DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
 #884417  autor: pyp
 26 sie 2016, 15:21
Witajcie,

Otóż kończy mi się umowa na internet mobilny w Orange. Na początku miesiąca złożyłem rezygnację na ww. usługę, po czym za jakąś chwilę dostałem telefon z DUK z propozycją przedłużenie umowy na ofertę ze strefą domową ( ABO po zniżkach 54,98 + możliwość zrabatowania abonamentu na telefon -50% ) Oferta bardzo fajna i już bym się na nią decydował ale zastanawia mnie jak będzie rabatowana usługa telefoniczna gdy : posiada smart plan LTE 89.99 z rabatem -25% płacąc w sumie 67 zł ? ? Rozmawiając z Konsultantką, dostałem info że w ogólne z tego rabatu nie będę mógł skorzystać ponieważ mam już na koncie jakiś voucher zawarty ( ewentualnie gdy bym z niego zrezygnował to dostał bym na abo -50% - ale raczej z komponentu oferty nie mogę zrezygnować ) natomiast gdy składałem rezygnację dostałem z infolinii i od doradcy w salonie że rabaty się połączą...

Mam koledzy do was prośbę - pomóżcie co mam zrobić żeby było dobrze i korzystnie dla mnie.

Z góry dziękuję za pomoc...

Pozdrawiam - pYp
 #884611  autor: monkey
 28 sie 2016, 06:50
Jeżeli nie skorzystasz z żadnego kuponu przy przedłużeniu neta do dostaniesz rabat open extra czyli 50% na abonament komórkowy. Dostaniesz go nawet gdy ten abonament jest rabatowany kupnem. W Twoim planie byłoby to prawdopodobnie 37,50.

Ja otrzymałem rabat 45 zł do zrabatowanego o 30% Smart Plan Multi II. Co prawda nie mam jeszcze na to pierwszej faktury, ale w Mój Orange mam informację o obu rabatach.

Dodatkowo polecam przedłużenie umowy na internet w ofercie o której pisze zielony71 na swoim blogu tj. Huawei P9 lite + orange airbox 2 plus za 99 zł na start i 70 zł miesięcznie (45 abo + 25 rata) - oferta ze strefą domową.
 #887769  autor: monkey
 18 wrz 2016, 08:30
A jednak! Dostałem fakturę i jest rabat open extra. Dla ścisłości : do smart plan multi II 89,99 zrabatowanego kuponem zakupionym rok temu na allegro (po rabacie 61,49 zł), dokupilem teraz internet LTE dla domu ze strefą domową za 59,90 (ten już bez żadnych kuponów) i dostałem rabat open extra w wysokości 45 zł.
 #888710  autor: orson_dzi
 26 wrz 2016, 11:48
Jest to błąd, ale co najlepsze - faktycznie tao to działa. Ciesz się póki możesz i niech Ci nie przychodzi do głowy reklamować, bo przepadnie ;)
Najlepszy przykład jaki widziałem, to cztery komórki, Neostrada i telefon stacjonarny. Faktury na 3 zł + rata za telefon.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)
 #924695  autor: kaspeed
 08 maja 2017, 10:33
Dwa pytania o to samo.Do konkretnego nadajnika i wzglednie sektora.U mnie skakalo po nadajnikach i w ramach reklamacji dali trzy nadajniki"poszerzyliśmy panu strefe biurową o wskazane w zgłoszeniu nadajniki.W związku z tym nie powinno panu liczyć pakietu poza strefą "

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #925012  autor: orson_dzi
 09 maja 2017, 19:42
Współrzędne geograficzne konkretnego miejsca.
BOK może to ustalić ręcznie, automat ustala położenie na podstawie nadajników. Ale nie ma przy tym żadnej różnicy.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)
 #925062  autor: zurek83
 09 maja 2017, 23:19
orson_dzi pisze:Współrzędne geograficzne konkretnego miejsca.
BOK może to ustalić ręcznie, automat ustala położenie na podstawie nadajników. Ale nie ma przy tym żadnej różnicy.

Czyli dobrze rozumiem, że nie do konkretnego BTS-a tylko do współrzędnych geograficznych jest przypisana strefa internetu domowego?
 #925066  autor: bed
 09 maja 2017, 23:50
Albo współrzędne wyznaczane na podstawie danych z BTS-a? :P

B7+ B1 + B3 + B20 Orange (QAM256 MIMO 2x2):
https://www.speedtest.net/result/a/6024915549.png
 #925096  autor: Itamituzoko
 10 maja 2017, 11:07
Strefa domowa to jakiś absurd. W internecie nie idzie znaleźć jednoznacznej odpowiedzi. Są dwa obozy.

- Jeden twierdzi że strefa domowa to współżędne geograficzne i r=500m.
- Drugi twierdzi że strefa domowa to jeden bts, współrzędne geograficzne i r = 500m

Według regulaminu orange strefa domowa to współrzędne geograficzne i r =500m.

W internecie idzie znaleźć informacje, że ludziom po przełączeniu btesa na inny ( router/modem w tym samym miejscu) nalicza pakiet z poza strefy domowej. Znalazłem też informację o ludziach, którym na reklamację udzielono odpowiedzi , że w okolicy uruchomili lte 800 dlatego przełącza, i nic z tym nie mogą zrobić. Jeszcze inne odpowiedzi to zamontowanie anteny kierunkowej.

Grupa 2.

No to jak to działa w końcu? Orange faktycznie robi wała i nasza strefa to w rzeczywistości przypisanie tylko jednego btesa. A po zmianie na inny nagle jesteśmy poza strefą, mimo że nawet o metr się z miejsca nie ruszyliśmy. Strefę każą nam wyznaczyć w 3g, a co jak lte jest na innym btesie niż 3g? Wtedy będąc w strefie jestem poza strefą jak chcę korzystać z lte.
A jak chcę zmienić bts to muszę płacić za ponowne wyznaczanie strefy (dokładnie podając te same współrzędne) kierując antenę na szczęśliwy btes i licząc że się uda.
To wygląda jak by ktoś tu chciał kroić jeleni.

Jeśli by tak było to grupa druga ma rację.

Grupa 1.

A może jest to tak:
System polega na tym, że podczas pieszego włączenia routera i zalogowaniu się do btesa ( pod warunkiem r=500m ) wykrywa że jesteśmy w strefie domowej. Jeśli podczas użytkowania tego routera bez wyłączania przełączony zostanie na inny bts wtedy zostaje wykryte że jesteśmy poza strefą domową. I nawet jak wróci nam do tego pierwszego btesa to dalej jesteśmy poza strefą.
Wtedy wystarczy wyłączenie i włączenie routera, albo lepsze rozwiązanie zamocowanie anteny kierunkowej.

Więc jeśli to tak by działało to z anteną kierunkową będąc w strefie mogę wybierać dowolny bts w okolicy. Jedynie co ważne to żeby po zmianie btesa na inny ( kręcimy anteną) zresetować połączenie ( wyłączyć i włączyć router). Spowoduje to że router zaloguje się na wybranego btesa i
na nim będzie nasza strefa domowa.

Chcesz zmienić bts, zresetuj połączenie, masz problem z przełączaniem między btesami podczas ( sesji/ jednego uruchomienia routera) kup antenę kierunkową.

Jeśli to by tak działało to i Orange pisze prawdę i grupa ludzi numer jeden ma rację.

Niestety im więcej się czyta, tym więcej odpowiedzi, o odmiennych faktach.
Faktem na pewno jest to że regulamin swoje, a na wojnie wolna amerykanka "lte bez limitu" dla przykładu.

Może toś by potwierdził jak to w końcu jest. Ale ktoś kto ma tą ofertę.
Czy grupa ludzi jeden czy dwa ma rację.
Bo za kilka miesięcy kończy mi się umowa. W okolicy są już 3 btesy networks, a będzie możne i 4 , początkowo skłaniałem się ku orange, ale jak zobaczyłem nie jasności w tej strefie to chyba padnie na tmobile. O ile jest prawdą grupa 2 ma rację. W innym wypadku będzie orange.
 #925135  autor: zielony71
 10 maja 2017, 14:18
Wątpię żeby ktoś biegał po okolicy żeby to dla Ciebie sprawdzić. Realia i praktyka są takie, że na dwie karty w rodzinie, które rzeczywiście są w routerze i leżą w jednym miejscu (dwu miejscach), nie ma z tym żadnych problemów. Pobiera wszystko z pakietu strefowego, a pozastrefowy jest nieruszony.
 #925167  autor: harys
 10 maja 2017, 16:51
Ja miewalem problemy na początku z naliczaniem po samodzielnym ustaleniu strefy domowej. Później reklamacja i dobre 30 min gadki gościem z działu technicznego. Od tej pory działa. Mówił że to po współrzędnych idzie. Ale router przecież nie ma GPS i jak bts źle ustali to tak się dzieje. Oni ustawiają manualnie po adresie.
Potem miałem jeszcze jeden problem bo niby znikalo po 50GB z pakietu jednego dnia, ale po dwóch reklamacjach zaczęło dobrze naliczac i tak już dobre pół roku.

Wysłano z Redmi Note 4x
 #925180  autor: Itamituzoko
 10 maja 2017, 19:09
To czyli by wychodziło na to, że ta strefa nie dotyczy konkretnego bts., a tylko lokalizacji i r=500m, oraz można korzystać ze wszystkich btesow w okolicy będąc w strefie.
No bo skoro plus może wyznaczyć pozycję, to pewnie reszta też.

Jeszcze pokopię, bo mam na to parę miesięcy, w ostateczności wykonam próbę kontaktu z orange, ale to ostateczność, bo wszelkiej maści sprzedawcy zawsze powiedzą tak jak klient chce usłyszeć.
Stąd informacje z rozmaitych forów często są bardziej wartościowe.
 #925213  autor: 3G
 10 maja 2017, 23:02
Ciekawe jakby to wyglądało gdyby zrobić taki net u rodziny na wsi, gdzie wchodzi w gre antena zewnętrzna i w zależności od jej ustawienia i częstotliwości (800/1800) mamy do wyboru z 5 bts-ów w promieniu kilku kilometrów wokół miejsca odbioru, a czasem się łapią kolejne 2-3. Tak naprawdę przydałaby się możliwość korzystania z każdego z nich, bo w mobilnym internecie sytuacja potrafi się zmieniać szybko.

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png