DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 24 z 179
  • 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 179
 #997754  autor: piotrzet
 07 cze 2018, 04:00
No niekoniecznie. Bo u mnie najlepiej działa również play a mam tmobile ze względu na większe pakiety danych. Plus jest obecnie najsłabszą siecią pod względem infrastruktury jak nie zaczną nic robić to będzie tak dalej i tylko gorzej chyba, że klienci zaczną odchodzić

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #997762  autor: harys
 07 cze 2018, 06:56
marcin19883 pisze:Swój swoje chwali. Tak samo ja będę Playa głównie chwalił, bo wygrywa w szybkości neta u mnie Obrazek Nawet jeśli Plus czasami szaleje, to nie mam zamiaru do niego przechodzić, bo nie wiem ile to potrwa. Play jest stały od kilku lat u mnie
Nie ma mnie w plusie od dobrych 4 lat,
Jestem w Orange. W Warszawie Orange działa bardzo spoko, ale już poza nie bardzo. Zasięg dobry, ale te wszystkie miasta dookoła ze wspólnym l1800 w godzinach szczytu są mega zapchane. Fajnie że będzie rozwód i l2100 ale póki co jeszcze nie dotarl do mnie, z resztą po nim będzie 20MHz pasma LTE, tyle co w plusie na samym l1800. Do tego wiejskie stacje N mają gołe l800. W plusie 800/900+1800. Taki to plus zły. Nie u mnie i chętnie bym się przeniosl,ale jeszcze kawał Umowy przede mną. Nie narzekałem do listopada 2017.

Wysłane z Honor 9
 #997907  autor: piotrzet
 07 cze 2018, 21:56
Plus owszem ma największy zapas częstotliwości ale nic z tym nie robi gdyby chcieli zmietliby innych pod względem prędkości. Tym czasem lepiej wypada od nich play który ma sporo mniej pasma nie wspominając o Orange i T-Mobile. Mieć pasmo to nie wszystko trzeba z niego korzystać.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #997908  autor: harys
 07 cze 2018, 22:01
Play wcale tak mało pasma nie ma. 20MHz w 2600 robi dobrą robotę. Do tego drugie 20 w l1800 i 2100. W Playu problemem jest pokrycie.

Wysłane z Honor 9
 #997910  autor: iphoneski
 07 cze 2018, 22:13
Są nowe testy. W skrócie: bez roamingu: t-m, play, O, plus
Lte: t-m, O, plus, play.
No i spada udział roamingu, w maju 19%
Biorąc pod uwagę, że w maju była tygodniowa majówka na wyjazdy, upały itd spadek udziału RK cieszy.
 #997912  autor: piotrzet
 07 cze 2018, 22:23
harys
Mniej od plusa to miałem na myśli.
iphoneski
Czyli pierwsze miejsce dalej ta sama sieć. Brakuje mi w play tak jak pisałem większych pakietów danych jakby dawali więcej już dawno miałbym u nich numer i net.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #997916  autor: harys
 07 cze 2018, 22:25
Brakuje i to u wszystkich oprócz Orange wspólnego pakietu danych. Świetna sprawa. Możesz mieć abo z 1GB neta a i tak korzystasz z pakietu z internetu domowego/mobilnego

Wysłane z Honor 9
 #997917  autor: piotrzet
 07 cze 2018, 22:27
Po co mi wspólny pakiet danych jak mam w telefonie 20 GB plus aplikacje bez limitu i w domu bez limitu? Bez sensu kompletnie.
Ciekaw jestem jakie wyniki będą za ten i kolejny miesiąc w końcu T-Mobile na kartę rzucił 20 GB a dla abo 10 GB

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #997920  autor: iphoneski
 07 cze 2018, 22:38
piotrzet pisze: iphoneski
Czyli pierwsze miejsce dalej ta sama sieć. Brakuje mi w play tak jak pisałem większych pakietów danych jakby dawali więcej już dawno miałbym u nich numer i net.
Cieżko mi to ocenić, mam net domowy w kablówce i nie wiem nawet ile go zużywam. A w fonie 10 gb na pełnej i potem 1 mega z możliwością przywrócenia pełnej jest wystarczające dla mnie. Chociaż jak nie dostanę dobrej oferty na przedłużenie to RBM z 20 gb neta i będzie ok.
 #997921  autor: spotify
 07 cze 2018, 22:56
iphoneski pisze:Są nowe testy. W skrócie: bez roamingu: t-m, play, O, plus
Lte: t-m, O, plus, play.
No i spada udział roamingu, w maju 19%
Biorąc pod uwagę, że w maju była tygodniowa majówka na wyjazdy, upały itd spadek udziału RK cieszy.
Bez roamingu między Orange a Play to różnica aż 0,08Mb/s :mrgreen:
Normalnie do odnotowania i zapamiętania..... Ale upload w Play już dużo gorszy.

Pamiętaj, że zaraz będzie dodatkowe 10Mhz na LTE2100 oraz osobne po 10Mhz 1800 dla Orange i dla TMobile. Sieć im odetchnie i znowu będzie O/TM, długo nic Plus a potem długo nic i Play.

19% w roamingu to i tak bardzo dużo. I to jeszcze po spadku. W raportach swoich P4 podawał wiele razy o wiele mniejszy udział. W ostatnim dopiero wyszło szydło z worka

@piotrzet
Jakie 20GB na karcie? Co to za promocja?


I przestańcie się gryźć w końcu.
Owszem Plus ma zasoby i ich nie wykorzystuje - to wiemy od lat. Ale ma. Jak będzie musiał to je odpali. Obecnie nie widzi potrzeby. A robić sieć z przepustowością maksymalną finansowo jest nie opłacalne, bo się nie zwróci. Więc dlubią tyle ile muszą. Mnie tylko razi w tej sieci brak stawiania stacji a raczej ich ilość. W porównaniu do N! czy Play nie stawiają ich wcale.

TMobile jak będzie zaraz tak rozdawał te dane na lewo i prawo , to będzie musiał reklamę zmienić. Przy obciążeniu mniejszym o połowę od Orange o wiele szybszy ten internet w ich w sieci w stosunku do Orange nie jest. Powinna być "przepaść" a idą w łeb łeb - na granicy +- 2-3Mb/s różnicy.

PS Czy ktoś wie na jakich badaniach opiera się Plus w swoich nowych reklamach, twierdząc że klienci uznali ich sieć LTE za najlepszą w Polsce?
piotrzet pisze: Brakuje mi w play tak jak pisałem większych pakietów danych jakby dawali więcej już dawno miałbym u nich numer i net.
O nie :D Zaraz Play byłby najlepszą siecią :mrgreen:
A na poważnie - zapchanie tej sieci, na które najczęściej narzekasz by Ci nie przeszkadzało?

Negocjuje obecnie ofertę w Orange i dla odmiany spróbowałem w Play/TMobile/Plusie co ciekawego mają jaką alternatywę. I jeśli tak dalej pójdzie to zostanę w Orange. Nie mam zamiaru do jakości Tmobile dopłacać średnio ok.20zł miesięcznie (5-7zł jest do zaakceptowania). Tyle wychodzi z telefonami Iphone jak również przy umowie tylko SIM. Masakra......
 #997925  autor: iphoneski
 07 cze 2018, 23:07
@spotify nie będę cytował posta tylko tak odpowiem. Przewaga duża nie jest, ale jest a jakiś czas temu było to nie do pomyślenia. Będzie podział, osobne pasmo itd ale play też nie stoi i patrzy tylko buduje sieć. Ostatnio t-m dał 20 gb dla karty z okazji 20 lat prepaid, a dla abo dali 10 gb z okazji 7 lat na rynku(ale tego 10 nie jestem pewien, bo tylko nagłówek czytałem w biegu, jak coś pokręciłem niech ktoś poprawi ). Plus akurat musi w niektórych miejscach zasoby wykorzystywać, czego nie robi a ludzi szlak trafia bo net do komunikatora tylko się nadaje.
A te śmieszne rankingi to plus chyba sam zrobił, co gadam z ludźmi to uciekają, zwłaszcza ci z iPhone.
Np ja teraz nie rozumiem jak wytrzymałem tyle bez VoLTE, dźwięk czysty i jakoś tak przyjemnie się rozmawia. Wczoraj nawet z panią z taxi gadałem tak sobie, bo fajnie ją słychać było :)
 #997928  autor: spotify
 07 cze 2018, 23:26
iphoneski pisze: Będzie podział, osobne pasmo itd ale play też nie stoi i patrzy tylko buduje sieć.
No przecież o tym napisałem, że TMobile zaczyna rozdawać dane na lewo i prawo jak to robił Plus (walczył z neostradą), później Play (gimbazy target) a ostatnio Orange.
Tmobile przy ok 10.5mln ludzi vs Orange ok 15mln +plus Play na barach powinien pomarańczowych zjadać a tak nie jest. 2-3Mb/s różnicy to tyle co nic.
Te 20GB na karcie niewiele zmieni bo jest kaganiec 15Mb/s. Coś tam obciązy oczywiście ale nie będzie to zbytnio odczuwalne.

Nie rozumiesz jednej rzeczy. N! i Play stawiają stacje. Ale w Play się kończą pasma. Już od dawna tylko U900 MHz, 5Mhz na GSM1800 oraz 5Mhz na 2100 nie mają na LTE. Reszta już jest.
N! dorzuca obecnie dodatkowe 5Mhz w 1800 na LTE (z 15Mhz wspólnego robi się 2x10Mhz) oraz dodatkowe 10Mhz z 2100. To razem dla każdej sieci po 15Mhz dodatkowych na LTE. To bardzo dużo. Jeszcze większa pojemność. Play nie ma już tego komfortu. Pasma się skończyły a milion anten na stacji też nie powiesi. A obecnie to uzupełnia głównie dziury w zasięgu przez duże D.
Więc zdejmij klapki i już nie broń Play jak ostatniego bastionu.

Plus jak będzie musiał to ruszy z kopyta. Obecnie ma smartdom, zarabia na jednym userze z wszystkich sieci najwięcej. Biznes sie kręci. Jak odczuje odpływ klientów, to z szafy ma jaki arsenał wyciągnąć. O to się nie bój. Solorz to sprytna bestia i wie co robi.
A że sieć działa obecnia jak działa, trudno. Nic z tym nie zrobisz.

PS Heyah już nie ma abonamentów na czas nieokreślony? Bo nie mogę znaleźć takiego regulaminu na ich stronie
 #997929  autor: iphoneski
 07 cze 2018, 23:40
Na tych 20 gb nie wiem czy jest ten kaganiec, nie widziałem jeszcze regulaminu.
Play do lte też coś dołoży jeszcze, tylko nie wiadomo czy wytną 1800 czy 2100, raczej 1800, już na forum ktoś widział takie testy. Nie bronię ich tylko dostrzegam postęp, jak nie bedą spełniać moich oczekiwań to po prostu zmienię sieć, to nie religia. Nie moja wina, że u mnie mają najlepszy zasięg i prędkości. Jak będzie lepsza alternatywa to przeniosę numer i tyle.
A w kwestii plusa to moim zdaniem nie masz racji. Stracić klienta jest bardzo łatwo, ale przekonać go do powrotu już tak łatwo nie jest.
 #997937  autor: marcin19883
 08 cze 2018, 00:44
Jestem 2 tyg bez neta stacjonarnego. Play mnie uratował. Jako jedyny śmiga ok 30Mbps na balkonie i to na lte1800. A Wielka trójca pomimo tej samej odległości, to tylko lte800/900 odbiera i jest słabsze niz lte1800 Playa. Nie wiem jak oni to robią, ale ciesze się z tego faktu.
 #997943  autor: iphoneski
 08 cze 2018, 06:39
@spotify A dlaczego nie? Kiedyś twierdziłem, że plus najlepszy a teraz nie mam już numeru u nich. Także jak play przestanie mi wystarczać to nie będę sie męczył.
W t-m nie o ten pakiet mi chodziło tylko okolicznościowy 20 gb na 20 lat.
 #997947  autor: spotify
 08 cze 2018, 07:45
@iphoneski
Myślisz, że specjalnie dla pakietu zrobią wyjątek? Na pewno nie.

Jestem bardzo ciekaw, jak będzie działać Orange i TMobile po "rozwodzie". Czy Tmobile zyska nad Orange jeszcze bardziej, czy raczej sie do siebie zbliżą?
 #997950  autor: piotrzet
 08 cze 2018, 08:30
harys
W co najmniej jednej sieci jest TIDAL bez limitu danych nie wspominając innych aplikacji. Właściwie te 20 GB obcenie można mieć na chmury itd bo większość aplikacji do Video czy muzyki jest bez limitu danych.
marcin19883
Jak korzystasz z netu do przeglądania storn to mógł. W innym wypadku 100 GB na miesiąc jest zupełnie za mało. Gdyby chociaż dawali te 500 GB to byłoby coś.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
  • Strona 24 z 179
  • 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 179
  • 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 179