DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

 #927063  autor: juniper
 21 maja 2017, 12:21
Dziś o północy kończy mi się ważność na połączenia wychodzące na bardzo wiekowej, obecnie zarejestrowanej, granatowej karcie RBM 7. Na starterze jest 7zł.

Moje pytania:

Co mogę zrobić z tą kartą? Pierwotnie moim zamiarem było doładowanie za 50 i uruchomienie DIL. Ale jakoś mnie coś tknęło, żeby poszperać w necie no i proszę... od zeszłego roku DIL-a nie ma. Także co dalej z tą kartą? Zasadniczo nie chcę stracić startera, miło byłoby mieć tu RWK albo jeszcze w jakiś inny sposób jej użyć. A może jednak na tych kartach nadal działa DIL? A może coś innego jeszcze atrakcyjnego, np. do gadania? A może przejść na jakąś taryfę z DIL-em?

Czy jest jakaś możliwość tanio i szybko wydłużyć ważność wychodzących? Może jakiś pakiecik włączyć? Chodzi o to, żeby nie przepadła mi ta ważność zanim podejmę ostateczną decyzję co dalej.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc. Obudziłem się po długiej przerwie od DIL-a i nic już nie wiem. Próbowałem czytać w temacie zbiorczym, który ma 83 strony, ale prawdopodobnie analiza wszystkiego tam zajęłaby cały dzień lub dłużej. Może ktoś uprzejmy, kto siedzi w temacie na bieżąco, pomógłby mi ogarnąć sytuację?

Dodam, że jest to karta na której działają kody *107 i *108, a nazwa taryfy jest bez MNP, z tzw. starą puszką oraz 50zł wydłuża na 150 dni. Po wpisaniu kodu *111*49*1# jest "RBM na kartę 7". Z tego co czytałem różni się ta karta jakoś od najpopularniejszych RBM7, mam nadzieję, że na korzyść i coś tu jeszcze mogę ugrać?

Jeszcze jedno: gdybym dzisiaj nic nie zrobił to co będzie z kartą? Wychodzące zablokowane. Kasa na koncie głównym 7zł przepada. Tak? Aczkolwiek przychodzące powinny wciąż działać czyli karta nie zostanie zdeaktywowana, prawda? Tylko jak długo?
Ostatnio zmieniony 21 maja 2017, 13:00 przez juniper, łącznie zmieniany 2 razy.
 #927070  autor: darekka
 21 maja 2017, 12:47
DIL jest nadal ale w RBM 5 gdzie za 50zł. masz 100dni konta i DILa. Możesz zmienić swoją ofertę na RBM5 przez Play24.
Jeśli chcesz zachomikować numer to:
Zmień na Play na kartę Rok ważności konta i tam zrób kodem USSD rok ważności konta. Możesz później zmienić oferte na RBMenergy(RWK zostanie).

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #927073  autor: juniper
 21 maja 2017, 12:49
Do Play nie chcę przechodzić bo tam mogę zapomnieć o powrocie na RBM, a zwłaszcza RBM I (domyślam się, że to jest właśnie taka unikalna karta z RBM I). Czyli chciałbym albo DIL albo zachomikować kartę ale pozostając nadal w RBM.

Czy nie jest czasem tak, że na tych kartach dalej da się odpalić DIL i pakiet 25MB za 3zł? Bo takie coś wyczytałem w temacie zbiorczym ale tak było w 2016. Podobno z tych kart nie da się w ogóle przejść na RBM5 bo to dotyczyło tylko RBM 7 MNP.

Jak widać syf jest naprawdę ostry, zamieszanie, bugi, jak to ogarnąć :/

Zaszalałem i włączyłem przed chwilą pakiet 25MB za 3zł. Zlecenie zrealizowane, kasę zdjęło, jest potwierdzenie aktywacji pakietu. Ale pod *101# nadal widać ważność konta do dziś do północy. Czy to jest normalne? A może jakiś błąd i jednak mam przedłużone wychodzące na 30 dni?
 #927079  autor: juniper
 21 maja 2017, 13:11
To byłaby bardzo dobra wiadomość na którą liczyłem. Ale czy da się to jakoś sprawdzić przed ew. doładowaniem za 50? Nie chciałbym wtopić tej kasy, gdyby się okazało, że DIL nie ruszy. Aczkolwiek sam fakt, że działa pakiet 25MB jest interesujący bo podobno miał nie działać w RBM7, a ja mam. To może faktycznie DIL też działa?
 #927081  autor: juniper
 21 maja 2017, 13:16
Nie mam Play24 ale zrobię w tym układzie. Tylko czy ta informacja będzie 100% pewna, a nie tak, że pakiet sobie wisi w dostępnych, a w praktyce nie działa...
 #927083  autor: juniper
 21 maja 2017, 13:26
Jestem ci naprawdę wdzięczny za pomoc. Skoro masz i działa to u mnie też musi. Czyli te stare informacje sprzed roku odnośnie wyłączenia DIL na RBM7 dotyczyły wyłącznie MNP? To byłoby pięknie. Może ten net znów dobrze działa bo nie ukrywam - przestałem DIL-ować właśnie ze względu na chore transfery - przepływność nie przekraczała 3-4mbps w schyłkowym dla mnie okresie aktywności, w dzień nie dało się korzystać niemalże i nawet w nocy były problemy.

Wbiłem na Play24 i jest jak byk:

Darmowy Internet LTE 0.00zł oraz link "włącz". Kliknięcie wywala błąd o braku 30zł. Czyli to chyba naprawdę będzie działać po doładowaniu...

Pakiet 25MB figuruje jako włączony. Ale nie ma tam słowa na ile jest ważny. Czy powiedziałbyś mi jak z nim jest? Czy aktywując go przedłużyłem sobie wychodzące na 30 dni i mogę spokojnie odłożyć tę kartę czy jednak nie?

Nawiasem mówiąc kartę mam od kogoś z tego forum kto chciałby pozostać anonimowy. Kupione parę sztuk bardzo dawno temu za symboliczne pieniądze. Wygląda na to, że mam ogromny dług wdzięczności do spłacenia.
Ostatnio zmieniony 21 maja 2017, 13:32 przez juniper, łącznie zmieniany 1 raz.
 #927084  autor: masseter
 21 maja 2017, 13:32
Włączenie pakietu MB nie przedłuża ważności konta. Przedłuża ją tylko doładowanie. Najbardziej opłaca się doładować 50 zł, ważność na wychodzące przedłuży się wtedy o 150 dni.
 #927086  autor: juniper
 21 maja 2017, 13:34
Rozumiem. Czyli pozostaje mi nie szczypać się tylko doładować za te 50 i mieć spokój z netem na 150 dni. Tylko co teraz z tym pakietem... skoro włączyłem go przed aktywacją DIL-a? Będę miał pełny speed w tym układzie czy będzie trzeba coś kupić znowu, a obecny 25MB zmarnowałem?

Bo na RWK to raczej nie ma tu co liczyć prawda? Jedyna opcja przedłużenia tej karty to doładowanie?

P.S. Widzę tu jeszcze Stan Darmowy... no naprawdę nieźle jest.
Ostatnio zmieniony 21 maja 2017, 13:40 przez juniper, łącznie zmieniany 1 raz.
 #927088  autor: masseter
 21 maja 2017, 13:38
Za doładowanie 50 zł dostaje się automatycznie, za darmo pakiet 500 MB ważny 150 dni. Nie trzeba włączać dodatkowych pakietów. RWK nie ma w tej taryfie, trzeba doładowywać.
 #927090  autor: juniper
 21 maja 2017, 13:42
Z tym pakietem 500MB na 150 dni tak chyba nie było kiedyś bo pamiętam, że musiałem ładować za 5zł po każdej aktywacji DIL-a, potem odkryłem ten pakiet 25MB...
 #927092  autor: juniper
 21 maja 2017, 13:52
No to naprawdę ciekawie. Jestem ci szczerze wdzięczny za pomoc. Co prawda nie jest mi na rękę akurat dziś te 50 wydawać zbytnio ale skoro takie luksusy na tej karcie to może się skuszę i może net będzie ładnie działał. Chyba, że zaczekam, wychodzące będą zablokowane, ale na pewno miałbym jeszcze z miesiąc na odbieranie czyli karta pozostałaby aktywna i nic bym nie stracił prawda?

Nawiasem mówiąc ciekawe czemu jest Stan Darmowy za 0zł, a jednocześnie Nieograniczone rozmowy w RBM i Play na 15 dni płatne 6zł. Gdzieś musi być haczyk... może Stan Darmowy skraca ważność konta po doładowaniu za 50? Albo ucina jakieś usługi? Aż się boję kombinować cokolwiek... ale jakby jeszcze gadanie w sieci było darmowe plus DIL to już obłęd jakiś...
 #927098  autor: masseter
 21 maja 2017, 14:21
Można poczekać z doładowaniem, dopóki są ważne połączenia przychodzące. Wydaje mi się, że niedawno jeszcze nie było SD. Zaraz włączę u siebie i zobaczymy, jak to będzie działać. Nie spodziewałbym się skracania ważności i innych haczyków, nic takiego w Playu nie występuje.
honorr pisze:Ta stara taryfa jest fajna, ale chyba lepiej zrobić myk z RWK w RBM5?

http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 22&t=88319
Wychodzi mniej więcej o połowę taniej, ale traci się możliwość korzystania ze starej taryfy RBM7. Gdyby wyłączyli DIL w RBM5 albo przechodzenie RWK, nie da się już wrócić. No i zdarzają się kłopoty z dostępnością kart RBM.
Zamiast 10 zł na miesiąc wychodzi 5 z haczykiem (trzeba utrzymać 30 zł na koncie i włączać co miesiąc pakiet 25 MB).
 #927104  autor: juniper
 21 maja 2017, 14:47
Są 2 możliwości... namigrują ludzi do RBM5 i potem wyłączą tam DIL-a, albo wyłączą DIL-a na RBM7. W tym pierwszym przypadku byłoby pozamiatane, a w tym drugim czyli w obecnej taryfie zawsze pozostaje mi możliwość migracji... no chyba, że ani tu ani tu nie wyłączą i chodziło tylko i wyłącznie o uwalenie handlu Januszom bo to rzeczywiście była komedia, która z całą pewnością przyczyniła się do zawalenia parametrów netu. Dobrze wiem jak działał dawniej i co się stało jak Janusze zaczęli działać na wielką skalę.

A ja właśnie dalej się zastanawiam czy ładować czy pozwolić zawiesić wychodzące. Tylko żebym nie przesadził bo może coś się pozmienia na koncie jak wygaśnie ważność wychodzących? No poza tym stracę posiadane 4zł z głównego, a to zawsze coś jest.

Bardzo jestem ciekaw czy masz SD w panelu. Jeśli planujesz włączyć to tym bardziej. Ja to już prawie kliknąłem ale trochę się waham bo za dobrze wygląda. Może sprawdzę regulamin dokładnie najpierw.
 #927107  autor: masseter
 21 maja 2017, 14:59
Środki na koncie głównym nie przepadają, dopóki są ważne połączenia przychodzące. Mam SD, właśnie włączyłem. Konto dalej ważne 150 dni od doładowania, DIL włączony, nic się nie zmieniło. Wieczorem sprawdzę, czy faktycznie działa.
 #927109  autor: juniper
 21 maja 2017, 15:08
O, to ciekawe jeśli nie przepadają. Czyli właściwie nic mi nie grozi chyba... bo przecież nie zlikwidują mi dostępnych usług albo DIL-a tylko dlatego, że nie było doładowane na czas.

Rewelacja z tym SD. Ja sobie czytam regulamin właśnie:

https://www.redbullmobile.pl/sites/defa ... 2_2015.pdf

Tylko po co są tam osobno, płatne 6 i 11zł, pakiety "no limit" do Play i RB? Wciąż węszę haczyk. Oby tak nie było, że nie da się potem DIL-a włączyć bo może aktywowany działa do końca, a później będzie lipa...

Jeszcze miałem podejrzenia, że włączenie SD może wymusić zmianę taryfy bo spotkałem się z takim "pakietem wiązanym" kiedyś ale już nie pamiętam czego dotyczył.