DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

 #937637  autor: pustak
 09 lip 2017, 08:56
Witam,

mam pytanie jaki router wybrać HUAWEI E5573s czy E5180 dla internetu na karte w PLAY?
Jaka jest między nimi różnica oprócz tego że jeden ma baterię a drugi nie ma.
Który router i dlaczego byście drodzy użytkownicy polecili.

Używam Internetu na kartę w Play jako internetu domowego.
Doładowuje konto za 136 zł włączam pakiet 45 zł i korzystam 4 miesiące (3 miesiące z pakietu i 4 z 36 GB które dostaje za doładowanie).

Do tej pory korzystałem z E5330. Ale wolał bym coś z LTE bo wypożyczyłem D-Link DWR-921 i jest znacząca poprawa w szybkości internetu.
A może wybrać coś zupełnie innego, ale nie chciał bym wydawać za dużo (do 300zł było by ok)?

Pozdrawiam!
 #937639  autor: matek451
 09 lip 2017, 09:26
Router ma być wykorzystywany tylko jako stacjonarny? Do takich zastosowań mobilny MIFi czyli E5573 to kompromis, routerek dedykowany do zastosowań mobilnych od biedy może służyć jako domowy. Nie posiada portów LAN. Posiada gniazda anten zewnętrznych TS9. Kupisz za około 100 zł na Allegro. Współpracuje z LTEWatchH i Toolboxv0.9, za ich pomocą wymusisz na nim konkretne pasma LTE, opcja przydatna w Play, który korzysta z LTE1800, LTE2100, LTE800 i LTE2600. w przypadku R5180 zakup tylko wersji E5180As-22 z Plusa, te z Play, T-Mobile czy niebrandowane nie posiadają złącz antenowych. Jeden port LAN, RJ11 ( do słuchawki do VoIP, bramki GSM). Do kupienia za około 150-200 zł. Współpracuje z w.w programami. Za wymieniona kwotę kupisz B315s-22 i to jego proponuję wybrać. Koszt 250-300 zł. Polecane wersje z Plusa , Play czy niebrandowana z Orange. omijasz te z T-mobile , mają zaślepione porty RJ11 i USB i ubogie FW. Router z Gigabit LAN, Rj11 do VoiP, bramki GSM. USB do pamięci masowych i drukarki( print serwer), złącza SMA do anten zewnętrznych. Działa z LTEWatchH i Toolbox.Wspomniany budżet nie wystarczy na zakup routera z LTE-A.
 #937887  autor: pustak
 10 lip 2017, 18:45
Dziękuje za odpowiedź.
Chyba zdecydyje się na E5573 ze względu na mobilność, często się przemieszczam po kraju.
Ceny które podałeś dotyczą sprzętu używanego, ja jednak wybiorę chyba nowy router.

Czy możliwe, że to nie brandowany router:
http://allegro.pl/router-huawei-mobile- ... 67791.html

Nic w opisie nie ma a cena jest chyba poniżej ceny routerów z bez brandu.