DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 19 z 73
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 73
 #957142  autor: martin87
 22 paź 2017, 18:57
Jesli masz światłowód lub zapłacisz za jego położenie. U mnie jedyna opcja to albo netia do 10Mb/s albo to T-Mobile, ale straszą tym FUPem. Jakby Netia dawała 10Mb/s uploadu i 10Mb/s downloadu to bym sobie nawet głowy pomarańczowymi nie zawracał.
 #957143  autor: piotrzet
 22 paź 2017, 18:59
Kup i sprawdź inaczej się nie dowiesz u mnie oferta MAX niby ma FUP i jakoś nigdy nie miałem a średnio miesięcznie koło 600 GB ściągam. Moim zdaniem jak ktoś będzie korzystał normalnie a nie podepnie 10 użytkowników którzy ciągle będą ściągać i w ogóle to FUP-a nie będzie.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #957172  autor: darekka
 22 paź 2017, 21:25
Ta oferta jest/ma być alternatywą dla miejsc gdzie "po kablu" jest niewielka szansa na więcej niż do kilku Mb, bo sieć jest stara i nikt nie chce kłaść światłowodów/nie opłaca się modernizacja.
Dla takich klientów(głównie mniejsze mieJscowości, wioski, "moherowe" bloki w miastach(bez odpowiedniego zaplecza teletechnicznego) jedyną sensowną opcją jest net mobilny i do takich właśnie skierowana jest ta oferta jako substytut w miarę szybkiego łącza internetowego w miejscach gdzie nie ma nic innego, bo miedź już ledwo zipie, a na nic lepszego widoków brak.
Wiadomo, że mając opcję sensownego neta stacjonarnego(kabel, światełko) w miejscu zamieszkania nikt nie będzie się pchał w mobilny.
Oferta T jest jeszcze dobrym wyborem dla najemców mieszkań, gdzie montaż kabelka z umową na 24msc. nie jest dobrym wyborem-da się przecież net od T zabrać w inne miejsca.

Co do FUP to uważam, że nie będzie z tym źle ponieważ jest to "net stacjonarny" i z samej racji na ten fakt szanse na lejki są znikome.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #957173  autor: Karlos20
 22 paź 2017, 21:27
piotrzet pisze:I co zostawiasz czy oddajesz?
Jestem ogólnie zadowolony :) Zdecyduje się pozostać.
I jeszcze najlepiej żeby pokazali ile danych zużyli bo to też ważne
Aktualnie mam wg routera:
Bieżące połączenie
Wysłane/Pobierz: 22,61 GB / 130,49 GB
W Play - szczególnie w DILu miałbym już lejek 2 mbps, a tutaj śmiga 60 / 30 :)

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #957216  autor: Kryniczanin
 23 paź 2017, 08:36
Sobota ponad 20 GB w ciągu doby. Około 22 internet zwolnił do 10mb/s dl - po restarcie wróciła normalna prędkość.

Niedziela ponad 30 GB w ciągu 15 h pod koniec Grand Prix USA F1 net zwolnił do 5mb/s dl. jakoś między 00 a 01 tej nocy połączenie samoistnie się rozłączyło i rano lejka już nie było.

Lejek JEST, ale sprytnie wdrożony, znika po rozłączeniu sesji.
 #957218  autor: piotrzet
 23 paź 2017, 08:39
A masz inną ofertę z T-Mobile? Bo u mnie jest tak że w godzinach 20-22 prędkość spada do 15 Mb/s z 50 Mb/s i to na każdej ofercie i u znajomych to samo w tej lokalizacji. Tyle że nie mam oferty internetu domowego a ofertę MAX. Zresztą ostatnio też chyba coś zaczęli u mnie robić bo teraz już od 2 dni zamiast spadku prędkości jest wzrost ping z około 25 na 100 a prędkość obcięta tylko do 30 Mb/s

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #957232  autor: martin87
 23 paź 2017, 10:12
Z tym, że to oferta tylko dla wsi, studentów i miejsc poza miejskich to mit. Ja mieszkam kilka przystanków od centrum miasta, 2 przystanki od drugiej linii metra i 10Mb/s w Netii/Orange to u mnie max, UPC/Vectra mają kable w budynku obok, ale nie chcą rozszerzyć swojej działalności o ten budynek, FTTH Orange jeszcze mało gdzie są, głównie w nowym budownictwie, a UPC skupia się głównie na otwieraniu nowych salonów.
 #957236  autor: Karlos20
 23 paź 2017, 11:14
piotrzet pisze:To daj znać czy po okresie testowym nic się nie zmieniło i jest jak teraz czyli dobrze
Będę informował na bieżąco.
piotrzet pisze:A masz inną ofertę z T-Mobile? Bo u mnie jest tak że w godzinach 20-22 prędkość spada do 15 Mb/s z 50 Mb/s i to na każdej ofercie i u znajomych to samo w tej lokalizacji. Tyle że nie mam oferty internetu domowego a ofertę MAX. Zresztą ostatnio też chyba coś zaczęli u mnie robić bo teraz już od 2 dni zamiast spadku prędkości jest wzrost ping z około 25 na 100 a prędkość obcięta tylko do 30 Mb/s
Zależy od lokalizacji i obciążenia. Dodatkowo są ustawiane dziwne serwery na speedtest.net które w wielu wypadkach wieczorami pokazują u mnie 15 do 30 mbps (np Włocławek SatFilm, czy Młodzieżowa Spółdzielnia Mieszkaniowa Toruń), podczas, gdy inne wskazują 60 / 30 (speedtest.pl albo na speedtest.net - z innych serwerów), więc prędkości wcale nie wskazują, że jest spowolnienie, skoro nadajniki nie są daleko, a pojemność sieci spora.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #957265  autor: JFK2016
 23 paź 2017, 16:25
darekka pisze:Ta oferta jest/ma być alternatywą dla miejsc gdzie "po kablu" jest niewielka szansa na więcej niż do kilku Mb, bo sieć jest stara i nikt nie chce kłaść światłowodów/nie opłaca się modernizacja. ...
Wiadomo, że mając opcję sensownego neta stacjonarnego(kabel, światełko) w miejscu zamieszkania nikt nie będzie się pchał w mobilny.
Oferta T jest jeszcze dobrym wyborem dla najemców mieszkań, gdzie montaż kabelka z umową na 24msc. nie jest dobrym wyborem-da się przecież net od T zabrać w inne miejsca.
Tak "a Polacy kupują tylko nowe samochody w salonach, bo są dostępne", niestety rzeczywistość jest bardziej kolorowa: oferta T-Mobile jest średnio lekko licząc 2x tańsza od dostępu światłowodowego/kablowego, sieci 3-4G są ISP nr 1 w Polsce. Także "średnio" działa już na mnie jak ktoś piszę że jak by miał byle jaki kabel to by z tej oferty nie skorzystał. Oferta T-Moblie (poza ofertami łączonymi/ofertami DUK innych operatorów 3-4G) jest nr 1 od września 2017.
darekka pisze: Co do FUP to uważam, że nie będzie z tym źle ponieważ jest to "net stacjonarny" i z samej racji na ten fakt szanse na lejki są znikome.
FUP jest i będzie (operator proporcjonalnie do liczby nowych klientów będzie go rozwijał), oczywiście będą tacy których nigdy może nie spotkać-przykład użycia @Karlos20
Kod: Zaznacz cały
 Wysłane/Pobierz: 22,61 GB / 130,49 GB 
które jest bardzo umiarkowane, ekstremiści którzy będą chcieć z tego dostępu zrobić dodatkowo IPTV z opcją HD 16h dziennie szybko go złapią.
 #957306  autor: darekka
 23 paź 2017, 20:49
@JFK2016 - gdzie ja napisałem, że z tej oferty bym nie skorzystał mając sensowny net stacjonarny(mam obecnie NEO do 20Mb wyciągające 16Mb/0,7Mb i mi jest absolutnie niewystarczający ze względu na śmieszny wręcz UPLOAD)? Napisałem, że mając naprawdę niezłe łącze stacjonarne(kilkadziesiąb Mb lub światłowód) ludzie mnej chętnie patrzą na net mobilny jako ten o niepewnych parametrach w przyszłości. Nie zaprzeczam zaletom mobilnego oraz znacznie niższej cenie w porównaniu do kabelka, ba sam nawet jestem użytkownikiem mobilnego i na kabel bym nie zamienił, bo mając limitowaną edycję "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich" w T-mobile/Heyah mam wszystko za 30zł.(nawet sporo mniej mnie to kosztuje) mam opcję zmiany miejsca oraz wolność wyboru(w końcu moja oferta to prepaid).
Gdybym zaś nie posiadał tej oferty to chętnie bym z obecnej oferty T-mobile za 45/55zł. skorzystał.

Co do moich wywodów tyczyły się zamiarów operatora po wprowadzeniu tej oferty-chce on przejąć zirytowanych posiadaczy stacjonarnego neta o niskich osiągach lub tych dla, których nie na rękę jest pchać się w kabel np.w wynajmowanym mieszkaniu oraz tych, którzy z różnych powodów nie chcą lub nie mogą mieć kabla, bo się np.nikomu nie opłaca kopać i położyć. Wiemy, że z prędkościami i dostępnością zasięgu neta mobilnego jest dużo lepiej niż kablowego choć kabel jak już jest z sensownymi prędkościami jest pewniejszy ale za to przywiazany do miejsca-oferta T nie ma tej wady.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #957354  autor: darekka
 24 paź 2017, 08:40
Zapisy o FUP są nawet w stacjonarnym necie ale część osób "widzi" je tylko w mobilnym-każda sieć ma w Ogólnym Regulaminie Świadczenia Usług takie zapisy, które mają ją zabezpieczyć przed cwaniakami. Inna sprawa czy i kiedy je stosują(Plus swego czasu w Nielimitowanym LTE to pojechał po bandzie blokując ludzi po kilkudziesięciu GB inni tego błędu nie popełnią).

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #957356  autor: piotrzet
 24 paź 2017, 08:46
Dokładnie. Problemem nie jest ten FUP moim zdaniem tylko to że T-Mobile dał taką świetną ofertę i szukanie na siłę minusów nie wiem po co. Bo play taki świetny i takiej nie ma czy jak? Nie ma to przenoszę numer do konkurencji i już a nie. No chyba że są to komentarze opłacone to co innego.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #957360  autor: darekka
 24 paź 2017, 08:58
Na szczęście dla tej oferty numeru nie trzeba przenosić- do tego 30dni testów, niezły sprzęt, brak przywiązania do miejsca jak w Orange(Stefa Domowa z +250GB i lejek), cena więcej niż dobra, totalny brak limitu danych(w temacie po 600GB i nic nie zablokowane) no i jeszcze elastyczność(zmiana ceny i prędkości 1 raz w miesiącu).
Czego chcieć więcej-konkurencji brak, zasięg sieci nader wystarczający(nadal rozwijany), osiągi OK-nic tylko brać.

Widać klienci konkurencji/ew.trole szoka mają, że T-mobile dał tak dobrą ofertę, że konkurencja nie odpowiedziała w żaden sposób.

@martin87 Twój link jest sprzed 1,5 roku i od tamtej pory Plus jak się przejechał na swoim FUPie tak go już w zasadzie nie stosuje
Ostatnio zmieniony 24 paź 2017, 09:01 przez darekka, łącznie zmieniany 1 raz.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
  • Strona 19 z 73
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 73
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 73