DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
 #983598  autor: piorunek
 15 mar 2018, 10:25
Brat wyjeżdża za granicę, ale względu że chce mieć kontakt służbowy (własna działalność) z klientami. Jest pomysł że przekieruje telefon play na nr zagraniczny przez voip, który wykupi w na miejscu. I teraz się rodzą pytania:
Jeśli telefon pojechałby zagranicę to czy może zrobić przekierowanie z telefonu na voipa (bez żadnych opłat) :?:
Czy takie przekierowanie można zrobić z poziomu online play24 :?:

Czy jednak lepiej go zostawić w pl i zarządzać z poziomu Polski :?:
 #983601  autor: kowal2200
 15 mar 2018, 10:46
Jaką ma taryfę? Na marginesie nie rozważa Wi-Fi Calling? Niezależnie od tego może kupić numer w Kluczu i ustawić przekierowanie na aplikacje, które to jest bezpłatne, potrzebny jest tylko internet. Rozważał bym zakup numeru VoIP w Halonecie i odbieranie na telefonie, przekierowanie Play=>Halonet są płatne, ale schodzą z darmowych minut lub w ramach no-limitu.
 #983603  autor: piorunek
 15 mar 2018, 10:56
Jedzie do usa.
Na dziale voip pisałem i mamy takie rozwiązanie na przychodząte rozmowy (więcej http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... &start=105 ):
rozmowy przychodzące tel play (nr stacjonarny pl za free)--->voip fcn (koszt do usa 5 lub 15gr weryfikuję)--->nr tymczasowy w usa
I właśnie chodzi o czy telefon zostawić w pl czy wziąć do usa.

Zapomniałem chodzi tylko o połączenia głosowe. Wiadomości chciałby przyblokować na poziomie playa.
Ostatnio zmieniony 15 mar 2018, 11:48 przez piorunek, łącznie zmieniany 1 raz.
 #983608  autor: piorunek
 15 mar 2018, 11:02
Abo w play 3in1
Wi-Fi Calling w play = zakup słuchawki u nich. Jednak telefon jest ze sklepu czyli nie wchodzi w grę.
Wi-Fi Calling w plusie można zapomnieć testy cały czas trwają od września 2015.
 #983618  autor: matteo
 15 mar 2018, 11:24
Można przekierować z Play na polskiego voipa i (przynajmniej w 2015-2016 r.) było to bezpłatne. Testowałem w Chinach, przekierowanie było na polski VoIP (Plfon). Nie liczyło za przekierowanie, czyli jednym słowem brało z no limitu. Problem był jednak inny. Po kilkunastu godzinach przekierowanych połączeniach, włączyła się blokada i połączenie blokowało się, początkowo, po 5 minutach, potem po 2 minutach, minucie, a potem po 30 sekundach.

Udałem greka i zgłosiłem problem do BOK przerywania połączeń, ale nikt nic sensownego nie odpisał i tak naprawdę sprawa była nierozwiązana.

To był rok 2015-2016, teraz rozwiązaniem najlepszym jest po prostu VoWiFi.
 #983621  autor: piorunek
 15 mar 2018, 11:46
Dziękuje za odpowiedź. Voipa mam już przebadanego moje pytania są związane czy lepiej zostawić tel w pl i zarządzać czy wziąć do USA? I czy z zarządzaniem z usa będą brane jakieś stawki?
 #983623  autor: matteo
 15 mar 2018, 11:54
Warto wziąć. Zgłoszenia możesz pisać przez Play24, a ew. przekierowania bezwarunkowe będzie można ustawić sobie samemu na telefonie.
 #983626  autor: kowal2200
 15 mar 2018, 12:24
piorunek pisze:Abo w play 3in1
Wi-Fi Calling w play = zakup słuchawki u nich. Jednak telefon jest ze sklepu czyli nie wchodzi w grę.
.
Jaki to model? Wifi Calling to jednak najwygodniejsze rozwiązanie ze wszystkich i najtańsze w eksploatacji bo masz rozmowy ze swojego pakietu w jakości HD Voice i to tego nie płacisz nie wiadomo ile za wysyłanie SMS-ów
 #983629  autor: muddy
 15 mar 2018, 12:29
WiFi Calling tak, pod warunkiem jednak że cały czas przebywa się w zasięgu sieci WiFi, co nie jest łatwe.

MM
 #983630  autor: kowal2200
 15 mar 2018, 12:34
Tak, dlatego ja bym ustawił przekierowanie "gdy niedostępny" na numer Klucza i odbierał na aplikacji Pinngle na lokalnym internecie komórkowym. CSipSimple zżerał dużo baterii i netu z tego co pamiętam.
 #983633  autor: piorunek
 15 mar 2018, 12:40
mamy 2 modele słuchawek:
- huawei p8 lite
- lg x power 2

Co do tego zostawienia w pl to byłby u mnie na biurku. Czyli ja mogę coś załatwić + mam hasło abonenta do zmian. Dlatego pytania:
- czy można zarządzać przekierowaniami w play przez telefon z usa :?: czy są jakieś koszta dodatkowe :?:
- czy jest możliwość zarządzania przekierowaniami przez www play24 :?:
 #983637  autor: kowal2200
 15 mar 2018, 12:55
LG X power2 obsługuje WiFi Calling ale własnoręcznie przerabiałem tę usługę w Play z LG i nie jest łatwo, a wręcz się nie da jeśli telefon z innej sieci, nie wiem jak z wolnej sprzedaży trzeba spróbować.
 #983647  autor: matteo
 15 mar 2018, 13:19
kowal2200 pisze:Tak, dlatego ja bym ustawił przekierowanie "gdy niedostępny" na numer Klucza i odbierał na aplikacji Pinngle na lokalnym internecie komórkowym. CSipSimple zżerał dużo baterii i netu z tego co pamiętam.
Wybrałbym w tym przypadku przekierowanie bezwarunkowe.
 #983658  autor: kowal2200
 15 mar 2018, 13:48
Tak, tylko wtedy wszystkie przychodzące trafią na aplikację Pinngle zamiast na WiFi Calling chociaż z drugiej strony gdy sieć go nie znajdzie za granicą to raczej nie zadziała przekierowanie tylko dzwoniący usłyszy informację o niedostępności abonenta wygenerowaną przez partnera roamingowego.
 #983729  autor: matteo
 15 mar 2018, 18:35
klaudia123 pisze:apka SIP do VoIP na telefon, w PL numer z PLAY stałe przekierowania ma numer stacjonarny np. halonet i masz bez kombinowania... i dużych kosztów, jest net jest telefon...

Parę postów wyżej opisałem, czemu to nie zadziała.
 #983735  autor: Gregrin
 15 mar 2018, 19:01
piorunek pisze:rozmowy przychodzące tel play (nr stacjonarny pl za free)--->voip fcn (koszt do usa 5 lub 15gr weryfikuję)--->nr tymczasowy w usa
I właśnie chodzi o czy telefon zostawić w pl czy wziąć do usa.
Gdyby coś nie wypaliło to chyba raczej lepiej go mieć przy sobie w celu odbierania tych połączeń jeśli są ważne. W razie czego można tez pomyśleć o pełnomocnictwie na kogoś w pl ale to na jakieś ekstremalne przypadki.
piorunek pisze:(koszt do usa 5 lub 15gr weryfikuję)
5gr bo wszystkie polskie voip maja taka stawkę (inna jest do Hawaii i Alaski)
piorunek pisze:I czy z zarządzaniem z usa będą brane jakieś stawki?
Przekierowania można ustawić przez kody USSD i infolinie. W przypadku kodu USSD nie powinno być opłat a infolinia to wiadomo ze po stawce + roaming.

Pomyślałbym o tym kluczu. Kupuje się kartę, wkłada do telefonu i rejestruje w aplikacji pinngle i włącza pocztę. Od tego czasu (nawet nie mając karty sim w telefonie) gdy ktoś do nas dzwoni a karta z klucza jest wyjęta to idzie przekierowanie na aplikacje. Gdy nie odbieramy w aplikacji dzwoniący może nagrać się na pocztę a my możemy odsłuchać wiadomość w aplikacji. Jedyna wada to to, ze aplikacja potrzebuje dostępu do netu ale w to osoba która będzie miała kartę w USA chyba na niej jakiś net tez. Co ciekawe w kluczu rozmowa do USA również kosztuje 5gr i tez można by zrobić przekierowanie na numer w USA ale to trzeba by potwierdzić ze mają taką opcje.

PS. Dalej zamiast FCN polecam halonet. Jakościowo to to samo a koszt numeru w halonecie to 1zl na rok. Przekierowania oczywiście tez są. W FCN można założyć konto na miesiąc za darmo i porównać z halonet. Ta kwestia jest zresztą do ogarniania w PL (zarządzanie lub zakładanie). Należy pamiętać ze numer u operatora voip trzeba tez zarejestrować!
 #983794  autor: myk6414
 15 mar 2018, 22:12
A nie prościej zabrać telefon ze sobą, na miejscu kupić kartę SIM do internetu włożyć ja w mifi i uzywac wifi calling? Ja tak zawsze robię jak jadę do Szwajcarii.