DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
 #1165312  autor: jamto02
 03 lut 2024, 15:37
@MariuszY to teraz co mam zrobić ? :)
Tak, wiem regulaminy ale jak i tak w większości tego bełkotu nie rozumiem. Czytam to co inni tłumaczą na Polski
 #1165329  autor: MariuszY
 03 lut 2024, 19:23
@jamto02: Wywołany do tablicy zreasumuję to o czym pisałeś dzisiaj na początku i moje wnioski "co zrobić".
1. Masz już kartę OFnK, zakładam że działającą w okresie aktywnym (OA), a wychodzące są krótsze niż 31 dni.
2. Masz już minimum wiedzy o operatorze, taryfie, Mój Orange, doładowaniach online, kodach USSD.
3. Oczekujesz relatywnie niewielkiej ilości danych do wykorzystania "na bieżąco" i kilkadziesiąt GB "raz czy dwa w roku" za minimalny koszt ich uzyskania i utrzymania.
Zatem:
- wykonujesz doładowanie online za 5zł (przez Mój Orange lub na doladowania.orange.pl), które każde zapewni tobie 12,5GB i uzyska aktualną ważność salda za doładowania,
- uruchamiasz NL jednorazowy za 1zł (najlepiej przez MO - daje wtedy 1GB danych do NL), który wydłuża tobie ważność wychodzących do 31 dni (i bonusu za doładowanie też) i powtarzasz to gdy kończy się OA,
- korzystasz z okresowych promocji (typu WIOSNA czy WAKACJE), które działają jak darmowy, jednorazowy NL - także wydłużają ważność konta i bonusu za doładowanie,
- jeśli "wkurza cię" pilnowanie tego wszystkiego - doładowujesz online 6x po 5zł, za co dostaniesz 75GB i przy pomocy "Więcej czasu na internet" - koszt 29zł/rok (kod *101*365#) załatwiasz ważność konta i bonusu na cały rok "z góry".
Oczywiście, spece z tego forum wyciskają więcej i utrzymują to jeszcze parę złotych taniej, ale "moja" metoda jest prosta i nie wymaga podejmowania różnych niepewnych kroków - wynika po prostu z regulaminów poszczególnych usług.
Nie proponuję tu innych "usług dodanych" na setki GB, bo pisałeś, że tyle nie potrzebujesz, a każda kolejna promocja to dodatkowe obciążenie metodami aktywacji, utrzymaniem okresów ważności, zależnościami pomiędzy usługami, itd. To co uzyskasz wprost z bonusu za doładowanie będzie się sumowało i przedłużało tą prostą metodą. Z bonusu za doładowania możesz wtedy korzystać według potrzeb, bo całość danych jest dostępna na bieżąco. Innymi słowy - potrzebujesz 25GB/rok to wystarczą 2 doładowania, potrzebujesz 100GB/rok to robisz 8 doładowań. Zawsze wtedy kiedy potrzebujesz, bo 10zł/rok wystarczy na aktywację koniecznych pakietów NL. Regulamin NL jednorazowych wraz z alternatywnymi metodami aktywacji > https://dokumenty.orange.pl/bw/dokument ... 934de827a3
 #1165338  autor: jamto02
 03 lut 2024, 20:05
No właśnie jeden spec prowadzi mnie już inną droga ale bardzo Ci dziękuję. Pewnie jeszcze nie raz się odezwę z pytaniem jak wydusić minimalnym kosztem jak najdłuższy czas posiadania GB.
Na pewno założę temat przed wakacjami, o ile już gdzieś nie istnieje, jak uzyskać max GB na urlop. Nie wiem np czy nie lepiej fundnąć sobie statery 2x 14 dni ( z tego co wiem to za 10 zł można kilkanaście GB przytulić) , czy też wycisnąć np z Orange za zgody marketingowe. Bo za przeniesienie już coraz trudniej coś dostać. Chyba jeszcze Plus daje te 3 m.
 #1165357  autor: MariuszY
 04 lut 2024, 07:12
jamto02 pisze:
03 lut 2024, 20:05
Pewnie jeszcze nie raz się odezwę z pytaniem jak wydusić minimalnym kosztem jak najdłuższy czas posiadania GB....
Na pewno założę temat przed wakacjami... jak uzyskać max GB na urlop. Nie wiem np czy nie lepiej fundnąć sobie statery 2x 14 dni ( z tego co wiem to za 10 zł można kilkanaście GB przytulić) , czy też wycisnąć np z Orange za zgody marketingowe...
W tym zawsze problem, żeby jasno określić swoje potrzeby, bo zawsze lepiej dostać więcej w tej samej cenie, ale nie koniecznie cena będzie odzwierciedlała koszt tego co otrzymujemy. Z tymi macherskimi metodami jest zawsze jeden problem - dają dużo, często niepewnie i zwykle na zbyt krótko. Wtedy zaczyna się kombinowanie jak to wszystko wydłużyć w czasie i ile jeszcze to będzie kosztować. Można wtedy wpaść w pułapkę zabiegania o utrzymanie tego co, w gruncie rzeczy, nie jest nam potrzebne. Sam tak wpadłem gromadząc na zbyt wielu numerach zbyt wiele skumulowanych danych. Terabajty to nie dla mnie, a mam ich już wiele.
Jeśli będziesz potrzebował trochę więcej GB w sezonie letnim - pewnie będzie jeszcze wiele tanich promocji. Nie martwiłbym się na zapas :smt006
 #1165358  autor: jamto02
 04 lut 2024, 07:54
Na zapas się nie martwię ale powoli przyglądam. Płacić 5 zł czy nawet 3 zł. za 1gb gdy na starterze dają 6gb.... Ja na szczęście nie jestem uwiązany numerem do telefonu.
 #1166549  autor: fanatyklech
 19 lut 2024, 10:39
Czołem wszystkim. Zmieniłem miejsce zamieszkania ( pod nowym adresem nie mam światłowodu) system pracy hybrydowy 2-3 dni w tygodniu praca zdalna z domu, potrzebuje intrnet mobliny (na kartę sim z starego telefonu zrobię Hotspota bo i tak w nowym miejscu zamieszkania nie ma zasięgu 5G) w którym będzie jak NAJWIĘKSZA ilość GB za jak najniższe zobowiązanie pienieżne. Teoretycznie na tej nowej lokalizacji najlepszy zasieg ma T-mobile, wiec może jakaś korzystna opcja z Heyah, Virgin, Red bull, te sieci działają na zasiegu T-mobile? Z góry dzięki wszystkim za pomoc i porady jak najekonomiczniej „ugryź” temat.
 #1166552  autor: babciagienia1p
 19 lut 2024, 10:46
@fanatyklech
Jeśli chcesz T-Mobile (Plus i Orange też mają setki GB za darmo), wówczas:
1) eSIM - nolimit na 90 dni za 0,- zł (jeśli masz urządzenie, w którym możesz zainstalować eSIM)
2) nolimit na 28 dni - koszt startera lub doładowania; ostatni dzień możliwej aktywacji - 30 kwietnia 2024.

PS. Virgin już nie działa na zasięgu T-Mobile. Działało kiedyś na dwóch (Play i T-Mobile) zasięgach. Teraz już tylko na Playu.
--------------Edycja_1------------
W pewnym momencie Virgin działał nawet na trzech zasięgach + Orange, a nawet, biorąc pod uwagę roaming krajowy, na czterech z Plusem włącznie.
Ostatnio zmieniony 19 lut 2024, 11:04 przez babciagienia1p, łącznie zmieniany 4 razy.
 #1166553  autor: KC-KARLOS
 19 lut 2024, 10:48
fanatyklech: jeśli Tobie pasuje 40 zł/mc przez następne 5 miesięcy (pierwszy jest za 1 zł), to polecam Red Bulla, masz tam przez maks. pół roku nielimitowanego neta. Zasięg T-Mobile.
Jeśli chcesz kumulację neta z miesiąca na miesiąc za 35/mc z dużą ilością GB - polecam Orange Free Na Kartę - na start za 15 zł łącznie na 2 miesiące możesz zgarnąć ponad 1 TB transferu, później minimum 425 GB za 35/mc.
Przy Virgin (zasięg Play i lokalnie roaming z Orange) masz wybór - 12x po 230 GB/mc za 30 zł, 12x po 450 GB za 35/mc, na start w opcji droższej wpada nawet 830 GB za 15 zł (cena startera 5 zł + doładowanie za 10 - kasa nie przepada, wykorzystasz na co chcesz). Uwaga, tutaj polecam kombinować, aby ten pakiet GB nie przepadł, a prawdopodobnie jest taka możliwość.

Oczywiście zachęcam do zakupu starterów, aby wyrobić sobie zdanie o jakości transmisji.
* Można zamówić eSIM z T (jeśli masz kompatybilne urządzenie, jeśli nie masz, ten punkt Ciebie nie dotyczy) - ale jest ryzyko odrzucenia zamówienia - podpisujemy tam umowę abonamentową z taryfą T-Data na 3 pełne miesiące rozliczeniowe po 0 zł, więc maksymalnie umowa tam trwa około 100 dni. Wybór należy do Ciebie.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1166559  autor: fanatyklech
 19 lut 2024, 13:47
Dzięki za szybkie odpowiedzi!

To może doprecyzuje. Hot spot robię z starego telefonu (żeby nie zajeżdżać baterii w telefonie który użytkuję na co dzień + orange free na karte więc tutaj mam wystarczająco dużo GB aby rozrywko korzystać z tel) Internet SIM potrzebuje typowo do pracy zdalnej, więc chciałbym aby odbyło się to jak najniższym dodatkowym miesięcznym kosztem. Druga rzecz nie upieram się przy T-mobile 😊
W co zatem będzie najekonomiczniej pójść? Mając te co najmniej 100GB miesięcznie na pracę zdalną.
 #1166563  autor: babciagienia1p
 19 lut 2024, 14:14
@fanatyklech
1) T-Mobile - koszt 5,- zł za 28 dni lub 0,- zł za 90 dni, jeśli telefon ma możliwość instalacji eSIM.
2) Plus - 0,- zł za 90 dób lub 29,- zł za 365 dni.
3) Orange - 0,- zł za minimum 4 miesiące (może nawet za 7 miesięcy).
 #1166564  autor: KC-KARLOS
 19 lut 2024, 14:28
babciagienia1p: eSIM odpada, po co to powtarzać?
Plus - może łaskawie doprecyzuj, że można za 0 zgarnąć 3x po 35 GB do 90 dób + do 1200 GB w promce 4800 - ważne bezterminowo, jeśli poprawnie będą przyznawane (dotyczy taryfy Elastyczna oraz Prosto Na Kartę)
Orange - kolejność zjadania danych + kombinowanie z odmrażaniem tych 1 TB z no-limitów.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1166622  autor: fanatyklech
 19 lut 2024, 22:56
Panowie zgodnie z sugestiami zakupiłem starter t-mobile. Płaciłem 10zl po aktywacji dostałem 200gb plus jakieś 20gb pewnie startowe, albo z pakiety GO M który był przypisany do startera. Wyświetliło też opcje "rok ważności konta" za darmo uruchomiłem opcje wskoczyło dodatkowe 200gb i teraz pytanie czy się do czegoś nie zobowiązałem czasem? Uokik nałożył niedawno karę na t mobile i teraz zostawiam się czy nie popełniłem błędy z tym kliknięciem. In na sprawa za 30 dni muszę dezaktywować usługę GO M czy po prostu starter dk kosza i zakup nowego? Dzięki za pomoc.
 #1166629  autor: babciagienia1p
 20 lut 2024, 01:28
@fanatyklech
Wystarczyło kupić starter za 5,- zł.
Teraz:
1) sprawdź kodem *101# jaką masz ważność konta i ile jest na nim złotówek
2) korzystaj z 420 GB, które już dostałeś (tak zrozumiałam z Twojego posta)
3) jak zużyjesz 420 GB lub one znikną (dojdziesz na skraj ich ilości), aktywuj nielimitowany internet na 28 dni w aplikacji mobilnej; NL na 28 dni aktywuj nie później niż 30 kwietnia 2024, o ile GB z 420 GB dotrwają do tej daty - nie znikną razem z pakietem M; wydaje się, że - na 90% - po 30 dniach zniknie pierwsze 220 GB, a z drugich 200 GB ( z promocji "rok internetu") będziesz mógł korzystać; musisz to sprawdzić; najprawdopodobniej pierwsze schodzą 220 GB startowe.

Nie doładowuj w celu zdobycia pewnego RWK. Konto samo będzie się przedłużało na +30 dni na zasadzie kary 3,- zł za brak ważności konta. Według mnie, na dzisiaj nie ma sensu doładowywać. Pod koniec ważności pakietu M bądź ostrożny, żeby nie wyczyścić konta ze złotówek, o ile na nim są. Raczej zniknęły...
Numer możesz wykorzystać, np. do przenosin do Orange, Plusa lub a2. Ogólnie - karta do kosza.

--------------Edycja_1---------------
Prawdopodobie "pożarło" Ci 10,- zł na aktywację pakietu. Upewnij się czy nie zostało 0,01 zł. To ważne dla ustawienia ewentualnego doładowania.
Aktywuj pakiet NL na 28 dni, po utracie 420 GB lub w ostatnim dniu ważności pakietu. Powinieneś mieć ważność konta 60 dni, więc - na razie - nie musisz doładowywać.
https://www.t-mobile.pl/c/_bffapi/webcm ... arty%20SIM.

------------Edycja_2-----------------
Jeśli 200 GB z "rok internetu" zostanie na dłużej, będziesz musiał doładować za 5,- zł po utracie ważności konta, aby zapewnić ważność dłuższą niż 60 dni. Aktywacja "NL na 28 dni" w ostatnim kroku, najlepiej 30 kwietnia 2024, chyba że chcesz ochronić 200 GB z "roku internetu" "na później", wtedy aktywuj "NL na 28 dni" po zniknięciu 220 GB. Kolejność ochrony nie ma większego znaczenia. Ważne, żeby "NL na 28 dni" aktywować do 30 kwietnia 2024.
Doładowanie za 5,- zł zapewni 95 dni ważności konta.
https://www.t-mobile.pl/c/_bffapi/webcm ... 07_1001107