DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
 #988224  autor: PawlusG
 10 kwie 2018, 18:35
Jak wszyscy wiedzą Orange skasowało możliwość przedłużania ważności pakietu internetowego, niestety w związku z tym straciłem najlepszą dla mnie usługę dostępu do internetu. Za tydzień kończy mi się ostatni pakiet w Orange i nie ma już sensu dalej przedłużać karty w Orange, bo i tak już przelewam z tamtej karty pieniądze, na swoją główną kartę.

Potrzebuję internetu, który będzie wykorzystywany można by powiedzieć, że z doskoku. Najczęściej co miesiąc potrzebne jest ok. 300-500 MB internetu, ale bywają miesiące, że potrzebuję i 5 GB. Na chwile obecną planuję przenieść na 5 miesięcy kartę do Faktu bo wydaje mi się to najlepszym rozwiązaniem, ale może o czymś nie wiem.

Czy na rynku jest jakaś oferta, w której doładuję sobie konto do 10GB danych do wykorzystania i będzie to dostępne przez ok. rok, lub chociaż pół roku?

W Play od Nowa jest coś w tym stylu, ale transfer danych jest koszmarnie drogi (25 zł za 6 GB) i zdaje się, że pobierają do tego jeszcze co miesiąc 2 zł z konta.

:)
 #988255  autor: Remington
 10 kwie 2018, 21:06
Na zapas do wykorzystania nie wiadomo kiedy można kupować net tylko w OdNowie. 2 zł pobierają tylko jeśli nie korzystasz (i masz kasę na koncie).

Do takich zastosowań jak piszesz, najlepsze wydaje się BDI. Kupujesz co miesiąc (lub z góry na kilka mies.) pakiet 500MB za 2 zł, jak się wyczerpie to net dalej działa, ale z kapciem. Gdy trafia Ci się miesiąc z większym zapotrzebowaniem, bierzesz 2-3 pakiety 3GB po 5 zł.

Alternatywa co comiesięczne 9,90 zł w a2mobile (to samo Aero2) - nielimitowany net, zwalniający po 5/10/15GB.
 #988266  autor: PawlusG
 10 kwie 2018, 21:50
Remington pisze:Na zapas do wykorzystania nie wiadomo kiedy można kupować net tylko w OdNowie. 2 zł pobierają tylko jeśli nie korzystasz (i masz kasę na koncie).
Czyli jeżeli korzystam z pakietu, to tych 2 zł nie kasują?
Remington pisze:Do takich zastosowań jak piszesz, najlepsze wydaje się BDI.
Kartę od BDI wykorzystuję już w modemie do laptopa :)

:)
 #988277  autor: zoltan666
 10 kwie 2018, 22:12
W odNOWA jeśli korzysta się z pakietów opłata 2 zł. nie jest pobierana. Można jeszcze pozostać w Orange i środki z doładowań przelewać komuś innemu, np. z wykorzystaniem portalu aukcyjnego za 70-80% ich wartości.
 #988280  autor: Remington
 10 kwie 2018, 22:26
PawlusG pisze:
Remington pisze:Do takich zastosowań jak piszesz, najlepsze wydaje się BDI.
Kartę od BDI wykorzystuję już w modemie do laptopa :)
Nowa karta to jakieś 20-30 zł, więc może a2m tu albo do laptopa, a tu korzystać w BDI? OdNowa wydaje się ok, ale droga.
 #988288  autor: PawlusG
 10 kwie 2018, 23:41
zoltan666 pisze:Można jeszcze pozostać w Orange i środki z doładowań przelewać komuś innemu, np. z wykorzystaniem portalu aukcyjnego za 70-80% ich wartości.
Do tej pory sobie tak przelewałem, ale ile można bawić się w przelewanie po 5 zł.
Remington pisze:OdNowa wydaje się ok, ale droga.
Czyli na razie nie kombinuję i 5 miesięcy w Fakcie, a potem się zobaczy.

:)
 #988472  autor: aster
 12 kwie 2018, 11:06
No właśnie, trochę męczące jest te comiesięczne włączanie pakietu i - w razie zapomnienia - golenie konta. :)

Generalnie oferty należy podzielić na dwie kategorie:

1. najtańsze choć kłopotliwe - trzeba często pamiętać o datach, ręcznym odnowieniu, itd.
2. zapłać i zapomnij - wpłacasz jednorazowo większą kwotę i na wiele miesięcy masz spokój (tutaj zaliczyłbym także cykliczne usługi pozwalające na automatyczne, comiesięczne pobieranie funduszy z salda głównego)

W tej pierwszej kategorii to 9GB za 9zł na 30 dni wygląda super.

Z tych "zapłać i zapomnij" to co polecacie? 100zł na 5 miesięcy w Orange w zamian za 50GB zdecydowanie nie wygląda już najlepiej, choć przez lata korzystałem z ich usług jak można było jeszcze łatwo i tanio przedłużać ważność transferu.

W innym temacie ktoś zapodał, że w Plusie w nowej taryfie "prosto na kartę" jest 5zł za 3GB na 30 dni i to w wersji cyklicznej.

Czy coś podobnego jest na rynku aby co miesiąc te kilka GB było dostępnych za rozsądne pieniądze? Generalnie wolałbym większą pulę do wykorzystania np. przez rok niż miesięczny przydział...
 #988761  autor: PawlusG
 13 kwie 2018, 18:43
aster pisze:2. zapłać i zapomnij - wpłacasz jednorazowo większą kwotę i na wiele miesięcy masz spokój (tutaj zaliczyłbym także cykliczne usługi pozwalające na automatyczne, comiesięczne pobieranie funduszy z salda głównego)
To dla mnie najlepsza opcja, dlatego dobry był Orange :)
Remington pisze:Przy korzystaniu takim jak pisał autor wątku - BDI i pakiety dodatkowe.
BDI niestety wykorzystuje już do czego innego.
Po zakończeniu pakietu z FAKT, najlepszym rozwiązaniem chyba będzie Virgin + Freemium.

:)
 #988842  autor: asdaf
 14 kwie 2018, 14:18
PawlusG pisze:BDI niestety wykorzystuje już do czego innego.
Nie możesz zamówić drugiej karty na kogoś z rodziny (koszty oczywiście pokrywasz Ty ;) ) ?
 #988860  autor: TomLee
 14 kwie 2018, 17:02
PawlusG pisze:Takich kart po rodzinie już jest ze 3 albo 4 :D
Ale jakie? Bdi? To żadne rozwiązanie. Chyba że z a2mobile, przy pakiecie za 19.90 jest chyba 3 GB gratis na pełnej prędkości.

Wysłane z mojego MotoE2(4G-LTE) przy użyciu Tapatalka
 #988863  autor: adacomp
 14 kwie 2018, 17:11
TomLee pisze:
PawlusG pisze:Takich kart po rodzinie już jest ze 3 albo 4 :D
Ale jakie? Bdi? To żadne rozwiązanie. Chyba że z a2mobile, przy pakiecie za 19.90 jest chyba 3 GB gratis na pełnej prędkości.

Wysłane z mojego MotoE2(4G-LTE) przy użyciu Tapatalka
W a2m jest 5GB na pełnej prędkości i można wziąć sam net nolimit za 9,90zł.

Jest też 5GB za 5zł cykliczny w Plush.
 #988865  autor: TomLee
 14 kwie 2018, 17:20
adacomp pisze:
TomLee pisze:
PawlusG pisze:Takich kart po rodzinie już jest ze 3 albo 4 :D
Ale jakie? Bdi? To żadne rozwiązanie. Chyba że z a2mobile, przy pakiecie za 19.90 jest chyba 3 GB gratis na pełnej prędkości.

Wysłane z mojego MotoE2(4G-LTE) przy użyciu Tapatalka
W a2m jest 5GB na pełnej prędkości i można wziąć sam net nolimit za 9,90zł.

Jest też 5GB za 5zł cykliczny w Plush.
Ale mając jednocześnie kartę Aero2 bdi dostajesz 3 GB gratis na pełnej prędkości na karcie bdi. O tym piszę

Wysłane z mojego MotoE2(4G-LTE) przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2018, 18:55 przez TomLee, łącznie zmieniany 1 raz.
 #988885  autor: Remington
 14 kwie 2018, 18:51
TomLee pisze:
PawlusG pisze:Takich kart po rodzinie już jest ze 3 albo 4 :D
Ale jakie? Bdi? To żadne rozwiązanie.
Dobre rozwiązanie przy takim wykorzystaniu jak pisał autor wątku. Ale nie gołe BDI, tylko z pakietami 500MB za 2 zł, a okazjonalnie 3GB po 5 zł (jeden lub dwa w zależności od potrzeby).