DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 8 z 73
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 73
 #951934  autor: piotrzet
 21 wrz 2017, 17:33
Gdzie się zwraca musisz dopytać bo nie wiem. Z telefonami jest tak że tylko kurier jak zamówisz kurierem i kasa na konto podane na zwrocie

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #951943  autor: JFK2016
 21 wrz 2017, 17:48
matek451 pisze:35 zł za abonament w SD i IDU-ODU200, teraz już przyznałeś że jednak 47,50 ale wciąż porównujesz ofertę z 50% rabatem do ofert bez zniżek u innych operatorów, więc nie piernicz tu o SD.
Daleko mi do ciebie (zaiste nie zwróciłem uwagi na długość okresu spłaty na raty), u ciebie natomiast 529=1729, także na szczęście dzieli mnie przepaść.
matek451 pisze:ale wciąż porównujesz ofertę z 50% rabatem do ofert bez zniżek u innych operatorów, więc nie piernicz tu o SD.
Powtórzę ci jeszcze raz w Plusie bierze się oferty ze SD lub z DUK , ewentualnie krótkie umowy bez sprzętu z opcją przejścia po krótkim czasie na ofertę z DUK (dotyczy aktualnej oferty, wstecznie były dostępne oferty z bdb sprzętem [DWR-966], które można było polecić).
matek451 pisze:Mikrotik to złom, produkt polski oparty o Qualcoma
Jak nie wiesz o co chodzi to się nie wypowiadaj (modem w przypadku składaka Mikrotika to jedna część platformy, którą jako całością zarządza główna jednostka CPU, w przypadku SXT LTE jest to stara, mało wydajna jednostka-wiele osób "sparzyło" się tym modelem), jak się instaluje rozbudowany system, to nie można ładować takiego "eksponatu muzealnego" (albo inaczej można ale np. na takiej Neostradzie do 20Mbps, ...).
matek451 pisze: Nie przeszkadza ci też że w specyfikacji brak LTE900 i LTE2100 co uczyni go nieprzydatnym w Plusie który zapowiada uruchomienie tych pasm.
Czy Ty nie potrafisz czytać ze zrozumieniem-że jeżeli piszę że sprzęt "średnio" trafia w sieć Plusa, a lepiej w T-Mobile/Orange (praktycznie jeżeli ktoś w obecnym zasobach częstotliwości tego operatora decyduje się na ten sprzęt, to musi mieć dobry zasięg LTE1800/dobre transfery lub decyduje się na zerwanie uprawnień gwarancyjnych i podłączenie pigtaili oraz anteny do LTE2600).
Graffik87 pisze:A przy zakupie przez internet? Sprzęt zwraca się w salonie czy przez kuriera? I te przykładowe 55 zł tez kurier zwróci?
Tj. taka sama "droga"-tylko w przeciwnym kierunku (przecież musisz mieć podane w umowie, jak nie to skontaktuj się z BOK- poinformują cię w szczegółach, na jaki adres masz odesłać, oczywiście za kuriera płacisz).
 #951959  autor: JFK2016
 21 wrz 2017, 18:24
Graffik87 pisze:To już lepiej pofatygować się te 25 km do salonu T-Mobile niż się bawić z zamawianiem kuriera żeby zabrał router :D
Salon ci go nie przyjmie (tak możesz oddać gdy kupisz ofertę w salonie). :)
 #951994  autor: matek451
 21 wrz 2017, 20:02
Kolego co się bierze w Plusie i jakie kombinacje trzeba robić g..o interesuje mnie przy porównywaniu ofert operatorów. Fachowo to porównuje się ofertę powszechnie dostępną w salonie czy sklepie internetowym i tak czynią wszystkie uczciwe portale . Ty manipulujesz od dawna , wypisując bzdury o niskich cenach z SD czy DUK. Przeszkadza ci stara, muzealna platforma Mikrotika więc podaj na jakiej oparty jest IDU-ODU200 oraz jaki modem LTE jest w ODU? Ma pewno "najnowszy" skoro obsługuje tylko 3 pasma LTE i brak mu 3G. Ty nie "polecaj" tego złomu klientom innych operatorów. Im oferują oni dużo lepszy sprzęt, spełniający wymagania ich sieci LTE i 3G. Nie pisz też o podłączania zestawu anten na 1800MHz czy 2600MHz do niego bo sprzęt przed upływem 2 lat jest własnością operatora i namawiasz do nielegalnej ingerencji w cudzą własność. Na dodatek ci w CP mają go tylko na użyczenie za 15 zł/m-c i muszą go oddać, No i napisz jeszcze że zestaw antenowy do tego szajsu to koszt 250 zł. Żebyś nie wiem co napisał to IDU-ODU200 to parametry tego wynalazku wskazują wyraźnie że to dziś elektrośmieć. CP/Plus powinni go dodawać za darmo do swoich ofert. Będzie taniej, utylizacja elektrośmieci zalegających magazyny to duże koszty. Oczekuję na podanie specyfikacji CPU w IDU oraz modemu LTE w ODU200. Szanujący się producenci je podają co pokazałem dając linki , twoje subiektywne odczucia na temat IDU-ODU200 na fachowym forum nikogo nie interesują. biorąc pod uwagę ze w Czechach T-mobile proponuje CPE LTE-A Huawei https://www.t-mobile.cz/dcpublic/Navod_ ... _modem.pdf należy mieć nadzieję że trafi do klientów polskiego T-Mobile. To że będzie w ofercie Play jest już raczej przesądzone, trwają testy u klientów tego operatora. I to będzie sprzęt jaki można z czystym sumieniem polecać użytkownikom. Plus ze swoim IDU-ODU200 sprawiającym problemy użytkownikom pozostanie w czarnej d..e. A po obecnej ofercie sprzętu widać że się cofa , DWR-966 a nawet E5186 to już wspomnienie.
 #952036  autor: JFK2016
 21 wrz 2017, 22:36
matek451 pisze:Kolego co się bierze w Plusie i jakie kombinacje trzeba robić g..o interesuje mnie przy porównywaniu ofert operatorów.
Tia, oj bardzo ci nie na rękę ta oferta T-Mobile (słabo idzie lansowanie dla Januszy no-limitu z 5 kartami SIM w RBM :) ).
matek451 pisze:Przeszkadza ci stara, muzealna platforma Mikrotika więc podaj na jakiej oparty jest IDU-ODU200 oraz jaki modem LTE jest w ODU? Ma pewno "najnowszy" skoro obsługuje tylko 3 pasma LTE i brak mu 3G. Szanujący się producenci je podają co pokazałem dając linki , twoje subiektywne odczucia na temat IDU-ODU200 na fachowym forum nikogo nie interesują.
Zostaw ten ODU-IDU 200 w spokoju-jak kupisz rozkręcisz, przetestujesz to będziesz mógł coś więcej powiedzieć (sprzęt ma swoje zalety: zewnętrzny ze zintegrowaną anteną, oddzielony modem od AP-WiFi, wygodny wybór konkretnego pasma). Przede wszystkim nie oferowany w ofercie T-Mobile, także nie ma problemu.
matek451 pisze: Nie pisz też o podłączania zestawu anten na 1800MHz czy 2600MHz do niego bo sprzęt przed upływem 2 lat jest własnością operatora i namawiasz do nielegalnej ingerencji w cudzą własność.
Człowieku co Ty za bzdury wypisujesz, sprzęt może być własnością klienta na 2-dzień (wystarczy że dokona płatności całości rat).
matek451 pisze: No i napisz jeszcze że zestaw antenowy do tego szajsu to koszt 250 zł. Żebyś nie wiem co napisał to IDU-ODU200 to parametry tego wynalazku wskazują wyraźnie że to dziś elektrośmieć. CP/Plus powinni go dodawać za darmo do swoich ofert.
Antena kosztuje standardowo jak do każdego innego modemu/modemo-routera, dwa o jakich parametrach chcesz pisać-jak ich nie znasz?! :)
matek451 pisze:Czechach T-mobile proponuje CPE LTE-A Huawei https://www.t-mobile.cz/dcpublic/Navod_ ... _modem.pdf należy mieć nadzieję że trafi do klientów polskiego T-Mobile. To że będzie w ofercie Play jest już raczej przesądzone, trwają testy u klientów tego operatora. I to będzie sprzęt jaki można z czystym sumieniem polecać użytkownikom.
Tak, w przeliczeniu za 1zł, przy abonamencie za 45zł?! Taki sprzęt na razie nie trafi do tego typu ofert jak T-Mobile, ba nawet w tym Twoim ukochanym Play nie będzie dostępny w rozsądnej cenie przy abonamencie poniżej 60zł/miesiąc, także nie ma o czym na razie pisać.
 #952053  autor: matek451
 22 wrz 2017, 07:33
Jakie rozkręcanie , jakie testowanie/ Klient bierze toto od CP i ma mu działać. Zachwalasz coś czego specyfikacji nie znasz. Krytykujesz polski CPE LTE z Tych bo producent nie podaje CPU, Mikrotika bo stary . Tu nie znasz żadnych danych, CPU, modemu a nawet chińskiego producenta i wszystko jest OK i super bo sobie pasmo możesz w nim wybrać i nawet ma antenę zmienić.. No i klient najlepiej jak zapłaci 520 zł rat z góry to sobie będzie mógł za 250 zł legalnie wymienić tą pseudo anteną w ODU za kolejne 250 zł.. Koszt 770 zł i jaki jest sens wzięcia urządzenia, które od razu trzeba ulepszyć? Ideą CPE LTE jest zintegrowanie anteny z modemem, dodanie dodatkowej temu przeczy. Co ty się obawiasz o Play i co zaoferuje? Podobnie z T-mobile, nikt nie zna ich planów i cen w sprawie takich CPE LTE. Istotne jest ze w ofercie mogą mieć zaawansowany sprzęt z LTE-A, spełniający wymogi ich sieci LTE/3G. Oferowany zabytek CP to przy nim elektrośmieć i nic tego nie zmieni. No i jak zawsze wycieczka do DIL w RBM. Oferta T-mobile jest na tyle atrakcyjna ze polecam ją wielu użytkownikom, tym bardziej że 30 dniowy czas na testy pozwala w konkretnej lokalizacji sprawdzić ją dokładnie.
 #952081  autor: Graffik87
 22 wrz 2017, 10:32
Bez routera wychodzi 35 zł za 60 mb. Ale niestety samej karty nie dostaniemy i trzeba też płacić za sprzęt. Umowa na 2 lata też zbytnio nie zachęca. Może się okazać że przez pierwsze 30 dni będzie super śmigać a później zwolni do minimum. Ryzyk fizyk
 #952117  autor: Kryniczanin
 22 wrz 2017, 12:19
Z tym może być problem.

Orange ma swoje problemy a także romans z Play. Plus podobnie, Play ma potrzebę budowania sieci.

Tylko T ma garstkę klientów i perspektywę spadku ruchu przez odejście Play.
 #952195  autor: torawa
 22 wrz 2017, 15:45
matek451 pisze:Konsultanci T-mobile informują klientów jaka prędkość jest do uzyskania w konkretnej lokalizacji, z reguły informują że do 20Mb/s.
Bo chcą mieć jak najmniej rezygnacji w 30 dni.
matek451 pisze:Oferta jest nowa, ruch sieciowy w T-Mobile póki co zdecydowanie najmniejszy. Czas pokaże jak to będzie w przyszłości.
Przecież to było przerabiane u konkurencji (nie tylko komórkowej), "nadajniki" zapychały się w 1-3 miesiące. Będą mieć rekordowy ruch na 1 osobę, kilka (-dziesiąt?) razy więcej niż u konkurencji, a dzięki temu kilka razy mniej pieniędzy z nadajnika.

Na szczęście jest "lejek": 30 DNI NA PRÓBĘ, co z "moich" nadajników usunie 99% chętnych, a z typowych 90%. Jedynie zostaną zmasakrowane te nieliczne pozwalające na te 60 Mb/s, tu szybko zejdzie z 60 na 5 Mb/s. Kwestia co na to Orange (na ile pasmo jest wspólne)?
PS. lejek 16 kbps z RŚUT mało pomoże, bo trzeba cudu by się na niego załapać (szczególnie na przeciążonym nadajniku).
Aircod pisze:Czasami w godzinach wieczornych spadnie do 48-50Mbps, ale tak trzyma się umownych 60 :)
Czy wiesz, że umowa jest na 2 lata i że takich jak ty zmieści się czterech na średnim nadajniku 1800?

U mnie to wyglądało tak (wieczorami):
-Play na początku "ogromne" szybkości 3 Mb/s, po pół roku 1 Mb/s
-Orange i T-M, 15 Mb/s, po pół roku 1 Mb/s
-Plus 20 Mb/s, po pół roku 1 Mb/s.
 #952218  autor: Aircod
 22 wrz 2017, 18:25
Nie mieszkam w dużej aglomeracji, żeby doszło do tak drastycznych spadków. Bardzo dużo osób korzysta w okolicy z internetu mobilnego i większość osiąga podobne wyniki co ja. Internet mobilny to ryzyko na terenach miejskich, gdzie jest duże skupisko ludzi.
 #952223  autor: JFK2016
 22 wrz 2017, 18:47
matek451 pisze:Jakie rozkręcanie , jakie testowanie/ Klient bierze toto od CP i ma mu działać.
Dokładnie tak się dzieje przy dobrze sprawdzonym zasięgu.
matek451 pisze:Krytykujesz polski CPE LTE z Tych bo producent nie podaje CPU, Mikrotika bo stary .
Krytykuję badziew-tu mam na myśli RouterBOARD SXT LTE, którego zastosowane CPU testowałem wiele razy (50Mbps to dla niego wyzwanie przy dłuższym obciążeniu i wielu sesjach, do tego Mikrotik to bdb system oferujący olbrzymie możliwości, Huawei/produkty grupy CP przy nim to "mizeria", ale do pracy jako modem dają radę, poza tym dysponują mocą obliczeniową z zapasem [co prawda nie znam specyfikacji CPU ODU-IDU, ale nie widziałem w sieci by sprzęt przy max. speedach sprawiał problemy]), natomiast co do "polskiego" CPE to mogę się uśmiać-nie ma polskiej elektroniki w masowym użyciu, jeżeliby użyto jakiegoś Qualcomm[min. 500MHz] i min. 64MB RAM, to OK.
matek451 pisze: No i klient najlepiej jak zapłaci 520 zł rat z góry to sobie będzie mógł za 250 zł legalnie wymienić tą pseudo anteną w ODU za kolejne 250 zł.. Koszt 770 zł i jaki jest sens wzięcia urządzenia, które od razu trzeba ulepszyć?
Bardzo duży gdy mamy dom wykończony po budowie/remoncie, jesteśmy pewni zasięgu, mamy instalację DVB-S/DVB-T i nie chcemy/nie możemy dokonywać kolejnego rozciągania przewodów, poza tym sytuacja się dynamicznie zmienia-wcześniej nie było tego typu produktów Huawei, były markowe innych producentów w cenie 1500-2500 tys. złotych. Można było korzystać ze składaków na Mikrotiku i innych platformach (sam wiele razy polecałem http://www.technologic.pl/p468,easybrid ... 5hpnd.html). Sprzęt doczekał się gotowych adapterów od https://yagi.pl/zestaw-wzmacniajacy-do- ... ile-orange, także musiało być takie zainteresowanie rynku, a cena w wyniku konkurencji tylko patrzeć jak spadnie.
Kryniczanin pisze: Orange ma swoje problemy a także romans z Play. Plus podobnie, Play ma potrzebę budowania sieci.

Tylko T ma garstkę klientów i perspektywę spadku ruchu przez odejście Play.
+1 . Rynek jest nasycony i trudno zdobyć nowego klienta, z kolei ceny pasma nie pozwalają na wyniszczającą wojnę cenową (T-Mobile wspaniale wypunktował nieprzemyślaną podwyżkę cen usług data Orange...).
torawa pisze: U mnie to wyglądało tak (wieczorami):
-Play na początku "ogromne" szybkości 3 Mb/s, po pół roku 1 Mb/s
-Orange i T-M, 15 Mb/s, po pół roku 1 Mb/s
-Plus 20 Mb/s, po pół roku 1 Mb/s.
Nie wiesz o czym piszesz (chcesz pokazać jak to działa to pokaż statusy sprzętu), nie ma takiej opcji , tak drastyczne sytuacje zdarzają się lokalnie gdy są jakieś koncerty, imprezy sportowe ...etc. Z internetu "mobilnego" w dużym mieście/poza nim korzystam od 10-lat. Przy takich parametrach
Kod: Zaznacz cały
 Nazwa urządzenia:	E5577Cs-321
Numer seryjny:	D2LDU15C140
IMEI:	867262026
IMSI:	26001150003
ICCID:	89480115132853
Mój numer:	Nieznane
Wersja sprzętu modemu:	CL1E5573SM11
Wersja oprogramowania modemu:	21.316.01.01.778
Wersja interfejsu WWW:	17.100.11.00.03-Mod1.3.2
Adres MAC LAN:	74:A5:28:49:18:C3
Adres IP WAN:	46.77...
DNS 1 / DNS 2:	212.2.96.53 / 212.2.96.54
RSSI:	-63dBm
RSRP:	-91dBm
RSRQ:	-12dB
SINR:	-3dB
LAC (hex/dec):	8189 / 33161
Cell ID (hex/dec):	0785B01 / 7887617
PCI:	276
Band:	B3
EARFCN (Down/Up):	1300 / 19300
Frequency (Down/Up):	1815.0 / 1720.0 MHz
Bandwidth (Down/Up):	20 / 20 MHz 
, osiągam takie transfery Obrazek, w T-Mobile jak testowałem tą sieć w minionym roku to miałem wyższe transfery w HSPA+DC przy sygnale -80dB, a teraz są już uzbrojone stacje w LTE2600, ogólnie u konkurencji Plusa jest szybciej w Łodzi 2-3 razy.
  • Strona 8 z 73
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 73
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 73