DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 16 z 73
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 73
 #955552  autor: martin87
 11 paź 2017, 20:55
Karlos20 pisze:Działa jak należy. Potwierdzam, przy sprawdzaniu czy faktura została opłacona. Problem może rozwiązać zainstalowanie apki Mój T-Mobile na smartfonie.
Ja wchodzę przez www, tam przesyłane jest jednorazowe hasło na sms, wpisujesz i tyle.
 #955579  autor: JFK2016
 12 paź 2017, 00:18
martin87 pisze: Stosują, większość operatorów oferuje nielimitowane LTE w limicie 100GB, a potem prędkość jest obniżana do 8kbps. W jednej z ofert była obniżana do 10Mb/s, a po wykorzystaniu drugiego limitu była zbijana do 1Mb/s. Oferta T-Mobile miała być tym prawdziwym no limitem.
Piszesz o "maśle maślanym", do września były dostępne 2 oferty LTE bez limitu: T-Mobile MAX za 79,99zł i Plus LTE bez limitu (pierwsza z reguły brała na klatę nawet największych "ssaków", druga działa różnie/bez zasad-z reguły po kilkuset GB tnie gwałtownie prędkość połączenia). Skoro T-Mobile się zdecydował na takową ofertę tzn. że wie co robi (poprzedniej również sprzedano tysiące, także jest statystyka/raporty...), o reszcie nawet nie warto pisać bo to są oferty limitowane.
martin87 pisze: W regulaminie usług T-Mobile masz zapis 9.2 o możliwości zwolnienia do 16kbps, potwierdza to także sam BOK tej firmy.
Szukasz "dziury w całym" (jak się okazało że wina kiepskiego działania usługi leży jednak po stronie zastosowanego modemo-routera), taki zapis jest/zapewne będzie w innych ofertach-bo lejek 16kbps może zostać użyty nawet do klienta który zużyje przysłowiowe 16GB-ale ma zainfekowany szkodliwym oprogramowaniem komputer który zaraża inne jednostki w sieci/zagraża sieci operatora.
martin87 pisze:Jakby było że od 500GB/msc i wyżej to bym sobie nawet głowy tym punktem nie zawracał. Takich no limitów już było wiele.
Takie zapisy są bezsensowne-bo sztucznie napędzają ruch w sieci, tu nie ma nawet co "trzepać piany" , jedni zużyją mniej, inni więcej, a tych co przesadzą trochę się przytnie (nie do kbps) i po sprawie. Dziś taka oferta to żadna nowość, jest za to bardzo atrakcyjna cenowo i z bdb sprzętem (B525).
lordbyd pisze: jak uzyskałeś takie menu serwisowe na ruterze DWR-921. Mam taki z brandem T-Mobile i takiego menu nie znalazłem :)
Tj. inna wersja tego sprzętu DWR-921E z Plusa- 2xLAN, modem cat.4 do 150Mbps, jedno wejście antenowe, w zasadzie inny sprzęt-nie wiem czemu utrzymali podobne nazewnictwo.
lordbyd pisze: Odnośnie tego rutera - działa mi bardzo dobrze - nie mam (na szczęście) z nim żadnych problemów.
Tego Twojego chyba jest najwięcej szt. w sieci (sprzedawany od 4 lat), nawet jak komuś coś szwankuje-to można spróbować zmienić na inny soft (dostępne są różne wersje). Mój również działa bardzo stabilnie (ostatnio z kartą Orange miał prawie 1000h status sesji), pobiera bardzo mało energii. Mogę go polecić jeżeli ktoś ma okazję kupić w dobrej cenie z rynku wtórnego, ma dostępne tylko jedno pasmo LTE (największa wada-brak wyboru konkretnej częstotliwości, przy zakupie od operatora zdecydowanie odradzam). W tej ofercie zdecydowanie brać B525.
 #955729  autor: martin87
 12 paź 2017, 16:16
JFK2016 pisze:Takie zapisy są bezsensowne-bo sztucznie napędzają ruch w sieci, tu nie ma nawet co "trzepać piany" , jedni zużyją mniej, inni więcej, a tych co przesadzą trochę się przytnie (nie do kbps) i po sprawie. Dziś taka oferta to żadna nowość, jest za to bardzo atrakcyjna cenowo i z bdb sprzętem (B525).
Może tak, ale wtedy jakby mi coś nawaliło przed tym progiem to mógłbym reklamować.
JFK2016 pisze:Szukasz "dziury w całym" (jak się okazało że wina kiepskiego działania usługi leży jednak po stronie zastosowanego modemo-routera), taki zapis jest/zapewne będzie w innych ofertach-bo lejek 16kbps może zostać użyty nawet do klienta który zużyje przysłowiowe 16GB-ale ma zainfekowany szkodliwym oprogramowaniem komputer który zaraża inne jednostki w sieci/zagraża sieci operatora.
Podobny zapis raczej mają operatorzy stacjonarni w przypadku zagrażania sieci lub jej przeciążaniu. Z limitami dali sobie spokój z dekadę temu.
 #955748  autor: Karlos20
 12 paź 2017, 19:07
martin87 pisze:Podobny zapis raczej mają operatorzy stacjonarni w przypadku zagrażania sieci lub jej przeciążaniu. Z limitami dali sobie spokój z dekadę temu.
Spodziewałbym się znacznego ograniczenia prędkości lub spadku do zera kbps tylko w 2 wypadkach:
> znaczna awaria
> zaległości w opłacaniu faktur.
Czepiasz się i tyle. Potestuj w spokoju w różnych miejscach i na innych urządzeniach. Nie pasuje - zrezygnuj.

Proszę Was o subiektywną ocenę wspomnianego dostępu do neta LTE, ile już testujecie, czy są jakieś problemy zasięgowe, sprzętowe, a może żałujecie, że jest "tak wolno"?
Merytorycznie, a nie czepiać się o regulaminowe zapisy, które zazwyczaj są martwe. :)

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #955749  autor: pakierhakierxd2
 12 paź 2017, 19:13
Pobrałem już 146 gb ,internet mam tydzień i nie narzekam :)
działa lepiej niż kabel !!!
zazwyczaj 35 mb ,czasami w nocy 10 mb ale mi to nie przeszkadza.
Na kablu miałem stałe 15 ale z wiecznymi awariami ;)
To tylko ten mc jakos duzo pobieram bo testuje itp w nastepnym raczej juz tak nie bedzie i bedzie 200 gb przez caly mc ;)

Pozdrawiam :)
 #955751  autor: martin87
 12 paź 2017, 19:17
Aktualizacja firmware w tym dlink 926 naprawiła błąd z wifi, stabilność połączenia jeszcze testuję. Ale trochę słabo że wrzucają klientów router z wadliwym firmware. W mojej lokalizacji (w sumie kilka przystanków od centrum Warszawy, no ale kablówki tu nie ma, a ADSL do 10Mb/s) osiągam zasięg w zakresie 93-100%, Prędkość downloadu na poziomie 30-40Mb/s, wieczorami czasami potrafi spaść do 10Mb/s, ale to nadal szybciej niż stacjonarny. Wieczorami momentami potrafią być dziwne pingi. Upload natomiast sztywno się trzyma na poziomie 30Mb/s, co dla mnie jest mega opcją, zwłaszcza że jest to w opcji do 10Mb/s:). Te opcje nie są wolne, ta oferta były generalnie dla klientów którzy kablowo nie osiągają nawet 10Mb/s.

Mam próbne od 5-ego października, pobrano 130GB
 #955752  autor: darekka
 12 paź 2017, 19:21
Było wielokrotnie powtarzane ale zrobię to jeszcze raz-w każdej ofercie(nawet stacjonarnego neta) były, są i będą zapisy chroniące operatorów przed "byznesmenamy", którzy płacąc xx kwotę chcieliby zrobić sobie z takiego łacza dosył do swojej sieci(mini provider dla ziomków z bloku,wioski itp) lub też dla ochrony swojej sieci przed bootami rozsyłającymi masowe ilości zapytań DNS, spamu itp. Zapisy te są po to aby operator w sytuacji masowego wręcz "dojenia" neta mógł ochronić siebie i swoich klientów przed padem sieci. Normalni transferujący po kilkase GB mogą spać spokojnie-bać się powinni tylko Ci, którzy planowali postawienie serwera na takim łączu(sam Operator utrudnia to uniemożliwiając zakup stałego IP) lub Ci, którzy chieliby zrobić sobie z tego neta podstawę dla mini sieci sprzedawanej po znajomych.

Jak ktoś wspomniał prekursorami oferty byliśmy my posiadacze "Masz złotówki...", którzy transferowaliśmy po kilkaset GB miesięcznie bez lejków, blokad itp. Testowaliśmy(i nadal użytkujemy te limitowane SIMKi z kompletem usług bez limitu za 1zł./doba) i na naszych statystykach policzyli, że opłaci się dać ofertę neta bez limitu z lekkim ogranicznikiem prędkości za w sumie 25zł. Pamiętajcie, że po nas dali nolimit neta bez ogranicznika maksymalnej prędkości za 79,99zł. i jakoś nikogo nie zbanowali pomimo transferów po 800 i więcej GB miesięcznie. TO dowodzi, że operator się obudziła z letargu(spory czas bez dobrych ofert), przetestowali sieć i zapotrzebowanie na nolimit oraz doszli do wniosku, że sieć to spokojnie wytrzyma.
Cieszcie się, bo konkurencja niestety w tej kasie nie istnieje.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #955755  autor: martin87
 12 paź 2017, 19:36
Pierwszy akapit, no z tym się zgadzam.
UPC chyba ma zapis o nie udostępnianiu łącza osobom trzecim i chyba wogóle masz limit do 5 urządzeń.
darekka pisze:Cieszcie się, bo konkurencja niestety w tej kasie nie istnieje.
No właśnie minął miesiąc, a konkurencja nie zastosowała żadnej kontry
 #955757  autor: darase
 12 paź 2017, 19:53
Testuję T-mobile bo zdenerwował mnie Play i wypowiedziałem umowę
Po wypowiedzeniu Pkay 2 razy szybszy od T-mobile, może większy abo będzie lepszy.
Nikt nie daję routera za 1zł .

eCoal i nie ma problemu :-)
 #955762  autor: martin87
 12 paź 2017, 20:26
Ten router się spłaca przez 2 lata w ratach, jest pewnie drożej niż kupując z allegro. Ten za 199zł nie przekonał ani ceną na start do zapłacenia ani możliwościami - wolę mieć router z 4 wyjściami LAN.
 #955763  autor: darekka
 12 paź 2017, 20:42
24x20zł.raty razem koszt routera 480zł. Jak oferta odpowiada to router zawsze można sprzedać i kupić inny bardziej pasujący.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #955769  autor: darekka
 12 paź 2017, 21:16
Nikt nie broni spłacić go w całości od razu, sprzedać już jako własny i płacić abonament 25zł/35zł. Co do ewentualnych blokad to nikt się w to bawił raczej nie będzie-bodaj Plus wpadł na taki enialny pomysł(jak i wpadł na FUPa w nielimitowanym LTE).

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #955785  autor: martin87
 12 paź 2017, 22:00
darekka pisze:Nikt nie broni spłacić go w całości od razu, sprzedać już jako własny i płacić abonament 25zł/35zł.
Rata za urządzenie jest opłatą oddzielną?
darekka pisze:Co do ewentualnych blokad to nikt się w to bawił raczej nie będzie-bodaj Plus wpadł na taki enialny pomysł(jak i wpadł na FUPa w nielimitowanym LTE).
Nieno blokada to nie jest, Internet jednak nadal działa, tyle że z prędkością 16kbps:).
 #955800  autor: Karlos20
 13 paź 2017, 01:39
martin87 pisze:Rata za urządzenie jest opłatą oddzielną?
Tak, dlatego możesz spłacić raty szybciej, aby mieć przez resztę umowy niższy rachunek za ofertę. Dla wygody Abonenta i operatora-sprzedawcy raty są naliczane do faktury. Informacje i obsługa dostępna pod numerem 602900000 wybierając opcję Internet Domowy / Faktury

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #955806  autor: martin87
 13 paź 2017, 07:33
Mi przyszła pierwsza faktura. Z tego co widzę, to nie ma opcji zamiany na fakturę tradycyjną (listownie) ani też operator nie powiadamia, że takowa została wystawiona ani smsem ani na email. Ciekawe czy taką e-fakturę można sobie wydrukować za darmo w salonie, w play jest taka usługa dostępna.

Mam nawet na fakturze ile MB zostało pobranych:)
 #955807  autor: darekka
 13 paź 2017, 08:21
TAK i możesz dzwoniąc do opa dogadać temat spłaty przedterminowej rat. W takim przypadku przez 24msc. płacić możesz sam abo w kwocie 25/35zł.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
  • Strona 16 z 73
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 73
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 73