DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 45 z 179
  • 1
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 179
 #1005646  autor: Pabloeq
 31 lip 2018, 14:41
W USA jest bodajże jeżeli nic się nie zmieniło 6W/m2, a dla Włoch widziałem 1W/m2. Chyba tylko u nas są tak panicznie ostre w dół normy dla PEM, inne państwa i narody jakoś nie zginęły od PEM.
 #1005651  autor: piotrzet
 31 lip 2018, 14:58
Tak i co ile mają nadajników na takim samym obszarze jak u nas? Bo tego to akurat po obsewacji nie da sprawdzić tylko muszą być konkretne dane. Fakt jest taki, że w porównaniu do innych krajów w których normy PEM są wyższe jest o wiele gorzej na wsiach niż u nas. Jak nie masz konkretnych danych to te informacje są nic nie warte.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1005653  autor: Pabloeq
 31 lip 2018, 15:02
dominikm27 pisze:
piotrzet pisze:dominikm27
A jakieś dokładne dane? Czy tylko twoje przypuszczenia?

Wystarczą zwykłe obserwacje i b. dużo podróży przez ostatnie 20 lat po Europie. No i zainteresowanie tematem.
Ja akurat poruszam się po Czechach i Austrii więc mogę coś powiedzieć o sieciach u nich, i w obu tych krajach działają lepiej niż w Polsce i z pewnością są tam dopuszczone wyższe normy dla PEM (pól elektromagnetycznych).
W czeskim T mobile już widziałem LTE2100 na 15MHz zrobione w okolicach Liberca i Děcina, wynika z tego że mają blok 20MHz i na 5MHz zostawili UMTS.
 #1005699  autor: JFK2016
 31 lip 2018, 23:40
Pabloeq pisze: Pasma 700,800 czy 900MHz to są właśnie pasma pokryciowe dla LTE, ale nie z tak bezsensownymi ograniczeniami do 0,1W/m2 jak u nas. To powinno być zmienione tak jak w normalnych krajach europejskich przynajmniej do poziomu 1W/m2.
Zapomnij, po pierwsze nie ma takiej potrzeby-gdyż mamy inną specyfikę rynku transmisji danych (już dziś stacje LTE800 ledwie zipią i to u tych opów co mają po 10MHz pasma), po drugie przy obecnej siatce BTS w zupełności wystarczające są obecne normy w pasmach poniżej 1000MHz (nie musimy nap... ludziom po głowach mocą, aby "kornik drukarz" miał w puszczy białowieskiej LTE800, właśnie od tego są niższe pasma). Podwyższenie norm będzie konieczne ale przy wyższych pasmach i technologii 5G.
 #1005716  autor: Pabloeq
 01 sie 2018, 09:14
JFK2016 pisze:Zapomnij, po pierwsze nie ma takiej potrzeby-gdyż mamy inną specyfikę rynku transmisji danych (już dziś stacje LTE800 ledwie zipią i to u tych opów co mają po 10MHz pasma), po drugie przy obecnej siatce BTS w zupełności wystarczające są obecne normy w pasmach poniżej 1000MHz (nie musimy nap... ludziom po głowach mocą, aby "kornik drukarz" miał w puszczy białowieskiej LTE800, właśnie od tego są niższe pasma). Podwyższenie norm będzie konieczne ale przy wyższych pasmach i technologii 5G.
Owszem jest taka potrzeba i było to już gdzieś oficjalnie podnoszone ale jakoś ucichło, stacja bazowa to nie jest obiekt turystyczno-widokowy, to jest urządzenie nadawczo/odbiorcze i ma nadawać a nie być skręcana do absurdalnych poziomów bo jakaś grupka "doktorów" z jutuba orzekła że to ich zabije. Normy PEM z tego co pamiętam nie rozdzielają akurat tych pasm o których mówię bo są ustalone dla zakresu 300MHz-300GHz na poziomie właśnie 0,1W/m2 i jest to poziom absurdalnie niski wręcz asekuracyjny i należy go podnieść, spokojnie mogłoby być 1W/m2.
 #1006905  autor: maniek89
 10 sie 2018, 11:58
matek451 pisze:A kogo tutaj takie coś interesuje ? Na dodatek gdy z T-mobile wykonano około 3tys testów na LTE/3G. Czyli 2-3 razy mniej niż u pozostałych operatorów.
Przyczyna prowadzenia T-mobile jest prosta. Nie mają wielu klientów, sieć nie jest obciążona. Ci, którzy jakimś cudem zostali, w prepaidzie mają przyciętą prędkość (ile tam było, 15 Mb/s?), nie wiem jak teraz, ale niektóre taryfy nie miały wjazdu do LTE a dostęp do tej technologii nie był oczywisty i wymagał dodatkowej aktywacji. Jak po masztach hula wiatr, to można kręcić wyniki. Nielimitowany internet domowy w najpopularniejszej opcji też przecież przycięty do 20 Mb/s.
 #1006908  autor: piotrzet
 10 sie 2018, 12:29
matek451 pisze:A kogo tutaj takie coś interesuje ? Na dodatek gdy z T-mobile wykonano około 3tys testów na LTE/3G. Czyli 2-3 razy mniej niż u pozostałych operatorów.
Skoro nikogo to nie interesuje to nie musi tego czytać. Ja podałem link informacyjnie. Skoro ciebie to nie interesuje to nie wiem po co komentarz. Po za tym skąd dane ile testów zostało wykonanych u każdego? Bo ja tam nic takiego nie widzę.
maniek89
A po mimo tych przycięć średnia i tak jest wyższa niż konkurencji. Co do obciążenia będą wyniki na koniec roku to zobaczymy na razie nie ma konkretnych danych.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1006912  autor: matek451
 10 sie 2018, 13:15
Ja w przeciwieństwie do ciebie umiem czytać ze zrozumieniem i liczyć, ty jarasz się na sam widok takiego tekstu i tych słupków T-mobile. Jak już coś cię linkuje to warto chociaż to przeczytać i zrozumieć .Kompromitujesz się po raz n-ty. Podana liczba testów to 26149 z czego w T-Mobile wykonano tylko 12,39% czyli około 3270. Wg. informacji w LTE wykonano3/4 testów więc można przyjąć że w T-mobile około 2,5- 3 tysiące. Matematyka na poziomie podstawowym, za trudne? Taka ilość testów w porównaniu do tysięcy użytkowników praktycznie dyskwalifikuje wyniki T-mobile nawet cały ten ranking. :mrgreen:
 #1006913  autor: piotrzet
 10 sie 2018, 13:20
Szczerze to nawet tego nie czytałem tylko wrzuciłem tak jak zwykle co miesiąc. Teraz dopiero to zobaczyłem jak napisałeś. Nie jaram się tymi testami, bo wiadomo że sieć działa inaczej w różnych miejscach. Ale niestety na chwilę obecną jaki test pokazuje stan sieci faktyczny? Znasz taki? Bo z chęcią go zobaczę. Wiem że każda liczba testów będzie dyskwalifikowana bo tmobile jest na pierwszym miejscu to żadna nowość ;)

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1006914  autor: iphoneski
 10 sie 2018, 13:21
Moim zdaniem ten ranking jest bez sensu bo testy wszystkich sieci razem to nawet nie połowa testów wykonanych na speedtest.pl dla jednego operatora.
 #1006916  autor: matek451
 10 sie 2018, 13:27
Rankingi to taka ciekawostka niewiele mająca wspólnego z rzeczywistym działaniem sieci. Szczególnie zaprezentowane na podstawie takiej śmiesznej ilości testów. Taki typowy PR dla Januszy i rzeczników wszystkich operatorów. Mają o czym pisać.
 #1006917  autor: piotrzet
 10 sie 2018, 13:37
No i właśnie jako ciekawostkę to podałem ten wątek właśnie do podawania takich ciekawostek służy. Nie musiałeś tego czytać nikt ci nie kazał.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1007630  autor: JFK2016
 14 sie 2018, 11:05
maniek89 pisze: Przyczyna prowadzenia T-mobile jest prosta. Nie mają wielu klientów, sieć nie jest obciążona. Ci, którzy jakimś cudem zostali, w prepaidzie mają przyciętą prędkość (ile tam było, 15 Mb/s?), nie wiem jak teraz, ale niektóre taryfy nie miały wjazdu do LTE a dostęp do tej technologii nie był oczywisty i wymagał dodatkowej aktywacji. Jak po masztach hula wiatr, to można kręcić wyniki. Nielimitowany internet domowy w najpopularniejszej opcji też przecież przycięty do 20 Mb/s.
Dokładnie tak jest, to że wprowadzili najlepszą ofertę internetu bez limitu, nie oznacza że raptem wszyscy rzucą się do T-Mobile (pisałem o tym rok temu-rynek jest nasycony i nie łatwo zdobyć nowego klienta), ba gdyby nie tani sprzęt to nie byłoby szału w wynikach sprzedaży. Mają zbyt dużą konkurencję ze strony P4 z darmowym internetem LTE w RBM.
piotrzet pisze:Wiem że każda liczba testów będzie dyskwalifikowana bo tmobile jest na pierwszym miejscu to żadna nowość ;)
Po co się tłumaczysz, atakują Cię bo ich ukochana sieć ciągle zamiata ogon. Wyniki speedtestów są najbardziej miarodajnym/mierzalnym narzędziem, czy się to komuś podoba czy nie (zresztą te średnie "jak na dłoni" odzwierciedlają działanie sieci w Łodzi przy 2 pierwszych miejscach).
  • Strona 45 z 179
  • 1
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 179
  • 1
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 179