DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

 #958467  autor: Adriano145
 29 paź 2017, 21:03
Witam serdecznie,
wielka prośba do forumowiczów o pomoc w wybraniu optymalnego zestawu do internetu mobilnego LTE, urządzenie + oferta. Lokalizacja.
Internet ma służyć domyślnie jako internet stacjonarny (w budynku jest wyłącznie światłowód Orange a ja nie chcę wiązać się umową min 2-letnią), czasem będzie działać jako internet mobilny, stąd chciałbym kupić albo MiFi albo zestaw modem USB + router. Do tego prawdopodobnie antena zew., ponieważ siła sygnału chyba wszystkich operatorów jest marna (LTE jedynie przy oknie, w korytarzu ledwie łapie 3G). WiFi wystarczy w promieniu paru metrów, router i komputer są w tym samym urządzeniu.
Do tego potrzebuję oczywiście usługi - najlepiej na kartę. Oczywiście najlepiej no limit, ale opcja kilkanaście GB/msc + w nocy bez limitu też jest akceptowalna. Co nieco słyszałem nt. Darmowego Internetu LTE w RedBull Mobile - nadal jest dostępny? Jak to się ma do BTSów w okolicy - uda się z tego wyciągnąć transfer lepszy niż kilka mbps? Do tej pory miałem jedynie okazję przetestować a2mobile, Orange i Plusa, ten ostatni osiągał parametry rzędu 25/10 mbps, orange słabiej i z gorszym zasięgiem, a2mobile 6-7/4 mbps. Czy na podstawie BTSów dookoła uważacie, że warto doinwestować i brać urządzenie z agregacją?
Na czym mi zależy:
1. Umiarkowane koszty (nie chcę wydać 500zł na urządzenie, 300 max). Podobnie doładowania/koszt msc. - do 30zł/msc.
2. Możliwie dobry transfer (nie potrzebuję bić rekordów, ale kilkanaście mbps by się przydało)
3. Jak najwięcej GB/msc.
Będę wdzięczny za przynajmniej połowiczne rozwiązanie moich problemów :)
Pozdrawiam!
 #959019  autor: Vieslav
 02 lis 2017, 11:10
Przy twoich wymaganiach na prawdę nie rozumiem, dlaczego chcesz się bawić w jakieś druciarstwo z antenami i prepaidami zamiast brać światłowód. Jeśli jesteś studentem to możesz podpisać umowę na 6 miesięcy. Koszt instalacji zewnętrznej i urządzeń do internetu mobilnego to suma miesięcznych opłat za światłowód przez rok. A gdzie doładowania... No i musisz liczyć się z tym, że mobilny internet różnie działa. LTE jest dobre jak się nie ma żadnej alternatywy. Ty alternatywę masz. Ale skoro wolisz wywalić setki plnów na sprzęt a potem stać w deszczu lub śniegu na balkonie i kręcić anteną zamiast wpuścić montera na pół godziny do mieszkania, żeby zrobił małą dziurkę w ścianie i podłączył funboxa, to już twoja sprawa. Kup kartę Playa i potestuj, RBM działa na ich zasięgu. Testy pozostałych sieci już masz. Jak będziesz kupował antenę to koniecznie obsługującą LTE 800+1800+2100+2600 (do agregacji chyba potrzeba dwie takie anteny?) i tylko w porządnym sklepie typu dipol a nie jakaś chińszczyzna z allegro, która więcej szkodzi niż pomaga. Ruter polecam normalny stacjonarny, z natywną obsługą 3G/4G, bez dokładania żadnych USB Sticków. MiFi niekoniecznie nadaje się do ciągłego użytkowania jako ruter stacjonarny (jak zamierzasz używać godzinę, dwie dziennie to można rozważyć MiFi).