DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

 #977094  autor: paolo
 12 lut 2018, 11:32
witam,
jeśli aktywuję np. pakiet cykliczny 30gb za 30zł to po 30 dniach niewykorzystane dane przepadają a w to miejsce aktywuje się nowy pakiet danych?
a jeśli w ostatnim dniu ważności pakietu aktywuję pakiet za 5zł to czy następnego dnia odnowi mi się pakiet 30gb a ponieważ cały czas na koncie będzie ważny "jakiś" pakiet internetowy to czy niewykorzystane dane z pakietu + pakiet za 5zł + odnowiony pakiet 30gb się skumulują?

czy jest jakiś sposób aby niewykorzystane dane nie przepadały?
 #977108  autor: paolo
 12 lut 2018, 13:22
oki, grzebiąc w regulaminach i promocjach plusa na karte jest coś takiego jak bonus za przeniesienie (3 kolejne pakiety internetu są za połowe ceny) oraz zapis w regulaminie pakietów, że w danym momencie użytkownik nie może aktywować w tym samym czasie 2 lub więcje pqakietó o tej samej liczbie GB.
Więc np doładowuję za 50zł i aktywuję pakiet 50gb za 25zł na 60dni. W 31 dniu dodatkowo aktywuję pakiet 30gb za 15zł. I czy teraz GB z pakietu 50gb zsumują mi się z tymi z 30gb i oba skończą się w tym samym czasie?


I co z tym info na stronie www, że teraz w pakiecie za 30zł jest nie 30gb a 60gb?
Dotyczy to tylko duetów i mają go wtedy za 25zł czy te 60gb za 30zł dotyczy każdego?
 #977250  autor: Karlos20
 13 lut 2018, 06:16
Pakiety ww. otrzymasz, lecz będą one rozliczone osobno, bo w Plusie pakiety się nie kumulują (nie wchodzą na jedne saldo, tylko każdy jest osobny, nieważne czy jest tego samego typu). A to grozi utratą części środków niewykorzystanych, które są najstarsze.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #977286  autor: paolo
 13 lut 2018, 11:16
czyli jesli aktywuję 1 stycznia pakiet 50GB ważny 50dni a 20 lutego pakiet 30Gb ważny 30 dni to z którego pakietu najpierw zejdą mi dane? (zakładając, że cały czas będzie ważne konto na połączenia wychodzące)
Czy najpier zejdą dane z pakietu z 1 stycznia a potem z 20 lutego czy idą z pakietu najświeższego?
 #982170  autor: Karlos20
 09 mar 2018, 12:59
Zawsze jest wykorzystywany pakiet, który jest najstarszy (najwcześniej aktywowany) i to on pierwszy niewykorzystany przepadnie.
Przytoczę jeden zapis z wybranej promocji z darmowym dodatkowym pakietem internetowym:
W przypadku taryf Nowy Plus Internet na Kartę oraz JA + Internet na Kartę w pierwszej kolejności rozliczane są pakiety internetowe lub bonusy po doładowaniu z najkrótszym Okresem ważności. Inne pakiety internetowe rozliczane są zgodnie z regulaminami promocji tych pakietów.

Oznacza to, że:
Aktualnie jest 1 zł na koncie, tak, żeby net działał na większym stanie konta niż 0,00 zł. Dziś o godz 13:00 doładowano konto za 30 zł. Otrzymujesz 10 GB ważne do 8 kwietnia do godz 13 (liczą dokładnie 720 godzin od aktywacji). Za godzinę kupujesz dodatkowy pakiet 30 GB za 30 zł też ważny 720 godzin. Więc wcześniej powinien zejść bonus za doładowanie konta, bo jest ważne o godzinę krócej niż wykupione 30 GB.
W innym wypadku przy zasileniu 50 zł, dostaje się 20 GB na 1440 godzin (60 dni), wówczas przy wykupieniu dodatkowych GB zejdą one jako pierwsze, jeśli ich termin ważności nie przekracza tych z bonusu za zasilenie.
Przypominam, że jakiekolwiek pakiety w Plusie na Kartę i Plus Internet na Kartę mają oddzielne salda czyli rozliczane są osobno, co utrudnia ich kontrolę.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #982227  autor: paolo
 09 mar 2018, 16:16
Karlos20 pisze:Dziś o godz 13:00 doładowano konto za 30 zł. Otrzymujesz 10 GB ważne do 8 kwietnia do godz 13 (liczą dokładnie 720 godzin od aktywacji). Za godzinę kupujesz dodatkowy pakiet 30 GB za 30 zł też ważny 720 godzin. Więc wcześniej powinien zejść bonus za doładowanie konta, bo jest ważne o godzinę krócej niż wykupione 30 GB..
No i wlasnie nie do konca masz racje. Doladowalem konto za 30zl i dostalem bonus 10GB za doladowanie. Po 15 min aktywowalem pakiet 30GB. Po wejsciu w apke mobilna widze ze najpierw schodza mi GB z pakietu 30GB a porem z bonusu za doladowanie. Wiec data waznosci nie ma tu znaczenia a raczej nadane priorytety.
Sprawdze na pocz kwietnia jak doladuje za 100zl bo wtedy bonus za doladowanie bedzie ważny 120d a pakiet 100GB tylko 100d. Gdyby bylo tak jak ja pisze to byloby super bo najpierw zejdzie mi 100GB z pakieu a na pozostale 20d zostalyby GB z bonusu za doladowanie.
I jeszcze pytanie jak beda schodzily GB z bonusu za staz? Mysle ze tak jak z bonusu za doladowanie bo beda mialy identyczny czas waznosci
Zobaczymy jak bedzie
 #982288  autor: Karlos20
 09 mar 2018, 18:48
paolo pisze:No i wlasnie nie do konca masz racje. Doladowalem konto za 30zl i dostalem bonus 10GB za doladowanie. Po 15 min aktywowalem pakiet 30GB. Po wejsciu w apke mobilna widze ze najpierw schodza mi GB z pakietu 30GB a porem z bonusu za doladowanie. Wiec data waznosci nie ma tu znaczenia a raczej nadane priorytety.
Generalnie jest zasada schodzenia pakietów w pierwszej kolejności tych najstarszych, ale pewne pakiety mają inne zasady i piorytety - mówią o tym regulaminy tychże pakietów. Moim zdaniem Plus i wszystkie praktycznie sieci MVNO działające na platformie Plusa mają podobną mechanikę rozdzielnych sald dla tych samych pakietów lub różniących się tylko rozmiarem środków, co powoduje brak pełnej kontroli nad ogarnięciem pakietów.
Spróbuj też rozłączyć się z netem i sprawdzić kodami *136# oraz *121# stan tychże pakietów, wtedy można ustalić, który pakiet jest ważniejszy, podpowiesz innym co warto wybrać, żeby nie stracić wielu GB w tej ofercie, która nie jest zła, ale straszy brakiem kumulacji niezużytych GB.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #982294  autor: paolo
 09 mar 2018, 19:05
Napisalem przeciez ze sprawdzilem w apce mobilnej przez ktora zarzadza sie kontem i tam mam ze najpierw mi ida GB z pakietu a te z bonusu za doladowanie wciaz sa nietkniete
 #982297  autor: Karlos20
 09 mar 2018, 19:10
Apka mobilna może nie uaktualnić stanu pakietów w trakcie trwającej transmisji danych, dlatego zasugerowałem użycie kodów USSD po rozłączeniu się z netem. Zresztą podpieram to sugestią operatora w sprawie aktywacji pakietów internetowych czy innych opcji w taryfach głosowych, że przez aktywacją pakietu warto rozłączyć neta. Wiele sieci/ofert pokazuje o kilka/kilkaset MB mniejszą ilość MB/GB na koncie, ze względu na zarezerwowanie cząstki pakietu do prawidłowego jego rozliczenia.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #982442  autor: paolo
 10 mar 2018, 09:55
Karlos20 pisze:Apka mobilna może nie uaktualnić stanu pakietów w trakcie trwającej transmisji danych, dlatego zasugerowałem użycie kodów USSD po rozłączeniu się z netem. Zresztą podpieram to sugestią operatora w sprawie aktywacji pakietów internetowych czy innych opcji w taryfach głosowych, że przez aktywacją pakietu warto rozłączyć neta. Wiele sieci/ofert pokazuje o kilka/kilkaset MB mniejszą ilość MB/GB na koncie, ze względu na zarezerwowanie cząstki pakietu do prawidłowego jego rozliczenia.

ja jedno a Ty drugie - apka mobila plusa na bieżąco pokazuje zużycie GB, ponadto połączenie z netem dość często rozłączam celem wymiany nr IP.

Poza tym kod *136# pokazuje aktywne promocje na koncie, natomiast *121# pokazuje ilości pakietów internetowych i taką mam odpowiedź z SMSa zwrotnego:

Aktywne pakiety: Pakiet 30GB/30zl/30dni (10707680 KBYTES) 30-03-2018 21:39, 10 GB internet po doladowaniu (10485760 KBYTES) 30-03-2018 21:36

z którego jak widać, pomimo, że pakiet 30GB/30zl/30dni jest ważny o 3 min dłużej to z niego są ściągane dane a pakiet za doładowanie wciąż jest 10GB nienaruszone.
Myślę, że to już definitywnie wyjaśnia i kończy temat kolejności zużycia danych z doładowania i z pakietów
 #982445  autor: Karlos20
 10 mar 2018, 10:07
paolo pisze:Myślę, że to już definitywnie wyjaśnia i kończy temat kolejności zużycia danych z doładowania i z pakietów
W wypadku tego pakietu dodatkowego to wszystko jasne: bonus z zasilenia > środki wykupione. Niestety, mogłyby być w ramach jednego salda.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #982466  autor: paolo
 10 mar 2018, 11:29
Karlos20 pisze:
paolo pisze:Myślę, że to już definitywnie wyjaśnia i kończy temat kolejności zużycia danych z doładowania i z pakietów
W wypadku tego pakietu dodatkowego to wszystko jasne: bonus z zasilenia > środki wykupione. Niestety, mogłyby być w ramach jednego salda.
30 marca doładuję za 100zł i zrobię większy odstęp pomiędzy doładowaniem a aktywacja pakietu 100GB i zobaczymy jak to wtedy się będzie rozliczać? :D