DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

 #977795  autor: aster
 15 lut 2018, 22:34
Przechodzę z kablówki na telewizję satelitarną i internet także chciałbym zmienić na mobilny, do tego prepaidowy bo czasami na kilka miesięcy wyjeżdżam i wtedy nie byłoby kosztów.

Chciałbym mieć dla bezpieczeństwa do 100GB miesięcznie w pełnej prędkości (jak będę używał mniej to zawsze mogę później zmienić pakiet). Dobrze byłoby też mieć np. dodatkowy przydział - lub jeszcze lepiej DARMOWY net - np. w godzinach nocnych. :) Wtedy mógłbym robić wszystkie grube update'y zżerające sporo GB.

Czy jest coś ciekawego na rynku? Patrzyłem do tej pory tylko na Play 100GB za niecałe 50zł oraz Orange fnk, gdzie za niecałe 25zł wyjdzie mi prawie 50GB jeśli przeniosę tam jakiś numer i skorzystam z bonusów za doładowanie.

Czy jest coś jeszcze warte uwagi, przy podobnych proporcjach Złotówek do GB i być może ze wspomnianym wcześniej darmowym transferem nocnym?
 #977805  autor: piokuk
 15 lut 2018, 23:40
Truizmem jest stwierdzenie, byś sprawdził jakiej sieci masz u siebie najlepszy zasięg. Jeśli Orange to polecam jeszcze inne rozwiązanie: co miesiąc starter Nju Mobile, który rejestrujesz z podaniem adresu i za to (po wysłaniu odpowiedniego sms-a) otrzymujesz 100 GB do wykorzystania przez 30 dni. U mnie Orange działa lepiej niż Play, tak więc jestem skazany na ich usługi :)
 #977817  autor: aster
 16 lut 2018, 02:00
matek451 pisze:Jak masz zasięg LTE w Play to zajrzyj na http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... start=2340
To jest ciekawe, tylko trzeba by później pilnować to ręcznie co miesiąc. Ale 50 zeta i później przedłużanie za 5zł/30 dni to rzeczywiście tani net. :)
piokuk pisze:co miesiąc starter Nju Mobile, który rejestrujesz z podaniem adresu i za to (po wysłaniu odpowiedniego sms-a) otrzymujesz 100 GB do wykorzystania przez 30 dni.
Też dobre, nie ma tu problemów z robieniem tego co miesiąc na te same dane osobowe?

W sumie dwa solidne sposoby a ja jestem akurat w pobliżu nadajników Play+Orange (oraz T-M). Może się jeszcze spytam czy z normalnych ofert, niewymagających comiesięcznej ingerencji (oprócz doładowania raz na długi czas), jest coś lepszego niż te 100GB za 50zł w Play czy prawie 50GB w Orange fnk?
 #977822  autor: iphoneski
 16 lut 2018, 05:30
Jeśli masz nadajnik play to zobacz mobile vikings, za 45 zł masz 80 gb i po dopłacie 10 zł masz transfer nocny, od 23:00. Tylko żeby transfer nocny działał musi być coś z tego 80 gb, nie możesz zużyć do zera.
 #978021  autor: aster
 16 lut 2018, 22:52
iphoneski pisze:Jeśli masz nadajnik play to zobacz mobile vikings, za 45 zł masz 80 gb i po dopłacie 10 zł masz transfer nocny, od 23:00.
Dzięki, też ciekawa opcja. Czyli ze standardowych ofert musiałbym przemyśleć Play 100GB za 50zł kontra Mobile Vikings 80GB+nocny transfer za 55zł. Co ciekawe Play też ma transfer nocny, ale nie dla taryf "dzień/tydzień/miesiąc bez limitu."

U Vikinga niewykorzystany transfer się kumuluje przy kolejnym odnowieniu pakietu - czy w Play też jest kumulacja transferu w taryfie "miesiąc bez limitu?"

W ogóle jak blisko są Play i Mobile Vikings? Czy to jest tylko współpraca na zasadzie odpłatnego wykorzystywania infrastruktury czy Play jest właścicielem firmy/marki?
 #978030  autor: iphoneski
 16 lut 2018, 23:27
Musiałbyś poczytać regulaminy, z tego co mi wiadomo w play internet pakiety przepadają. Play i wikingowie to kompletnie osobne marki, oni tylko korzystają ze stacji play.
 #978054  autor: aster
 17 lut 2018, 02:20
Panowie, czy ktoś z Was ma doświadczenie z internetem w nju? Czy mówimy tu o pełnej "jakości" (LTE, szybki transfer, nie traktowanie klientów nju gorzej w godzinach szczytu, itd.), identycznej do tego co mają inni klienci pod marką Orange?

Wiem, wiem, pisałem że szukam internet na kartę a to jest "nju internetowy z rachunkiem." :)

Ale i to duże ALE... tylko przez pierwsze 3 miesiące jest min. płatność miesięczna na poziomie 9zł, później zaś jak się nie używa to NIC się nie płaci. Tym bardziej traktuję tę ofertę jako "prawie na kartę" gdyż po 6 miesiącach nie używania usług karta... sama przechodzi na ofertę na kartę!

Fakt, że przez pierwsze 6 miesięcy jest tylko 40GB za 29zł, ale po pół roku podwajają to do 80GB co już jest solidną dawką transferu w tej cenie. A po roku dają 100GB a po dwóch 120GB (chociaż to już mało istotne bo do tego czasu to różne oferty na rynku mogą to przebić z nawiązką).

Czy są jakieś słabe punkty tej oferty lub samego nju?

Ja zauważyłem jedną, mianowicie te pisanie o płaceniu tylko za wykorzystany transfer z maksymalnym obciążeniem 29zł to trochę pic na wodę. Cennik jest tak ustawiony, że generalnie będziemy płacić 0zł albo 29zł w zależności od tego czy w danym miesiącu korzystamy z netu lub nie, a nie jakieś kwoty pomiędzy ze względu na użycie, gdyż przy cenie 19gr/MB zanim zużyjemy 153MB to już będzie nabite na rachunku 29zł... :)