DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
 #966947  autor: sebaa
 17 gru 2017, 20:34
No niby tak, ale masz jakąś 100% pewność, że jest to jakiś syf, a nie jakiś sterownik/usługa/program który zainstaluje ponownie po formacie? Zlokalizować urządzenie, problem i wtedy nawet format jeśli to będzie jedyne rozwiązanie. Na ślepo nie ma sensu. Tym bardziej, że jest to laptop używany do prowadzenia małej firmy i niewiadomo czy reinstalacja to takie hop siup.
 #966954  autor: Gregrin
 17 gru 2017, 20:55
Spróbuj wireshark, do tego polecam eset smart security (najlepiej w wersji 8.0.319 -ostatnia z 8smej generacji) lub inny program z firewallem i popatrzeć w firewallu.
Po pierwsze musisz widzieć ten ruch a on ewidentnie jest na tym lapku. Teraz pytanie co za niego odpowiada. Na pewno nie zwykły uszkodzony program czy sterownik. Jeśli to ważny laptop to czym prędzej zaleca się zrobienie backupu najważniejszych danych na jakiś zewnętrzny dysk.
Nie podłączanie go do sieci w miarę możliwości tez nie jest najgorszym pomysłem.
 #967297  autor: JFK2016
 20 gru 2017, 00:31
Maciej Loret pisze: jakieś pół godziny temu znów brak dostępu do Internetu.
Po zresetowaniu go od razu dostałem 32/11/24ms (UL/DL/ping)...
Zalogowałem się do routera i nic podejrzanego nie ma za wyjątkiem dwóch spraw:
1. sporo więcej danych wysyłałem niż pobrałem (jakieś dwa razy)
2. gdy nie ma dostępu do Internetu wciąż niewielka ilość pakietów jest wysyłanych i odbieranych

Może coś w "moim" BTS-ie pada? Wygląda jakby co jakiś czas trzeba było "zainicjować LTE" (tylko na tym jadę) Nożna to zgłosić do sprawdzenia w Play?

Jakieś inne rady? Może jednak coś w konfiguracji routera można zrobić?
Router mogę zresetować dopiero w okolicach 28.12, do tego czasu lepszy taki dostęp do Internetu niż żaden.
Jest gdzieś spis ustawień, jakie powinienem mieć w tym routerze dla RBMnK? (plik konfiguracyjny sobie na wszelki wypadek zrzuciłem)...
Taka sieć i jakość usługi, zresztą proporcjonalna do ceny. Z takimi padami sieci łatwo powinien dać sobie radę Dovado Tiny + modem LTE USB lub jakiś z OpenWRT/Mikrotik. Dla konfrontacji taki mam status sesji w Plusie (81 dni)
Kod: Zaznacz cały
 
Bieżące połączenie
Czas trwania: 	1959:17:04
Szybkość pobierania: 	80.88 Kb/s
Szybkość wysyłania: 	82.69 Kb/s 
.