DAJ CYNK
  • Tu znajdują się testy telefonów i innych urządzeń napisane przez naszych czytelników. Proszę koniecznie przeczytać regulamin tego działu.
Tu znajdują się testy telefonów i innych urządzeń napisane przez naszych czytelników. Proszę koniecznie przeczytać regulamin tego działu.
 #146757  autor: orB
 28 sty 2007, 15:26
Motorola E770v była jednym z wielu telefonów jakie posiadałem, ale pozytywne wrażenie jakie po sobie zostawiła skłoniło mnie do napisania tego testu.


Zestaw, który dostałem wraz z telefonem wyglądał następująco:

- pudełko z papierami
- karta pamięci 32MB
- stereofoniczny zestaw słuchawkowy(+6 gąbek na słuchawki)
- kabel USB
- ładowarka

[center]Obrazek[/center]

Jak na telefon low-endowy to bardzo dużo. Aparat do tego posiada przyzwoite funkcje, a i jakość wykonania stoi na przyzwoitym poziomie.


Zacznijmy więc od aspektów wizualnych.
Telefon na pierwszy rzut oka łudząco(prawie identyczne wymiary i kształty) podobny do flagowego modelu E398 - właśnie - łudząco, bo te telefony nie mają ze sobą nic wspólnego, choć niektórzy twierdzą, że E770v to jego następca. Następcą E398 jest E1, a E770v to zupełnie inna bajka.

Aparat dostępny jest w dwóch kolorach: grafitowo-srebrnym i białym. Tak się składa że miałem kontakt z obiema wersjami i w moim odczuciu ładniejsza jest jednak ta pierwsza.

[center]Obrazek Obrazek[/center]

Z przodu aparatu od razu w oczy rzuca się kamerka służąca do wideokonferencji i robiąca zdjęcia w rozdzielczości CIF(352x288).

Pod kamerą znajduje się wyświetlacz 176x220 potrafiący wyświetlić 65536 kolorów, ale z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że wyświetlany obraz jest znacznie wyraźniejszy od tego wyświetlanego przez chociażby Sony Ericssona K750i.

Klawiatura w E770v podświetlana jest na czerwono. Nie jest duża, ale przyciski są bardzo wypukłe co trochę ułatwia pisanie. Telefon wyposażony jest w pięciokierunkowy joystick, którego wygoda użytkowania nie pozostawia wiele do życzenia. Mnie, pomimo dużych palców sterowało się nim przyzwoicie, ale czy to plus? Dla niektórych sama obecność joysticka to minus.

[center]Obrazek Obrazek[/center]

W telefonie jest jedno gniazdko mini-usb. Jest to o tyle wygodne, że każdy kabel mini-usb czy to od cyfrówki, czy od mp3, bedzie pasował przy podłączaniu do komputera. Pod to samo gniazdko podłączamy także ładowarkę i słuchawki. Umieszczone jest ono na lewym boku telefonu u dołu.
Po bokach znajdziemy także przyciski kierunkowe służące zazwyczaj do zmiany poziomu głośności i od aparatu. Przycisk od aparatu szczególnie zaszedł mi za skórę. Dość często go wduszałem przez pomyłkę pomimo, że znajduje się w neutralnym miejscu(?).

[center]Obrazek Obrazek[/center]

Z tyłu, oprócz aparatu VGA(640x480), dojrzeć można lusterko i flesz do robienia zdjęć, jednak znacznie lepiej sprawdza się on jako latarka. W telefonie od nowości strasznie ciężko zdjąć klapkę od baterii. Cała obudowa jest mocno zwarta, przynajmniej przy upadku nic nie odleci.
Gdy już zdejmiemy klapkę naszym oczom ukaże się bateria litowo-jonowa o pojemności 1100mAh - chyba najmocniejsze ogniwo Motoroli. Potrafi wytrzymać do tygodnia pracy przy średnim użytkowaniu.
Pod baterią są dwa gniazda: na kartę SIM i na kartę pamięci.


Przejdźmy teraz do tego co ten telefon potrafi.
Po pierwszym włączeniu(zależnie od operatora u jakiego kupimy telefon) zobaczymy oryginalny skin moto albo skórkę vodafone wraz z całym menu tego operatora, którego uporczywość można porównać do Orange Menu. Mój test dotyczy Motoroli E770v z oprogramowaniem z włoskiej sieci Tre.

[center]Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek[/center]

Telefon ma wbudowanej pamięci 32MB. Możliwe jest jej rozszerzenie do 2GB poprzez karty pamięci TransFlash/microSD. Menu telefonu(3x4 ikonki) jest identyczne z menu innych modeli Motoroli. Jedynie ikonki i ich liczba czasem mogą się różnić. Możemy je dowolnie przestawiać, przyciski programować - wszystko tak jak w innych modelach. Jest także możliwość instalacji skórek, gdy znudzi nam się standardowa.

Wideokonferencji nie miałem okazji sprawdzić, ale połączenia głosowe jak najbardziej. Naszego rozmówcę słychać głośno i wyraźnie, zresztą jak w każdym nowym telefonie. Możliwa jest rozmowa przez wbudowany zestaw głośnomówiący.
Druga najbardziej popularna forma komunikacji - SMS-y. Jak wielkie było moje zdziwienie gdy zobaczyłem ile ten telefon potrafi zmieścić SMS-ów - ponad 700!

[center]Obrazek [/center]

Taka pojemność skrzynki to rzadkość, tym bardziej w telefonach bez Symbiana. Jak już wcześniej wspomniałem SMS-y pisze się dobrze.
Ciekawą opcją jest możliwość zablokowania skrzynki, jak i wielu innych elementów menu, na hasło.

W telefonie na dzwonek można ustawić dźwięk i wibracje. Na każdy dzwonek lub alarm w telefonie można sobie ustawić ulubione mp3.

Gdy wejdziemy w multimedia mamy do wyboru aparat, kamerę i dźwięki.

Aparat posiada wiele filtrów typu: czarno-biały, sepia, negatyw... Posiada także samowyzwalacz, ustawienia jasności i wiele trybów do robienia zdjęć w nocy, w dzień, w pomieszczeniach... Warto jeszcze wspomnieć że możemy kręcić filmy i robić zdjęcia wewnętrzną kamerką. Niżej kilka przykładowych zdjęć:

[center]Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek[/center]

Kamerki kręcą przyzwoite i przede wszystkim płynne filmy. Zarówno do kamery jak i aparatu możemy użyć lampki. Nie ma żadnych ograniczeń na wielkość i długość filmów(można je przewijać), możemy nawet wrzucić pełnometrażowy film na telefon i oglądać. I wcale nie musi to być format 3gp jak w innych telefonach. Motorola E770v obsługuje także formaty: MPEG(mp4), Real Media(rm), Windows Media(wmv).

Jeśli chodzi o dźwięki to odtwarzacz mp3/wma/aac jest kolejnym zaskoczeniem in plus. Dźwięk z słuchawek z zestawu jest bardzo czysty, z dużą ilością basu i dość równym pasmem przenoszenia. Dodatkowo mamy możliwość włączenia autopowtórki, losowego wybierania utworów z playlisty, podbicia basów i dźwięku przestrzennego.

Dla audiofilów Motorola wypuściła bezprzewodowe słuchawki bluetooth które są kompatybilne właśnie m.in. z E770v i sprawują się bardzo dobrze. Z bezprzewodowymi słuchawkami i jakąś większą kartą pamięci Motorola ta może służyć, jak widać, za doskonały odtwarzacz mp3.

Bluetooth w telefonie współpracuje bezbłędnie z innymi telefonami i komputerem(wskazówka dla początkujących uzytkowników - należy używać opcji Kopiuj do przesyłania). Można także grać w gry przez bluetooth, czatować przez bluetooth, a nawet zrobić z E770v pilota do komputera. Gdy zaś dokupimy odbiornik GPS, połączymy go via bluetooth z telefonem i zainstalujemy odpowiednią aplikację, mamy w pełni funkcjonalny zestaw GPS obsługiwany z poziomu telefonu.

Wracając do Javy. Możemy zainstalować do 60 aplikacji lub gier - także tych trójwymiarowych. Gry chodzą płynnie i szybko, zresztą jak i sam telefon, który został wyposażony w dość szybki procesor. Nic się nie tnie i nie psuje. Nie jest to model awaryjny i nie ma jakichś słabych punktów a'la gniazdo ładowania.


Motorola E770v jest stworzona dla ludzi wysoko ceniących sobie funkcjonalność telefonu jak i swój domowy budżet, który na pewno ta Motorolka nie nadwyręży.[center][/center]

 #146821  autor: adiq1033
 28 sty 2007, 19:41
Dobry test 9,5/10
Ostatnio zmieniony 30 sty 2007, 21:15 przez adiq1033, łącznie zmieniany 1 raz.

 #146887  autor: Forest
 28 sty 2007, 21:55
Jak dla mnie to 10/10 :)

HTC U12+ Black + Goodram 64GB USH-I U3 95/90MB

 #146962  autor: b@sho
 28 sty 2007, 23:30
orB a ile ona pamieci maksymalnie pociagnie :?: bo wygladem przypomina moja e398 i moze bym sobie ja na ta wymienil (funkcje itd bija moja na glowe)

'When you meet your God, tell him to just leave me alone.'

 #146980  autor: orB
 29 sty 2007, 01:04
Uciągnie tyle ile wsadzisz. Tylko niektórzy mieli problemy z Kingstonami, dlatego bezpieczniej zainwestować w Sandiska. Chociaż problemy z Kingstonem zazwyczaj kończyły się z chwilą podłożenia papierka żeby lepiej dociskało do gniazda.

 #147078  autor: norz
 29 sty 2007, 12:39
Ja mam E770v i bardzo się cieszę, że wreszcie zrobiłeś ten teścik oRB :)
Ja mam kartę 512mb SAN DISK. Pamięć sprawuje się super, nie mam zastrzeżeń. Muszę napisać, że klawiatura w tym telefonie jest OK, smsy pisze się bardzo szybko, kilka razy szybciej od np v360 lub Nokii. Moim zdaniem ta szybkość potwierdza fakt, że telefon posiada szybki procesor. Nie ma mowy o żadnych przestojach, czy czkawkach. Wszystko wskakuje w 0.1ns :lol:

 #147081  autor: b@sho
 29 sty 2007, 12:48
dzieki orB za odp. wiem ze czasem motki maja problem z sandiskami ale jak ta nie ma to dobrze. podoba mi sie w niej czas czuwania podczas sredniego korzystania z niej. chyba sobie ja sprawie, juz anwet na allgero sobie szukalem.
a mam jeszcze jedno pytanie, jak z jej awaryjnoscia :?:

'When you meet your God, tell him to just leave me alone.'

 #147139  autor: orB
 29 sty 2007, 15:48
b@sho pisze:jak z jej awaryjnoscia :?:
Trudno powiedzieć, ale na pewno dużo mniej awaryjna od E398. I guma na panelu się nie ściera bo jej nie ma ;)

 #147143  autor: b@sho
 29 sty 2007, 15:56
orB a jak dlugo z niej korzystales :?: i jakie rzeczy cie w niej wkurzaly :?: bo w tescie nie widze za bardzo zandych mankamentow tego modelu

'When you meet your God, tell him to just leave me alone.'

 #147149  autor: norz
 29 sty 2007, 16:00
Ja mam ją od czerwca 2006 i praktycznie raz mi się zawiesiła. Więcej grzechów nie pamiętam.

 #147197  autor: orB
 29 sty 2007, 17:46
Nie wiem jak długo, miałem 4 w sumie ;) Dwie białe i dwie grafitowe. Wszystkie chodziły dobrze.

 #147742  autor: Sroq
 30 sty 2007, 20:05
Bardzo ciekawy teścik. Zgrabnie napisany no i naprawdę rzeczowy. Pozdrawiam

Motorola M3688, Nokia 3310 x2, Samsung C100, Siemens SL45i x2, Motorola T722i, Siemens C60, Nokia 3100, Siemens CX65, Moto E770v, Nokia 6630

 #173327  autor: adams90-90
 12 kwie 2007, 15:45
Do Administratora lub Moderatora. Jestem dyslektykem ze robie bledy to nic na to nie poradze. Moze warto poczytac o tym. A nie usuwac odrazu posty :evil:

 #173329  autor: przemek910
 12 kwie 2007, 15:58
adams90-90 pisze:Do Administratora lub Moderatora. Jestem dyslektykem ze robie bledy to nic na to nie poradze. Moze warto poczytac o tym. A nie usuwac odrazu posty :evil:
Forum to nie szkoła, gdzie dają dodatkowe przywileje z racji tego tytułu... Nie radzisz sobie? Korzystaj z FF 2.0 który ma wbudowane sprawdzanie pisowni , lub z edytora textu ze sprawdzaniem pisowni...

Im więcej wykrzykników na końcu posta, tym głupsza osoba pisząca...

 #173555  autor: JacekS
 13 kwie 2007, 11:09
kin pisze:Forum to nie szkoła, gdzie dają dodatkowe przywileje z racji tego tytułu... Nie radzisz sobie?
Kin nie czepiaj sie, czyli jak ktos jest dyslektykiem to nie ma prawa glosu na forum.
Widze kin ze nie jestes zbyt tolerancyjny dla innych

 #173586  autor: orB
 13 kwie 2007, 12:56
O, mamy obrońcę uciśnionych :) To że jest dyslektykiem nie znaczy że może sobie pisać po chińsku! Uczyć się pisać bez patrzenia na klawiature(na to wskazywała liczba literówek) to można w notatniku, ale nie tutaj. Najciekawsze jest jednak to że drugiego posta napisał poprawnie :-) myślę że OT wyczerpany.

 #173775  autor: MarCjaho
 13 kwie 2007, 21:06
orB pisze:Najciekawsze jest jednak to że drugiego posta napisał poprawnie
Sie chlopak stara... :lol:

 #173956  autor: MADMAX
 14 kwie 2007, 13:28
Witam

Czy ktoś może coś powiedzieć (z doświadczenia) o baterii w tej moece? Zajrzałem w specyfikację i widzę, że jest dość marna? Faktycznie jest tak beznadziejnie jeśli chodzi o czas rozmów i czuwania tego telefonu?

Pozdrawiam

 #174266  autor: MarCjaho
 15 kwie 2007, 16:38
CYBER pisze:Czy ktoś może coś powiedzieć (z doświadczenia) o baterii w tej moece? Zajrzałem w specyfikację i widzę, że jest dość marna? Faktycznie jest tak beznadziejnie jeśli chodzi o czas rozmów i czuwania tego telefonu?
Niestety tak.

 #174394  autor: balcer
 15 kwie 2007, 23:28
nie wiem czy mój poprzednik miał ten telefon, ale ja podczas uzytkowania mojej motki (gdy jeszcze ją miałem :P) wytrzymywała ok 5 dni przy normalnym korzystaniu. czas ten skrócił się o ok 1,5 doby po wrzuceniu karty pamięci. do baterii nie mialem zastrzezen