którego będzie odtwarzana muzyka, obsługiwane są także podkatalogi. Później play i jazda. W odtwarzaczu wyskakuje nam tytuł oraz wykonawca utworu oraz czas odtwarzania, możemy je przewijać w przód i w tył co ok. 5s. Utwory także możemy przeglądać i wybierać w trybie listy. Do dyspozycji mamy equalizer z kilkoma już zdefiniowanymi ustawieniami, możemy także ustawić poszczególne tony ręcznie, możemy także odtwarzać utwory losowo czyli tzw. Shuffle. Jakość odtwarzanej muzyki z głośniczka pozostawia wiele do życzenia, natomiast sytuacja poprawia się gdy dołączamy zestaw słuchawkowy lub gdy odtwarzamy muzykę przez słuchawki Bluetooth stereo. Troszkę głuchawe są niskie tony ale niewybredni melomani będą zadowoleni ze standardowego zestawu a jest nim HS-23, służy on także jako antena do radia. Są to słuchawki douszne z gąbeczkami. Poniżej znajduje się pilocik za pomocą którego regulujemy dźwięk a za pomocą centralnego przycisku odbieramy i kończymy rozmowy oraz zmieniamy utwór na następny. Szkoda, że nie możemy przewijać. Podłączenie słuchawek np. z Nokii N73 ME nic nam nie da, gdyż tylko symbianowe telefony są w stanie w pełni je wykorzystać. Jeśli ktoś chciałby podłączyć swoje własne słuchawki to musi zakupić przejściówkę, najtańsze na allegro już za 3zł/sztuka. Odtwarzcz obsługuje protokół DRM; pliki chronione tym protokołem nie mogą zostać ani skopiowane ani przesłane do innego urządzenia.

Radio działą dopiero po podłączeniu zestawu słuchawkowego. Muszę jednak was rozczarować, gdyż w większości odbierałem szumy, chyba, że moje słuchawki są zepsute. Radio to nie ma RDS-u, więc musimy sami zgadywać nazwę stacji, podpisać i zapisać a możemy ich zapisać 20. Szukanie może odbywać się automatycznie bądź ręcznie.

Dyktafon marny ale jest. Mamy do dyspozycji całą wolną pamięć telefonu bądź karty pamięci na nagrywany dźwięk. Możemy także nagrywać rozmowy ale co 10s w tle będzie odtwarzany krótki ton, który bardzo denerwuje nas i drugiego rozmówcę, który także go słyszy.

Organizer:
Na pierwszy rzut kalendarz. Standardowa rzecz w telefonie ale i bardzo rozbudowana. Mamy widok miesięczny, tygodniowy i dzienny. Do każdej daty możemy przypisać kilka zdarzeń takich jak przypomnienie, połączenie, urodziny, adnotacja, spotkanie. Informacje te mogą być wyświetlane w aktywnym trybie czuwanie i mogą być alarmowane dźwiękiem.

Budzik jak budzik. Ustawiamy melodyjkę, czas budzenia, czas drzemki i nic tylko wstawać o 6:00 rano do pracy ;-(

Lista spraw. To co mamy do zrobienia możemy zapisać tutaj. Ustawiamy czas, datę oraz priorytet. Później jedynie możemy odhaczać... gdy zapłąciliśmy czynsz na poczcie ;-(

Notatki. Możemy tu zapisać dowolną liczbę notatek np. Rozkład jazdy, listę zakupów itp. Każda z nich może zawierać 3000 znaków, taka liczba w zupełności wystarcza chyba, że ktoś prowadzi pamiętnik na komórce. Największą wadą tej funkcji jest to, że nie mam możliwości wprowadzanie notatek poprzez aplikację Nokii z poziomu komputera, więc trzeba się trochę naklikać na klawiaturce telefonu.

Kalkulator. Dodaje, odejmuje, mnoży, potęguje, cotangensuje itp... zaawansowany i fajny.

Minutnik. Odlicza nam czas... do kolejnej wypłaty.

Stoper. Mierzy czas, także równolegle kilka czasów naraz.

Gry i Aplikacje:
Standardowo w pamięci telefonu mamy trzy gry: Golf Tour, czyli golf w 3D, naprawdę bardzo udana gierka. Rally 3D, rajdy samochodowe, troszkę niedorobione. Snake III, czyli stary, poczciwy wąż w 3D. Na karcie pamięci w folderze Extra znalazłem także Soccer 3D ale nie umiałem w to grać i skasowałem :P.

Aplikacje w pamięci to: Konwerter II czyli przelicznik jednostek i walut np. Km/h na m/s czy zł na euro. Zegar światowy: bardzo fajna aplikacja, która może pokazać na równolegle cztery czasy z różnych miast na świecie a miast jest wiele do wyboru, głównie stolice państw.

Nokia PC Suite:
Jest to standardowa aplikacja Nokii pozwalająca nam na wymianę informacji pomiędzy komputerem a telefonem i vice versa, poprzez kabel USB czy moduł Bluetooth. Za jej pomocą możemy wgrywać i zgrywać pliki, połaczyć się z internetem wykorzystując telefon jako modem, zrobić kopię zapasową, zgrać na dysk wiadomości i kontakty, dokonać updatu softu, czy zsynchronizować kontakty z Outlookiem. Komunikacja zachodzi bardzo szybko lecz w moim przypadku nie obyło się bez problemów. Co jakiś czas komp poprostu wykrywa, że coś jest podłaczone do USB ale nie może tego wykryć. Muszę odinstalować cały program i zainstalować na nowo i wtedy wszystko rusza bez problemu. Jest to z pewnością wina mojego komputera, więc proszę się nieprzejmować. Przy podłanczaniu mamy do wyboru trzy tryby: domyślny, w którym mamy dostęp do wszytkich funkcji telefonu, tryb przechowywania danych, czyli możemy tylko wgrywać i zgrywać pliki (w tym trybie wszystkie procesy zachodzą szybciej niż w trybie domyślnym) i tryb drukowania czyli łaczymysię bezpośrednio z drukarką i drukujemy fotki.

Podsumowanie:
Dla kogo jest Nokia 6288? Ano dla biznesmenów takich mniej poważnych, bo dla poważnym proponuję telefon ze Symbianem lub dla osób, które lubią posiedzieć na necie, porobić trochę fotek i posłuchać trochę muzyki. Ten telefon zawiera i wszystko lecz tak nie do końca wszystko jest idealne. Telefon dla szerokiej gamy odbiorców, no może kobietom się nie podobać ze względu na gabaryty ale naprawdę gorąco polecam Nokię 6288 dla rozrywkowych i otwartych na nowe możliwości osób.

Pozdrawiam czytelników Telepolis i zapraszam do dyskusji!!! :) :) :)[/b]

Edit: kopiowałem tekst z worda i takie dziwne mi to wyszło :P

RATOWNIK MEDYCZNY +
SIEMENS SL45I -> NOKIA 3310 -> SIEMENS CXT70 - > SIEMENS M65 -> BENQ-SIEMENS EF81 (GóWNO!!!) -> NOKIA 6288

 #196688  autor: malykciuk
 27 cze 2007, 12:44
no niezle sie kolega rozpisal :)
wszystko fajnie, jeden tylko detal jest bledny, mianowicie 6288 faktycznie jest ciezsza od 6280 (ok 104g). kiedys sie zastanawialem z czego to moze wynikac skoro oba sa praktycznie takie same :roll:

 #196699  autor: mation
 27 cze 2007, 13:27
czy tam u gory nie ma zdjec czy sa ale mi sie nie wyswietlaja??

 #196703  autor: jj
 27 cze 2007, 13:35
dobry test :D u mnie też się nie wyświetlają zdjęcia tylko czerwone krzyżyki :(

Ericsson t28s>N3210>Sagem MW3020>N 8020>N3310>Philips Fisio 120>T610i>Simens S65+K300i>K510i>W710i+K550i

 #196707  autor: mation
 27 cze 2007, 13:42
jak poprawisz te zdjecia to bedzie 9/10. teraz 7/10

 #196712  autor: balon84
 27 cze 2007, 13:54
u mnie nie ma ani zdjec ani czerwonych krzyzykow :!:

[center] NOKIA [/center]

Siemens C45/3510i/6630/6020/6151/E50/3120 Classic/SE W890i/3110 Classic/6303 Classic/Samsung B2710 Solid/Nokia Lumia 610/Nokia 6230i/Nokia 3310/Nokia/6310i/Samsung SIII/Nokia 515/Iphone 4s

 #196758  autor: b_smietana
 27 cze 2007, 15:20
Bez sensu, zdjęcia są wczytywane ze serwera, który na bank działa. Mi zdjęcia się wyświetlają.

RATOWNIK MEDYCZNY +
SIEMENS SL45I -> NOKIA 3310 -> SIEMENS CXT70 - > SIEMENS M65 -> BENQ-SIEMENS EF81 (GóWNO!!!) -> NOKIA 6288

 #196760  autor: babeo
 27 cze 2007, 15:21
b_smietana pisze:Mi zdjęcia się wyświetlają.
Teraz zaczeły działać.

 #196761  autor: balon84
 27 cze 2007, 15:22
Pojawily sie zdjecia :!: :!: :!:

[center] NOKIA [/center]

Siemens C45/3510i/6630/6020/6151/E50/3120 Classic/SE W890i/3110 Classic/6303 Classic/Samsung B2710 Solid/Nokia Lumia 610/Nokia 6230i/Nokia 3310/Nokia/6310i/Samsung SIII/Nokia 515/Iphone 4s

 #196771  autor: jj
 27 cze 2007, 15:52
u mnie nadal się nie wyświetlają spardzałem na drugim kompie i na 3 przeglądarkach internetowych

Ericsson t28s>N3210>Sagem MW3020>N 8020>N3310>Philips Fisio 120>T610i>Simens S65+K300i>K510i>W710i+K550i

 #196842  autor: maniek6600
 27 cze 2007, 18:44
A mnie nurtuje jeden problem.Otoz mam w telefonie film przerobiony na 3gp i tutaj moje pytanie:czy mozna przewijac w tym programie do przodu lub do tylu??

 #196933  autor: atmpitbull
 27 cze 2007, 23:46
maniek6600 pisze:A mnie nurtuje jeden problem.Otoz mam w telefonie film przerobiony na 3gp i tutaj moje pytanie:czy mozna przewijac w tym programie do przodu lub do tylu??
Nie można :( . Też mnie to denerwuje. Myślałem że wprowadzą to w nowym sofcie ale nie wprowadzili.

Ulubieńcy bogów umierają młodo, lecz później żyją wiecznie w ich towarzystwie...

 #196936  autor: lookass
 27 cze 2007, 23:49
Test dobry, wczesniej jak go czytalem byly zdjecia- teraz cos ni ma.

 #196951  autor: jj
 28 cze 2007, 06:36
wreszcie działają zdjęcia :D

Ericsson t28s>N3210>Sagem MW3020>N 8020>N3310>Philips Fisio 120>T610i>Simens S65+K300i>K510i>W710i+K550i

 #197257  autor: JacekS
 28 cze 2007, 23:15
Test bardzo dobry tylko zdjecia mi sie wyswietlaja

 #197326  autor: b_smietana
 29 cze 2007, 11:49
Trzeba parę chwil poczekać i się załaduje, sprawdzałem na dwóch kompach.

RATOWNIK MEDYCZNY +
SIEMENS SL45I -> NOKIA 3310 -> SIEMENS CXT70 - > SIEMENS M65 -> BENQ-SIEMENS EF81 (GóWNO!!!) -> NOKIA 6288

 #197337  autor: maniek6600
 29 cze 2007, 12:09
Ej co wy piszecie????O jakies zdjecia????Nie wiecie jak telefon wyglada???Po co sobie posty nabijacie?????

 #197406  autor: mation
 29 cze 2007, 15:55
maniek6600, nie nabijamy sobie postow tylko zdjecia zdecydowanie, jakby to napisac, ubarwniaja test. ze zdjeciami jest duzo lepszy, wiec jesli nie ma zdjec jest gorszy. troche zagmatwane. chodzi ogolnie o to aby dodal zdjecia i wtedy moznaby przeniesc do Testy telefonow.

 #197566  autor: MADMAX
 30 cze 2007, 12:39
Dobry tekst :-) Jeśli o zdjęcia chodzi to również mi się nie wyświetlają. Czekałem, odświeżałem - nic nie pomaga. Może wrzuć na inny serwer?

Pozdrawiam

 #198720  autor: mamza
 03 lip 2007, 18:18
od tygodnia mam nokie 6288 i jestem z niej zadowolony. Polecam także nokie 6280. Prawie niczym się nie różnią ale 6288 jest bardziej dostosowana dla mężczyzn ponieważ ma polakierowaną obudowę. Jeszcze ma inną baterię i niby coś poprawione z rozsuwaniem, ale nie chce mi się w to wierzyć. I tak klapka mi się troszkę rusza ale dzisiaj kupiłem sobie plastik na nią "crystal case" i przestała. Telefon bardzo fajny! POLECAM.

mamza