DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 17 z 73
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 73
 #956022  autor: martin87
 15 paź 2017, 08:54
Jak się w salonie dowiedziałem, że jest możliwość normalnej papierowej faktury na adres (w panelu nie widzę takiej opcji) i nie jest pobierana dodatkowa opłata za to. W przypadku papierowej faktury można ją drukować także w salonie T-Mobile (w play można drukować bez zależności od wyboru rodzaju faktury), w przypadku e-faktury nie ma takiej możliwości.
Muszę się jeszcze dowiedzieć czy mogę wymienić obecny router na inny, ten dlink ma jakiś błąd z tym wifi i tak.
 #956105  autor: WybrzezeKosciSloniowej
 15 paź 2017, 17:09
Krótka recenzja z pierwszymi wrażeniami. Mam router ten tańszy "za złotówkę". Kupiłem dla rodziców, ale zanim im zawiozę testuję w domu. Odłączyłem router od upc i korzystamy w domu tylko z tmobile - dwa komputery, dwa telefony, ciągłe obciążenie. Niby są tylko 2 kreski zasięgu (wygwizdów dużego miasta), ale prędkości wg speedtesta w okolicach 18-19,5 (abo 20 mb). Jestem zaskoczony, co prawda router od upc daje średnio 40-45 mb internetu, ale nie potrafię dostrzec różnicy w codziennym korzystaniu (przeglądanie internetu, player, ipla, netflix). Fantastyczna oferta.
 #956116  autor: martin87
 15 paź 2017, 20:20
Włacz wymuszanie LTE/4G, bo u mnie było na auto i nie było tak fajnie. Istotna też pozycja samego routera, postawiłem na oknie i jest 50Mb/30Mb/s, no ale to jednak niemal centrum wawy i tak kilkokrotnie szybciej niż na stacjonarnym.
 #956217  autor: martin87
 16 paź 2017, 16:02
Jak miałem auto to miałem w porywach 15Mb/s, po przełączeniu na lte only leciało 45Mb/s.
Radzę unikać routera Dlink 921 z nim masakryczne problemy. Po zrobieniu upgrade firmware połączeniu zyskuje na stabilności i jest generalnie szybko, ale nadal są jakieś problemy. Nie można zmienić hasła dostępu do adm (domyślnie nie ma hasła wogóle), bo przestaje wchodzić i stare hasło, a nowe też nie działa i nie da się zalogować. Wifi jak ukryjemy to np. smartfony mają problem by nawet wykryć taką sieć (laptop, Xbox 360, wifi stick usb nadal się łaczą bez problemów, na smartfon nie ma nadziei). Czekam aż będą mieli dostawę do salonu tych Huawei i wymieniam na tamten model. Jak spłacać to coś co działa.

WPA2 zostało złamane tak nawiasem xd
 #956239  autor: lordbyd
 16 paź 2017, 19:58
Nie można zmienić hasła dostępu do adm (domyślnie nie ma hasła wogóle), bo przestaje wchodzić i stare hasło, a nowe też nie działa i nie da się zalogować.
@martin87 - ze zmianą hasła też miałem problemy.
Wpadłem na to, że ruter przyjmuje hasło tylko do 8 liter/cyfr :)
Jak wpisujesz więcej - to ruter przyjmuje zmianę - jednak pamięta tylko do 8 cyfr/liczb.
Spróbuj jeśli możesz - dla testów - zrobić ręczne wyszukiwanie sieci i sprawdź czy Ci coś wyszuka :)
U mnie oprócz tych dwóch powyższych problemów wszystko śmiga bez problemów.
Połączenia są stabilne - działa przekierowanie portów, DMZ czy nawet zdalny dostęp.
Jedynym problemem jest brak publicznego IP - co czyni te funkcje nieprzydatnymi - korzystam z oferty 30 GB za 29,99 PLN.
 #956270  autor: martin87
 16 paź 2017, 22:34
W obu przypadkach zadziałało, to mogło by zwracać jakiś błąd albo notkę przy wprowadzaniu xd
Ciekawe czy dostanie update po tym złamaniu WPA2 czy lepiej z wifi się całkiem wycofać. Bo że Linux dostał update, to router nadal będzie mieć lukę:).

Po co wam ten publiczny IP? To i tak jest zmienne IP, nie postawisz na tym serwera.
 #956287  autor: lordbyd
 17 paź 2017, 07:08
Po co wam ten publiczny IP? To i tak jest zmienne IP, nie postawisz na tym serwera
Za pomocą usługi DDNS można "wejść" zdalnie do rutera lub - po konfiguracji portów - połączyć się z pulpitem zdalnym czy rejestratorem monitoringu.
 #956367  autor: marcinkrysk
 17 paź 2017, 18:37
Z zasady każdy adres IP w mobilnym internecie jest z puli adresu prywatnego . Wydaje mi się ze jeśli dadzą ci publiczny adres IP to dostaniesz także stałe IP. W orange tez niby nie można dla klientów indywidualnych a ja dostałem chodź po wielu problemach ale się da. Orange naprzykład dawało publiczne IP ale miało skopany gdzieś routing i z wewnątrz sieci orange do tego adresu publicznego nie można było się dostać.

Ciekawe jakbyście spróbowali podejść do tematu tak zadzwonić na infolinie sprzedażową zapytać o stale ip jak powiedzą że nie ma to dać do zrozumienia że podpiszesz umowę ale jak będzie stałe ip ,ewentualnie poprosić konsultanta o skonsultowanie się z przełożonym .
 #956382  autor: JFK2016
 17 paź 2017, 20:17
martin87 pisze: Po co wam ten publiczny IP? To i tak jest zmienne IP, nie postawisz na tym serwera.
Publiczny IP potrzebny jest do niektórych serwisów gier, programów i usług wymagających płynnej dwustronnej komunikacji, dodatkowo jeżeli operator stosuje NAT, to na publicznym działają o wiele lepiej usługi bankowe on-line, serwisy typu NC+GO...Zmienne IP aż tak bardzo nie przeszkadza-po to jest klient DDNS.
marcinkrysk pisze:Z zasady każdy adres IP w mobilnym internecie jest z puli adresu prywatnego .
Nie musi tak być- w Plusie tak nie jest, Play w ofercie abonamentowej (prepaid internetowy również tak kiedyś działał na publicznym adresie), ba Aero2 w pierwszych latach również logował klienta na publicznym adresie schowanym za serwerem proxy/firewall operatora (nie mylić z routowanym adresem dostępnym z zewnątrz sieci ).
marcinkrysk pisze: W orange tez niby nie można dla klientów indywidualnych a ja dostałem chodź po wielu problemach ale się da. Orange naprzykład dawało publiczne IP ale miało skopany gdzieś routing i z wewnątrz sieci orange do tego adresu publicznego nie można było się dostać.
Korzystam z publicznego IP w Orange i nie mam problemów z dostaniem się z wewnątrz sieci/taryfy voice (wg mnie raczej to nie jest kwestia skopania konfiguracji operatora, ale nie znajomości klienta jej konfiguracji-w taryfie voice nie możemy mieć ustawionego APN:Orange internet-bo cały ruch jest przerzucany przez serwer operatora w IPv6, działa przez APN:internet, minusem są nie działające wówczas MMS).
 #956403  autor: MarekAG
 17 paź 2017, 22:14
Potwierdzam, w Plusie/CP można dopłacić za publiczne IP. Dynamiczne lub statyczne:

Obrazek Obrazek

Nie rozumiem dlaczego T nie pozwala, bardziej wymagającym klientom, dopłacić za ten "luksus".
 #956735  autor: pakierhakierxd2
 20 paź 2017, 09:10
B525 :)
to typowo stacjonarny router z 4 portami lan :)
mam go od 20 dni i chwalę :D
600 gb juz na nim pobralem
http://beta.speedtest.net/result/6721906417

do Playa używałem dwr 116 + e3372 i bez porównania !

Pozdrawiam :)
 #956741  autor: martin87
 20 paź 2017, 09:38
Ważny jest sam modem. Miałem Huawei E220 (i nadal mam, był plug 'n' play, żadnej zabawy z instalowaniem czegokolwiek) i smartgon samsung osiągał o wiele lepsze wyniki na hdspa niż ten sam modem, ogarniał też zasięg hdspa, tam gdzie ten modem łapał najwyżej gprs.
 #956766  autor: Karlos20
 20 paź 2017, 11:44
WybrzezeKosciSloniowej pisze:Według harmonogramu mam zapłacić 20 zł za router do 23.10. Nie otrzymałem jeszcze żadnej faktury - czekać na fakturę na 45 zł czy płacić 20 zł zgodnie z harmonogramem?
Raty za router są wszyte do najbliższej faktury wraz z jej terminem płatności (aktualną masz do 23.10). Kontaktując się z BOA 602900000 sam możesz zdecydować o spłacie rat. Zgodnie z regulaminem sprzedaży ratalnej TMPL niezapłacenie rat(y) w terminie powoduje naliczanie odsetek ustawowych.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #956815  autor: slavkowsky
 20 paź 2017, 16:42
maniek0071 pisze:Panowie szybkie pytanie - ktory Router - B525 czy B528 ?
Mogę polecić B525, u mnie daje radę wyłapać DOWN 60 Mbit/s UPL 20 z nadajnika oddalonego o 8 km. Współpracuje z aplikacjami które w odróżnieniu od nakładki T-mobile umożliwiają wymuszanie częstotliwości, u mnie domyślnie łapał sygnał z nadajnika 800 Mhz gdzie prędkość była 3-krotnie niższa, po przestawieniu na 1800+2600 ssie elegancko.

Tylko martwi mnie sytuacja z zeszłej niedzieli gdzie download nie był wyższy niż 2 Mbit/s, oby się to nie powtarzało
  • Strona 17 z 73
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 73
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 73