DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 1 z 73
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 73
 #950323  autor: adziu82
 12 wrz 2017, 18:09
Jeżeli rzeczywiście nie będzie FUP-a, to zapowiada się bardzo dobrze.
Dawno powinien być limit na prędkości, a nie na paczki danych.
Ja bym nawet rozbił to na kilka innych opcji pomiędzy 20 Mb/s a 60 Mb/s i co np 5 zł więcej za lepszą prędkość.
Sam przetestuję ten domowy internet u siebie.
Nam około 25 Mb/s na jednej karcie na abonament w T-Mobile na HTC, ciekawe ile będzie na ruterze z LTE800.

http://www.telepolis.pl/wiadomosci/nowa ... 39942.html
Ostatnio zmieniony 13 wrz 2017, 10:31 przez adziu82, łącznie zmieniany 2 razy.

RawStyle
 #950324  autor: piotrzet
 12 wrz 2017, 18:21
Ja korzystam z opcji MAX która jest od dawna tam nie ma lejka ani nic spokojnie miesięcznie po 800 GB bez problemu więc tutaj będzie tak samo.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #950327  autor: piotrzet
 12 wrz 2017, 18:34
Jest ale niestety tylko opcja Max czyli bez żadnych ograniczeń za 79,99

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #950332  autor: adziu82
 12 wrz 2017, 18:49
@Kryniczanin, widzisz Ty bez sprzętu a ja właśnie potrzebuje je do agregacji.
Chociaż nawet nie wiem, czy T ma u mnie agregację (z zesztą oni sami nie wiedzą, jak to mi odpisali ).
Ma na pewno O więc sprawdzę przy okazji abonament w Orange jak będzie na agregacji.
Jeżeli kilka Mb/s więcej to rezygnuje z abonamentów i z moim dziadkiem ZTE283+ na kartę coś weźmiemy.
30-50 GB zużycia na m-c to na pewno nie jest zapotrzebowanie duże na internet stacjonarny.

RawStyle
 #950347  autor: adziu82
 12 wrz 2017, 20:13
Nie jestem osobą, która zachwala swojego ulubionego operatora, używam aktualnie to co wg mnie jest najlepsze dla mnie i rodziny.
Wszystko mam w Orange obecnie, ale porównując internet T do O to chyba odjechało T.

Za 55 zł mamy ,, no limit " i ruter w cenie.
Orange daje za 60 zł 250 GB z tego co pamiętam bez rutera, fakt, że nie ma limitu prędkości, ale dla mnie to bez znaczenia, bo w O mam około 40 Mb/s a w T około 30 Mb/s.
Będzie regulamin, będzie wiadomo czy na pewno jest bez limitu ten domowy internet.
Ale wg mnie jeżeli już ustawili jakieś limit prędkości, to może być tak, że po np 500 GB przytną z 60 Mb/s do np 30 Mb/s.

RawStyle
 #950364  autor: piotrzet
 12 wrz 2017, 20:54
Co? Max to no limits 4G, 3G i 2G każda technologia nie wiem skąd ty te bzdury piszesz

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #950397  autor: lordbyd
 13 wrz 2017, 07:40
Na stronie T-Mobile.pl pojawiły się regulaminy usługi.
Z tego co widzę, nie ma tu żadnych haczyków - określone są tylko szacunkowe prędkości pobierania i wysyłania danych.
Nie ma mowy o żadnych limitach czy ograniczaniu prędkości.
 #950403  autor: Sig
 13 wrz 2017, 08:08
Będę szczery - dawno mnie żadna oferta tak nie podjarała :D. Sam mam dobry kabel, ale to jest w końcu coś, co wygląda na godne polecenia Rodzicom w miejsce ich Netii na linii Orange do 10 Mbps. Dobrze się składa, że kończy im się w grudniu.
Byłoby fajnie, gdyby ktoś miał możłiwość wziąć na testy oba te urządzenia i sprawdzić je w tym samym miejscu i w tym samym czasie - jaka jest realna różnica i czy warto dopłacać. Jak rozumiem to pudełeczko ma chyba akumulator - dla mnie zbędne.
Nie miałem abonamentu w T-M, co się u nich dziej po dwóch latach? Durne automatyczne wznowienia na rok, jeżeli się nie wypowie, czy przejście na czas nieokreślony na starych warunkach?

Patrzę na razie optymistycznie - sieć nie musi całkowicie siąść po tej ofercie. Pamiętacie pewnie zestawienia ruchu sieci operatoró - TM było najniżej z infrastrukturalnych. Miejsce mają. Do tego współpraca w jakimś zakresie w ramach Networks, no i pamiętajmy o wypchnięciu/ograniczeniu
Play z roamingu. Teraz ten ruch wydaje się być logiczny.

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.
 #950407  autor: piotrzet
 13 wrz 2017, 08:29
Sig pisze:Będę szczery - dawno mnie żadna oferta tak nie podjarała :D. Sam mam dobry kabel, ale to jest w końcu coś, co wygląda na godne polecenia Rodzicom w miejsce ich Netii na linii Orange do 10 Mbps. Dobrze się składa, że kończy im się w grudniu.
Byłoby fajnie, gdyby ktoś miał możłiwość wziąć na testy oba te urządzenia i sprawdzić je w tym samym miejscu i w tym samym czasie - jaka jest realna różnica i czy warto dopłacać. Jak rozumiem to pudełeczko ma chyba akumulator - dla mnie zbędne.
Nie miałem abonamentu w T-M, co się u nich dziej po dwóch latach? Durne automatyczne wznowienia na rok, jeżeli się nie wypowie, czy przejście na czas nieokreślony na starych warunkach?

Patrzę na razie optymistycznie - sieć nie musi całkowicie siąść po tej ofercie. Pamiętacie pewnie zestawienia ruchu sieci operatoró - TM było najniżej z infrastrukturalnych. Miejsce mają. Do tego współpraca w jakimś zakresie w ramach Networks, no i pamiętajmy o wypchnięciu/ograniczeniu
Play z roamingu. Teraz ten ruch wydaje się być logiczny.
Czym się tak jarać? Żadna nowość mieli od dawna taką ofertę w cenie 79,99

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #950417  autor: Sig
 13 wrz 2017, 09:30
piotrzet pisze: Czym się tak jarać? Żadna nowość mieli od dawna taką ofertę w cenie 79,99
Osłabiasz mnie człowieku. Pomijając detale oferty, które nie były w 100% identyczne, to jeżeli dla ciebie cena 79,99 zł i 45 zł (z urządzeniem za 1 zł) jest taka sama to nie mam pytań.
Oferta tańsza o jakieś 40% - dla ciebie to to samo.
Aż mnie zachęciłeś po raz pierwszy do poszukania, czy na forum jest opcja ignorowania użytkownika, skoro prezentujesz takie mądrości :-D

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.
 #950423  autor: adziu82
 13 wrz 2017, 10:34
T-Mobile obniża, a Orange podnosi ceny. Moje zdanie takie same jak @Sig, nie jaram się, ale oferta bardzo dobra.
Jak będę miał więcej czasu na testy, to wezmę na miesiąc i sprawdzę to i też Orange na którymś routerze ( chodzi mi o agregację przede wszystkim, czy pójdzie coś u mnie ).

A ten Huawei B529 nie ma wbudowanego prostownika, bo taki duży :lol:

RawStyle
 #950438  autor: piotrzet
 13 wrz 2017, 11:49
Sig pisze:
piotrzet pisze: Czym się tak jarać? Żadna nowość mieli od dawna taką ofertę w cenie 79,99
Osłabiasz mnie człowieku. Pomijając detale oferty, które nie były w 100% identyczne, to jeżeli dla ciebie cena 79,99 zł i 45 zł (z urządzeniem za 1 zł) jest taka sama to nie mam pytań.
Oferta tańsza o jakieś 40% - dla ciebie to to samo.
Aż mnie zachęciłeś po raz pierwszy do poszukania, czy na forum jest opcja ignorowania użytkownika, skoro prezentujesz takie mądrości :-D
Piszesz że pierwsza taka oferta to piszę że nie pierwsza. Po za tym w cenie 45 zł masz ograniczenie prędkości a w tej za 79,99 to chyba sam nie wiesz co piszesz

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #950443  autor: marcin19883
 13 wrz 2017, 12:01
piotrzet pisze:Co? Max to no limits 4G, 3G i 2G każda technologia nie wiem skąd ty te bzdury piszesz
Z regulaminów
Przeczytaj sobie w regulaminie punkt 3. O lte bez limitu.
"Po przekroczeniu przez Abonenta korzystającego z usługi „LTE bez limitu” 100 GB transmisji danych w technologii LTE w Cyklu
Rozliczeniowym, prędkość transmisji ulegnie obniżeniu do końca tego cyklu i będzie wynosić nie więcej niż 2Mb..."
//cloud.tapatalk.com/s/59b90308468 ... 012881.pdf
 #950451  autor: piotrzet
 13 wrz 2017, 12:28
marcin19883 pisze:
piotrzet pisze:Co? Max to no limits 4G, 3G i 2G każda technologia nie wiem skąd ty te bzdury piszesz
Z regulaminów
Przeczytaj sobie w regulaminie punkt 3. O lte bez limitu.
"Po przekroczeniu przez Abonenta korzystającego z usługi „LTE bez limitu” 100 GB transmisji danych w technologii LTE w Cyklu
Rozliczeniowym, prędkość transmisji ulegnie obniżeniu do końca tego cyklu i będzie wynosić nie więcej niż 2Mb..."
//cloud.tapatalk.com/s/59b90308468 ... 012881.pdf
A co pisze w tabeli? Opcja MAX internet bez limtu nie dotyczy. Czytać nie umiesz? Tej oferty dotyczy tylko opcja internet bez limtu czyli punkty 3.1 do 3.1.2

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
  • Strona 1 z 73
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 73
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 73