DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

 #944232  autor: matisi
 09 sie 2017, 22:24
grzesio0401 pisze:Czyli w T-Mobile wychodzi średnio 60,25 zł/mc w ciągu 2 lat za prawdziwy no limit LTE(bez lejka fair use policy)? Działa to też na HSDPA? Mam RBM DIL ale ostatnio nie jestem zadowolony z prędkości. Czy jeśli podpiszę umowę a po jakimś czasie prędkości zwolnią średnio poniżej 10Mb/s w czasie kiedy będę korzystał i nie będę zadowolony z prędkości to czy są szanse na rozwiązanie umowy?
Jak najtaniej testować prędkości LTE t-mobile?
Internet nolimit działa we wszystkich technologiach.
Możesz rozwiązać umowę płacąc karę umowną (na podstawie udzielonej ulgi, info jest w tamtym pliku).
Potestować T-Mobile możesz kupując ich starter :-)

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 #944372  autor: martin87
 10 sie 2017, 18:56
Play LTE działa bardzo dobrze, ale w miejscach typu Warszawa - w tym przypadku częśto znacznie szybciej niż internetu stacjonarnego w mojej lokalizacji. 2-5 razy szybciej na downloadzie i 20x szybciej na uploadzie. Całą magię psują te limity. Ale dużo zależy od lokalizacji. Play ma dużo luk zasięgowych poza miastami, tam często nie ma nawet zasięgu GSM dla rozmów, nie mówiąc o Internecie. Nie ma też co wymagać by LTE wyciągało zawsze 150Mb/s czy coś. Marudzić można jak prędkość spada poniżej 10Mb/s i ten stan utrzymuje się przez jakiś dłuższy czas.
Play jednak ma słąby zasięg na zadupiach i tego nie podważy.
 #944454  autor: Marcel82
 11 sie 2017, 08:54
Cześć!
Podepnę się pod temat, potrzebny Internet od października do laptoka w Poznaniu.
Nie wiem jeszcze jaki adres (student od X), minimum 50 GB, im więcej tym lepiej.

1. Czy jest sens teraz już pchać się w umowę np. zgodnie z tym:
http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 27&t=89583
skoro jeszcze nie znam adresu?

2. Czy może warto jeszcze kupić Grunwald? Numeru nie zdążę przenieść z Play do końca sierpnia (data Grunwaldu), ale może pod koniec sierpnia kupić starter i wtedy (dobrze rozumuję??):
- doładować za 200 zł - dostanę 1410 GB na 155 dni
- po tych ok. 155 dniach co 93 dni doładowuję za 50 zł i to będzie się przedłużać?
Coś mi wpadło w oko, że z RWK mieszali, więc bez doładowań regularnych (i skarbonki) się nie obędzie?

3. Oferty jakie mogłyby coś tam obniżyć: Neostrada + tel. stacjonarny z Orange oraz TV w Cyfrowym Polsacie.
Chociaż Polsatu wolałbym chyba nie ruszać, bo regularnie wypowiadam umowę i dostaję dzięki temu darmowe miesiące. Nie wiem jak to się ma do smartdomu
 #944523  autor: Marcel82
 11 sie 2017, 14:39
Ty tak serio czy żartujesz? :)
I co się idzie z papierkiem z uczelni, że się dostało i dają rabat czy jak?
O kontach bankowych owszem słyszałem, ale o takim czymś nigdy.
 #944587  autor: bed
 11 sie 2017, 18:25
A nie będziesz mieszkał gdzieś gdzie będzie dostęp do sieci operatora kablowego? Oni też mają często oferty dla studentów.

B7+ B1 + B3 + B20 Orange (QAM256 MIMO 2x2):
https://www.speedtest.net/result/a/6024915549.png
 #944614  autor: Marcel82
 11 sie 2017, 20:56
Dzięki za odpowiedzi.
Patryk7588 pisze:Wystarczy okazać legitymację.
Z mojego posta miało wynikać, że osoba zainteresowana dopiero się dostała, więc nie ma jeszcze legitymacji.
A o jakich rabatach mówimy? Minus ileś % czy więcej GB czy coś jeszcze innego?
bed pisze:A nie będziesz mieszkał gdzieś gdzie będzie dostęp do sieci operatora kablowego? Oni też mają często oferty dla studentów.
To akurat nie ja będę mieszkał, ale mniejsza o to. No właśnie nie mam pojęcia gdzie będzie mieszkał, więc umowa już teraz jest bez sensu. Myślę o tym Grunwaldzie ewentualnie.
A z ciekawości - student z meldunkiem w mieście X chce mieć internet w Poznaniu - nie będzie problemów z umową, logowaniem do BTS czy czymkolwiek?
 #944698  autor: bed
 12 sie 2017, 12:55
Zawsze może dostać zaświadczenie z dziekanatu (czy jak to w danej jednostce się nazywa, u mnie to COS) i powinno wystarczyć na początku. Zakładam, że operatorzy zdają sobie sprawę, że legitki są często wydawane chwilę później.
Jeśli będzie internet mobilny, to zakładając że zasięg sam w sobie będzie, to miejsce nie ma najmniejszego znaczenia ;) Będzie działał tak samo w Poznaniu, Gdańsku, Pcimiu, Rzeszowie czy Kostrzynie nad Odrą ;)

B7+ B1 + B3 + B20 Orange (QAM256 MIMO 2x2):
https://www.speedtest.net/result/a/6024915549.png
 #944801  autor: Marcel82
 13 sie 2017, 07:54
bed pisze: Jeśli będzie internet mobilny, to zakładając że zasięg sam w sobie będzie, to miejsce nie ma najmniejszego znaczenia ;)
https://www.orange.pl/view/internet-lte-dla-domu
Wiedziałem, że coś takiego wpadło mi kiedyś w oczy, więc zapytałem o powiązanie adresu zameldowania właśnie z taką "strefą".
No nic, dzięki za odpowiedzi, będę kombinował.
 #944803  autor: bed
 13 sie 2017, 08:04
A no to trochę co innego, bo w strefie masz więcej GB, ale generalnie będzie działać też gdzie indziej, tylko z mniejszą ilością możliwych do przesłania danych.

B7+ B1 + B3 + B20 Orange (QAM256 MIMO 2x2):
https://www.speedtest.net/result/a/6024915549.png
 #944806  autor: pakierhakierxd
 13 sie 2017, 08:32
Ogólnie dobra opcja w Orange ale lipa ze po 150 GB czy tam 210 szybkość 1 MB

Wysłane z mojego Lenovo TB3-850M przy użyciu Tapatalka

Pozdrawiam :)
 #944835  autor: Vieslav
 13 sie 2017, 11:35
Daj sobie spokój z internetem mobilnym, który nie wiadomo, jak będzie działał i poczekaj, aż będziesz znać adres. We wrześniu UPC wypuści ofertę dla studentów - taniej niż mobilny, szybciej, stabilniej i przede wszystkim bez limitów.
Miejsce zameldowania nie ma znaczenia. Zamawiasz usługę, przychodzi monter z umową pod wskazany adres, podpisujesz i to wszystko.
Ostatnio zmieniony 13 sie 2017, 17:54 przez Vieslav, łącznie zmieniany 1 raz.
 #945275  autor: Patrax
 15 sie 2017, 18:29
Coś mi się wierzyć nie chce że internet mobilny w T-mobile jest bez limitu danych i prędkości jakiś haczyk musi być. Jeszcze będzie tak że wam ten internet mobilny zrobią limitowany
 #945276  autor: piotrzet
 15 sie 2017, 18:31
Patrax pisze:Coś mi się wierzyć nie chce że internet mobilny w T-mobile jest bez limitu danych i prędkości jakiś haczyk musi być. Jeszcze będzie tak że wam ten internet mobilny zrobią limitowany
Tak oferta od roku albo więcej dalej nic się nie zmieniło jak ktoś nie umie czytać to tak uważa. Obecnie jest to jedyna oferta internetu bez limitu i nie ma nikt takiej. Sam miesięcznie mam zużycie na poziomie 500 GB i prędkość ani nic nie spada także gdzie ten haczyk twój niby?

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #945278  autor: pakierhakierxd
 15 sie 2017, 18:51
Orange ma teraz najlepsza ofertę 40zl 50 gb a potem 1 mb lub 70 250 gb a potem 1 mb jak skończy się limit można za 10zl przyspieszyć do 5 MB i to jest dobra sprawa :)

Wysłane z mojego LG-H870DS przy użyciu Tapatalka

Pozdrawiam :)
 #945286  autor: piotrzet
 15 sie 2017, 19:25
pakierhakierxd pisze:Orange ma teraz najlepsza ofertę 40zl 50 gb a potem 1 mb lub 70 250 gb a potem 1 mb jak skończy się limit można za 10zl przyspieszyć do 5 MB i to jest dobra sprawa :)

Wysłane z mojego LG-H870DS przy użyciu Tapatalka
T-Mobile miał od roku za 40 zł 50 GB bez lejka a jak wiadomo pełny no limits za 79,99 więc jeśli patrząc na oferty to tak za 40 zł lepiej Orange ale jak więcej to T-Mobile lepszy

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #945309  autor: pakierhakierxd
 15 sie 2017, 22:09
W lutym kończy się umowa w Netii i będzie trzeba pomyśleć obecnie place za internet do 20 realnie jest 15, upload bardzo zły 0.87 i telefon 30 minut który jest odlaczony 70 zł.

Wysłane z mojego Lenovo TB3-850M przy użyciu Tapatalka

Pozdrawiam :)
 #945421  autor: piotrek91
 16 sie 2017, 14:55
Witam, nowy nie jestem ale dawno się nie logowałem i zapomniałem hasła, także do maila którego podałem, więc chcąc czy nie założyłem nowe konto ;-)
Ogólnie korzystam z internetu mobilnego jako stacjonarnego również, bo zużywam dość mało, max 40-50 GB miesiecznie, korzystam z NJU 29zł za 40 GB, ale to złe słowo...
Przestrzegam przed braniem internetu z NJU!! Łącze w tej sieci to KOMPLETNA PORAŻKA, wysyłałem chyba 4 razy pismo reklamacyjne z powodu braku internetu, za każdym razem reklamacja uznana z tłumaczeniem, że następuje przeciążenie nadajników, planowana jest rozbudowa ale na ten moment nie wiadomo kiedy. Problem nie występuje tylko w mieście w którym mieszkam a w wielu innych także!! Codziennie lub co dwa trzy dni okazuje się że nie ma internetu!
Dlatego teraz zmieniam sieć, internet mobilny jest dla mnie wystarczający, przejrzałem oferty i chyba najlepszą ma T-Mobile za 40zł 50 GB oferta Relax, i raz płatne za router oraz aktywacje, co sądzicie o zasięgu, i działaniu, ma ktoś z nimi doświadczenie? Jakie prędkości, czy nie ma problemu tak jak u mnie z Nju?
Orange też sprawdziłem ale szczerze powiem że oferty o której pisze pakierhakier nie znalazłem:( za 40zł pisze ze pełna prędkość do 20 GB, innych podobnych ofert chyba nie ma?