DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 13 z 46
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 46
 #988824  autor: 3G
 14 kwie 2018, 11:34
Nie wiem czy do mnie pijesz, ja nie będę niczego pisał, bo to nie moja bajka. Jakoś Netmonitor nie pokazuje danych z kosmosu i to on jest podstawą, plus oczywiście dobre menu serwisowe telefonu. A te wszystkie wynalazki typu Netmonster, NSG, NCI wolę olać niż tracić czas na ich usprawnianie.

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #988831  autor: Pabloeq
 14 kwie 2018, 12:50
Który to taki cudowny Netmonitor nie pokazuje ci danych z kosmosu? Podaj link do niego. I jeszcze powiedz że z zaimportowaną delikatnie nieaktualną bazą z btsearch ci tak idealnie pokazuje.
 #988833  autor: 3G
 14 kwie 2018, 13:00
Netmonitor jest tylko jeden, jeśli masz nieaktualną bazę no to sorry... Przynajmniej nie pokazuje głupot jak parę postów wcześniej albo 2600 jako 2100 jak ktoś pisał. Co kilka dni ktoś pisze o czymś takim.

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #988836  autor: ST
 14 kwie 2018, 13:30
Mixiorek pisze:Fajnie, że dodane zostało pasmo na pasku w trybie czuwania apki w tle. Działa mi na S8 ale niestety na S4 mini już nie :/
Ktoś ma kontakt z autorem i może spytać czy jest możliwość by dodać tą funkcjonalność do tego modelu?
Nie ma. To, co pokazuje NetMonster, zależy wprost od danych, które uzyskuje przez API. Nośne komórek serwujących pojawiły się w API z andkiem Nougat, nośne agregowane - z Oreo. Przy czym nie wszyscy producenci implementują wszystkie parametry w poszczególnych wywołaniach, więc warto się zorientować przed zakupem terminala jeśli komuś zależy na czymś szczególnym. Generalnie najlepiej sytuacja wydaje się wyglądać na czipsetach Qualcomma - prawdopodobnie vendor kity mają stosowne "funkcjonalności" zaimplementowane i OEM musi tylko niczego nie zespuć ;-)

Fakt, że NetMonser pokazuje inaczej niż Engineering Mode wynika wprost z tego, że korzysta (podobnie jak zylion innych aplikacji) ze standaryzowanego interfejsu programistycznego (API), natomiast oprogramowanie producenta bierze dane wprost z modemu, do których apki ze sklepu nie mają dostępu. A przynajmniej nie bez roota...
 #988840  autor: habish
 14 kwie 2018, 14:14
S9 fajnie pokazuje czasami sąsiadów:

Obrazek

Jak widać są pasma 3G jak i LTE.
Szkoda że poznaje tylko PCI i nośna, gdyby jeszcze rozpoznawał CID i zapisywał to w logu... jeden przejazd i wszystkie pasma wyłapane. ;-)
 #988894  autor: Morvius
 14 kwie 2018, 19:36
Pabloeq o prywatnych opiniach możecie porozmawiać sobie w PW. Tu proszę trzymać się tematu.

Klasyczny obserwator wątku.
 #988948  autor: ST
 14 kwie 2018, 23:14
McCm pisze:NetMonster w Huawei P20 Pro pokazuje ładnie sąsiadujące
To właśnie jest unikatowa cecha tego narzędzia. Nie działa stuprocentowo skutecznie (co wynika z przyjętej logiki), ale i tak bardzo ułatwia monitorowanie sieci i znajdowanie luk w bazie danych - szczególnie istotne po rozwodzie U900, na obiektach bez U2100...
 #989010  autor: Pabloeq
 15 kwie 2018, 13:50
3G pisze:Netmonitor jest tylko jeden
Nie jest tylko jeden. Jest wiele aplikacji które są monitorem sieci (netmonitorem) w tym właśnie netmonster. Nazwa aplikacji "Netmonitor" nie oznacza że to jest wyrocznia wszystkiego i nieomylność. Poprostu tak sobie ją twórca nazwał.
 #990888  autor: Skipps
 26 kwie 2018, 22:36
Panowie jestem ciekaw czy w A5 2017 agreguje B1+B3 a także B1+B7 ? Ponieważ nie mogę znaleźć żadnej informacji na ten temat , zależało by mi na tym , akurat mam internet z Playa i miałbym możliwość sprawdzenia , bo zastanawiam się nad kupnem A5 2017 , bo A5 2016 nie ma szans by agregował B1+B3 już próbowałem tego ale w service mode jest określone jakie pasma agregują . Czy ktoś ma informacje na temat agregacji pasm w A5 2017 ?
 #991688  autor: tomi81
 04 maja 2018, 13:03
Pytanie do użytkowników S9/9+ - w jakich pasmach działają oba sloty na karty sim przy założeniu korzystania z dwóch kart (tzn. czy zarówno w pierwszym jak i drugim slocie działa rownolegle LTE i jak jest wówczas z wyższym MIMO/QAM/VoLTE). Dodatkowe pytanie - czy któryś z programów do monitorowania (Netmonitor, Netmonster itd.) pozwala na rownolegle śledzenie/logowanie dwóch sieci? Przy obu odpowiedziach na tak byłby to ważny argument przy zmianie terminala :-)
 #991734  autor: kozien70
 04 maja 2018, 17:49
Na S9/S9+ Duos z Exynosem (czyli wersja europejska) jedna karta (ta z wlączoną transmisją danych) działa max w LTE a druga zaś, ta bez transmisji - max w 3G. Możliwe, że z którąś aktualizacją druga karta otrzyma "równoległe" LTE. W S7ce Duos druga karta otrzymała 3G wraz z androidem 7ką, tu może być analogicznie z LTE.
W telefonach Dual SIM z dwiema kartami w LTE obydwie mogą mieć jednocześnie VoLTE, ale tylko jedna z nich ma aktywną transmisję danych (przełączasz sobie to między kartami, nie ma konieczności przekładania w slotach).
Netmon monitoruje równolegle obydwie karty. Netmonstera nie używam, nie wypowiem się.
 #993986  autor: mikkel07
 17 maja 2018, 14:32
Witam. Chciałbym zakupić S9+ ale nie potrafię żyć z telefonem, w którym się nie da wymusić danego pasma. Czy na S9+ działa kod *#2683662# lub czy da się wejść w wybór pasm z poziomu *#0011# bo od aktualizacji sierpniowej w S8+ samsung oczywiście wszystko poblokował. Czy w S9+ się nic w tej kwestii nie zmieniło? Ewentualnie z rootem czy ten kod działa. Albo jakieś pomysły na inny kod hidden menu. Tak jak przykładowo robi się tu:
http://www.hardreset.info/devices/samsu ... -s9/codes/
Nie wiem czy nie jest to przypadkiem z prockiem Qualcoma bo na Exynosie już nie wiem jak się dostać do takiego menu. czy raczej nie ma na to już mocnych?
 #994002  autor: 3G
 17 maja 2018, 15:33
mikkel07 pisze:nie potrafię żyć z telefonem, w którym się nie da wymusić danego pasma.
Witaj w klubie :) Niestety na nowszych samsungach nie da się nic zrobić w tym temacie nie mając roota. Sam trzymam S7 edge z ostatnią wersją softu pozwalającą na dostęp do pełnego menu serwisowego. Może lepiej idź w LG V30 albo nawet G6? Wymuszanie pasm na nich działa, LG nie blokuje jak Samsung (przynajmniej na razie).

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #994007  autor: mikkel07
 17 maja 2018, 15:45
Z jakiegoś amerykańskiego forum czytałem, że obostrzenie jest tylko na Exynosach a na Snapdragonach działa normalnie wszystko. Do momentu działania menu serwisowego było świetnie. Ale po co Samsung ogranicza tak swoich użytkowników. Za taką cene i przy takich parametrach i "bebechach" to bandy powinno się dać ustawiać w zwykłym menu. Dla mnie to jest tak jakbym kupił głośniki albo telewizor i nie było możliwości zmiany siły dźwięku. Zobaczę jeszcze czy u znajomego na s8 który ma najnowszego andka ale ma roota działa ale w s9 może być inaczej. Ciekawe. Czy ryzykowac zakup z Qualcomem, albo czy kupić taki i jeżeli by działał zrootować (mojemu bratu w S8+ pojawiły się bad pixele i to duże plamy. i przy nabitym knoxie odesłali z kwitkiem do domu :-D) LG to nie moja bajka niestety ale życie stało się trudniejsze :P
  • Strona 13 z 46
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 46
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 46