DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 12 z 179
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 179
 #989293  autor: Ron
 17 kwie 2018, 10:58
piotrzet pisze:A faktycznie. W takim razie oferta co raz lepsza. Szkoda tylko że w regulaminie dalej 2
Pewnie nie zaktualizowany :-) Jak to w T-Mobile. Takiej oferty nie ma żaden z głównych operatorów , no chyba że Plus, ale tutaj 2GB i 24 miesiące umowa. :D
 #989297  autor: spotify
 17 kwie 2018, 11:36
Ron pisze:@spotify, Heyah jest odświezona. Zobacz na stronę.
Fajnie ale 5GB za 30zł przy ofercie nju za 29zł z 10GB na start i po pół roku kolejne 10GB (razem 20GB) i przy Plush (15GB, social media bez limitu) za 25zł jest niekonkurencyjna. Kto z ludzi będzie w takim przypadku patrzył na jakość sieci TMobile, skoro w niewiele "gorszych" sieciach ma zdecydowanie lepiej? Tutaj nawet TM się nie zbliżył, bo nie twierdzę, że ma przebić oferty konkurencji
Już nie wspomnę, że regulaminu tylko SIM brak.
Ron pisze:A T-Mobile ma jedną z lepszych ofert na stronie głównej umowa na 6 miesięcy z no limit + 5GB. bez telefonu za 29,95 :-)
Po 6 miesiącach wchodzi w czas nieokreślony i płacisz już 39.95.
piotrzet pisze:A faktycznie. W takim razie oferta co raz lepsza. Szkoda tylko że w regulaminie dalej 2
Dają ciała po całości. Regulaminy nie są odświeżone na czas. Nie pierwszy i nie ostatni raz.
Platforma przestarzała. Samo to, że mając zapisany numer w telefonie, po niemożliwości dodzwonienia się pod daną osobą przychodzi sms z numerem!!! a nie jak np w Orange - kontakt konkretny zapisany w telefonie się wyświetla, że pojawił się znów w sieci.
Kiedy w końcu TMobile coś z tym zrobi. skoro pozostałe sieci są o krok milowy przed nimi? :roll:
 #989304  autor: bxx1
 17 kwie 2018, 12:30
Heyah to dno w porównaniu z Nju.Pakiet 5gb w dzisiejszych czasach??50 by dali też by mało było.Nju staż 2 lata+ nju internet dodatkowy 120gb...za 19 zeta.Główny numer tylko do odbierania połączeń,i za niego nie płacisz,jak nie używasz.Proste?Da się?Da.
 #989313  autor: marcin19883
 17 kwie 2018, 13:29
bxx1 pisze:Heyah to dno w porównaniu z Nju.Pakiet 5gb w dzisiejszych czasach??50 by dali też by mało było.Nju staż 2 lata+ nju internet dodatkowy 120gb...za 19 zeta.Główny numer tylko do odbierania połączeń,i za niego nie płacisz,jak nie używasz.Proste?Da się?Da.
Za dwa lata to inni też potanieją podobnie
 #989331  autor: spotify
 17 kwie 2018, 15:04
bxx1 pisze:Heyah to dno w porównaniu z Nju.Pakiet 5gb w dzisiejszych czasach??50 by dali też by mało było.Nju staż 2 lata+ nju internet dodatkowy 120gb...za 19 zeta.Główny numer tylko do odbierania połączeń,i za niego nie płacisz,jak nie używasz.Proste?Da się?Da.
Zależy jak się na to patrzy. Dla mnie nju jest świetną ofertą ale takim rozdawaniem za darmo sieć Orange sama kusi do zapchania.
Optymalną ofertą jest Plush i chciałbym aby do takiego poziomu zbliżyła sie Heyah
 #989348  autor: piotrzet
 17 kwie 2018, 16:26
spotify
Jak może się pojawiać konkretny kontakt w SMS od opa skoro ty masz go w książce telefonu? Nie rozumiem tego bardzo. To zależy od telefonu a nie od sieci.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #989354  autor: spotify
 17 kwie 2018, 16:55
@piotrzet
Obecnie w Orange - Samsung Galaxy S7, Iphone SE, Iphone7, Iphone8, Sony M4 Aqua - jeśli do kogoś dzwonisz i jest zajęty lub poza zasięgiem (lub rozmawia i się włącza poczta bo nie ma ustawionych połączeń oczekujących) dostajesz smsa lub informację, że dana osoba jest już dostępna. I jeśli masz ją zapisaną w książce wyskakuje Ci tak jak masz zapisane w książce czyli np Adam Kowalski 500500500
A TMobile sprawdzone na wszelkich telefonach - nawet zapisany kontakt - otrzymujesz tylko informację, że dany numer się pojawił znowu w sieci lub skończył rozmowę czyli masz tylko 500500500 bez imienia i nazwiska.
Kolega przeniósł służbowy z Orange do Tmobile i już na drugi dzień dostałem informację od niego smsem "Ale gów.no. W Orange to działało" Posiada słuchawkę Galaxy Note 4

Jest to strasznie wkurzające.
 #989356  autor: piotrzet
 17 kwie 2018, 17:10
Akurat ja z tego nie korzystam także nie wiedziałem. Właściwie nie tyle nie korzystam co rzadko dostaje te SMS, bo najczęściej uda mi się od razu rozmawiać. Ale dzięki za informacje.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #989537  autor: iphoneski
 18 kwie 2018, 20:16
Dzisiaj t-m próbował naciągnąć mnie na abonament. Facet zarzekał się, że za 50 zł dostanę abo komórkowe bez żadnych limitów gb, żadnych lejków No cud Malina. Poprosiłem, żeby przysłał regulamin na maila i jakoś jeszcze go nie mam, ale chyba znalazłem tę ofertę w sieci i jest tak jak myślałem, po wykorzystaniu 20 GB jest Lejek do 1 Mb. Ktoś słyszał kiedyś żeby w komórkowym planie serio bez limitu było? Nie zakładam nowego wątku, bo dyskusja ogólna o sieciach jest tutaj, najwyżej gdyby było lepsze miejsce proszę o informację.
 #989544  autor: piotrzet
 18 kwie 2018, 20:35
Tak jest jedna obecnie taka oferta MagentaBiznes w T-Mobile reszta ma lejki. A tej ofercie co ci proponował na pewno było 20 GB? Bo to była na pewno oferta T-Mobile 1 w której jest 10 GB i lejek 1 Mb/s chyba, że się coś zmieniło.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #989548  autor: iphoneski
 18 kwie 2018, 20:47
Jest jakaś od marca, za 49,99 masz 20 gb i lejek potem do 1 mega. Przy 10 gb lejka nie ma, może zmienili to po prostu. Właśnie dlatego nie brałem i poprosiłem o regulamin, bo o biznesowej to wiem, ale ja firmy nie mam :)
Pytam bo kiedyś chyba w heyah było coś takiego, że miałeś bez limitu net ale nie mogłeś do kompa sobie po wifi udostępnić.
 #989559  autor: piotrzet
 18 kwie 2018, 21:28
Tzn że nie jest to T-Mobile 1 tylko tzw stare taryfy, które są oprócz T-Mobile 1. W nich jest faktycznie lejek po 20 GB natomiast taryfa o której ja piszę ma 10 GB i lejek 1 Mb/s oprócz tego jest też całkiem sporo aplikacji bez limitu. Była kiedyś owszem w Heyah ale teraz niestety nie ma. Na ten moment tylko biznes i oferta, którą podałem wyżej.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #989563  autor: iphoneski
 18 kwie 2018, 21:37
Ale ona nie może być stara, bo jest od 9 marca 2018. Zaraz dam link do tego regulaminu.
Edit: tu masz: http://www.t-mobile.pl/r/repo1/tm/docum ... 013023.pdf
Tej w heyah i tak bym nie brał, bo po co mi net bez limitu, którego nie mogę udostępnić do kompa na wakacjach
 #989577  autor: grzesk
 18 kwie 2018, 22:07
Temat chyba dobry więc tu napiszę.

Czy HEYAH w czymś jest lepsze czy gorsze od T-Mobile na kartę ? Wiem, wszystko to T-Mobile ale może są różnice w usługach np. VoWiFi czy VoLTE bo lejek 15 Mb/s jest i tu i tu.

Chodzi mi po głowie czy czasem w T-Mobile nie będzie mi lepiej w mojej okolicy a oferta HEYAH jest dla mnie ciekawsza niż TM na kartę (MMSy, z których jeszcze dość intensywnie korzystam).

Mój numer początkowo przez kilka lat był w Erze, później kilka lat w PLAY i ze względu na koszty przeszedłem w zeszłym roku do NJU/Orange. Niby wszystko działa ale mam mieszane uczucia. Jeszcze niedawno PLAY i Orange u mnie działało podobnie choć PLAY lepiej ale bez jakiejś wielkiej różnicy. Od jakiegoś miesiąca PLAY zrobił u mnie w mieście rewolucję i na maszcie, z którego korzysta odpalił wszystkie pasma LTE jakie posiada. Do tego PLUS, też zrobił modernizację T-Mobile ma zgodę na modernizację o nowe pasma a Orange śpi. Jak wysyłam zapytania do Orange czy planują jakąś modernizację bo ostatnio mam coraz większe problemy z zasięgiem a przez to z rozmowami i transferem danych to otrzymuję informację, że planów brak na modernizację w mojej okolicy. Orange i T-Mobile (jak do tej pory) u mnie posiadają tylko G900, U900, U2100 i LTE800. Stąd moje nie do końca zadowolenie z sieci i myśli o teście czegoś innego lub ewentualny powrót do PLAY (ewentualnie RBM).
NJU/Orange trzyma mnie chwilo ze względu na koszty bo mam tam dwa numery w tandemie przez to mogę czasem coś mu wybaczyć ale coraz bardziej mnie to gryzie.
Nie pomaga też świadomość zaszłości historycznych. Orange jako ostani u nas uruchomił UMTS i LTE. LTE chyba dopiero na przełomie 2016/2017 r. a UMTS niewiele wcześniej. Jeśli tak mają być do tyłu to chyba pożegnam się z fajną ofertą na rzecz sieci, która działa sprawniej. Będąc nawet w okolicach nadajników bywa tak, że z internetu nie da się skorzystać. Z PLAY do tej pory technicznie nie miałem problemów a teraz po modernizacji to zostawia w tyle inne sieci.
Sądziłem, że Orange jednak jako większa się będzie działała sprawniej i nie będą osiadali na laurach jak to na razie u mnie wygląda na terenach wokół miejscowości Zelów.
Dlatego ciekawi mnie T-Mobile/HEYAH czy są jakieś zauważalne różnice i jak technicznie na moim terenie, czy jest/będzie lepiej niż Orange/NJU.
 #989586  autor: spotify
 18 kwie 2018, 22:19
Nikt Ci na to odpowiedzi nie da. Kup starter TM i sprawdź jak działa w Twojej okolicy.
Z reguły najlepsi klienci w TM to Ci co mają abo. Na logikę większy priorytet w sieci pewnie bedzie mieć Tmobile na kartę a później submarka Heyah. Ale u Niemców nigdy nie wiadomo.
Co do Orange - to normalne.
Play zaraz też pewnie sie zapcha :)

Możesz również się pochylić w kierunku Plusa z ofertą Plush ;)
 #989618  autor: piotrzet
 19 kwie 2018, 08:23
Od kiedy play ma 4CA? Bo z tego co wiem do tej pory po mimo że na nadajnikach niektórych są 4 pasma było tylko 3CA. Chyba że coś pomyliłem

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
  • Strona 12 z 179
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 179
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 179