DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 31 z 179
  • 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 179
 #1001421  autor: iphoneski
 30 cze 2018, 10:28
Teraz sytuacja jest w ogóle kuriozalna, bo oferta Netii weszła do salonów plusa i pracownicy nie wiedzą co mają sprzedawać. Bo kto kupi lte i CP skoro może wziąć światełko. Najpierw powinni ujednolicić to jakoś i dopiero wtedy wprowadzać.
 #1001427  autor: harys
 30 cze 2018, 10:46
Ile tego światełka jest?
Domowy LTE i ftth to są dwa produkty skierowane do dwóch różnych grup ludzi. Światłowody biorą ludzie z miast gdzie jest infrastruktura, LTE dobrze to uzupełnienia.
W Orange Love jest tak, że gdyby mi dzisiaj mogli podłączyć kabel to bez problemu przechodzę z LTE na ofertę kablowa bez przedłużenia Umowy, myślę że i tutaj docelowo się to pojawi. I tak bardzo szybko podpieli neta Netii do smartdomu i salonów gr CP, w branży mówiło się że pierwsze wspólne oferty powinny się pojawiać po wakacjach. Widać jest parcie na poprawę wyników Netii.

Wysłane z Honor 9
 #1001428  autor: MobileMaster
 30 cze 2018, 10:48
iphoneski pisze:Bo kto kupi lte i CP skoro może wziąć światełko.
A Twoim zdaniem, kto teraz decyduje się zakup internetu LTE (nie zależnie od sieci)? Ktoś kto ma możliwość podłączenia światłowodu czy tam innej formy szybkie internetu stacjonarnego, czy ktoś kto ma tylko miedź bo nawet Orange nie chce zainwestować w infrastrukturę w jego okolic, albo w ogóle nie ma takiej opcji?
Zresztą niezależnie co sprzedadzą i tak Zygi zarobi, Netia już przecież należy do grupy CP.
 #1001430  autor: pakierhakierxd
 30 cze 2018, 11:00
Kabel to kabel sam się o tym przekonałem , miałem Netia na łączach Orange 15 mb praktycznie stałe, tylko miałem trochę awarii, przeszedłem na tmobile lte i przez pierwsze pół roku było 30 mb zazwyczaj teraz też jest tyle ale wieczorami potrafi zwolnić do nawet 0.5 mb, czasem pomaga zmiana sieci na 3g.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Pozdrawiam :)
 #1001435  autor: piotrzet
 30 cze 2018, 11:06
MobileMaster
Dokładnie jak ktoś ma światłowód nie bawi że w żadne LTE. U mnie na razie można pomarzyć a kabel to 10 Mb/s więc różnica jest jak mam koło 70 Mb/s na LTE.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1001440  autor: iphoneski
 30 cze 2018, 11:10
harys pisze:W Orange Love jest tak, że gdyby mi dzisiaj mogli podłączyć kabel to bez problemu przechodzę z LTE na ofertę kablowa bez przedłużenia Umowy, myślę że i tutaj docelowo się to pojawi.
Właśnie o tym pisałem. Oferta Netii powinna zawitać do salonów Plusa dopiero gdy oferta będzie jakoś ujednolicona. Bo jak ktoś się nie zna na tych wszystkich światłowodach, satelitach itd, pójdzie do salonu kupić ofertę to może się pogubić i wybrać innego dostawce usług.
 #1001447  autor: iphoneski
 30 cze 2018, 11:28
Bo to trochę dziwnie wygląda z perspektywy zwykłego użytkownika. Wchodzisz do salonu Plusa a tam Netia :)
No chyba, że zrobili to jakoś ze smakiem i te Kablowe oferty nie rzucają się w oczy bardziej niż mobilne, dawno nie byłem w salonie Plusa.
 #1001450  autor: Mixiorek
 30 cze 2018, 11:31
Marcin_ pisze:@Mixiorek z tym przejęciem Netii przez CP bym się tak nie martwił. Naprawdę w tej chwili Netia - jej infrastruktura i inwestycje to jest dno dna. Znam to bardzo dobrze z autopsji. Niby coś próbują, niby coś robią, szumnie się chwalą a nic z tego nie wynika.
Netia od lat dryfowała na rynku. Byli tam ludzie bez pomysłu na firmę. M.in. przez chwilę Pan Prezes kosmita Sawicki.
Struktura akcjonariatu nie sprzyjała. Teraz już jest jasność :-) i moim zdaniem dobrze się stało.
Wszyscy posiadający ofertę Netii plują sobie w brodę.
Używałem przez 6 lat łącza symetrycznego Netii. 10/10, 50/10, 100/100. Uwag nie miałem, awarii nie miałem. Jakość bardzo ok. Serwis też ok choć przydał się chyba przez ten czas z dwa razy (podwiesił się nasz modem, wystarczył restart lub zdalne grzebanie przez 15 minut). A raz koparka ciachnęła światłówód magistralny przy Ostrobramskiej czy Grochowskiej i pół Polski (wschód) nie miało łączności. W tym CP i ich klienci a raczej dosył programów :-D
Rozumiem, że była to oferta zupełnie inna niż dla przeciętnego klienta indywidualnego z ulicy ale dla klienta biz była ok.
Taka sama jest padaka jeśli chodzi o modernizację infrastruktury liniowej. Jeżeli CP czegoś nie zmieni w tej firmie to nic im to nie da.
W tej chwili będzie im ciężko zwerbować ludzi z rynku od tych spraw. Jest co i gdzie robić. No chyba, że powiedzą x2 ;-) ale raczej Pan S. tak nie działa.
Orange inaczej do tego podchodzi. Wchodzi do miasta z całą pulą umów i pompuje taką kasę, że robią to 5 czy 6 razy szybciej niż Netia. DO tego za te same projekty (a nawet prostsze jeśli chodzi o dokumentację w stosunku do tego samego z Netii) płacą sporo więcej.
Orange zjadł zęby przez pierwsze 1,5 roku i się wiele nauczył. Doświadczenie zaprocentowało i już wiedzą co i jak.
harys pisze:Co do Netii to nie mam wątpliwości że będzie gleboka restrukturyzacja operacyjna, czy coś w sieci się zmieni dla klienta indywidualnego nie wiadomo, na 100% jednak stacje bazowe chętniej będą podpinane pod FO
No właśnie. Niestety ale boję się, że w sieć końcową do klienta indywidualnego nie pójdą nawet takie środki jak zapowiadała Netia. Do tego mają jak widać kłopoty organizacyjne z tym jak do tego podejść.

Moim zdaniem CP + Netia to duży potencjał. Pytanie co i jak z tego wyjdzie.
A jeszcze bardziej mnie gryzie czy wyjdzie T-Mobile + UPC ;-)

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #1001453  autor: piotrzet
 30 cze 2018, 11:35
Dokładnie w pełni się zgadzam z tym. Ja też przez dłuższy okres korzystałem z radiówki z Netii problemu nigdy nie było czasem jakieś mniejsza awarie najczęściej przez pogodę

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1001463  autor: iphoneski
 30 cze 2018, 12:11
Ja z netii korzystałem tylko po starych kablach TP. Z jakością to nie miało nic wspólnego, co 15 minut na minutę padało połączenie, rozmowa na skype to masakra, co 15 minut trzeba było łączyć ponownie. Najciekawsze było to, że miesiąc przed zakończeniem umowy wszystko zaczęło działać normalnie, żadnych problemów :)
 #1001466  autor: Mixiorek
 30 cze 2018, 12:23
Zapomniałem napisać. Łącze, o którym wspomniałem było po światłowodzie. 10/10 był do biurowca a potem skrętka. 50/50 i 100/100 z zakończeniem światła przy serwerze. Pingi 1ms itp.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #1001476  autor: pakierhakierxd
 30 cze 2018, 12:45
[quote][/quote]

Łapie mi tylko 800 raczej -2km.Tak wychodziło jak testowałem tym programem Huawei w tel tylko wyszukiwał na gsm/wcdma a lte 800.

Teraz to wygląda tak http://www.speedtest.net/result/7434650937 ,nie jest źle ;) ,mogę normalnie neta przeglądać i Youtube itp :)

Pozdrawiam :)
 #1002134  autor: harys
 04 lip 2018, 18:35
Zawsze miał najwięcej, przynajmniej tak jego strona poświęcona VoLTE sugeruje.
W Orange masa telefonów jest nieuwzględniona więc nie wiadomo ile telefonów obsługuje.

Wysłane z Honor 9
  • Strona 31 z 179
  • 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 179
  • 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 179