DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
 #972169  autor: Vieslav
 15 sty 2018, 22:17
Pytałeś w Orange o ofertę Orange Love? Telewizja (pakiet optymalny, ale za dopłatą można dokupić większy), internet domowy LTE (250GB w strefie domowej + 100GB poza strefą + noce bez limitu), komórka wszystko bez limitu i 5GB internetu to koszt raptem 99zł. W dzisiejszych czasach najbardziej opłaca się pakietować usługi u jednego operatora.
Podałem cenę za trzy usługi zakładając, że przenosisz komórkę. Sam przelicz, co się najbardziej opłaca: ile płacisz a ile będziesz płacił w różnych wariantach.
 #972178  autor: matek451
 15 sty 2018, 22:59
A wiesz jak wygląda ten pakiet optymalny? Dno i metr mułu. W nc+ za 69,99 na przedłużenie z DUK dostanie Extra+ z 6Canal+, za 25 zł w Orange Free ma no limit i 15GB a w RBM na Kartę z DIL minimum 100GB za 5 zł /m-c. Z tego dwie usługi bez abonamentu i łańcucha na 2 lata. Bezcenne, dywersyfikacja usług to podstawa. Usługi pakietowe z abonamentami to pułapka dla Januszy. Na dynamicznie zmieniającym się rynku idealna dla operatorów.
 #972188  autor: JFK2016
 16 sty 2018, 00:24
iphoneski pisze: Czy każdy musi mieć DIL w play, bo tanio?
To nie jest kwestia tylko ceny i wygody. DIL zabija sieć operatora, jak ktoś ma pasję płacić za usługę 10x tyle, która "ni w ząb" nie działa lepiej (uruchomienie DIL, reaktywacja jest tak prosta że nie wiem czego się tutaj bać) to proszę bardzo. @sruba014 co do sprzętu to zalecałbym zeskanowanie wszystkich pasm zgodnie z sugestią @matek451 (zwłaszcza pasma LTE2100 i LTE2600), mam tego Airbox 2 i zmodyfikowany soft (wybór pasma bezpośrednio z GUI oraz możliwość wyłączenia WiFi)- u mnie z siecią Plusa działa od ponad 110dni w ramach jednej sesji pod tym samym IP. Także przy Twoich nie dużych wymaganiach nie pchałbym się w modemo-routery LTE-A (bo do Play agregacja 2 pasm to "średnie" rozwiązanie, a poza tym nie zawsze można uzyskać odpowiednie wskaźniki sygnału aby ta agregacja działała prawidłowo). Jeżeli byłaby możliwość skorzystania z LTE2100 lub LTE2600, to przy zastosowaniu anteny zewnętrznej może to działać przyzwoicie.
Vieslav pisze:Pytałeś w Orange o ofertę Orange Love? Telewizja (pakiet optymalny, ale za dopłatą można dokupić większy), internet domowy LTE (250GB w strefie domowej + 100GB poza strefą + noce bez limitu), komórka wszystko bez limitu i 5GB internetu to koszt raptem 99zł. W dzisiejszych czasach najbardziej opłaca się pakietować usługi u jednego operatora.
Podałem cenę za trzy usługi zakładając, że przenosisz komórkę. Sam przelicz, co się najbardziej opłaca: ile płacisz a ile będziesz płacił w różnych wariantach.
Obecne oferty pakietowe Orange są po prostu kiepskie, także nie ma nad czym się zastanawiać.
matek451 pisze:Usługi pakietowe z abonamentami to pułapka dla Januszy. Na dynamicznie zmieniającym się rynku idealna dla operatorów.
Usługi pakietowe wychodzą z reguły taniej i są na jednej fakturze (jeżeli komuś odpowiada CP i Plus to "SmartDom" daje wymierne korzyści, jeszcze lepsze opcje były w Orange, ale dziś to już przeszłość). Mnie np. interesują tyko kanały premium-dlatego biorę abonament z 8 C+ za 47zł w NC+, a całą resztę to mam za free poprzez IPTV na E2 (o ile mam czas i chce mi się oglądać kanały z reklamami).
 #972205  autor: sruba014
 16 sty 2018, 07:46
Panowie tak na szybko bo lecę do pracy, wgłębię się w posty po powrocie :)

Vieslav - pytałem o tą ofertę w GU Orange jednak nie ma szału. Umowa na 2 lata a moja żona nie chce przenosić się do Orange bo ma złe doświadczenia z abonamentem w tej sieci. Jednak dziękujemy za sugestię. Tak jak napisał Matek, rynek jest bardzo dynamiczny także 2 lata "smyczy to długo"

JFK - Bracie operujesz skrótami, których nie bardzo rozumiem przyznam :) Niestety nie mam za dużej wiedzy na temat kwestii internetowych. Nie wiem czy będę potrafił zmienić soft w tym Airboxie (najwyżej poproszę kogoś o pomoc). Nie bardzo także wiem w jaki sposób zeskanować te wszystkie sieci przy użyciu Airboxa? Nie wiem co znaczy GUI... Zagłębię się w to wieczorem gdy wrócę do domu.

Jeści chodzi o TV w NC+ zaproponowali pakiet Extra+ z 2xC+ i HBO z umową na 15misięcy za 47zł, także chyba z tym zostanę.

Błogosławionego dnia bracia i do wieczora!! :)
 #972350  autor: sruba014
 16 sty 2018, 19:22
Bardzo Wam wszystkim dziękuję za pomoc. Nie mam jak się odwdzięczyć ale pomodlę się dziś w waszej intencji!

Internet od Orange wygasa w połowie lutego także na początku przyszłego miesiąca ogarnę kwestię Internetu.

Raz jeszcze dziękuję :)