DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
  • Strona 55 z 73
  • 1
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 73
 #1024654  autor: ART74
 09 paź 2018, 07:45
ja odradzam zakup Internet domowy t-mobile jeżeli jest opcja zakupu łącza kablowego ,mi T działało w pierwszym miesiącu dobrze a teraz nadajnik jest przeciążony i jest 0,5- 3 Mb/s na LTE , BOK poradził mi przełączenie modemu na 3G i faktycznie jest lepiej
 #1024733  autor: KC-KARLOS
 09 paź 2018, 10:36
Po co przełączać się na 3G, skoro net w LTE lepiej działa, gdy nie ma obciążenia? To nie Twoja wina, że usługa jest popularna. Zadaniem operatora jest zapewnienie dużej pojemności sieci, żeby usługa działała tak jak należy.
Polecam złożyć reklamację. Ja po paru zgłoszeniach technicznych wkurzyłem się, złożyłem reklamację i z powodu mojego niezadowolenia obniżyli mi abonament o 20 zł na najbliższe 2 faktury. Tylko uwaga, będą chcieli zamknąć Tobie usta formułką, że wyczerpałeś drogę reklamacyjną.

A poza tym ktoś musi być walnięty na głowę myśląc, że takie prędkości 0,5 - 3 może i 4 megabity na sekundę są normalnymi w sieci mobilnej. W LTE. Tym bardziej, że prędkości mocno pływają.
Serio? Gdy mnóstwo ludzi korzysta ze smartfonów i ma o wiele lepsze prędkości, niż te z rzekomo obciążonych nadajników T. Można wiele przykładów przedstawić, że o godz. np. 20 net u konkurencji chodzi przynajmniej na tych 7 - 10 mbps, więc niech sobie w T nie żartują.

Powinni wprowadzić minimalną przepustowość transmisji danych, która powinna spowodować podstawowe działanie transmisji danych. Dlaczego w abonamentach voice przy dużych paczkach (między 10 a 30 GB lub więcej) prędkość spada do 1 może 2 mbps i net nadal działa i to całkiem dobrze? Niech to wejdzie do oferty "domowego neta" jako minimalna prędkość osiągalną w każdych warunkach (np od 5 mbps), wówczas operatorzy nauczą się optymalizować nadajniki do ruchu userów, jeśli chcą się bawić w oferty nieograniczonych GB. Klient nie chce płacić za obciążone nadajniki. Nie będą spełniać minimalnych parametrów - reklamacje i rekompensaty dla klientów.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1024735  autor: iphoneski
 09 paź 2018, 11:34
Dla mnie taki rozwój sytuacji to żadne zaskoczenie. Od startu tej usługi wiedziałem, że prędzej czy później takie głosy będą się pojawiać i z czasem będzie ich coraz więcej. Obecne sieci mobilne nie są gotowe na oferowanie internetu bez żadnych limitów danych, zwłaszcza przy takim wzroście konsumpcji treści w sieci. A na terenach, gdzie LTE jest jedynym sensownym rozwiązaniem kupowanie internetu bez limitów to samobójstwo, bo wiadomo przecież, że większość właśnie to kupi.
 #1024740  autor: piotrzet
 09 paź 2018, 12:16
iphoneski
Tylko, że to żadna nowość. I przed startem oferty były takie lokalizacje w których sieć nie wyrabiała. I to nie jest tylko problem T-Mobile ale każdej innej sieci. Niestety największy problem jest zazwyczaj po za miastami gdzie operatorzy dają jedną częstotliwość i myślą, że to starczy, a to właśnie tam powinna być największa pojemność sieci gdyż najczęściej dobrych łącz kablowych nie ma.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1024743  autor: iphoneski
 09 paź 2018, 12:25
@piotrzet Bo takie lokalizacje były i będą, ale zauważ, że przed wprowadzeniem tej oferty na T-m było bardzo mało skarg. Teraz jest ich coraz więcej, a szczególnie w wolne dni gdy ludzie siedzą w domach i oglądają internety. Jakaś przyczyna być musi, a raczej nadajniki nie strajkują żeby wynegocjować podwyżki ;)
 #1024745  autor: KC-KARLOS
 09 paź 2018, 12:35
Uwaga do tych skarg. Operator specjalnie po pierwszej reklamacji zamyka ludziom usta, żeby nie skarżyć ich do UKE (wyczerpanie opcji reklamacyjnych). A zgłoszenia techniczne T odrzuca tłumacząc się, że usługa działa prawidłowo, dodatkowo wmawiając klientom, że te prędkości są czymś NORMALNYM w necie domowym.
NIE, nie są, bo takie prędkości są w lejkach netowych, gdy ktoś przekroczy GB na szybszego neta, a net nie jest blokowany. Abonent NIE PŁACI za obciążenie nadajników, a za jakość transmisji.
Powtarzam jeszcze raz? To normalne prędkości na LTE rzędu 1 do 5 mbps? w godzinach szczytu internetowego, gdy w Play jest między 5 a 15 mbps, w Orange potrafi net do 30 mbps się rozpędzić, a Plus/Aero2/CP ze spokojem ma 10 mega i czasem więcej.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1024750  autor: piotrzet
 09 paź 2018, 12:55
iphoneski
Skarg było mało, bo mało osób miało od nich internet. Chyba nie muszę przypominać jaką ofertę mieli wcześniej. Oprócz tego mało kto wiedział o opcji za 79,99, bo jakoś tego w ogóle nie reklamowali. Natomiast na fb czy w speedtestach tego nie widać. Jak było mało postów o fatalnej przepustowości tak dalej jest. Speedtesty też mają wyższą średnią nie wspominając o testach po WiFi gdzie przed startem oferty liczba testów to trochę ponad 23 000 i średnia 14.36 tak teraz przy prawie dwukrotnej ilości 14,98, a gdyby było jak piszesz z większą ilością testów również prędkości spadałby.
Karlos20
Niestety do końca nie mogę się z tobą zgodzić. Wszystko zależy od lokalizacji u mnie np T-Mobile nie spada nigdy mniej niż 45 Mb/s, a są takie lokalizacje gdzie trudno osiągnąć 1 Mb/s i to samo jest z konkurencją.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1024755  autor: marcin19883
 09 paź 2018, 13:11
U mnie na pomorzu Orange/T-mobile zawsze gdy testuje, to prędkość oscyluje w granicach 30-35Mbps na LTE1800. Oprócz lte800, które jest prawie zawsze zapchane. Od kilku miesięcy mam u mnie lte1800 na wsi i jak narazie nie zapchana sieć. Wziąłbym od T-mobile neta domowego, ale akurat do domu nie sięga zasięg. Nawet z anteną.
 #1024762  autor: KC-KARLOS
 09 paź 2018, 13:58
piotrzet pisze:Wszystko zależy od lokalizacji u mnie np T-Mobile nie spada nigdy mniej niż 45 Mb/s, a są takie lokalizacje gdzie trudno osiągnąć 1 Mb/s i to samo jest z konkurencją.
W średnich miastach czy tych turystycznych jest problem, który narasta. Dopóki operatorzy nie polepszą pojemności sieci, oferty bez limitu GB nieobarczonych lejkami nie mają sensu, bo operator nie gwarantuje dobrych prędkości, czyli z klientem może zrobić co chce - odrzucać reklamacje i uwiązać go na 2 lata z kiepską jakością transmisji danych.
Dlatego jestem za tym, żeby w tych ofertach z internetem domowym LTE (T-Mobile Domowy, Oferta MAX za 79,99; Plus Internet/Cyfrowy Polsat z "internetem LTE bez końca") była minimalna gwarantowana przepustowość np 5 mbps, żeby klient nie miał tego typu sytuacji, że płaci za opcję do 20 mega lub do 60 mega, a otrzymuje 1 czy 3 mbps, podczas gdy na tym samym terenie u konkurencji miał takie wyższe prędkości przez cały dzień.
Taryfy głosowe mają w pakietach z nielimitowanymi GB lejki 0,5 mbps, 1 mbps, 2 mbps itd., które mało tego, że chronią od dodatkowych kosztów cennikowych, to jeszcze zapewniają stałe pasmo transmisji, bo wątpię, żeby osoba, która ma obciętą prędkość miała prędkości poniżej wartości lejka. Na smartfona lejki wystarczą, na komputer czy konsolę już nie za bardzo (opcje głosowe, jak i data w Play Internet oraz w Orange).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1024769  autor: piotrzet
 09 paź 2018, 14:17
Po pierwsze niestety ale dodawanie kolejnych pasm to nie jest kwestia dnia czy dwóch tylko sporo dłuższy proces. Po drugie gdyby faktycznie były minimalne prędkości określone w umowie to taka oferta nie kosztowała by 79,99 tylko 179,99 albo i więcej.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1024770  autor: iphoneski
 09 paź 2018, 14:21
@piotrzet To może idź do tych ludzi, którzy podpisując umowę wyciągali prędkości w okolicach tych 60 mega a teraz mają 1 i powiedz im, że T-m wygrywa w speedtestach, na pewno się ucieszą i przestaną marudzić. Niestety ale zostało to źle rozwiązane od początku. Wprowadzili ten internet bo sieć była pusta, słabe wyniki sprzedaży a góra chciała efektów, no to zrobili coś, czego żadna sieć nie ma i pewnie długo mieć nie będzie. Tylko, że jak ludność zobaczyła w reklamach internet bez limitu, 60 mega prędkość (jak w kablówce normalnie) to zaczęła kupować no i mamy efekty.
 #1024773  autor: piotrzet
 09 paź 2018, 14:37
iphoneski
Ja proponuję żebyś ty poszedł do ludzi, którzy kupią ofertę Play 1TB za 200zł i prędkości im spadną do takiego poziomu. I płać później 200zł za 1 Mb/s. Czy nawet te mniejsze kwoty za mniej GB ale bez opcji obniżenia abonamentu. Tutaj jest przynajmniej ten plus, że można zmienić na mniejszą opcję i płacić mniej. Prawda jest taka, że kupując internet mobilny trzeba się z tym liczyć, że prędkości mogą spaść to nie kabel gdzie przez cały okres umowy prędkość będzie taka sama jak na początku. Po za tym ty twierdzisz, że sieć tej oferty nie wytrzymuje skoro tak to jakie są na to dowody? Oprócz tych lokalizacji w których problem jest. Bo takie problemy w niektórych lokalizacjach były zawsze to nie jest żadna nowość. Czy była to oferta czy jej nie było. Play też miał ofertę 100GB z limitem, a i tak niektóre lokalizacje tego nie wytrzymały to samo z Orange i Plusem. Także bardzo nie wiem jaki jest problem... Bo tam tego komentarzy typu, że sieć nie wytrzymała wprowadzenia oferty 100 GB czy 200 GB nie widzę. I to samo byłoby wtedy gdyby T-Mobile wprowadził oferty podobne do konkurencji też sieć w niektórych miejscach byłaby zapchana. A i jeszcze jedno nigdy wcześniej nie słyszałem, żeby w którejkolwiek sieci konsultanci odradzali branie internetu, bo nie będzie działał. Nie mówię, że wszyscy tak robią ale jak widać takie przypadki w T-M się zdarzają, a o innych w ogóle nic takiego nie słyszałem. Ale wiem dla niektórych będzie dalej to złe no bo T-M :lol:

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1024781  autor: iphoneski
 09 paź 2018, 15:03
@piotrzet Jak myślisz? Dlaczego inni nie oferują oferty bez limitu? Bo zdają sobie sprawę do czego może to doprowadzić. Play oferował internet gdzie lejka nie było, plus nie zakładał FUP na początku, Orange nie pamietam czy miał no limit na net. Po jakimś czasie się z tego wycofali, bo generowało to przeciążenia na stacjach. Gdyby tak nie było to dalej takie oferty byłyby w sprzedaży.
No i jakich dowodów oczekujesz? Opieram się na wypowiedziach użytkowników, którzy na początku osiągali dobre wyniki a teraz nie. To z jakiej przyczyny taka zmiana stanu faktycznego u nich? Plamy na słońcu? Fazy księżyca? Albo może coś innego?
Oferty play za 200 zł nigdy nigdzie nie chwaliłem bo jest to lekka przesada. No chyba, że pomyliłeś mnie z podszywaczem z konkurencyjnego portalu, który ukradł mi nick, ale na to to ja już nic nie mogę poradzić, ewentualnie stworzyć nowy i podać go do publicznej wiadomości.
 #1024784  autor: piotrzet
 09 paź 2018, 15:10
Idąc twoim tokiem rozumowania to czemu inni oferują nawet 100 GB jak mają zapchane nadajniki? I też są przypadki najpierw działało to dobrze, a później fatalnie. Z limitu 100 GB też się powinni wycofać, bo w niektórych lokalizacjach powoduje to problem. A jakoś tego nie robią.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1024906  autor: JFK2016
 10 paź 2018, 01:09
iphoneski pisze:Od startu tej usługi wiedziałem, że prędzej czy później takie głosy będą się pojawiać i z czasem będzie ich coraz więcej.
Bzdura, najwięcej klientów internetu ma Plus/CP (fakt jest to taki kontrolowany "no limit" z FUP, ale spokojnie 200GB osiągalne dla abonenta, oczywiście nie z full prędkością, lecz 20Mbps/7Mbps to bardzo przyzwoite parametry) i relatywnie tych skarg jest coraz mniej. Po prostu internetu no-limit/domowego nie można opierać na paśmie LTE800/900, gdzie nadajnik sieje sygnałem w promieniu kilkunastu km, a w sprzyjających warunkach nawet dalej.
Karlos20 pisze: To normalne prędkości na LTE rzędu 1 do 5 mbps? w godzinach szczytu internetowego, gdy w Play jest między 5 a 15 mbps, w Orange potrafi net do 30 mbps się rozpędzić, a Plus/Aero2/CP ze spokojem ma 10 mega i czasem więcej.
Osobiście nie spotkałem się jeszcze z takimi prędkościami na sieci LTE gdy są dostępne pasma od 1800Mhz w górę (paza Play przed rokiem 2015, gdy było dostępne tylko LTE1800 i DiL), z tym że ja "średnio" widzę taki dostęp jako domowy bez anteny zewnętrznej.
piotrzet pisze:Po pierwsze niestety ale dodawanie kolejnych pasm to nie jest kwestia dnia czy dwóch tylko sporo dłuższy proces. Po drugie gdyby faktycznie były minimalne prędkości określone w umowie to taka oferta nie kosztowała by 79,99 tylko 179,99 albo i więcej.
Bez przesady, nie widzę takiej potrzeby bo te prędkości z reguły są wyższe, a gdyby sieci miały oferty w takich cenach, to liczyłyby straty.
iphoneski pisze:@piotrzet To może idź do tych ludzi, którzy podpisując umowę wyciągali prędkości w okolicach tych 60 mega a teraz mają 1 i powiedz im, że T-m wygrywa w speedtestach, na pewno się ucieszą i przestaną marudzić.
Czysty populizm i odjazd od rzeczywistości.
iphoneski pisze:Opieram się na wypowiedziach użytkowników, którzy na początku osiągali dobre wyniki a teraz nie.
Fikcja, lub inaczej na "biednych" nadajnikach gdzie uruchamiane było tylko LTE800 stopniowo wzrastało obciążenie, wskutek czego następuje zawężenie zasięgu nadajnika i w wielu przypadkach przy np. sygnale -80db sieć działała dobrze, to przy obciążeniu i pogorszeniu parametrów już nie (to dotyczy również wyższych pasm), a klienci nabyli sprzęt za przysłowiową złotówkę i chcieliby aby działał bdb do "końca świata..." bez żadnych dodatkowych inwestycji w instalację antenową.
iphoneski pisze: Oferty play za 200 zł nigdy nigdzie nie chwaliłem bo jest to lekka przesada.
Żadna przesada, oferta dostępna od 2 lat w Orange dla firm, za 1/3 ceny w Play.
 #1025251  autor: patrix-83
 11 paź 2018, 22:35
Coś mi się widzi że oferta INTERNETU MOBILNEGO MAX za 79,99zł w T-mobile została wycofana definitywnie, nagle zniknęła a była o wiele lepsza od internetu domowego bo nie zawierała limitu prędkości i danych oczywiście.
Niech mnie ktoś poprawi jeśli gdzieś ją widzi na stronie bo 2 dni temu jeszcze była.
 #1025332  autor: piotrzet
 12 paź 2018, 11:45
Trzeba pytać niby na stronie nie ma, a w regulaminach jest. Zaraz napiszę email do nich i zobaczymy co odpiszą. Może zobaczyli, że konkurencja nie ma nic podobnego i będą zmieniać ceny?

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1025341  autor: patrix-83
 12 paź 2018, 12:51
piotrzet pisze:Trzeba pytać niby na stronie nie ma, a w regulaminach jest. Zaraz napiszę email do nich i zobaczymy co odpiszą. Może zobaczyli, że konkurencja nie ma nic podobnego i będą zmieniać ceny?
Jak cos bedziesz wiedzial i Ci odpisza z T co z ta oferta to daj znac bo nie ukrywam ze oferta MAX byla bardzo konkurencyjna na rynku.
Sam bylem nia zainteresowany aby sobie ja wziac ze wzgledu wlasnie na brak limitu predkosci i danych.
  • Strona 55 z 73
  • 1
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 73
  • 1
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 73