DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

 #968039  autor: Aeled1970
 24 gru 2017, 00:11
Witam
Szukam jak najtańszej możliwości do pobierania dużej ilości GB.
Nie zależy mi na czasie i prędkości pobierania tylko na stałym poborze (oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że będzie lejek).
Przykładowo ustawiam grę ze Steama o wielkości 50gb i bardzo wolno, ale konsekwentnie jest ona pobierana.
Przeglądając oferty mam na oku trzy możliwości.

Aero2 Darmowy internet z ograniczeniem do 64KB/s. Płacimy tylko za kartę, ale jest ograniczenie w postaci CAPTCHA, które trzeba wpisywać co godzinę bo rozłączy internet, więc ta opcja odpada, chyba że jest możliwość dokupienia jakiegoś modemu lub routera, które potrafią utrzymać ciągłe połączenie.

Druga chyba najlepsza opcja to a2mobile i za 10zł miesięcznie pakiet darmowy internet.
Jest lejek stopniowy, spadający aż do 64KB/s, ale bez limitu pobranych gb i bez żadnych kodów, czyli ciągły pobór. To mi odpowiada, ale nie wiem jak jest w sytuacji gdy przez kilka miesięcy nie potrzebował bym takiego internetu. Tzn.pobieram normalnie jeden miesiąc, a następne 2,3 czy nawet 6 miesięcy nie potrzebuję i nie chcem płacić. Czy mogę po tym czasie normalnie płacąc 10zł korzystać jak w pierwszym miesiącu czy będzie problem.

Interesująco wygląda jeszcze Virgin Mobile Freemium nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale po kupnie startera można za 0zł miesięcznie mieć stały dostęp do internetu bez żadnych kodów itp. tylko prędkość jest mniejsza bo 32KB/s. Czy nie ma żadnych kruczków w tej ofercie bo wygląda atrakcyjnie.

Co myślicie o tych propozycjach
Może są jeszcze inne ciekawe oferty
 #968051  autor: iphoneski
 24 gru 2017, 09:52
Te 3 propozycje są kompletnie bez sensu, bo przy tych lejkach plik 50 gb będziesz z tydzień pobierał, o ile w międzyczasie nie rozłączy ci neta. Najtaniej i przyzwoicie będzie DIL w RBM. Na forum są setki postów o tym, wystarczy poczytać.
 #968054  autor: Gregrin
 24 gru 2017, 11:32
iphoneski pisze:bo przy tych lejkach plik 50 gb będziesz z tydzień
Przy lejku 32Kb (bity nie bajty tak jak pytający sobie napisał) czysto matematycznie wyjdzie 148dni. Praktycznie nic z tego nie wyjdzie bo lejek nie służy do ściągania i po pierwsze "transfer" nie jest stały 8KB tylko skokowy, po drugie nie będzie 8KB bo jeszcze trzeba doliczyć dane pakietu (ramki, nagłówki) i np w takim playu z tych powodów przy lejku 8Kb nic nie zostawało na dane po trzecie transmisja będzie często zrywana.
Z tego jedynie to a2 powinno się do czegoś nadać.
Popatrz sobie tez na nju internetowy. Za 30zl masz 40GB ale po 6sciu miesiącach jest 80GB. Płacisz tylko w tym miesiącu w którym używasz (pierwsze 3 maja opłatę minimalna czyli 9zl).
 #968277  autor: darekka
 26 gru 2017, 20:04
Tylko DIL w RBM-minimum 100GB z full speed w sumie za darmo-warunek zasięg LTE Playa.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D