DAJ CYNK
  • Tu znajdują się testy telefonów i innych urządzeń napisane przez naszych czytelników. Proszę koniecznie przeczytać regulamin tego działu.
Tu znajdują się testy telefonów i innych urządzeń napisane przez naszych czytelników. Proszę koniecznie przeczytać regulamin tego działu.

Moderator: Moderatorzy

 #133543  autor: Sroq
 17 gru 2006, 12:03
Witam jakiś czas temu w moje ręce wpadł model Nokii 6070 i postanowiłem przedstawić swój myślę całkiem obiektywny test konsumencki. Zaczynamy.
ZESTAW
Otrzymałem kompletny zestaw – prosto od ERY, a w nim:
1. telefon oczywiście
2. bateria BL-5B (820 mAh)
3. ładowarka
4. słuchawki
5. instrukcja obsługi
W dzisiejszych czasach przydałby się jeszcze jakiś kabel do komunikacji z PC, jednak telefon posiada port IrDA, więc nie powinno być problemów z komunikacją.
WYGLĄD
Obrazek
Zupełnie przeciętna słuchawka. Telefon dostępny w kilku wariantach kolorystycznych, mnie przypadło używanie wersji z czarną obwódką wokół wyświetlacza i klawiatury oraz z „plecami” w takim samym kolorze. Klawiatura sprawia wrażenie solidnej i wygodnej – tak jest w rzeczywistości. Skok klawiszy jest idealny, dobrze wyczuwalny. Pisanie nawet długich SMSów nie nastręcza trudności. Do tego Nokia zdążyła już nas przyzwyczaić. Przy wadze 88gr należy do grupy lżejszych telefonów. Również rozmiary nie są niczym szczególnym, ale co ważne, wielkość telefonu nie przeszkadza w codziennej eksploatacji. Wyświetlacz o rozdzielczości 128x160 pix wyświetla 65 tyś kolorów. Rozmiarowo nie jest duży (28x35mm), a jakość obrazu jest porównywalna z konkurencją (ME75). Tutaj nie ma żadnej rewolucji.
Obrazek
MENU
Zgodnie z obecną modą, nasze oczy ujrzą menu w formie tabeli 9 ikon. Zupełnie tradycyjne rozwiązanie, jednak porównując do innych modeli telefonów, jest tu kilka nowości/innowacji. Oczywiście mamy ikonę WIADOMOŚCI, REJESTR (połączenia), GALERIĘ, KONTAKTY itd. Jednak pojawia się coś nowego NACIŚNIJ I MÓW, niestety nie miałem czasu i ochoty zapoznać się z tą funkcją. W menu MEDIA mamy do wyboru użycie Radia, Kamery lub Dyktafonu. Menu jest po prostu rozwinięciem schematu spotykanego w innych modelach Nokii – każdy kto używał telefonów tej marki, prawie od razu poczuje się jak w domu.
Oczywiście mamy do dyspozycji 4-kierunkowy przycisk nawigacyjny z akceptacją po srodku. Nie trzeba dodawać, że jest on w pełni programowalny.
BATERIA
Litowo jonowe ogniwo o pojemności 820 mAh po pierwszym pełnym ładowaniu utrzymywało telefon przy życiu przez 6 dób, co jest wynikiem rewelacyjnym, zważywszy na to, że przez cały ten czas zapoznawałem się z telefonem i jego całkiem licznymi funkcjami.
DŹWIĘKI
Tutaj do dyspozycji mamy dzwonki w formatach mp3 i midi. Polifonia 24-tonowa. Pobierz plik aby posłuchać dzwonków. Poziom głośności jest absolutnie wystarczający, można pobrać nowe dzwonki. Kliknij aby posłuchać dźwięków telefonu. LINK do melodii (archiwum RAR 1,6MB) www.rafalski.cba.pl/6070.rar
FUNKCJE
Tutaj dzieje się całkiem sporo. Telefon oczywiście posiada aparat fotograficzny VGA z funkcją nagrywania i odtwarzania wideo, a także stereofoniczne radio FM. Pozwala głosowo wydawać komendy oraz wybierać numery telefonów. W aparat wbudowano też zestaw głośnomówiący, który w razie potrzeby uruchomimy jednym przyciskiem. Przy komunikacji z komputerem czy innym telefonem świetnie spisuje się port podczerwieni (IrDA). UWAGA! Bez problemu komunikuje się z telefonami innych marek, co niegdyś często stwarzało problemy. Komunikacja odbywać się może za pośrednictwem Internetu (mamy tutaj do dyspozycji przeglądarkę xhtml, klienta poczty. Wszystko czego nam naprawdę potrzeba i kilka funkcji z których tak miedzy „Bogiem a prawdą” korzystać będziemy naprawdę sporadycznie albo wcale (wiadomości dźwiękowe Nokia Xpress, Push to talk itd.). Na pokładzie znajduje się też JAVA.
PERSONALIZACJA
Nokia tradycyjnie pozwala nam zmienić kolorystykę wyświetlacza, tematy menu itd. Do dyspozycji pozostaje też organizer, budzik, minutnik – jak u konkurencji.
SUBIEKTYWNE ODCZUCIA
Obecnie można go kupić za ok. 400zł (nowy, sklep z Allegro) jednak nie jestem jakoś szczególnie przekonany co do słuszności wydanej kwoty. Nokia 6070 nie wywołała rumieńców podniecenia na moich policzkach, nie sięgam po nią bez powodu, zapominam do której kieszeni ją włożyłem, co świadczy o jej ewidentnej zwykłości. Są tacy, którym to wystarcza, mnie też, ale osobiście uważam, że za tę kwotę można wybrać inny model, a dużo więcej wrażeń mogę zafundować sobie kupując coś za połowę tej kwoty, wydając resztę na imprezy ;)

Motorola M3688, Nokia 3310 x2, Samsung C100, Siemens SL45i x2, Motorola T722i, Siemens C60, Nokia 3100, Siemens CX65, Moto E770v, Nokia 6630

 #133561  autor: Forest
 17 gru 2006, 12:37
Test troche za krotki i mogloby byc wiecej fotek telefonu. Daje 7/10 ;)

HTC U12+ Black + Goodram 64GB USH-I U3 95/90MB

 #133567  autor: Knight_Rider
 17 gru 2006, 12:43
telefon nie wart swojej ceny test ok tylko ktotki

re

 #133588  autor: provocatorka
 17 gru 2006, 14:11
Teścik krótki ale fajny, przecież amatorski :wink:
Użytkownik opisał subiektywnie swoje odczucia na temat telefonu i już. Ma przecież takie prawo.
Telefon jak telefon - średnia półka...

 #133595  autor: babeo
 17 gru 2006, 14:18
Teścik fajny. Trochę krótki ... a mi ten telefon się podoba :-)

 #133703  autor: Osk92
 17 gru 2006, 18:58
Dzięki Ci Panie za teścik :wink: 8/10 za przydatność dla mnie :P Szkoda, że zdjęć z apartu Nokii nie dałeś i próbki radia.

 #133745  autor: babeo
 17 gru 2006, 21:27
Osk92 pisze:Szkoda, że zdjęć z apartu Nokii nie dałeś
Przyłączam się do prośby :-)

 #141675  autor: Prometo
 15 sty 2007, 11:08
Test fajny, mnie telefon się podoba właśnie go zakupiłem.

 #142045  autor: Necro Lord
 16 sty 2007, 20:44
Ten telefon to ciekawa propozycja.Dobvry ejst stosunek Cena-Funkcje
 #142141  autor: Shyduo
 16 sty 2007, 22:51
Sroq pisze:. Nokia 6070 nie wywołała rumieńców podniecenia na moich policzkach, nie sięgam po nią bez powodu, zapominam do której kieszeni ją włożyłem, co świadczy o jej ewidentnej zwykłości.
Bardzo mi się podoba to zdanie - jest takie........ prawdziwe ;)

 #142568  autor: nonetmen
 17 sty 2007, 21:45
Ja tam niestety mojej Nokii n93 nie moge trzymać w kieszeni, bo ta jej niezwykłość spodnie by mi urwała.
Ale od czego ma się smyczkę. (heheheeheheh)

 #143293  autor: uśmiechnięty
 19 sty 2007, 19:06
6/10.
Piszesz, bo piszesz. Nie jesteś po jednoznacznej stronie. Może być, jednak ogólnie jak dla mnie, za mało przejrzyście.