DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

 #953085  autor: Robin560
 27 wrz 2017, 16:26
Cześć,
szukam internetu ok. 30GB miesięcznie. za 25-30 zł. Sieć:każda oprócz plusa.

Wow ranga "Stary Wyjadacz" :D nie sądziłem że dotrwam do niej :mrgreen:
 #953092  autor: maniek357
 27 wrz 2017, 16:44
Orange Free na kartę dla przenoszących numer. 50 GB netu, no-limit minut i sms za 28 zł miesięcznie.
 #953101  autor: adziu82
 27 wrz 2017, 17:58
Ewentualnie jeżeli sam internet, to Nju 40GB za 29 zł i co jakiś czas paczka rośnie. Umowa elastyczna, z miesięcznym wypowiedzeniem.

RawStyle
 #953109  autor: JFK2016
 27 wrz 2017, 19:25
Po co szaleć z NJU, Orange-skoro @Robin560 chce każdej sieci oprócz Plusa, to polecam ofertę RBM na kartę, działa na sieci Play (wymaga 2 głównych warónków: zasięg LTE sieci Play, modemu obsługującego LTE). W cenie za ok. 17zł/miesiąc jest darmowo 100GB, a później lejek 2Mbps (usługa jest promocyjna, nie obciąża konta, także to wymagane doładowanie 50zł pozostaje do naszej dyspozycji, no prawie bo aby usługę uaktywnić musi być na koncie min. 30zł ). Tj. promocja która trawa już od 4-lat, także nie ma się czego obawiać, bo zabrnęli tak daleko że są na nią skazani. Startery kupisz np. tutaj https://allegro.pl/listing?string=prepa ... i-1-5-0901. :)
 #953113  autor: Robin560
 27 wrz 2017, 19:41
Kupuję kartę z alllegro rejestruje ładuję za 50 na 100 dni aktywuję DIL i kożystam.
dało by się przenieść numer?

Wow ranga "Stary Wyjadacz" :D nie sądziłem że dotrwam do niej :mrgreen:
 #953115  autor: cyanoone
 27 wrz 2017, 19:53
Tak do RBM w salonie Play, a potem zmieniasz taryfę na RBM 5 (ale nie energy).

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #953117  autor: Robin560
 27 wrz 2017, 20:32
Gdzie znajdę jakąś prostą instrukcję aktywacji bo nie mam ochoty szukać w ponad 100 stronicowych wątkach?

Wow ranga "Stary Wyjadacz" :D nie sądziłem że dotrwam do niej :mrgreen:
 #953128  autor: grzesio0401
 27 wrz 2017, 21:53
Jeśli chodzi o darmowy internet LTE w RedBull Mobile dla przenoszących numer to:
a) zarejestrować starter w sieci innej niż Play(ja zamawiałem darmowe w VirginMobile i T-Mobile)
b) znaleźć salon Play w którym będą mieć startery RedBull Mobile(RBM) koniecznie oznaczone 7zł nie do sprzedaży w czerwonym kółku, ja dzwoniłem po salonach, zwykle są to największe, firmowe(np. w Krakowie na ul. Królewskiej)
c) po przeniesieniu aktywować starter RBM wykonując połączenie i odbierając go
d) założyć konto na play24.pl dla numeru RBM
e) na play24.pl aktywować bonus za przeniesienie numeru(w tym rok ważności konta)
f) po upewnieniu się że ważność konta wydłużyła się o rok, na play24.pl zmigrować do taryfy RedBullMobile 5 (NIE ENERGY)
g) zasilić konto kwotą minimum 30 zł(optymalnie 75 - nie będzie trzeba zasilać do końca ważności konta)
h) na play24.pl aktywować darmowy internet LTE (DIL)

aby DIL mógł być aktywowany muszą być spełnione warunki:
- stan konta minimum 30zł
- aktywny pakiet internetu(po doładowaniu za minimum 50 zł (g) dostaniesz go na 3 miesiące po trzech miesiącach na play24.pl musisz albo aktywować ten pakiet co miesiąc przed aktywacją DIL albo włączyć ten pakiet samoodnawiający się, koszt pakietu na 1 miesiąc to 5zł)

DIL działa tylko w zasięgu LTE Play, jeśli sim będzie się łączyć z 3G transfer będzie pomniejszał ten pakiet za 5zł aż do jego wyczerpania po czym nałożony zostanie lejek 32kb/s

DIL aktywowany na 30 dni (h) nie odnawia się automatycznie na następny miesiąc dlatego trzeba pamiętać o aktywowaniu go ręcznie, jeśli tego nie zrobisz, transfer będzie pomniejszał pakiet internetu za 5 zł aż do wyczerpania i trzeba będzie znów kupić ten pakiet przed aktywacją DIL. I to jest największa wada tego całego cyrku. W moim przypadku DIL dezaktywuje się w nocy i aktywuję go zawsze rano.
 #953149  autor: marson
 28 wrz 2017, 08:36
Dołączam się do pytania, żeby nie zakładać nowego wątku. Chcę pożyczyć znajomej na wyjazd laptopa i jakiś net, sprawa na 2 tygodnie więc po tym czasie karta może zostać wyrzucona, maksymalnie chciałbym przeznaczyć na to 30 zł z tym, że ja akurat nie chcę nic na infrastrukturze play bo jestem przekonany, że tam LTE nie będzie. W ogóle dobrze by było, jakby oferta była niezależna od technologii. Dziewczyna jedzie do sanatorium (Krasnobród) woj. Lubelskie a znając takie miejsca z nadajnikami będzie w ogóle krucho, bardzo Was proszę o szybką pomoc, sprawa jest pilna. Niestety odpada też nju bo nie ma już czasu na umowy i kurierów a nie sądzę, żeby dało się to załatwić w salonie?
 #953152  autor: maniek357
 28 wrz 2017, 08:46
W tej miejscowości akurat jest LTE Ultra od Playa. Pozostałe sieci też są z LTE (wg ich mapek). Także pole wyboru masz duże.

Jak net na 2 tygodnie, to Orange ma chyba jeszcze promocję. Kupując starter w sklepie "Żabka" i rejestrując tam numer, Orange daje 50 GB netu na 14 dni. Promocja do końca września. Regulamin tutaj -> https://nasz.orange.pl/exhhy82953/attac ... market.pdf
 #953158  autor: marson
 28 wrz 2017, 09:01
Dzięki - promocja fajna ale nie zda egzaminu, jadę w sobotę do Niej i chcę jej wszystko zawieźć a Ona jedzie 2 tygodnie później więc karta musi być ważna co najmniej miesiąc
 #953165  autor: lordbyd
 28 wrz 2017, 09:21
Kolega marson - kup w kiosku starter T-Mobile na kartę lub nju na kartę, idź do salonu zarejestruj numer, aktywuj go i wykorzystaj 10 GB za 25 PLN (taryfa bez limitu do wszystkich sieci) w T-Mobile lub 29 w nju (aktywuj taryfę wszystko komórkowe). Oczywiście doładuj tez konto :)
Jest to najprostsze rozwiązanie, dziewczynie 10 GB (chyba) wystarczy i mieścisz się w założonym budżecie.
Jak kupisz nju to masz konto ważne bezterminowo i karta może być użyta ponownie w razie potrzeby.
Ps. w T-Mobile masz ograniczenie prędkości do 15 [MB/s]
 #953168  autor: maniek357
 28 wrz 2017, 09:40
A jeśli tylko net potrzebny bez minut/sms, to w nju jest pakiet 9 GB za 9 zł na miesiąc. Starter 5 zł + doładowanie 22 zł, razem 27 zł. W tej cenie będzie 27 GB netu. W razie, gdyby net się skończył, można poprzez www doładować i aktywować kolejny pakiet za 9 zł.
 #953244  autor: marson
 28 wrz 2017, 19:14
z tego właśnie skorzystałem, chociaż szanowna pani w salonie mnie nie poinformowała, że trzeba wyrażać zgody marketingowe, czego nienawidzę. Na szczęście nie trzeba było podawać maila więc spamu nie będzie P.S post niestety przeczytałem już po zakupie star tera i aktywacji bonusu.
 #974171  autor: Robin560
 25 sty 2018, 20:40
Cześć, zastanawiam się nad zamianą nju internetowy na RBM z Dil. + T-m 10gb 10m-c 10zł żeby trochę zaoszczędzić.
ps. czy w T-m pakiet w roamingu i blueconnect noc są w cenie? regulanim twierdzi że 0zł ale to T-m...

Wow ranga "Stary Wyjadacz" :D nie sądziłem że dotrwam do niej :mrgreen: