DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 4 z 73
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 73
 #950989  autor: piotrzet
 17 wrz 2017, 13:18
Coś mi się wydaje że nową ofertą przyciągną dużo ludzi dzisiaj u mnie w mieście całkiem sporo osób było w sklepie i to po nowe umowy bo sporo osób opuszczało ją z reklamówką przy mnie jak byłem na 3 stanowiskach 3 osoby chciały tą ofertę

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #950996  autor: piotrzet
 17 wrz 2017, 14:21
Play na pewno odpowiedzi nie da. Orange nie dawno odświeżył ofertę. Plus ma niby internet domowy. Nie sądzę aby konkurencja dała podobną ofertę.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #950998  autor: matek451
 17 wrz 2017, 14:44
A dlaczego sądzisz że Play nie zaproponuje internetu domowego na podobnych zasadach? Od ponad m-ca testują zewnętrzny punkt dostępowy LTE od Huawei i w oparciu o taki sprzęt mogą coś zaoferować, na dodatek w miastach chcą się wspierać LTE na 3,7GHz. Orange nie przewidział ruchu t-Mobile i drastycznie podrożył ofertę internetu LTE dla domu i teraz ma niezły zgryz. A Plus to zawsze wielka niewiadoma.
 #951001  autor: piotrzet
 17 wrz 2017, 15:03
Z prostego powodu nie mają dobrej sieci. Same nadajniki które są już mają problem bo są zapchane czemu tylko T-Mobile daje tylko tyle usług bez limitu danych tzn 36 aplikacji w tym video muzyka itd a inne sieci jakoś tego nie mają? Oprócz tego dla przedłużających po 20 GB internetu w pełnej prędkości bo mają mocną sieć a nie jak play. Nawet w ofecie dla biznesu play ma limit 100 GB gdzie tmobile od dawna ma no limits. Jeśli ktoś coś podobnego może pokazać to tylko plus ale nie sadzę

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #951035  autor: torre24
 17 wrz 2017, 18:36
martin87 pisze:Ja sobie poczekam pół roku i wtedy poczytam opinie, jak szał tą ofertą opadnie i jeśli nie będzie komentarzy że jednak są te limity narzucane lub BTS'y są mega obciążone, to wtedy wezmę. 20Mb/s to jest torpeda.

W dużym miastach typu Warszawa internet mobilny zawsze będzie działał lepiej, na wsiach nie złapiesz LTE, a HDSPA tylko na dobrych modemach a i też nie przekroczysz 1.5Mb/s. Jest mniej BTSów i są większe odległości miedzy nimi, więcej przyda jednak na nich userów także z samymi usługami głosowymi. Play z swoimi BTSami tam praktycznie nie istnieje.
Mieszkam na wsi. Orange i T nawet 80-90 Mbit/s, Plus max 30 Mbit/s. Play nie istnieje. Router stoi w okolicy okna, nie mam żadnej anteny zewnętrznej. A wieś prawdziwa, nawet sklepu nie ma Obrazek.

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
 #951083  autor: pitos1
 17 wrz 2017, 22:31
Dzis bylem w sklepie TMPl i chcialem zamowic opcje 20mb. Zapytalem o mobilnosc tego internetu. Nie hylo problemu. Zalezalo mi aby karte uzywac w iPadzie. Okazalo sie ze ta dedykowana karta jest tylko sim/micro sim bez nano. pan probowal wrowadzic usim 3w 1 do umowy ale nie wchodzilo do systemu. Dopiero po wprowadzeniu dedykowanej karty i jej aktywacji, mogl ja wymienic na usim 3w1. Zastanawiam sie o co chodzi? Ps wyciecie do karty nano z dedykowanej nie wchodzi w gre. Za duzy chip. Pierwsze testy wykazuja stabilnosc 20/20 mb.
 #951111  autor: pakierhakierxd
 18 wrz 2017, 09:03
Obecnie mam internet w Netii 15 mb /1 mb który ciągle ma awarie i więc co raz częsciej używam Play lte i ogólnie nie narzekam ale po 100 gb lejek 2 mb to juz slabo ...
Stwierdzilem ze umowe w Netii zerwe wczesniej i wezme swiatlowod jesli koszt podlaczenia max 500zl a jak nie To T-Mobile ;)
z netu rzadko pobieram głównie Youtube/Netflix/Weeb tv ;)
100-200 gb mies.

A zasieg lte t-mobile wg kresek mam max -jakies 100 dbm :P
Play przy 100 dbm chodzi calkiem ok :)

Pozdrawiam :)
 #951194  autor: JFK2016
 18 wrz 2017, 16:39
piotrzet pisze:Play na pewno odpowiedzi nie da. Orange nie dawno odświeżył ofertę. Plus ma niby internet domowy. Nie sądzę aby konkurencja dała podobną ofertę.
A dlaczego niby Play ma nie przedstawić podobnej oferty? Sieć mają najlepiej rozwiniętą, problem w tym że nie ma go tuż za miastami i czy uda im się nabrać ludzi na nią, gdy ciągle z drugiej strony rozdają darmowe LTE w RBM- które "kładzie sieć transmisji danych"... Plus ma cały czas takową ofertę-problemem w tym są zapisy o FUP i lejki po określonym transferze (także czysta kosmetyka w regulaminach i inaczej ustawiony QoS/FUP). Orange niestety strzelił sobie w stopę i musi odświeżyć ofertę.
 #951205  autor: piotrzet
 18 wrz 2017, 17:39
Własnie widać jaką mają sieć skoro nawet nadajniki play są zapchane. Gdyby tak mieli dawać na wszystko odpowiedź to gdzie w play jest coś podobnego do supernet video?

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #951236  autor: JFK2016
 18 wrz 2017, 21:22
piotrzet pisze:Własnie widać jaką mają sieć skoro nawet nadajniki play są zapchane.
Zapchane są tam gdzie nie działa jeszcze LTE2600/LTE2100, ofertą darmowego LTE RBM, równolegle na tych stacjach w HSPA DC 2100MHz klienci uzyskują transfery na poziomie nawet kilkunastu Mbps. Sieć mają technicznie najlepiej rozwiniętą (przewalającą olprzymią ilość danych, oni w poprzednich latach przerzucali =ruch z Plus/CP, gdzie sieć P4 na ok. 30% obszarów Polski nie istnieje), to nie kwestia Łodzi gdzie w LTE2600 np. jestem w stanie połączyć się tylko z Play, w ujeciu globalnym mają najwyższy % stacji działających w LTE2600 http://www.telepolis.pl/wiadomosci/tran ... 36605.html
piotrzet pisze:Gdyby tak mieli dawać na wszystko odpowiedź to gdzie w play jest coś podobnego do supernet video?
To były durne promocje bez pomysłu na sprzedaż z przychodem dla sieci (wcześniej no-limity data w voice za 1zł, itd, itp...), na wspólnej sieci Orange przez lata sprzedawało sensowną ofertę internetową, a T-Mobile nie posiadała żadnej sensownej oferty, najmniej klientów internetu-jakoś tą sieć należało używać, stąd te "twócze" pomysły z dziwacznymi promocjami. Teraz się dopiero obudzili-lepiej późno niż w cale.
 #951269  autor: marszalek1
 19 wrz 2017, 08:11
Wziąłem wczoraj na testy ten internet, ale nie dali mi tego rutera huawei tylko d-link dwr 921. Lepszy jest czy gorszy, czy mogę ewntualnie jeszcze zamienić. A co do samego neta mieszkam na wsi, prędkości dochodzą do 30mbs muszę tylko skołować jeszcze jakąś antenę zewnętrzna i przetestować na niej.
 #951275  autor: matek451
 19 wrz 2017, 09:16
Najbliższy BTS LTE800 T-mobile na górze Dybówka i zasięg pewnie z niego. BTS z LTE1800Networks i LTE2600 z agregacją tych pasm przy Magazynowej 7 w N. Sączu. Ja też sądziłem ze do tej oferty tylko b525, B529 , moze sprzedali mu ofertę MAX za 79,99 z DWR-921? DWR-921 nie posiada żadnej zaawansowanej diagnostyki sygnału i wyboru pasm LTE, nie agreguje pasm LTE. To muzeum w stosunku do B525 bo taki bierze się za 1 zł w tej ofercie bez limitu za 45/55 zł/m-c.
 #951277  autor: iphoneski
 19 wrz 2017, 09:36
piotrzet pisze:Dziwaczne promocje a nikt inny tego nie ma całkiem dobre podejście twoje ;)
Tylko pytanie dlaczego nie ma. Moim zdaniem lepiej duży pakiet neta, potem lejek z możliwością odblokowania prędkości, a nie jakieś super video. Np. dla mnie ta usługa jest bezużyteczna przez brak eleven, ipla sport, albo TVN 24 z aplikacji.
 #951278  autor: marszalek1
 19 wrz 2017, 09:38
Tak mam sygnał z tego najbliższego, i szału właśnie nie ma-a co do tych z agregacją to złapie je, dodam że góra zastawia. Na pewno mam opcje za 55zł, pytałem o ruter to powiedział że ten też jest ok. Ide wynienić jak nie będą chcieli to rezygnacja-trzeba coś pisać czy wystarczy iść oddać wszystko i po sprawie.
  • Strona 4 z 73
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 73
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 73