DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
  • Strona 40 z 73
  • 1
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 73
 #975503  autor: kaspeed
 01 lut 2018, 16:05
Na to wyłazi ze szału nie będzie i faktycznie antena na 1800 nie wiele ci da. 20mega w TMoble pod nadajnikami to i u ciebie tyle jest.Dobrze powiedzieli że 20mega to maks dla tmobila.Widac nadajniki bardziej obciązone od Orange.

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #975504  autor: mpiter
 01 lut 2018, 16:08
Raczej nic :P U jednych lepiej będzie śmigał Orange, u innych T-Mobile. Zależy od lokalizacji.
Ale jakoś tragicznych prędkości nie masz.

Ja za to się przekonam, czy stosują jakiś FUP/lejek :D Właśnie ściągam z OneDrive 800GB danych.
Na razie w dwie godziny pobrało 14GB, więc całkiem obiecująco się zapowiada.
 #975518  autor: MrBEAST
 01 lut 2018, 17:14
kaspeed pisze:Na to wyłazi ze szału nie będzie i faktycznie antena na 1800 nie wiele ci da. 20mega w TMoble pod nadajnikami to i u ciebie tyle jest.Dobrze powiedzieli że 20mega to maks dla tmobila.Widac nadajniki bardziej obciązone od Orange.
A T-Mobile nie korzysta z tych samych nadajników co Orange ?
 #975519  autor: MrBEAST
 01 lut 2018, 17:15
mpiter pisze:Raczej nic :P U jednych lepiej będzie śmigał Orange, u innych T-Mobile. Zależy od lokalizacji.
Ale jakoś tragicznych prędkości nie masz.

Ja za to się przekonam, czy stosują jakiś FUP/lejek :D Właśnie ściągam z OneDrive 800GB danych.
Na razie w dwie godziny pobrało 14GB, więc całkiem obiecująco się zapowiada.
14 GB pobrało w 2 godz ? To dużo/szybko ? :D Bo raczej nie :D
 #975520  autor: piotrzet
 01 lut 2018, 17:17
MrBEAST pisze:
kaspeed pisze:Na to wyłazi ze szału nie będzie i faktycznie antena na 1800 nie wiele ci da. 20mega w TMoble pod nadajnikami to i u ciebie tyle jest.Dobrze powiedzieli że 20mega to maks dla tmobila.Widac nadajniki bardziej obciązone od Orange.
A T-Mobile nie korzysta z tych samych nadajników co Orange ?
Nie wspólne jest tylko LTE 1800 i któreś z częstotliwości UMTS

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #975574  autor: mpiter
 01 lut 2018, 22:53
MrBEAST pisze: 14 GB pobrało w 2 godz ? To dużo/szybko ? :D Bo raczej nie :D
No może szału nie ma, ale 1GB w mniej niż 10minut to całkiem dobry wynik jak na LTE, bez żadnej anteny i w sumie na niekonfigurowanym routerze.
 #975577  autor: mpiter
 01 lut 2018, 23:17
No jednak można pobiegać po domu z routerem i sprawdzić gdzie lepsze osiągi, można dokupić antenę, to też jest konfiguracja. A ja, jak przyszedł w poniedziałek tak połozyłem na półce, i nawet hasła do panelu nie zmieniłem :D
 #975582  autor: MrBEAST
 01 lut 2018, 23:50
kaspeed pisze:A co tu konfigurować;) @ który pyta 20mega to maks;) mysle ze nie będziesz za te 49zł żałował
No może nie ale na pewno zdziwiło mnie te ponad 60 mb/s z Orange ale to mozliwe ze nadajniki mało odbierały sygnał z Orange.

I w sumie mam jeszcze takie pytanie troche z innej półki co mnie bardzo długo nurtuje, czym dokładnie różni się ten Internet Domowy od zwykłego Internetu Mobilnego który oferują inni przedstawiciele i nawet ten sam ? Nie rozumiem tego..Przykład :
Fakty :
Internet domowy T-Mobile, Internet do 60MB/s bez limitu i bez lejków + router np.Huawei B525s
= 59 zł przez 24 miesiace
Internet Mobilny T-Mobile, Internet LTE po przekroczeniu 100 GB spada predkosc do max 2mb/s, są ,,lejki,, + router ,np Huawei B525s = 79,99 zł przez 24 miesiace
W obu przypadkach dostajesz to samo, taki sam router i karte SIM
Praktycznie mozna powiedzec ze oba internety są mobile, oba korzystają z nadajników itp, tyle że domowy nie dość ze jest tańszy to jeszcze nie ma limitów. Gdzie tu logika albo podstęp ?...
Moze i sie czepiam ale jak dla mnie trochę podejrzane..
 #975588  autor: mpiter
 02 lut 2018, 00:15
Może w tym, że Maxie nie masz ograniczenia w prędkościach, w domowym masz 20/3 i 60/10. To jest jednak spore ograniczenie.

Poza tym, Max jest starą ofertą i może z nią być tak jak u innych operatorów. Jest nowa oferta i jest stara oferta bytująca gdzieś tam w systemie.
 #975589  autor: mpiter
 02 lut 2018, 00:20
No i... jakby patrzeć tak regulaminowo, to net domowy jest tańszy tylko o 99 groszy ;) W czasie pierwszych 24 cykli abo masz 29zł w domowym, a w maxie masz 29,99zł, reszta to raty za urządzenie.
 #975593  autor: MrBEAST
 02 lut 2018, 01:25
mpiter pisze:Może w tym, że Maxie nie masz ograniczenia w prędkościach, w domowym masz 20/3 i 60/10. To jest jednak spore ograniczenie.

Poza tym, Max jest starą ofertą i może z nią być tak jak u innych operatorów. Jest nowa oferta i jest stara oferta bytująca gdzieś tam w systemie.
Niby tak ale co mi po predkosci skoro max 100 GB.. :wink: a miedzy 100 Gb a ,,Bez limutu,, to jeszcze większa roznica.
Ale patrząc np. na Plusa, ktory ma internet Mobilny (najwyzsza oferta) 80 Gb, router huawei b525s = 81,99 zł, wprowadził kilka miesiecy temu także Internet domowy w ktorym jest 100 gb + sprzet (nie wiem dokladnie co to za modemy tam dają) = 104,99zł. W tym wypadku oba internety mają pakiety danych(mobilny niższy/80gb) i inny sprzęt. Domowy wyroznia sie w tym wypadku montazem poniewaz modem idzie do ,,mini nadajnika,, na dachu czy gdzies do talerza juz nie pamietam co w sumie było by logicznym posunięciem jesli chodzi o polaczenie internetu domowego z mobilnym. I ceny mamy tu 81,99 zł i 104,99zł.
Nie zrozumnie mnie źle, nie doszukuje sie tu zadnych teorii spiskowych ani nic podobnego ale dziwi mnie to bardzo i pomyślcie czy was także..Zbierzmy fakty :
Plus ma ofercie internet mobilny z pakietem 80 gb + router za 81,99zł, po czym wypuszcza ,,internet domowy,, z pakietem 100 GB + sprzet montowany juz powiedzmy sobie ,,niby profesjonalnie,, za 104,99zł. Moim zdaniem kosmiczne ceny za jeszcze bardziej ,,nie kosmiczny,, internet.
T-Mobile ma internet mobilny 100 gb + router za 79,99zł, po czym takze wypuszcza ,,internet domowy,, bez jakiegokolwiek limitu do predkosci 60 mb/s+ router za 59zł, gdzie sprzet jest identyczny jak w internecie domowym.
Jakoś na początku wrzesnia dostalem propozycje internetu od orange, dosc ciekawa na która ostatecznie sie zgodziłem lecz jak sie okazalo na 2 dzień ten internet nie moze byc podlaczony do mojego domu poniewaz jak go ,,kopali,, w mojej miejscowosci nie podlaczyli mi skrzynki do domu a teraz juz za poźno. Miał być to internet od Neostrady poniewaz mieszkam na wiosce i tu jeszcze swiatlowód nie dociera..internet miał być poprowadzony kablem od takiej jakby wbitej skrzynki/pachołak w ziemie do mojego domu, predkosc do 80 mb/s oczywiscie bez zadnych ograniczen itp (jak to bywa na kablu) i nie ma tutaj pobieranie jakiegos sygnału z nadajników czy bawienie sie w jakies pasma bo nadajniki przeciążone + modem livebox 3.0 i za to mialem płacić 69,99 zł miesiecznie...szkoda ze to nie wypaliło.
I takze powiem szczerze bo nie mam powodów zeby was to klamac czy oszukiwac, moj kolega mieszka w bloku i ma internet od lokalnego dostawcy, ma opcje do 80 mb/s oczywiscie takze bez zadnych ograniczen itp i dzień w dzien od paru lat ma predkosc od 60 do 80 mb/s a ping w granicach 5-10 i za to placi 59 zł.
Wiec patrzac na to wszytko zachodzi mi najwieksze pytanie..jakim cudem T-Mobile proponuje w swojej ofercie taki Internet domowy za tak małą cene ? I jeszcze dziala na identycznej zasadzie co internet mobilny..czy jest tutaj gdzies haczyk ? Moze w krótce sie dowiemy :wink:
 #975601  autor: piotrzet
 02 lut 2018, 07:03
To jest po prostu normalna oferta ja nic dziwnego tu nie widzę jest FUP jak w każdej sieci ale go nie stosują agresywnie jak plus czyli spokojnie można ściągnąć 500, 700 a i 1 TB i więcej danych i nic nie zablokują. Podobną ofertę ma T-Mobile w Austrii. Nie wiem czego się tu doszukiwać normalna oferta. To tak samo jak to możliwe że za 25zl mamy nolmits i 10 GB internetu. Tylko że tu konkurencja nie wprowadziła takiej oferty bo nie ma wystarczającej sieci. T-Mobile też liczył że konkurencja wprowadzi dlatego dał niskie ceny które ostatnio podniósł o 4 zł. Także bardzo proste.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #975619  autor: piotrzet
 02 lut 2018, 11:09
Ale T-Mobile nigdy nie miał oferty 100 GB była od razu no limits za 79,99 lub z urządzeniami 100 GB w LTE i ograniczenie do 2 Mb/s i pakiet jakiś do tego

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #975655  autor: piotrzet
 02 lut 2018, 14:23
MrBEAST pisze:Pakiet 100 GB to na prawdę mało, po jego przerkroczeniu predkosc spada do max 2mb/s. Z taką prędkoscia nie da sie praktycznie krzystać
Ja przed netem od T-Mobile miałem 2 Mb/s radiówkę i musiałem z tego korzystać ale fakt teraz jest to dla mnie zbyt mało gdy średnio mam koło 30 Mb/s. Natomiast te oferty MAX i netu domowego one lejka żadnego nie mają

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #975709  autor: martin87
 02 lut 2018, 20:47
I na 1Mb/s się da, ale odpada przeglądanie www i słuchanie radia w jednym czasie.10Mb/s już jest dobrze, w sumie warszawski standard łącz stacjonarnych. 100GB jest spoko, ale w ofercie do telefonu, a nie do komputera lub kilku urządzeń tego typu jako stacjonarny.
  • Strona 40 z 73
  • 1
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 73
  • 1
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 73