DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 16 z 73
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 73
 #955800  autor: Karlos20
 13 paź 2017, 01:39
martin87 pisze:Rata za urządzenie jest opłatą oddzielną?
Tak, dlatego możesz spłacić raty szybciej, aby mieć przez resztę umowy niższy rachunek za ofertę. Dla wygody Abonenta i operatora-sprzedawcy raty są naliczane do faktury. Informacje i obsługa dostępna pod numerem 602900000 wybierając opcję Internet Domowy / Faktury

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #955806  autor: martin87
 13 paź 2017, 07:33
Mi przyszła pierwsza faktura. Z tego co widzę, to nie ma opcji zamiany na fakturę tradycyjną (listownie) ani też operator nie powiadamia, że takowa została wystawiona ani smsem ani na email. Ciekawe czy taką e-fakturę można sobie wydrukować za darmo w salonie, w play jest taka usługa dostępna.

Mam nawet na fakturze ile MB zostało pobranych:)
 #955807  autor: darekka
 13 paź 2017, 08:21
TAK i możesz dzwoniąc do opa dogadać temat spłaty przedterminowej rat. W takim przypadku przez 24msc. płacić możesz sam abo w kwocie 25/35zł.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #955822  autor: Karlos20
 13 paź 2017, 10:51
WybrzezeKosciSloniowej pisze:Od kiedy obowiazuje umowa? Od kiedy ją podpiszę z kurierem? Od kiedy liczy się te 30 dni testów? Od kiedy odbiorę od kuriera?
Dokładnie tak. Zachęcam jednak, żeby to załatwić na miejscu w sklepie stacjonarnym T-Mobile, ułatwi to też ewentualny zwrot urządzenia i rozwiązanie umowy. Zaoszczędzisz sporo czasu.
WybrzezeKosciSloniowej pisze:W jakiej formie dostaje się faktury? Na maila?
Do wyboru mail lub poczta tradycyjna.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #955825  autor: WybrzezeKosciSloniowej
 13 paź 2017, 11:14
Dzięki, właśnie mnie odwiedził kurier, którego zwodziłem od 3.10, bo mi się nie opłacało zaczynać współpracy wcześniej. W umowie mam wpisane, że chcę pocztą elektroniczną, ale nigdzie w umowie nie ma mojego maila (choć go mają bo na niego przyszły dokumenty zaraz po rozmowie z konsulem).
 #955826  autor: JFK2016
 13 paź 2017, 11:17
darekka pisze:(sam Operator utrudnia to uniemożliwiając zakup stałego IP) lub Ci, którzy chieliby zrobić sobie z tego neta podstawę dla mini sieci sprzedawanej po znajomych.
Tutaj to trochę się zagalopowałeś z tymi peanami na cześć operatora, o ile stałe IP zewnętrzne mógł wyciąć bez szkód dla prywatnego klienta, to dynamiczne IP jak najbardziej powinien udostępniać (piszemy tutaj o IP z otwartymi portami dostępnym z zewnątrz sieci), a już podstawą przy tego typu usłudze jest zewnętrzne IP na WAN (tak z blokowanym dostępem z zewnątrz przez firewall/serwer proxy operatora ale przypisane do jednego klienta, tak tj. w Play i Plus). Dla wymagających użytkowników ma to znaczenie bo niektóre usługi nie chcą poprawnie działać np. korzystając z NC+GO które nie chce z takową usługą poprawnie działać (sprawdzone na Orange i w P4 na RBM-gdzie adres mamy za NAT operatora), korzystanie z bankowości internetowej również działa "średnio"...
darekka pisze: Cieszcie się, bo konkurencja niestety w tej kasie nie istnieje.
Nie przesadzajmy, konkurencja jest w usługach łączonych (Plus/CP), RBM-przy reżimie 100GB, później 2Mbps. Dla nowego klienta który nie zamierza korzystać z tego typu usług, ma dobry zasięg usług 3G-HSPA+2100MHz/4G T-Mobile, oferta jest nr 1, a reszta tak odstaje że nie warto ją nawet porównywać (dodatkowym + jest oferowany sprzęt). :)
 #955834  autor: darekka
 13 paź 2017, 12:07
W łączonych owszem sam net mógłby wyjść poniżej 25zł. ale trzeba wtedy bulić za inne usługi i jest się związanym rabatem, bo kasując jedną z usług z pakietu łączonych tracimy lub znacznie się zmniejsza rabat na inne, a to już takie fajne cenowo może nie być.
Operatora chwalę za tę ofertę netu za 45/55zł. choć sam z niej nie skorzystam(mam "Masz złotówkę..." z jej wadami i zaletami-w temacie jest sporo moich postów z opisem cudów jakie bywają) ale robię to na zimno-za taką kasę konkurencji nie ma w ofertach pojedyńczych, bo albo są limity: Play-100GB, Orange 100+250GB w strefie domowej(przywiązane do konkretnej lokalizacji), Plus ma nolimit neta ale z możliwym FUPem.
T-mobile w tej ofercie daje naprawdę dużo za niewielką kasę-do tego nie jest się przywiązanym do miejsca jak w Orange.

Oczywiście każdy musi potestować przez te 30dni osiągi w miejscach planowanego używania i sam zdecydować.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #955874  autor: darekka
 13 paź 2017, 19:52
Ta oferta jako stacjonarna nie bedzie miała stosowanego FUPa u osób normalnie użytkujących usługę(transfery po 800-900GB dotychczas nie skutkowały blokadami więc i tu o to byłbym spokojny), bo Plus już się na tym mocno przejechał-inni wyciągli z tego wnioski...aczkolwiek każdy indywidualniemusi podjąć decyzję.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #955878  autor: JFK2016
 13 paź 2017, 20:08
darekka pisze: (mam "Masz złotówkę..." z jej wadami i zaletami-w temacie jest sporo moich postów z opisem cudów jakie bywają) ale robię to na zimno-za taką kasę konkurencji nie ma w ofertach pojedyńczych
Ja wymagam od dostępu do internetu trochę więcej-taryfa voice/użycie telefonu jako modemu całkiem to wyklucza...
darekka pisze: Orange 100+250GB w strefie domowej(przywiązane do konkretnej lokalizacji), Plus ma nolimit neta ale z możliwym FUPem.
T-mobile w tej ofercie daje naprawdę dużo za niewielką kasę-do tego nie jest się przywiązanym do miejsca jak w Orange.
To że nie przywiązuje oferty do konkretnej strefy jest jedynie odróżnieniem się od konkurencji (dziś w większości przypadków jeżeli klient się decyduje na abonament internetowy od sieci 3/4G, tzn. że pełni on funkcję stacjonarną), gdyż mobilne jego zastosowanie pełnią taryfy voice z paczkami data, ba nawet no-limitami.
darekka pisze: bo Plus już się na tym mocno przejechał-inni wyciągli z tego wnioski...aczkolwiek każdy indywidualniemusi podjąć decyzję.
Oczywiście, FUP jest/będzie w wersji lite (już od ponad roku stosuje takowy Orange). :)
 #955941  autor: Vieslav
 14 paź 2017, 15:21
Czy ktoś byłby tak uprzejmy i sprawdził, czy w tej ofercie jest zewnętrzny adres IP? Bardzo chętnie zamienię neostrade w domku na wsi (około 4mb/s) na T-Mobile internet domowy nawet kosztem wykonania instalacji zewnętrznej, ale potrzebuję zewnętrznego IP (pulpit zdalny oraz monitoring).
 #956022  autor: martin87
 15 paź 2017, 08:54
Jak się w salonie dowiedziałem, że jest możliwość normalnej papierowej faktury na adres (w panelu nie widzę takiej opcji) i nie jest pobierana dodatkowa opłata za to. W przypadku papierowej faktury można ją drukować także w salonie T-Mobile (w play można drukować bez zależności od wyboru rodzaju faktury), w przypadku e-faktury nie ma takiej możliwości.
Muszę się jeszcze dowiedzieć czy mogę wymienić obecny router na inny, ten dlink ma jakiś błąd z tym wifi i tak.
 #956105  autor: WybrzezeKosciSloniowej
 15 paź 2017, 17:09
Krótka recenzja z pierwszymi wrażeniami. Mam router ten tańszy "za złotówkę". Kupiłem dla rodziców, ale zanim im zawiozę testuję w domu. Odłączyłem router od upc i korzystamy w domu tylko z tmobile - dwa komputery, dwa telefony, ciągłe obciążenie. Niby są tylko 2 kreski zasięgu (wygwizdów dużego miasta), ale prędkości wg speedtesta w okolicach 18-19,5 (abo 20 mb). Jestem zaskoczony, co prawda router od upc daje średnio 40-45 mb internetu, ale nie potrafię dostrzec różnicy w codziennym korzystaniu (przeglądanie internetu, player, ipla, netflix). Fantastyczna oferta.
 #956116  autor: martin87
 15 paź 2017, 20:20
Włacz wymuszanie LTE/4G, bo u mnie było na auto i nie było tak fajnie. Istotna też pozycja samego routera, postawiłem na oknie i jest 50Mb/30Mb/s, no ale to jednak niemal centrum wawy i tak kilkokrotnie szybciej niż na stacjonarnym.
  • Strona 16 z 73
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 73
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 73