DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
  • Strona 51 z 193
  • 1
  • 49
  • 50
  • 51
  • 52
  • 53
  • 193
 #909216  autor: Gregrin
 04 lut 2017, 00:58
"Rok Ważności Konta - przedłużenie Okresu ważności połączeń wychodzących do 365 dni"
Nauczyli się :D Ale nie czytali wyraźnie bo jak ktoś słusznie zauważył zapis taki jest mało precyzyjny bo ustawienie ważności konta na 1 dzień tez mieści się w tej definicji ;) Chociaż może taka furtka "na ich korzyść jest celowa ;)
 #909222  autor: darekka
 04 lut 2017, 06:34
Tym zapisem dopasowali regulamin do swojego systemu(zmieniał dotychczas konto na dokładnie 365 dni od aktywacji bonusów mimo zapisu o WYDŁUŻENIU O365dni za co zgłosiłem wałek do UKE) i zapis ten mnie już nie razi gdyż będzie realizowany zgodnie z treścia(ustawią jak dotychczas na równo 365dni i wszystko będzie OK).

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #909232  autor: Gregrin
 04 lut 2017, 09:43
darekka pisze:na równo 365dni
No właśnie zapisali to mniej precyzyjnie. Byłoby milo gdyby poprawiając regulamin robili to w sposób który nie budzi już żadnych zastrzeżeń. Tymczasem poprawiając jedno psuja drugie ;)
 #909247  autor: darekka
 04 lut 2017, 10:36
Ja jednak uważam, że teraz jest dobrze i każdy otrzyma obiecane 365dni od aktywacji bonusa(a ma na to 3lata od zmiany operatora pod warunkiem, że startera nie aktywuje wcześniej), a nie jak dotychczas KAŻDY został oszukany gdyż otrzymał dokładnie 365dni(od aktywacji) mimo obiecania wydłużenia o 365dni.

Fakt faktem teraz DILa za darmo dają praktycznie przez równiutko rok i wielu może się cieszyć jeśli sieć LTE Play u nich działa sensownie.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #909439  autor: KrP
 05 lut 2017, 12:30
darekka pisze:Przełużyli bonus RWK za przenosiny z innej sieci. Dzięki temu DIL i RWK można mieć przktycznie za darmo https://www.redbullmobile.pl/fileadmin/ ... 2.2017.pdf
Czyli dobrze rozumiem, ze przenosząc nr do RBM7 MNP dostaję RWK i mogę aktywować DIL?

Wydawało mi się, że w tej taryfie nie ma DIL, ale ja już się w nich gubię. :P
 #909442  autor: jarekt
 05 lut 2017, 12:37
W RBM7MNP nie ma DILa (skasowano) czyli źle rozumiesz ale dobrze pamiętałeś :)
Musisz po prostu przejść potem (po przeniesieniu) z RBM7MNP do RBM5 czyli tam gdzie jest DIL.
 #909555  autor: niumen
 06 lut 2017, 00:25
ricki123 pisze:Intrygujący jest punkt III tego regulaminu o bonusie (w tym rwk) wspominają przy taryfie rbm Energy a sam regulamin jest o rbm7mnp. Jak zwykle nic nie wiadomo :)
wg forum Play bonus działa tylko w rbmEnergy. A jaka jest prawda faktycznie? ktoś coś:)?
 #909583  autor: Gregrin
 06 lut 2017, 10:51
niumen pisze:wg forum Play bonus działa tylko w rbmEnergy. A jaka jest prawda faktycznie? ktoś coś:)?
Nie słuchaj ich :P Bonus za rejestracje jest we wszystkich taryfach i submarkach play (Fakt,RBM) bez chyba 2 bardzo starych taryf w play. Tu temat o bonusie [PLAY] 100 zł, 10 GB i RWK - (w 1. Poście INFO zbiorcze)
Najnowsze regulaminy dla RBM:
https://www.redbullmobile.pl/fileadmin/ ... 022017.pdf
https://www.redbullmobile.pl/fileadmin/ ... 022017.pdf
 #909597  autor: niumen
 06 lut 2017, 11:36
Gregrin pisze:
niumen pisze:wg forum Play bonus działa tylko w rbmEnergy. A jaka jest prawda faktycznie? ktoś coś:)?
Nie słuchaj ich :P Bonus za rejestracje jest we wszystkich taryfach i submarkach play (Fakt,RBM) bez chyba 2 bardzo starych taryf w play. Tu temat o bonusie [PLAY] 100 zł, 10 GB i RWK - (w 1. Poście INFO zbiorcze)
Najnowsze regulaminy dla RBM:
https://www.redbullmobile.pl/fileadmin/ ... 022017.pdf
https://www.redbullmobile.pl/fileadmin/ ... 022017.pdf
Chodzi o bonus za przeniesienie a nie za rejestracje https://www.redbullmobile.pl/fileadmin/ ... 2.2017.pdf a bardziej szczegółowo, czy jeszcze da rade zrobić DIL na rok w rmb5, tak jak mozna bylo zrobić wykorzystujac bonus za rejestracje
 #909608  autor: 3G
 06 lut 2017, 12:56
Ile czasu jest na odpalenie bonusu za przenosiny?

Ok, widzę - 3 lata na aktywację startera, 30 dni od wykonania pierwszego połączenia na aktywację bonusów (trzeba wysłać kod).

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #909611  autor: Gregrin
 06 lut 2017, 13:01
Skoro sprawa rozbija się o przejście ważności konta z taryfy RBM7MNP do RBM5 to jakie ma znaczenie którym bonusem jest zrobiona roczna ważność konta ?? Pytanie czy dalej ja przenosi. Parę dni temu przenosiło (1.02). Aktualnie na p24 (od paru dni) nie ma możliwości zmiany taryfy wiec coś w systemie "grzebano" ale nie wydaje mi się żeby miało to wpływ na przechodzenie ważności konta.

PS. Skoro przenieść z innej sieci można tylko do 7MNP (tez ujęte w tym regulaminie), to jak niby bonus za przeniesienie miałby być w Energy skoro jest przyznawany po przeniesieniu (30dni na włączenie od aktywacji) a zmiana taryfy (czyli opuszczenie taryfy 7MNP) wyklucza aktywacje bonusu ??
PS2. Słowo energy pojawia się w regulaminie tylko raz i uważam ze jest to błąd (a błędów w regulaminach z nazewnictwa taryf w RBM nie brakuje)
 #909615  autor: niumen
 06 lut 2017, 13:35
Gregrin pisze:Skoro sprawa rozbija się o przejście ważności konta z taryfy RBM7MNP do RBM5 to jakie ma znaczenie którym bonusem jest zrobiona roczna ważność konta ??
??
PS2. Słowo energy pojawia się w regulaminie tylko raz i uważam ze jest to błąd (a błędów w regulaminach z nazewnictwa taryf w RBM nie brakuje)
ad1. zasadnicze, nie mam juz możliwosci otrzymania bonusu za rejestracje

ad2. właśnie dlatego, że regulamin jest niezrozumiały staram sie uzyskać jednoznaczą odpowiedz.
wg. Play po przeniesieniu do rbm7mnp należy zmienic taryfe na energy i tam odebrac bonu za przeniesienie.
wg. użytkowników tego forum, regulaminy mozna sobie..z czym sie zgadzam.
Chyba pozostaje spróbowac takiego przeniesienia, jak poszło poinformuje szanownych forumowiczów
 #909618  autor: kruczek68
 06 lut 2017, 13:46
niumen pisze:Chodzi o bonus za przeniesienie a nie za rejestracje
Myśle, że najwiekszy problem jest w tej chwili gdzie indziej:
Trzeba wziąć pod uwagę, czy te bonusy są traktowane rozdzielnie w kwestii limitów na pesel.
Co prawda w regulaminie przeniesienia do RBM nie jest napisane w sposób jawny o limicie, ale w rozdziale IV pkt. 2. jest napisane:
"Skorzystanie z niniejszej Oferty Promocyjnej nie wyklucza korzystania z innych Ofert Promocyjnych dostępnych łącznie z ofertą, z której korzysta Użytkownik, chyba że warunki innych Ofert Promocyjnych stanowią inaczej.

Jak już po przeniesieniu sprawdzisz i upewnisz się, że jesteś w RBM7MNP, to aktywujesz bonusy, i dla pewności, następnego dnia przechodzisz od razu do RBM5.

Zapisem z rozdz. V pkt. 1. w/w regulaminu nie przejmujesz się, bo taki sam zapis był w poprzednim regulaminie, a RWK przechodziło. No chyba, że w ostatnich kilku dniach zrobili jakąś zmianę w tej kwestii w systemie.
Ostatnio zmieniony 06 lut 2017, 15:22 przez kruczek68, łącznie zmieniany 1 raz.
 #909621  autor: KrP
 06 lut 2017, 13:56
Czyli w skrócie, jeśli dobrze was rozumiem to teoretycznie: przenoszę numer do RBM7, aktywuję bonusy za przeniesienie (w tym RWK), migruję do RBM5 i tam włączam DIL, który mam na rok?

I przy okazji pytanie - czy w starej taryfie RBM (tej, w której doładowanie 50zł przedłuża ważność o 150 dni) prędkość LTE jest ograniczona do 15Mbps?
 #909624  autor: Gregrin
 06 lut 2017, 14:04
niumen pisze:ad1. zasadnicze, nie mam juz możliwosci otrzymania bonusu za rejestracje
I powtórzę to co pisałem wcześniej, nie ma to znaczenia.
niumen pisze:wg. Play po przeniesieniu do rbm7mnp należy zmienic taryfe na energy i tam odebrac bonu za przeniesienie.
A według regulaminie po zmianie taryfy nie można aktywować bonusu pkt. III.2. Tak tez zawsze było gdy bonus by jeszcze 60zl.
kruczek68 pisze:Trzeba wziąć pod uwagę, czy te bonusy są traktowane rozdzielnie w kwestii limitów na pesel.
Sa bo to całkiem inny bonus, osobny regulamin i nie ma w nim mowy o limitach na pesel bo jest on aktywowany tylko na tym jednym przeniesionym numerze i nie da się z tego zrobić masówki na 10 numerów (a w zasadzie się da ale to będą ograniczali w salonie) tak jak było to w przypadku bonusów za rejestracje.
kruczek68 pisze:Zapisem z rozdz. V pkt. 1. w/w regulaminu nie przejmujesz się, bo taki sam zapis był w poprzednim regulaminie, a RWK przechodziło. No chyba, że w ostatnich kilku dniach zrobili jakąś zmianę w tej kwestii w systemie.
Co do przejścia RWK to obowiązuje regulamin zmiany taryfy gdzie (jeśli dobrze pamiętam) powinny przechodzić bonusowe złotówki a ważność konta ustawiać się na 14dni. W praktyce przechodzi ważność konta a bonusowe złotówki nie wiec na regulamin nie ma co patrzeć (można w teorii się na niego powołać i domagać straconych złotówek).

Musimy wiec bazować na "doświadczeniach" i dopóki ktoś nie napisze ze ważność środków przy tej zmianie (7MNP->RBM5) przestała przechodzić, możemy domniemywać ze dalej tak to działa.
KrP pisze:Czyli w skrócie, jeśli dobrze was rozumiem to teoretycznie: przenoszę numer do RBM7, aktywuję bonusy za przeniesienie (w tym RWK), migruję do RBM5 i tam włączam DIL, który mam na rok?

I przy okazji pytanie - czy w starej taryfie RBM (tej, w której doładowanie 50zł przedłuża ważność o 150 dni) prędkość LTE jest ograniczona do 15Mbps?
Tak ale do dil'a potrzebne są 3 rzeczy. Więcej info na końcu postu [Play<-->Fakt<-->RBM i Play<-->RBME] Zmiana ofert
Podobno w żadnej nie limitują prędkości do 15Mbps ale ostatnio ktoś mówił ze przycinali mu w taryfie (chyba play) do 7/1Mbps ale nie wiem na ile to sprawdzone info.
 #909629  autor: kruczek68
 06 lut 2017, 14:15
KrP pisze:Czyli w skrócie, jeśli dobrze was rozumiem to teoretycznie: przenoszę numer do RBM7, aktywuję bonusy za przeniesienie (w tym RWK), migruję do RBM5 i tam włączam DIL, który mam na rok?
Tak. Z tym, że przechodzisz do RBM7MNP.
KrP pisze:I przy okazji pytanie - czy w starej taryfie RBM (tej, w której doładowanie 50zł przedłuża ważność o 150 dni) prędkość LTE jest ograniczona do 15Mbps?
Wg regulaminu tak właśnie powinno być. Jeżeli więcej, to tylko się z tego cieszyć. Jeżeli mniej, (a mógłbyś udowodnić, że transfer jest przycięty do mniejszego) to reklamować, powołując się na zapis w regulaminie:
https://www.redbullmobile.pl/fileadmin/ ... 7_2016.pdf
Ostatnio zmieniony 06 lut 2017, 14:45 przez kruczek68, łącznie zmieniany 1 raz.
 #909643  autor: kruczek68
 06 lut 2017, 14:44
Gregrin pisze:
kruczek68 pisze:Trzeba wziąć pod uwagę, czy te bonusy są traktowane rozdzielnie w kwestii limitów na pesel.
Sa bo to całkiem inny bonus, osobny regulamin i nie ma w nim mowy o limitach na pesel bo jest on aktywowany tylko na tym jednym przeniesionym numerze i nie da się z tego zrobić masówki na 10 numerów (a w zasadzie się da ale to będą ograniczali w salonie) tak jak było to w przypadku bonusów za rejestracje.
Obawiam się, że jeżeli ktoś będzie miał już aktywowane 3 bonusy za rejestrację i przeniesienie z poprzednich miesięcy, (nieważne, wg których regulaminów) to i tak system potraktuje, że sumarycznie ma już aktywowane 3 bonusy i na tym koniec. A przy reklamacji, jako podstawę prawną do takiego działania, konsultant poda właśnie pkt. 2 z IV rozdziału.
Gregrin pisze:Musimy wiec bazować na "doświadczeniach" i dopóki ktoś nie napisze ze ważność środków przy tej zmianie (7MNP->RBM5) przestała przechodzić, możemy domniemywać ze dalej tak to działa.
Przy przejściu z RBM7MNP-->RBM5 przechodzą tylko złotówki z głównego konta i RWK. Złotówki z promocyjnego konta i GB przepadają.
 #909744  autor: gudcezar
 06 lut 2017, 18:52
hejka, ja tylko chce wam powiedzieć że wczoraj zleciłem przeniesienie kilku numerów do rbm 7 nmp, dziś mi przeniosło w dzień rano jeszcze miałęm u starego operatora. Generalnie włączyłem jeden z tych numerów, aktywowałem bonusy chwile później dostałem te bonusy za przeniesienie i zmieniłem na rbm 5 kodem *163# i jak na razie rok ważności konta się utrzymał a reszta z bonusów przepadła, także spoko koko luz balbina xD
 #909789  autor: Gregrin
 06 lut 2017, 21:24
kruczek68 pisze:Obawiam się, że jeżeli ktoś będzie miał już aktywowane 3 bonusy za rejestrację i przeniesienie z poprzednich miesięcy, (nieważne, wg których regulaminów) to i tak system potraktuje, że sumarycznie ma już aktywowane 3 bonusy i na tym koniec. A przy reklamacji, jako podstawę prawną do takiego działania, konsultant poda właśnie pkt. 2 z IV rozdziału.
Czyli punkt z regulaminu bonusu za rejestracje:
"Skorzystanie z niniejszej Oferty Promocyjnej nie wyklucza korzystania z innych Ofert Promocyjnych dostępnych łącznie z ofertą, z której korzysta Użytkownik, chyba że warunki innych Ofert Promocyjnych stanowią inaczej."
To standardowy zapis. Ty myślisz ze skoro w regulaminie jakiejś usługi (w tym przypadku bonusu za przeniesienie ale przecież jest masa innych) nie ma zapisu ze wyklucza się z rejestracja to nie da się jej uruchomić bo "połączyła się" (nie wykluczyła) z bonusem za rejestracje którego nota bene nie można aktywować ?? Nie wiem co mam powiedzieć. Musiałem to sobie rozpisać i zabrakło mi slow :D
kruczek68 pisze:Przy przejściu z RBM7MNP-->RBM5 przechodzą tylko złotówki z głównego konta i RWK. Złotówki z promocyjnego konta i GB przepadają.
Gregrin pisze:Co do przejścia RWK to obowiązuje regulamin zmiany taryfy gdzie (jeśli dobrze pamiętam) powinny przechodzić bonusowe złotówki a ważność konta ustawiać się na 14dni. W praktyce przechodzi ważność konta a bonusowe złotówki nie wiec na regulamin nie ma co patrzeć (można w teorii się na niego powołać i domagać straconych złotówek).
No właśnie wcześniej to napisałem. Ciekawe w tym jest to ze według regulaminu powinno być odwrotnie.
https://www.redbullmobile.pl/fileadmin/files/pdf/Regulaminy/Regulaminy_Red_Bull_MOBILE_na_kart%C4%99_II/Regulamin_Oferty_Promocyjnej_Przejdz___na_RBM_na_karte___II.pdf pisze:6.W wyniku zmiany oferty:
a.Użytkownik zachowuje Pakiet Złotówek wynikający z Doładowania oraz promocyjne pakiety złotówek przyznane na podstawie innych Ofert Promocyjnych,
b.okres ważności Pakietu Złotówek wynikającego z Doładowania wynosi 14 dni od momentu migracji, a okres ważności złotówek przyznanych w ramach Ofert Promocyjnych pozostaje niezmieniony
gudcezar pisze:dostałem te bonusy za przeniesienie i zmieniłem na rbm 5 kodem *163#
Jest możliwość żebyś sprawdził czy te bonusy za przeniesienie przepadają po 30dniach ??
  • Strona 51 z 193
  • 1
  • 49
  • 50
  • 51
  • 52
  • 53
  • 193
  • 1
  • 49
  • 50
  • 51
  • 52
  • 53
  • 193