DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

 #919263  autor: stiv88
 05 kwie 2017, 10:28
Witam serdecznie.Ostatnio przeprowadziłem się do wsi Wielobłota 66-003 . Jako że jestem z miasta internet jest mi dość potrzebny . Wziąłem na próbę internet z anteną z plusa/cyfrowy polsat kaszanka totalna brak internetu chodz antena na dachu. Poszedłem oddać . Następnie poszedłem do orange niestety tam nie mogę wziąć internetu na próbę (nawet jeżeli miałbym brać poprzez strone www orange nie ma opcji wycofania się ) co kręce nosem bo brać umowę i kota w worku to tak nie zabardzo. Drodzy użytkownicy proszę o poradę . Ja widzę dwie opcje albo wziąść kota w worku "orange" albo kupic router antene i kartę sim play z internetem bez limitu . Co w mojej lokalizacji i sytuacji najbardziej byście polecali ?
 #919266  autor: speclab
 05 kwie 2017, 10:58
kupic/pozyczyc modem LTE bez sim locka, kupic starter internetowy na kartę każdej sieci tj PLAY, ORANGE, PLUS, T-MOBILE i testowac.
 #919283  autor: sindikat
 05 kwie 2017, 12:28
To był sprzęt na czasie z 10 lat temu. Ten kto zdjął to ze strychu upadł na głowę, bo to jest warte tyle co paczka papierosów.
 #919315  autor: lordbyd
 05 kwie 2017, 14:03
Tak jak piszą Koledzy - kup starter każdej z sieci i testuj.
Zobacz też na mapę na stronie btsearch.pl, gdzie znajduje się wykaz stacji przekaźnikowych operatorów (traktuj ten wykaz orientacyjnie).
Według tego co zobaczyłem na tej mapie, BTS Plusa i Networks! (T-mobile+Orange) stoi najbliżej Ciebie w miejscowości Łaz.
 #919407  autor: Vieslav
 06 kwie 2017, 09:50
Jeżeli dobrze patrzę na mapę, to mieszkasz w otoczeniu lasów. Mam dom w miejscu o podobnym ukształtowaniu terenu i problem z zasięgiem rozwiązałem przeprowadzając się do miasta :P .
Najbardziej "widoczny" wydaje się BTS T-Mobile w miejscowości Trzebiechów, ewentualnie Bojadła. LTE Orange jest w miejscowości Łaz i jest to LTE800 więc można próbować kierować tam antenę (oczywiście w zależności od ukształtowania terenu). Plus ma tylko LTE1800 w miejscowości Zawada i Łaz, więc nic nie skorzystasz. LTE Play najbliższe nadaje z Zielonej Góry.
Potrzebna będzie ci jakaś dobra antena kierunkowa.
BTW nie masz możliwości podłączenia internetu stacjonarnego, np od Orange?
 #919413  autor: Gregrin
 06 kwie 2017, 10:55
stiv88 pisze:Wziąłem na próbę internet z anteną z plusa/cyfrowy polsat kaszanka totalna brak internetu chodz antena na dachu.
Bo to co oni dają to "bida" jednak wystarczy tylko lepsza zewnętrzna antena i hula ;)
Tu filmiki https://www.youtube.com/playlist?list=P ... UxjoxJalXq
Nie wiem tylko jakie miał wcześniej parametry :/ ale po instalacji anteny 100Mbit to juz fajnie ;)
 #919594  autor: _aston_
 07 kwie 2017, 12:32
stiv88 pisze:Co w mojej lokalizacji i sytuacji najbardziej byście polecali ?
Jeśli nie ma szan, na internet kablowy, to ja bym się udał do sklepu kupił starter Orange.
5zł = 50GB na 14 dni - wystarczy na testy.

Na początek włożyłbym ta kartę do telefonu i zrobił kilka testów przez speedtest, na zewnątrz domu, z każdej strony (w jednym miejscu 3 testy, zapisać wyniki i iść do innego).

Jeśli ten test będzie zadowalający (telefon ma słabszą antenę niż taka jaką możesz kupić do modemu), to moim zdaniem to bym kupił modem i jakąś firmową dobrą antenę (do LTE, nie do 2G czy 3G) i zamontował ją tam gdzie miałeś najlepszy wynik.