DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 3 z 73
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 73
 #950639  autor: piotrzet
 14 wrz 2017, 16:34
Przecież jest 30 dni testów to nawet jak coś nie będzie ci działać to możesz zwrócić. Pani o tym nie wiedziała? Może faktycznie mają tą ofertę dla tych tylko na których obszarze jest dużo nadajników ale nie sądzę...

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #950641  autor: Sig
 14 wrz 2017, 16:35
torre24 pisze:Zrezygnowałem.

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
Ja zamawiałbym przez stronę internetową, a nie ryzykował obsługę przez być może niedostatecznie przeszkolonego pracownika - szczególnie na początku oferty. Albo inny salon. To o czym mówisz jest dość dziwne, bo nie widać w regulaminie odniesień do takich ograniczeń. To mógł być błąd.

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.
 #950642  autor: torre24
 14 wrz 2017, 16:50
Podrążyłem trochę w drugim salonie. Rzeczywiście są nowe karty sim działające "w standardzie fsm" (literki mogłem pomylić w tym fsm). Nie każdy bts to obsługuje w związku z tym zasięg tej usługi nie pokrywa się z zasięgiem LTE. A próbować nie będę dopóki nie odpalą u mnie prędkości 60 Mbit/s. Do 20 mam z karty plusa.

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
 #950730  autor: MobileMaster
 15 wrz 2017, 09:59
Ale w tej promocji nie ma nic co by powodowało wprowadzenie jakiegoś nowego typu karty. Ograniczenie prędkości, ewentualnie jakieś priorytety itp to ustawienia po stronie operatora, zresztą w regulaminie jest również mowa i zwykłej karcie typu USIM:
4.3. Usługa mobilnego Internetu (pakietowej transmisji danych w Sieci) realizowana jest w technologiach mobilnych 2G, 3G albo LTE.
Rodzaj technologii zależy od dostępności danej technologii na danym terenie, wykorzystywanego urządzenia oraz Karty SIM. W
ramach niniejszych warunków wszystkie technologie aktywowane są automatycznie w systemach teleinformatycznych Operatora i
Abonent nie ma możliwości ich dezaktywacji. Korzystanie z technologii LTE możliwe jest tylko w jej zasięgu (niektóre miejsca w
Polsce), w oparciu o dostosowane do niej urządzenie i szczególnego rodzaju Kartę SIM - kartę USIM. Orientacyjna mapa zasięgu Sieci
i technologii LTE oraz dotyczące jej informacje dostępne są na http://www.t-mobile.pl.
4.4. Zawarcie Umowy związane jest z otrzymaniem przez Abonenta Karty SIM typu USIM
Jak dla mnie to sprzedawcy po prostu nie ogarniają tej oferty.
 #950764  autor: torawa
 15 wrz 2017, 14:57
adziu82 pisze:Jeżeli rzeczywiście nie będzie FUP-a, to zapowiada się bardzo dobrze.
Dawno powinien być limit na prędkości, a nie na paczki danych.
Wręcz przeciwnie, to transfer generuje koszty. Tyle, że ceny powinny być normalne, żadne tam oferty po 1000 zł za 1 GB czy też nawet 1 zł za 1 GB (1 za 1 tylko dla małych paczek), np. 10 gr za 1 GB od 100 GB wzwyż.
adziu82 pisze:Zużywam max 50 GB więc nie musi być no-limit, wolę większe prędkości :-)
Churchill: "Mieli do wyboru wojnę lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli i tak".
Ty zaś wybierasz powolne prędkości, wiadomo że to zatka sieć bardzo szybko. Ta oferta to będzie wielki hit niczym Plus bez limitu w 2015 czy Neostrada w 2007, co dało że po miesiącu radio 32 kbps rwało, typowe prędkości 1-20 KB/s.


Co do limitu to jw jest w RŚUT (cudownie zmienionym pod nową ofertę):
9.3. zapobiec grożącym przeciążeniom sieci lub złagodzić skutki wyjątkowego lub tymczasowego przeciążenia sieci(w takim przypadku równoważne rodzaje transferu danych są traktowane równo). Środki, o których mowa w pkt 9.2 i pkt 9.3 powyżej są proporcjonalne i uzasadnione rodzajem i stopniem występującego zagrożenia, naruszenia lub przeciążenia. Ograniczanie, o którym mowa w ust. 9.2 powyżej, może przyjąć np. formę zredukowania szacunkowej prędkości
maksymalnej transmisji danych dla wysyłania i odbierania we wszystkich technologiach w taki sposób, że nie będzieona wyższa niż 16 kbps. Takie ograniczenie działa do końca Cyklu Rozliczeniowego, w którym je zastosowano.

Tak więc bany zarwą mocno przeginający ogólnie lub tymczasowo. 800 GB to nie problem, szybciej bana zaliczy ten co w 1 dzień wyrobi 200 GB (gdy w miesiąc 300). Jeśli T-Mobile się uprze i nigdy nie będzie stosować tych lejków to wkrótce wszyscy się przywitają z prędkościami 1-2 Mb/s (jak u mnie na 90% nadajników).
 #950781  autor: Pijo
 15 wrz 2017, 16:49
Huawei b529 za 99 zł przyszedł, tylko ze nie chce się połączyć
Zadzwoń do BOK i aktywuj kartę.
 #950790  autor: czullo
 15 wrz 2017, 17:30
Dzis wziałem 60mbit to na 30 dniowe testy i jednym słowem tragedia, z tego samego BTS z którego w Orange na telefonie wyciągam 120mbit, w t-mobile jest to ledwo 20-30mbit, odziwo upload nie jest przyciety i spokojnie osiaga 30mbit. Ale predkosc pobierania to tragedia. Sugerowałem się siecia networks i osiagami orange, ale w t-mobile predkosci sa kilka razy mniejsze. za 29 dni oddaje.
 #950793  autor: piotrzet
 15 wrz 2017, 17:47
Na telefonie dobrze zaznaczyłeś. Przełóż kartę sim do telefonu i zobacz ile osiągniesz. Po za tym to że jest to nadajnik Nwtworks nie znaczy że prędkości dla Orange i T-Mobile będą takie same.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #950794  autor: matek451
 15 wrz 2017, 17:55
B529 działa z LTEWatchH http://www.lte-anbieter.info/ltewatch/c ... ltewatch_h , powinien też z Toolbox0.9. https://www.dropbox.com/s/x3f5jxw89rjk0 ... t.zip?dl=0 Te programy pokazuja parametry sygnału i CID BTs-a a Toolbox pozwala wymusić konkretne agregacje pasm LTE. B525 współpracuje z aplikacją na telefon z android https://www.dropbox.com/s/h81icafir3l17 ... L.apk?dl=0 w tej apce mozna tez wymuszać na nim konkretne pasma LTE, LTE-A oraz poznać parametry sygnału i CID BTS-a. Warto sprawdzić te dane i popróbować z różnymi pasmami LTE, LTE-A. Do tego sprawdzić czy telefon z Orange w LTE_A łączy się z tym samym BTS-em co router z T-Mobile.
 #950795  autor: piotrzet
 15 wrz 2017, 17:58
Dokładnie ja korzystam z opcji MAX i na B525 max co udało się uzyskać to 60 Mb/s na tej samej karcie i nadajniku prędkość na XZ premium to ponad 75 Mb/s więc to też ma znaczenie jakie urządzenie

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #950799  autor: czullo
 15 wrz 2017, 18:24
W poblizu mnie nie ma innego masztu więc watpie aby łączył się z innym, nie mogę w aplikacji huawei manager sie zalogowac na dane admin, admin, w t-mobile domyslnie nie ma zadnej nazwy w polu user, a haslo musialem zmienic na swoje, a gdy proboje sie zalogowac na te dane caly czas wywala mi blad: zle haslo...
 #950808  autor: Abwebc
 15 wrz 2017, 19:51
Mój egzemplarz b529 nie działa ani z jednym ani z drugim narzędziem, choć udało mu się w reszcie połączyć, lecz z bardzo marnym wynikiem, zwykły internet na abonament t-mobile na modemie lte działa lepiej.


edit: ktoś wie czemu w toolbox wuwala błąd "wrong ip" przy próbie połączenia po 192.168.8.1?
 #950863  autor: czullo
 16 wrz 2017, 08:42
za mną pierwsze popołudnie testów tego internetu od T-Mobile, w godzinach wieczornych 18-22 prędkości wynosiły 30-50mbit, natomiast poza szczytem prędkośc dochodzi spokojnie do maxa z umowy czyli 60mbit, nawet go przekracza ale widać ze prędkość jest wtedy przycinana i nagle spada z powiedzmy 62mbit na 58. Na wysyłaniu nie widzę żadnych limitów stałe 20-30mbit. Maszt T-Mobile mam w lini prostej jakieś 700-800m, z tego samego masztu na telefonie z karta orange osiągam prędkości maksymalne rzędu 120mbit pobierania. Tak to tygląda z rana:

Obrazek

Mam pytanie co do ustawien pasma oraz anten, poniżej statystyki połaczenia z BTS, według moich testów najwieksze predkosci i najnizszy ping osiagam wybierajac pasmo LTE 1800+ 2600, a bts search pokazuje ze na tym nadajniku jest LTE 800, natomiast jesli wybiore lte 800 predkości sa zauwazalnie niższe. Druga sprawa czy jesli do BTS (tego z LTE 800) mam jakies 800m, to czy jest sens kupowania anten zewnetrznych do Huawei B525? Tak wygladaja statystyki połaczenia:

Obrazek

Natomiast maszt o którym wspominałem to: http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 18&zoom=16
Radom, Mazowieckie
ul. Kielecka 16/24 (maszt T-Mobile)
  • Strona 3 z 73
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 73
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 73