DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
 #726801  autor: Lodzermensch
 22 cze 2014, 12:13
Cyfrowy Polsat / Plus LTE w praktyce.

Zamówiona opcja najwyższa, czyli tzw. 35 Gb za 89,90 zł.

Przez tydzień transfer ponad 60 Gb. Limitów nie zauważyłem.

Działa to tak (pomiary zrobione w NIEDZIELĘ! o 12:00)

http://mantis1.home.pl/lodzer/lte/1.PNG
http://mantis1.home.pl/lodzer/lte/2.PNG
http://mantis1.home.pl/lodzer/lte/3.PNG

Ostatni test zrobiony podczas gdy na drugim komputerze ciągnął się plik 700 mb. Stąd rozbieżność pomiędzy tym, co mam na panelu kontrolnym routera, a speedtestem.

Generalnie speedtest nie jest miarodajny, bo im więcej równolegle ciągniemy, tym większa prędkość. DL osiągałem w nocy do 24 megabitów/s (3 megabajty/s), upload około 20 megabitów/s.

 #726815  autor: rablosik
 22 cze 2014, 13:02
Jesli korzystasz z lte cały czas to lejka niemasz z tego co piszą na plusforum.pl nawet po wykorzystaniu pakietu podstawowego

zycie to gra

 #726817  autor: aupol
 22 cze 2014, 13:08
rablosik, operator zapewnił sobie w zapisach możliwość ograniczenia prędkości także w LTE.

§ 2 punkt 8 b) regulaminu Promocji „POWER LTE z modemem lub routerem na 24 miesiące” w sieci Plus:

Zgodnie z rosnącym zużyciem danych przez abonenta, Polkomtel zastrzega sobie możliwość zmiany parametrów technicznych transmisji danych w ramach usługi „LTE bez limitu” z zachowaniem różnic między klasami wskazanymi w lit. a, w tym obniżenie prędkości transmisji danych do 32 kb/s

 #726831  autor: Lodzermensch
 22 cze 2014, 13:47
rablosik pisze:Jesli korzystasz z lte cały czas to lejka niemasz z tego co piszą na plusforum.pl nawet po wykorzystaniu pakietu podstawowego
Ta opcja, którą mam według umowy w ogóle nie działa poza zasięgiem LTE.

 #726920  autor: kostrzewski
 22 cze 2014, 17:06
aupol pisze:rablosik, operator zapewnił sobie w zapisach możliwość ograniczenia prędkości także w LTE.

§ 2 punkt 8 b) regulaminu Promocji „POWER LTE z modemem lub routerem na 24 miesiące” w sieci Plus:

Zgodnie z rosnącym zużyciem danych przez abonenta, Polkomtel zastrzega sobie możliwość zmiany parametrów technicznych transmisji danych w ramach usługi „LTE bez limitu” z zachowaniem różnic między klasami wskazanymi w lit. a, w tym obniżenie prędkości transmisji danych do 32 kb/s
Ciekawe tylko jak często będą z tego korzystać, ma ktoś jakieś sprawdzone informacje na ten temat?

 #726934  autor: MaciejM
 22 cze 2014, 17:41
kostrzewski, to jest zapis dotyczący lejka po 3G jeżeli limit zostanie przekroczony.

 #726972  autor: KC-KARLOS
 22 cze 2014, 20:19
MaciejM, Widzę, że nie przeczytałeś ze zrozumieniem zapisu regulaminu oferty.
Zacytuje raz jeszcze:
aupol pisze:Polkomtel zastrzega sobie możliwość zmiany parametrów technicznych transmisji danych w ramach usługi „LTE bez limitu” z zachowaniem różnic między klasami wskazanymi w lit. a, w tym obniżenie prędkości transmisji danych do 32 kb/s
Oznacza to, że GWARANTOWANE obniżenie prędkości jest poza LTE, ale, żeby nie było słodko: nadmierne pobieranie kilkuset GB w LTE, również spowoduje bana w postaci lejka 32 kbit/s. Operator dzięki temu chce CHRONIĆ SWOJĄ SIEĆ PRZED NADUŻYCIAMI I OBCIĄŻENIEM. LTE NIE JEST Z GUMY :)

Możecie od razu mi wypomnieć PLAY 4G LTE z limitem do 200 GB, P4 też zabezpiecza się przed przeciążeniem sieci. Może jeszcze nie limituje ilości transferu danych, lecz będzie obniżał prędkość do 2 mbit/s dla fanów kilkusetgigowych plików. Już za chwilę.....

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #726977  autor: Sig
 22 cze 2014, 20:46
Karlos20 pisze:MaciejM, Widzę, że nie przeczytałeś ze zrozumieniem zapisu regulaminu oferty.
Zacytuje raz jeszcze:
aupol pisze:Polkomtel zastrzega sobie możliwość zmiany parametrów technicznych transmisji danych w ramach usługi „LTE bez limitu” z zachowaniem różnic między klasami wskazanymi w lit. a, w tym obniżenie prędkości transmisji danych do 32 kb/s
Oznacza to, że GWARANTOWANE obniżenie prędkości jest poza LTE, ale, żeby nie było słodko: nadmierne pobieranie kilkuset GB w LTE, również spowoduje bana w postaci lejka 32 kbit/s. Operator dzięki temu chce CHRONIĆ SWOJĄ SIEĆ PRZED NADUŻYCIAMI I OBCIĄŻENIEM. LTE NIE JEST Z GUMY :)

Możecie od razu mi wypomnieć PLAY 4G LTE z limitem do 200 GB, P4 też zabezpiecza się przed przeciążeniem sieci. Może jeszcze nie limituje ilości transferu danych, lecz będzie obniżał prędkość do 2 mbit/s dla fanów kilkusetgigowych plików. Już za chwilę.....
A Karlos znów zabawia się swoją szklaną kulą. Te kilkaset gigabajtów z tyłka wyciągnąłeś, prawda? Widzisz, nie sądzę, żebyś się mylił, ale dopóki nie ma jasnego zapisu z wielkością i dopóki nie ma doniesień o blokdzie, to te twoje "kilkaset gigabajtów" jest zwykła zgadywanką. Do tego płynącą z ust kogoś zapatrzonego w Play. Weź się ogarnij.

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.

 #726983  autor: KC-KARLOS
 22 cze 2014, 21:08
Sig, dzięki za krytykę, ale powiedzmy sobie szczerze:
> POWER LTE (Plus/CP)
> LTE BEZ LIMITU w PLAY
> nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych (wiodące oferty specjalne wszystkich 4 sieci)

Co w tych opcjach widzisz wspólnego?
"NO LIMIT" :p

A wiadomo, co to oznacza: to, co jest "nielimitowane", jest LIMITOWANE.
Niezależnie, czy to opcja stricte internetowa czy głosowa.
Operatorzy za nadużycia, zablokują.
Sig pisze: zabawia się swoją szklaną kulą
Nikt nie jest jasnowidzem, to operator w dowolnej chwili może kogoś zablokować.
4 sieci monitorują nasze aktywności. Dalej sobie z tego nie zdajecie sprawy??

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #729470  autor: KR2615
 02 lip 2014, 12:31
Moge to potwierdzic osobiscie. Sam stalem sie ofiara punktu 8b. Limitu nie ma dla tych, ktorzy go nie potrzebuja. Jednak wystarczy intensywniej pouzywac lacza i nawet w LTE dostanie sie lejek. A tu kolejny watek na potwierdzenie:
http://trzepak.pl/viewtopic.php?f=16&t=44143

 #729474  autor: KC-KARLOS
 02 lip 2014, 12:43
Widzicie? Sig chciał storpedować moją wypowiedź, lecz mu się nie udało - ja od razu wiedziałem, że te "bez limitu" śmierdzi mi na odległość.
Jeśli LTE Plusa / CP jest szybsze od Play lub Orange/T-Mobile, to łatwiej im ten ruch w sieci kontrolować. LTE nie jest z gumy, a CP/Plus kupuje miliardy GB od Mobylandu, spłacając też kredyty za Polkomtel. Solorz-Żak wie co robić :)

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #729505  autor: saleen
 02 lip 2014, 14:50
krzys pisze:Moge to potwierdzic osobiscie. Sam stalem sie ofiara punktu 8b. Limitu nie ma dla tych, ktorzy go nie potrzebuja. Jednak wystarczy intensywniej pouzywac lacza i nawet w LTE dostanie sie lejek. A tu kolejny watek na potwierdzenie:
http://trzepak.pl/viewtopic.php?f=16&t=44143
Ile wykorzystales i w jakim czasie?
Na forum pojawil sie temat, gdzie user dostał lejek po wykorzystaniu 280GB transferu w 3 dni co mnie w sumie nie dziwi, bo to juz podpada pod celowe zapychanie sieci (przesyłanie 90GB dziennie)

 #729511  autor: KR2615
 02 lip 2014, 15:00
180GB pobrane, 35 wysłane w 3 dni. Dodam, że miałem ten smieszny zestaw ODU/IDU ktory pracuje z max predk 30 mega wiec w szczycie wykorzystywalem 1/5 mocy stacji ktora i tak chodzi nieobciazona - male miasteczko, nbiewielka popularnosc oferty a stacja prawdopodobnie podpieta swiatlem. Mimo wszystko system uznal mnie pewnie za niewygodnego - bo generuje wiecej kosztow niz zyskow i postanowil spowolnic

 #729559  autor: kaspeed
 02 lip 2014, 16:59
Teraz ja z rozmowy z znajomym pracownikiem do 150gb miesięcznie można spać spokojnie....A powyżej się bać...Rozmawiał z technikami z CP i tak mu powiedziano.Więc ten no limit to jakieś 150gb...na miesiąc..

 #729560  autor: user_delete34
 02 lip 2014, 17:02
150 GB to nadal bardzo dużo, w takim razie tam, gdzie zwykle chodzi to bardzo dobrze, spokojnie może zastąpić internet kablowy. Więcej niż te 150 GB to już w zasadzie kopiowanie internetu.

 #729561  autor: kaspeed
 02 lip 2014, 17:05
Ja obecnie mam radio 10mega z limitem 150gb miesiac. Srednio wysysam 110-120 gb miesięćznie.W bloku mam net 60/5 bez limitu miesięcznie wysysam okolo 100gb i dla mnie oferta na wieś jak znalazł. Napewno system jest tak zrobiony w ich LTE że na 99% wycina pijawki które w kilka dni wysysają ogromną ilosć danych....U mnie streamy tv online 3-4 filmy hd maksymalnie 140gb na miesiac wychodzi na wsi...Więc 180gb w ciągu 3dni panowie to naprwdę dla mnie podłazi pod naduzycie...jak bym był kimś z CP to bym ofertę zmienił 150gb miesięcznie dla największej taryfy...A nie robił pseudo brak limitu...Wolę konkretny limit za tą cene 89zł...

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:

 #729663  autor: habish
 02 lip 2014, 22:29
Na Plus Forum ludzie ściągają o wiele więcej niż 150GB, więc nie trzymaj się tak sztywno tej liczby...

 #729675  autor: user_delete34
 02 lip 2014, 22:47
Na moje to kaspeed wspomniał jedynie o 150 GB jako bezpiecznej granicy, a nie o ostatecznym limicie.

 #729776  autor: a6746483
 03 lip 2014, 11:09
kaspeed pisze:.. do 150gb miesięcznie można spać spokojnie....
Do czasu. Aktualnie to jest może tyle, ale oferta jest świeża, przybędzie użytkowników i na 100% limity bliżej wartości z umowy będą egzekwowane bardziej restrykcyjnie proporcjonalnie do wzrostu liczby użytkowników. Sieć nie jest z gumy i wszystkich trzeba będzie upchnąć w jedną rurkę, która teraz najwyraźniej pozwala na taki limit. Wszystko wróci do normy (tzn. stosowanie limitów wg umów), tak jak napisałem wyżej, w momencie obciążenia sieci nowymi użytkownikami.