DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
 #953620  autor: martin87
 01 paź 2017, 18:18
Miałem wcześniej abonament w Play oraz obecnie mam Virgin Mobile w ofercie na karcie.
Oba na zasięgu LTE playa. Z tego co widzę, to transfer wyciąga 20Mb/s na downloadzie (w play także na uploadzie) oraz upload w granicach 5-10Mb/s w Virgin (do 20Mb/s w play).
Ale w obu przypadkach widzę, że ten transfer jest pulsacyjny. Widać to szczególnie przy wysyłaniu większej ilości plików. Leci maksymalną prędkością i nagle spada do 200-300Kb/s, a za chwilę znów przyśpiesza na max i tak cały czas. U was też coś takiego występuje?

Myślę rozwiązać umowę z operatorem stacjonarnym i wyemigrować do nielimitowanego domowego LTE w T-Mobile. Nie bardzo wiem z czego wyniką te skoki transferu.
 #953657  autor: kemsinenu
 01 paź 2017, 23:09
Prawdopodobnie z obciążenia sieci Play. T-Mobile możesz wziąć do 30 dni na próbę i zobaczyć jak działa ich sieć u Ciebie.
 #953823  autor: derekpl
 03 paź 2017, 08:24
martin87 pisze:Miałem wcześniej abonament w Play oraz obecnie mam Virgin Mobile w ofercie na karcie.
Oba na zasięgu LTE playa. Z tego co widzę, to transfer wyciąga 20Mb/s na downloadzie (w play także na uploadzie) oraz upload w granicach 5-10Mb/s w Virgin (do 20Mb/s w play).
Ale w obu przypadkach widzę, że ten transfer jest pulsacyjny. Widać to szczególnie przy wysyłaniu większej ilości plików. Leci maksymalną prędkością i nagle spada do 200-300Kb/s, a za chwilę znów przyśpiesza na max i tak cały czas. U was też coś takiego występuje?

Myślę rozwiązać umowę z operatorem stacjonarnym i wyemigrować do nielimitowanego domowego LTE w T-Mobile. Nie bardzo wiem z czego wyniką te skoki transferu.
Specyfika łączności bezprzewodowej. Nie jest to kabel gdzie warunki transmisji są mniej więcej stale. Tu składkami są pogoda i obciążenie stacji

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka