DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
 #991557  autor: PawlusG
 03 maja 2018, 11:49
Fakt Mobile niby jest tylko taryfą Play, a okazuje się, że chyba w FM jest nieco inna konfiguracja kart SIM. Ostatnio zacząłem się zastanawiać jaka jest różnica między Play na kartę, a FM. Dopóki nr nie był przeniesiony, to jak karta była w roamingu, to wyświetlało się logo Play i w nawiasie nazwa partnera roamingowego, telefon widział wtedy taką konfigurację jako roaming. Po przeniesieniu nr do FM na wyświetlaczu wyświetla się tylko logo FM i w nawiasie już nie ma nic o partnerze roamingowym. Wysłałem SMSa na odpowiedni numer i zamiast loga FM wyświetliło mi się logo Play, ale po przejściu w roaming dalej nie wyświetlała się nazwa partnera w nawiasie jak to było poprzednio. Jeszcze większe było moje zdziwienie jak wszedłem w ustawienia telefonu i okazało się, że jest połączony z siecią 260 02 (TM) i status roamingu był oznaczony jako nie. W Play na kartę przy połączeniu roamingowym pokazywała się w nawiasie nazwa właściwego operatora, a w ustawieniach telefonu widniał status, że jest to połączenie roamingowe. W przypadku FM przy połączeniu z jakimkolwiek innym operatorem niż Play nie ma o tym informacji na wyświetlaczu, nawet w ustawieniach telefonu pokazuje się status sieci, że nie jest to połączenie roamingowe. Ktoś mi może wytłumaczyć ten fenomen?

:)
 #991599  autor: mkkot
 03 maja 2018, 19:48
To jest ustawiane przez usługę Etykietka. Problem który opisujesz występuje także w Play, kiedy zmienisz etykietkę na inną, a później wyślesz STOP, żeby przywróciło domyślną. Ustawia się wtedy na wyświetlaczu na sztywno PLAY i tylko BOK jest w stanie przywrócić normalne zachowanie z wyświetlaniem partnera roamingowego w nawiasie.
 #991600  autor: PawlusG
 03 maja 2018, 20:02
OK, to jest odpowiedź na pierwszą część pytania, a co z drugą? Dlaczego w Play telefon wiedział kiedy jest w roamingu, a w FM roamingu już nie rozróżnia? Bo mi się to wydaje trochę dziwne.

:)