DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 13 z 179
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 179
 #990302  autor: iphoneski
 23 kwie 2018, 19:31
No trudno żeby, ale wielu by tak chciało. Właśnie jestem ciekawy rozwoju sytuacji, bo słychać głosy, że net nie jest już taki szybki jak był i ide o zakład, że ludzie, których to dotknęło nie ucieszyli się z takiego obrotu spraw. Też ciekawe jak będzie po całkowitym rozwodzie 1800, kto na tym skorzysta, a kto straci. I z forum już wiemy, że t-m podobają sie nowe maszty play i tam bedą chcieli się wieszać, czyli widzą potrzeby budowania.
 #990307  autor: piotrzet
 23 kwie 2018, 19:45
Jak na razie nie widać tego po speedtestach prędkości jakie były takie są. Co do niektórych lokalizacji wiadomo problem ma każda sieć. Kto zyska a kto straci po rozwodzie w LTE1800 to wiadomo już teraz.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #990310  autor: iphoneski
 23 kwie 2018, 19:56
Właśnie bardziej chodzi mi o to czy t-m będzie reagował na takie lokalizacje. Bo jesli kiedyś było szybko, a teraz nie jest to wzrosła liczba użytkowników i być może jest potencjał na dalsze wzrosty, więc trzeba coś zrobić. I pytanie czy bedą robić czy uznają, że przecież net jest, a że nie przekracza 1 mega to już tam trudno, w speedtestach są najlepsi przecież.
 #992442  autor: marcin19883
 08 maja 2018, 13:41
Testowałem darmowy pakiet 20GB od Orange i nie miałem jak go wykorzystać, zaraz się skończy. Zasięg lte średni. Nadajniki zapchane. Jak jestem w małym mieście, to modem siedzi uparcie na lte1800, choć lte800 okazuje się szybsze. Jak jestem w Play, to tam z automatu modem skacze po różnych bandach najmniej obciążonych. Więc w tej chwili nadal Play u mnie rządzi. Do tego w okolicznych wioskach właśnie świeżo uruchomił nadajniki. Jeszcze tylko dwie sztuki i wyłączam roaming. Gdzie inni nie mogą przez lata, tam Play postawi. Za to duży plus. Chyba raczej nikt go na wsiach nie pokona. Nie ma szans i pozwoleń od wielkiej trójcy. Lata mijają a Play działa z max prędkością. Inni już zdychają
 #992471  autor: piotrzet
 08 maja 2018, 15:00
Niestety ale to wszystko zależy od lokalizacji. A niestety play dalej ma problem z siecią w wielu miejscowościach nie wspominając o miastach.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #992531  autor: marcin19883
 08 maja 2018, 20:43
iphoneski pisze:Ale chyba wszystkie sieci lekko przyspieszyły w tym ostatnim rankingu.
Orange jako jedyna sieć, daje pełną prędkość neta w prepaidzie. Nawet jeśli to bonus. Gdzie np. w T-mobile jest 15Mbps, Play ma 7Mbps. Plus nie daje bonusów za nic. :-)
 #992552  autor: adacomp
 08 maja 2018, 22:32
spotify pisze:
marcin19883 pisze:Gdzie np. w T-mobile jest 15Mbps, Play ma 7Mbps.
Fioletowi przycinają prędkości w prepaid?? :shock:
A to T-Mobile takie złe tylko jest.....
Play w niektórych taryfach prepaid przycina do 7Mbit/s tak samo jak bonusy.
T-M przycina w całym prepaidzie do 15Mbit/s a domyślnie nawet LTE tam nie ma aktywnego.
 #992558  autor: spotify
 08 maja 2018, 22:47
Czy domyślnie nie ma aktywnego LTE to nie wiem. Chociaż ostatnio mój kuzyn zamówił starter przez stronę T-Mobile i miał LTE od razu.

@Patryk
Sądząc po komentarzach na telepolis i innych portalach tego typu można sądzić, że tylko niemiecka sieć jest zła i niedobra bo przycina prędkości. Nic o Play nie wspominają. 15Mb/s to prędkość gdzie można nawet spokojnie ciągnąć 4K. Nawet 10 Mb/s do telefonu starczy. Ale 7Mb/s jakie daje Play i o którym się dowiedziałem właśnie kilka godzin to już dno.
Nawet takie Orange podaje, że ich telewizja potrzebuje ok 10Mb/s do dobrej jakości oglądania. Więc z czym do ludzi z 7Mb/s (no już o 3Mb/s w roamingu nie wspomnę, bo się nie kopie leżącego)??!!

W Tmobile na karte brakuje tylko WoWifi oraz VoLTE. Prędkość do 15Mb/s na telefon jest z dużą górką komfortowe do używania. Ale jak wiadomo, w Polsce Janusze biznesu pewnie by chcieli ją wykorzystywać jako kartę do internetu czyli jako modem. I stąd pewnie hejt na przycinanie prędkości przez magentową sieć.
 #992562  autor: Pawrzes
 08 maja 2018, 23:15
Ograniczenie jest tylko w starych taryfach wprowadzonych kiedy jeszcze LTE nie istniało! W obecnych taryfach jak np. Formuła czy OdNowa nie ma żadnego ograniczenia - wyjątkiem jest tylko taryfa Rok Ważności Konta.

Pozdrawiam
 #992567  autor: Pabloeq
 08 maja 2018, 23:43
adacomp pisze:T-M przycina w całym prepaidzie do 15Mbit/s a domyślnie nawet LTE tam nie ma aktywnego.
Prędkość przycina bo ma głupi dział marketingu, chronią swoją sieć przed klientami i płacą za to cenę ich najmniejszej liczby.
Jakoś Orange nie stosuje takich ograniczeń w swoim prepaidzie i widać różnicę w pobieraniu większych plików, ograniczenie Tmob do 15Mbps to jest taki 'komfort' przez małe 'k". W praktyce poprostu trwa dłużej ładowanie większych rzeczy.

Bzdurą jest że LTE "tam nie ma domyślnie aktywnego" Chyba ci się z plusem pomyliło, to w plusie w prepaidzie trzeba sobie "usługę LTE" włączyć kodem.
W T mobile jak masz nową kartę, ja jeszcze na micro ale USIM miałem normalnie od ręki dostęp do ich LTE.
  • Strona 13 z 179
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 179
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 179