DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
  • Strona 13 z 73
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 73
 #954977  autor: piotrzet
 08 paź 2017, 18:31
Bo tak się zastanawiam skoro niektóre osoby niedostały oferty bo podobno u nich działać nie będzie a ogólnie T-Mobile w tej lokalizacji działa dobrze to może te karty mają jakieś priorytety albo coś

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #954979  autor: pakierhakierxd2
 08 paź 2017, 18:34
Przed testowałem w Firi było max 20 mb ;) ,najczęściej 15 było .
Wydaje mi się że nadajnik ma jakieś ograniczenia :)
w Orange za to nie miałem na lte wyżej niż 20 mb :)
Małe miasto 5000 m a każdy op ma po 1 nadajniku ,plus jako jedyny nie ma lte ,temu z jego usług jako głównego opa nie chce korzystać.

Pozdrawiam :)
 #954983  autor: Karlos20
 08 paź 2017, 18:58
piotrzet pisze:Bo tak się zastanawiam skoro niektóre osoby niedostały oferty bo podobno u nich działać nie będzie a ogólnie T-Mobile w tej lokalizacji działa dobrze to może te karty mają jakieś priorytety albo coś
To karty M2M only data, tylko netowe z przychodzącymi SMSami od T-Mobile + połączenia alarmowe i do BOA 602900000, reszta usług jest niedostępna, więc są specjalnie zaprogramowane, aby "zastąpić" neta stacjonarnego. Pamiętaj, że żeby mieć te 60 mega, jest potrzebna agregacja 2 pasm LTE, a przy 20 mega wystarczy LTE na częstotliwości 800 MHz lub dostęp do HSPA+. Dodam, że na 3G też ten net działa.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #954993  autor: Karlos20
 08 paź 2017, 20:09
pbbablin pisze:A ciekawe czy w tej ofercie są zablokowane rozmowy internetowe np Skype?
VoIP? W żadnym wypadku nie powinien być zablokowany.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #955020  autor: Karlos20
 08 paź 2017, 21:20
marszalek1 pisze:Mi na 3G działa lepiej niż na LTE
Są takie miejsca w kraju.
Bardzo ładny wynik jak na 3G :)

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #955022  autor: pakierhakierxd2
 08 paź 2017, 21:36
10zł to nie duża rożnica ;)
a jednak te parę mb może być szybszy download/upload ;-)
w regulaminie jest napisane że do 20 mb max 20 mb /3 mb upload
kiedy w opcji do 60 mb upload 10 ale ze póki co są wyższe wartości nie znaczy że tak zawsze będzie ;)

Obrazek

Play dla porównania G2 dual
http://www.speedtest.net/my-result/a/3274666631 ,Play wolniejszy i do tego zrywa co jakiś czas jak używałem rbma,a zasięg ten sam.

Pozdrawiam :)
 #955039  autor: pbbablin
 08 paź 2017, 22:28
pbbablin napisał(a):
A ciekawe czy w tej ofercie są zablokowane rozmowy internetowe np Skype?

VoIP? W żadnym wypadku nie powinien być zablokowany.

Voip kiedyś różne sieci blokowały choć chyba nie u nas? Połączenia głosowe są blokowane. Wiec teraz wystarczy mieć tą kartę w podróży.
 #955040  autor: JFK2016
 08 paź 2017, 22:33
piotrzet pisze: Po 4 T-Mobile nie ma 2 razy mniej klientów bo plus musiałby mieć koło 22 milionów a obecnie najwięcej ma chyba Orange koło 15-16. Po 5 w Orange nowej oferty nie będzie ani na abonament ani innych łączonych gdyż nie dawno wprowadzili i do końca roku to najwyżej tylko coś na kartę.
Oj "średnie" masz rozeznanie odnośnie liczby klientów internetu w sieciach komórkowych. Team ZSŻ/Plus,CP,Aero2,Nordisk nie ma jeszcze nawet 2mln klientów, a T-Mobile do połowy tej liczby daleko..., przy nasyconym rynku o wyniku ponad 300tys. nowych aktywacji w ciągu kwartału Plusa/CP z 2014r. T-Mobile może tylko pomarzyć.
pakierhakierxd2 pisze: zazwyczaj jest 30 mb/1 mb ;)
Jeżeli ten wynik masz na LTE-tzn. że parametry sygnału na modemie masz kiepskie, a po stacji "hula wiatr" (jak się pojawiają user-y to transfer raptownie spada).
Karlos20 pisze:Pamiętaj, że żeby mieć te 60 mega, jest potrzebna agregacja 2 pasm LTE, a przy 20 mega wystarczy LTE na częstotliwości 800 MHz lub dostęp do HSPA+.
Czy aby z pewnością? Ja na wspólnym paśmie LTE1800 w Orange osiągam w nocy do 85Mbps (E398), przy dostępnych blokach częstotliwości T-Mobile LTE800MHz/1800MHz/2600MHz w każdym z nich przy nie obciążonym nadajniku i dobrym zasięgu 60Mbps jest realne do osiągnięcia.
 #955042  autor: Karlos20
 08 paź 2017, 22:51
JFK2016 pisze:Czy aby z pewnością? Ja na wspólnym paśmie LTE1800 w Orange osiągam w nocy do 85Mbps (E398)
Warunki sieciowe są zmienne. Ty taki przykład podałeś, a to czysty net mobilny.
Ta opcja ma pokazywać, że net mobilny może zastąpić łącze stacjonarne. Kto wie, może TM wprowadzi nowy plan taryfowy z nową prędkością w tej ofercie? Prędkość ustalona w ofercie, przez agregację 2 pasm LTE (oznaczenie na urządzeniach LTE+) ma spowodować, że będzie ona praktycznie gwarantowana o każdej porze. W tej chwili ja tego doświadczam. Zobaczymy, czy jeszcze przez ok 20 dni coś się zmieni.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #955049  autor: martin87
 08 paź 2017, 23:46
Mi się podoba upload:). Nie wiem o co chodzi, że transfer nie jest stały na pulsacyjny, widać to przy wysyłaniu większej ilości zdjęć, na youtubie i pewnie grach online. Jest szybko, nagle spada do max 200Kb/s, a potem znów wraca do ponad 20-30Mb/s. Tylko ten router dlink łaczy się z siecią z 5 minut.

Obrazek
 #955078  autor: pakierhakierxd2
 09 paź 2017, 10:09
jak poszedłem do salonu to proponowali mi B526 chyba taki z 1 wejściem ethernet i tego dlinka ;) ,poczekałem aż sklep internetowy przyśle B525,1 port ethernet to jednak malo a dlinki takie sa ,mam juz 1 i nie jest najlepiej :P

Pozdrawiam :)
 #955170  autor: JFK2016
 09 paź 2017, 18:46
Karlos20 pisze: Ty taki przykład podałeś, a to czysty net mobilny.
Mobilny to on jest na zasadzie że możemy go zabrać w inne miejsce (dziś oferty abonamentowe internetu są w większości wykorzystywane stacjonarnie), pomijając już moją ofertę-bo ona jest adresowana ściśle stacjonarnie ("LTE dla domu 2&1" ze strefą domową). Opcje stricte mobilne to taryfy voice z pakietami danych (które w abonamentach voice liczą nawet kilkadziesiąt GB, ba nawet są taryfy z "no-limitami" ), ale na nich mniej się zarabia a co za tym idzie QoS ustawia taki "aby było dobrze" -operatorowi (Orange w domyślnym APN na voice z NC+GO nie idzie korzystać-tak rwie przy speed dochodzącym do 100Mbps, logowanie na prywatny IP nie działa..., zmiana APN na internet i jakoś działa, za to MMS-y nie działają...).
Karlos20 pisze:Prędkość ustalona w ofercie, przez agregację 2 pasm LTE (oznaczenie na urządzeniach LTE+) ma spowodować, że będzie ona praktycznie gwarantowana o każdej porze
Nie będzie, ale zawsze będąc w zasięgu 2 pasm będzie można uzyskać większą prędkość na download- zastosowanie bdb przy ściąganiu dużych plików, w wymagających usługach jak gry, wideo-połączenia nic to nie zmienia, ba może być gorzej niż w jednym paśmie jeżeli połączenie w LTE+ nie będzie stabilnie utrzymane. Modemo-routery jak najbardziej warto kupować od operatora z agregacją pasma. P.S Jakie IP masz na WAN od T-Mobile?
martin87 pisze:Mi się podoba upload:). Nie wiem o co chodzi, że transfer nie jest stały na pulsacyjny, widać to przy wysyłaniu większej ilości zdjęć, na youtubie i pewnie grach online. Jest szybko, nagle spada do max 200Kb/s, a potem znów wraca do ponad 20-30Mb/s. Tylko ten router dlink łaczy się z siecią z 5 minut.
Musisz sprawdzić z innym serwerem- nie powinno być tak dużych rozbieżności, jakie masz wskaźniki sygnału na modemie?
 #955191  autor: martin87
 09 paź 2017, 20:45
na zielono, 100% zasięgu, problem występuje wyłącznie na połączeniu mobilnym LTE, zarówno na tym modemie jak i smartgonie przez udostępnianiu po wifi, na stacjonarnym Netii jest stabilnie.
  • Strona 13 z 73
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 73
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 73